» »

Speed fan +MSI Turbo2

Speed fan +MSI Turbo2

Boško ::

Dela Speedfan na tej plošči al ne? Dajte mi prosim povedat, ker trenutno nimam nobenga vetilatorja v kišti, ki bi mu lahko meru obrate!

Tnx

VASkO ::

ne dela, ker program ne podpira 686b southbridga na plati (VIA noce posredovat informacij, da bi clovek lahko implementiral tudi podporo za ta monitoring cip)

Boško ::

;(( VIA *******

OK, hvala!!!

Matek ::

A zato meni na KT7-RAID ne dela?

Grrrr, VIA!;((
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MadMax ::

He, he, na Intlih pa dela:))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

VASkO ::

pazi! intel ima lahko tudi VIA cipset!

drugace pa bi na VIAinem tudi lahko delalo, ce bi bila VIA postena in avtorja programa obdarila s pravimi informacijami o cipsetu

Thanatos ::

Kako pa vi lastinki Via686B gledate hitrost ventilatorja v Winsih? Jaz lahko samo z Viinim programom pa še to samo 2, pa ma plta 4 vtiče za vent :\\

Samson ::

Vasko, po moje si malo prevelikega kozlica ustrelu...Le kako more intel imet Via cipovje, ce je to najhujsa konkurenca med seboj. Ce je intel, je intel. Ce je pa Via je pa via. Nisem se nikjer zasledil nic o tem kar si natipkal.....:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

VASkO ::

MadMax pravi:
He, he, na Intlih pa dela


Samson, eno je procesor, eno pa je cipset na plati. SpeedFan ni odvisen od tega, ce je procesor intel ali AMD. Le kako more intel imet VIA cipovje? Od kod pa si? Z Lune? hahaha, bo me kar razneslo - se nisi nikoli videl plate za Intel procesorje z VIA cipovjem? No, VIA ima kar nekaj hitrih cipsetov za Intel procesorje P2, P3, P3-T in P4. To pa so Apollo Pro133A, Apollo Pro133A/Dual, Apollo Pro133T, Apollo Pro266, Apollo Pro266A, P4x266, p4X266A in P4X333. Pa se nekaj manj dobrih bi se tudi naslo. Ne ti meni o kozlih ;((

Samson ::

Huh, se vecjega kozla si ustrelu, kajti vsi dobro vemo, da se od zacetka pogovarjamo o cipsetih in ne procesorjih...:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MadMax ::

Ja, VASkO, malo si mimo vsekal...
Kot je dejal Samson, govora je o chipsetih.
VIA je pa itaq u qur**, kar dokazuje vsakotedenska izdaja novih 3in1 popravkov...
A kaj, ko popravijo 2 napaki in naredijo 3 nove:'(

btw: morda so tisti chipseti res hitri, ampak to je kot yugo z 150 konji in 145R13 gumami. Nestabilno in neobvladljivo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Samson ::

Max, hvala za podporo, imas koko v dobrem..:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

VASkO ::

ok, sem pac mislo, da je madmax manj poucen in da je eden izmed Intel privrzencev, ki krivdo za nestabilne/nepodprte AMD sisteme (ki to vec niso) ne vali na slab cipset, ampak na procesor

moja napaka

Samson ::

Vasko, kolikor vem, nas MadMax marsikaj lahko nauci tako iz elektronike kakor tudi na racunalniskem, radioamaterskem in se marsikaterem podrocju-Skratka deklica za vse!
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MadMax ::

VASkO: sem Intel pristas, ker mi je bolj pomembna stabilnost in tisina v sobi, kot pa tista v praksi zanemarljiva razlika v hitrosti.
Ce ti comp frizne med igrico ali surfanjem, ponavadi udaris po tipkovnici, reset in znova.
Pri malo bolj resnem delu je cisto drugace...
Je pa res, da nisem (kot si sam ugotovil) nikoli krivil AMD za tako stanje. Saj je VIA podn tudi pri platah za Intle...

Samson: Ti bom ja dal deklica za vse!;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Samson ::

MadMax: Hja deklica za vse-razen za posteljo NE! Vsaj z moskimi...:)
Ej grmo na koko dones...Poklici kaj.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Matek ::

Haha, MadMax, VIA pa podn, edini res slab čipset ki ga jaz poznam je tisti Apollo Pro 133, drugi pa so čisto OK. Zakaj je pa pol via svetovno znan največji proizvajalec chipsetov, jao.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Aja, pa Detonatorji tudi nonštop novi ven prihajajo, pa ne zato, ker so bli prejšnji neskončno hroščati, ampak zaradi višje hitrosti
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Samson ::

MMM: Sicer nimam osebno nic proti Vii, toda v vseh letih nisem srecal dobrega cipovja z njene strani, pa je veliko racunalnikov prepotovalo cez moje prste. Osebno mnenje je taksno, da raje imet intla kot pa probleme z Vio. Pa ne rect, da ni res. Sicer res dokler dela-dela, sam ko pa enkrat nastanejo problemi reinstal OS-a in ce ze dela dela probleme z ostalim HW...Zal.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MadMax ::

MadManMato: ce je VIA najvecji in najbolj znan proizvajalec, je to zato, ker "delajo" CSe za vse popularne procesorje in nikakor to se ne pomeni, da so najboljsi! (oziroma sploh da so dobri)

Pa ce so tako dobri, mi povej, zakaj je toliko resnih kartic (SCSI kontrolerji, FireWire kontrolerji, profi kartice za zajem videa...), ki imajo problem z VIA chipseti? Ker ti ocitno te zadeve niso toliko poznane, ti dam za primer SoundBlaster Live (katerega upam da poznas), ki je marsikomu skrajsal zivljenje za nekaj let ob neuspesnem poskusanju usposobitve normalnega delovanja... Ko so plate zamenjali z Intel CSom, pa so tezave cudezno izginile.


Kar se pa Detonatorjev tice: ni vse v hitrosti, pac pa tudi v ne tako redkem M$ovem izdajanju DirectXa in pa tudi podpori vedno novejsim igram (ostali resni programi so tu izvzeti, saj nVIDIA nima ravno GPUjev za profesionalno delo)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

[Default] ::

Uglavnem na pleti KA7-100 ta program ne dela speed fan:( . Drugo use pa dela :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VIA: nič več veznih naborov za namizne računalnike?

Oddelek: Novice / Matične plošče
374053 (2840) Pyr0Beast
»

VIA, izpovej se nam!

Oddelek: Novice / Matične plošče
392814 (2814) MrStein
»

Nova plošča za celerona

Oddelek: Kaj kupiti
71241 (1097) rhabdo
»

a bi s tem kaj dosegel-na hitrosti??

Oddelek: Kaj kupiti
61083 (831) swalow
»

Kateri čipset na dual PIII plati?

Oddelek: Kaj kupiti
81094 (1021) Spajky

Več podobnih tem