» »

Katera PIII dualproc plata?

Katera PIII dualproc plata?

bastadu ::

Katero dualproc plato se splača kupiti in ni slabih izkušenj z njo? Malo sem gledal po ABItki VP6. Ima kdo to zadevo? Kako se obnese? Najraje bi vzel kakšno od ABit. A obstaja še kakšna boljša kakšnega drugega proizvajalca? Mora biti na socket podnožja!
  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

Prestavljeno v kaj kupiti.
Go with the flow.

Spajky ::

Jaz bi priporocil Epox-a; baje nima tezav celo z razlicnimi steppingi in baje dela celo v kombinaciji P600E@800+P800EB; nekje sem to precital na Web-u, da je nekdo probal, ma ne me drzat za besedo....+ ima cool diagnostic LED display; to zna bit zelo koristno, jaz imam naprimer Led diagnostics na moji MSI-jki; kosta pa okoli 35k z DDV pri Megahitu, sam ne vem, ce se jo se da dobit; linki pa tu...prviin rewiew! 8-)

bastadu ::

Obnavljam to temo in me zopet zanima, katero dual PIII plato se splača kupiti? Najbolj mi je pri srcu SuperMicro 370DDE. Rabim malo nasveto glede tega. Mi lahko kdo pomaga?

bastadu ::

Kateri čipset je boljši (stabilnejši/hitrejši) za PIII? VIA 694XDP ali VIA Apollo Pro 266?

jetam ::

Bastadu se mal pocaki. V zadnjih novicah je objavljena nova Asus plosca dual AMD bazirana na AMD760MP cipovju. Ce bo cena prava bo tole huda zadeva... Dva 1xxx XP proca gor pa gremo. T o jaz ze nestrpno cakam. Do sedaj je bila pri nas edino Tyanova plata dosegljiva ampak predraga...

bastadu ::

Plata za AMDja ne pridejo v poštev, ker imamže obstoječ PIII procesor, tako da me zanimajo samo plate, ki podpirajo 2 PIII proca...

jetam ::

Kater stepping P3 procesorja pa imas. Ker vsi steppingi ne podpirajo SMP. Plus se to da bos moral nabaviti se en identicen (beri isti) proc da ti bosta potem delala v SMP. Tistle kar je Spajky napisal ne more biti res, da plata podpira dva razlicna proca...

bastadu ::

Moj procesor je takšen;
x86 Family 6 Model 8 Stepping 3, GenuineIntel
To vem, da bom moral nabaviti identičnega, ampak sedaj me bolj skrbi za plato, kero naj vzamem....

jetam ::

Hm jaz bolj mislim na stepping v smislu cC0, cD0,... Recimo stepping cB0 ne podpira SMP. Prepiši vse kodne oznake s proca potem pa po netu pobrskaj točno kateri stepping je, da ne boš imel potem problemov...
Hja plata je problem ampak če bi jaz kupoval zopet dual Intel plato bi vzel Abit VP6. Pejt na kakšen VP6 sajt pa malo preglej...
VP6-Board

bastadu ::

Kje se da prebrati ta stepping? Kje so te kodne oznake?

Aja glede VP6 pa nevem, ker imam disk IBM DTLA, ki pa se ne razume ravno najbolje z Abitkami (z HPT kontrolerji)...

jetam ::

Oznake so na zgornji strani proca. Na VP6-Boardu so imeli nekaj časa tudi razlago teh kodnih oznak, da si potem lažje preverjal stepping. Če imajo še sedaj ne vem, je pa priporočljivo to najti.
Da pa se IBM DTLA serija ne bi posebej razumela z HPT370 kontrolerjem (na Abit VP6) pa moram priznati da prvič slišim. Kolega ma lepo dva DTLA307030 v RAIDu na VP6 mamaplati in mu delata brez problemov.
Z HPT366 vem da je IBM imel probleme dokler niso izdali popravljenega BIOSa za MB in driverjev za HPT ampak so tudi to porihtali...

bastadu ::

Zanima me, če je že kaj novega na področju PIII dual platk?

jetam ::

Ne.

Spajky ::

Jetam, Asuseva plata /MPX bios/ spozna XP in jih Ne pusti jih laufat dvoprocesorsko! Bi blo treba nekomu dat shekat bios prej! 8-)

jetam ::

Moj post je iz 11.2001. Vem zdaj to tudi jaz... Ampak s tem se je AMD zajebal. Vsaj v očeh nas navadnih uporabnikov. Lahko pa uporabljaš starejše verzije AMD procov (ne ta XP nateg). Athlon 1.4

bastadu ::

Sem nabavu Supermicro 370DDE + 2×PIII866 in zadeva trga gate 8-O (pa ne dobesedno:D).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

tedybear ::

k da se kaj pozna en al dva proc...LOL
KABEL RULA!!!

bastadu ::

Seveda se pozna, drugač tak ne bi bilo fore...:P

tedybear ::

Kaj se pozna ? 10%-15% največ pa še to tam,kjer dejansko uporabijo dva...quake3,photoshop itd...
premalo iger/aplikacij da bi to izkoristile...LOL
Če že kaka poceni ABIT BP6 pa 2x Celeron 500Mhz...
Ne pa dragih plošč po 60-70K....
Raje kako cheap AMD plato in XP1700+..:D
KABEL RULA!!!

bastadu ::

Imaš prav, da se pri dejanski uporabi računala ne požna preveč. Pozna se pa pri igrah/programih, ki podpirajo SMP (takih programov uporabljam kar nekja). Pa nisem kupil novih komponent, je bilo bolj cheap vse skupi:P, če bi primerjal z novimi komponentami...:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dual p3

Oddelek: Kaj kupiti
131109 (900) Trubadur
»

Kateri čipset na dual PIII plati?

Oddelek: Kaj kupiti
81094 (1021) Spajky
»

BP6

Oddelek: Strojna oprema
141375 (1172) jetam
»

Računalnik za študenta rhitekture

Oddelek: Kaj kupiti
231910 (1600) jetam
»

VP6

Oddelek: Strojna oprema
401894 (1562) Kovax

Več podobnih tem