» »

Ali zlagate denar

Ali zlagate denar

«
1
2

Microsoft ::

Tako, cisto iz dolg casa v teh vrocih dneh me zanima, ce zlagate denar v denarnici, ko ga dobite na blagajni, bankomatu, starsev, ... Tako, da je po vrsti (narascajoce ali padajoce) in da so vsi obrnjeni v enako (vsi kazejo "obraz").

Jst zlagam. Postanem kar malo zivcen, ce vem, da denar nimam zlozen, ker ga nisem imel casa, ker je bila guzva na blagajni, recimo.
Pa vi?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Myth ::

Seveda. Neurejenost vodi v kaos...

btw, doma ga tudi likam, če je potreba :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Moonman ::

Doma ga vedno zložim po velikosti in tako da glave gledajo v eno stran.
Tako vedno veš koliko imaš in hitreje plačaš.


__luka__ ::

jurje zlozim skupi, ostalo je pa nametano po dnarnici - 5 pa 10k pa dam u drug predalcek
the truth is out there

Tilen ::

Hja.. ce se le da si uredim. Zna pa bit v diskotekah kr problem... ko maš pač en šop v žepu in pač ven našteješ :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Meamoto ::

Ja, vse je v enem predelu denarnice.. :P

Drugače pa ne. Precejšnja zguba časa, glede na to da gre precej hitro ven... :D

Poldi112 ::

Pri meni je random. Uredim cca 1x tedensko, ko mecem vse racune ven, ki se mi jih ne da spotoma, ko jih dobim pri vracilu skupaj z denarjem.
Saj dokler je velika izbira ni problem najti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Doman ::

Zlagam če je sploh kej notri :D

bluefish ::

zložim lepo po vrsti.

Dr_M ::

zlozim ga, ko denarnica postane nenormalno debela. prej pa ponavadi ne, ker nimam casa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Loki ::

imam dva locena prekata v denarnici, v prvem so manjsi bankovci (do 200sit), v drugem vecji (500 in naprej). se obnese.

Alexius Heristalski ::

Jaz ga samo ne zlagam, ampak tudi perem. Redno!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sami ::

Ufff...pri meni je vse nametano, že dolgo ne zlagam, ni časa...:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Bob Rock ::

denarnice nimam...vedno u zepu nosim, pa kak pride, pride, tak dam u zep...ce dobim zlozen denar, pol mam zlozenega u zepu, ce ne, pa ne :D
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Mr_Globus ::

Edini poseg v denarnico je metanje računov vn. sem tako len da dokler se spravim morem prav brskat med njimi da najdem kako stotko :8)

mare_ ::

Nikoli ... pol pa doma pogledam, če mam kej denarja, vidim neke bankovce - OK, pol ko je treba pa plačat, pa pogruntam, da so sami evri;(( :)

Smorny ::

Sem se navadil plačevati s karticami, gotovine ne nosim nikoli v večjih količinah, tisto, kar je je pa je dokaj urejeno.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

|KoRn| ::

Tak kak je rekel Smorny, navadil sem se plačevati s karticami, ostalo kar pa je še denarja (keša:) v denarnici je pa ponavadi pomešano z računi in izpiski plačil kartic... pa me nič ne moti :D
Freak on a leash!

DimmniBurek ::

V trgovini dobesedno speštam not, ker ne maram da folk za mano mene čaka, ko pridem ven pa ponavadi takoj pospravim-račune v smeti, bankovce pa mal zravnam pa po vrsti lepo, obvezno glave naprej
There Is No Stronger Drug Than Reality

sid911 ::

pač..ko me prime pedantnost pol zložim vse naraščajoče in glavo na glavo...ponavad pa mam kar zmetano vse not
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Sycroft ::

poklicna deformacija (bil "kelnar" dolgo casa) in sem se navadil spostovat denar. jasno zlagam po glavah in narascajoce/padajoce kakor vam pase:) in ko vidim koga ko iz zepa potegne zmeckan denar kot da bi dal v zep en zmeckan papir me kar mrzel pot oblije:)

BigWhale ::

Jest pa dnar zlagam, ce slucajno nimam kaj pocet... Denarnico pa praznim racunov takrat, k ne najdem vec denarja not..

Brilko ::

Moja taktika je podobna kot pri Bob Rock-u. Denarnice ne nosim nikoli zraven, denar direkt v žep kak pride, ponavad štirkrat prepognjen. Ko pridem domov dam v poseben šparavec ves denar pod 100 SIT (seveda ločim bankovce in kovance), kar je papirnatega več kot sto pa "vržem" na polico nad predali, da se takoj vidi kje je denar. ;)

No, kar je pa najbolje, je da nekaj letno tisti pod 100 SIT preštejem, pa zmeri dobim ven tam 10k - 20k SIT, ravno pred dnevi sem preštel kar se je nabralo po recimo treh mesecih.

:D

Tear_DR0P ::

jap, zlagam, vse glave v eno smer.
za sprotno porabo mam pa en "mošnjiček", kjer so vedno vsi kovanci pa za okrog 2k keša - narbol mali bankovci.
se pripravljam na evro, ko bom mel samo kovance
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

SodVina ::

Denar? Kaksen denar? :\

nodrim ::

po vrsti zloženo vedno .. glave naprej samo kadar mi še posebej zapaše :D

pod 100 pa direkt v šparovček .. se v enem letu kr nabere 10-20 jurjev .. lih prav za na morje s sabo vzet :D

Nejc Pintar ::

Kadar je veliko zlagam, kadar nisem trezen mam po vseh žepih, kadar ni račune ven mečem, ponavadi pa plačam s kartico
Lahko je biti prvi, če si edini!

Brilko ::

nodrim: ista taktika samo da se men ponavadi nabere tuk v parih mesecih :P

Tilen ::

Pri meni pa je bol problem potem ko se zadeva nabere mi je nekak nerodno to vse skupaj nest :)

A to hodite na banko menjavat ane?

A to pol sam une po 10 pa 20 pa 50? Al tut po 5, 2 in 1 ? :>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vesoljc ::

stacuna, posta, banka, vseen, povsod majo radi dnar :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tilen ::

Mnja sam ko jim to nasuješ te bol postrani gledajo :)

V čem pa prinesete, tisti ki nosite tja za 20k kovancev?

Jaz zaenkrat zbiram kovance v oni visoki "pixni" ko prodajajo not Mobi pakete...

Je velika, lahko tudi lična pa še pokrov maš :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Kaj zdaj pa kr nihce ne nosi al kaj :)

Smeh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sile01 ::

Denar more bit vedno lepo zložen, ja no saj jaz ga mam. Razen mogoeč res ko si v kakšnem baru in ga piješ takrat se mi res ne da.

Tilen ::

No sem za hec šel stehtat "pujsa". Neto teža je 6.5 Kg. :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sile01 ::

[/Off topic] Tilen kako ti kej 6800GT dela, a se splača nadgradit z 6600 GT [/off topic]

Drugače kolko je pa bruto teža??

Tilen ::

nisem niti tehtal ker je v taki kovinski posodi .. pa sm kr ven vsipal ne :)

Nadrgadnja se ne splaca, no odvisno kak si zelis :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nodrim ::

Brilko: neki čez 10 jurjev je blo lani, ko nisem celo leto zbiral :) .. ta teden bo 10 mesecev .. neto teža je nekaj čez kil :D

ko odnesete na banko ali na pošto .. v štacuni ti po mojem ne bojo hotl vzet, sploh če majo gužvo ... pa tut na vsaki banki ti ne bojo vzel (če so kakšne manjše poslovalnice, se mi je že zgodilo, da sm moral drugam) .. pošte so še najbolj ziher ...

v glavnem .. kovanci morajo bit ločeni po vrednostih in prešteti:

1 SIT x 355 = 355 SIT
2 SIT x 257 = 514 SIT
3 SIT x 113 = 339 SIT :D
5 SIT x 075 = 275 SIT
itd. itd. itd.

ko to prinesete, mora bit vse prešteto in sortirano ... fora je v tem, da oni tam še enkrat preštejejo (ponavadi ročno), pač varovalka, da en druzga ne nategujeta ...

Smorny ::

Sem lani nesel drobiž na banko, ker nisem imel veliko, je kar takoj preštela. No med kovanci za 10 sit sta bila dva po 20. Nakar mi ženska pove, da pa njih ne morem okoli prinsti! Sem jo nato vprašal, če ima to kaki smisel, da bi namerno dajal več vredne kovance not, pa je samo zardela. >:D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Brilko ::

Eh sej klošarjev pod 10 sit (rjavi) niso nič vredni pa vse redkejši so, jst jih mam zdele preštetih za manj kot jurja, med tem ko mam pa ostale kovance za 9 jurjev, pa za slabe 5k mam papirnatih pod 100sit.

Zdaj bom nesu na banko menda, ponavad sem se tega znebil da sem kr v našo trgovino dal pa naj tam lepo štejejo, oni pa nevem al so kr tam mel al dal nabanko :)

Tilen ::

Ko sortirate kovance, v čem jih prinesete na banko?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

acheron ::

V žepu :)

SebaR ::

Moj stric je enkrat zbiral kovance.

Mislim da jih je bilo nekaj čez 25k. Ampak brez 10,20 in 50.

Najbolj funny je blo k smo mu (primbližno pet komadov) šli pomagat dajat tist drobiž v male papirnate škatlice - no v bistvu vrečkice. Heh smo se za celi dve urci zamudili :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

nokia6310 ::

Ja jst mam na vsak način denar zložen kam bi pa prišli če bi živeli v neredu.
Včasih me sprašujejo kako vem koliko je kaj če sem slep ravno zato moram imeti po vrednosti od največje proti najmanjši da potem točno vem koliko moram pripravit drugače pa vedno nekoga vprašam da mi pove kolk je da potem vem kolk nesem sabo v trgovino drugo je na bankomatu ko mu moram zaupat.

Alexius Heristalski ::

Kaj nima denar "izboklin", po katerih bi prepoznal vrednost? 1 je palčka, 2 je kvadrat, 5 je trikotnik, 0 pa krog. Ni to to?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

flipflop ::

Kadar imam čas ga zložim po vrednosti, pa tako da imajo vsi frise na eni strani.

nodrim ::

Tilen: :D denar lahko prineseš v žepih ali vrečkah, nikakor pa ne v škatlicah, ker so zakonsko prepovedane :P

Jose ::

Obvezno je denar treba zložiti. Včasih se počutim kot tisti detektiv Monk na televiziji. Kot pri njem se je tudi meni izredno težko odločiti med dvema ponujenima možnostima.

LP Jose.

Brilko ::

> Tilen: denar lahko prineseš v žepih ali vrečkah, nikakor pa ne v škatlicah, ker so zakonsko prepovedane

:D :D Butast odgovor na butasto vprašanje, aja pa vrečke morajo biti prozorne in plastične, če teh nimaš veljajo samo še tiste rjave papirnate od kruha. >:D

Aja pa če uporabiš žepe, le ti ne smejo biti raztrgani. ;)

Tilen ::

Bi vas prav rad videl met 20k kovancev v vrečki :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nodrim ::

ne 20k kovancev, ampak kovancev za 20 kSIT :)

če bi jih rad videl, pridi v ponedeljek zjutraj v določeno pošto :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EURO; in prve težave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19516605 (10119) MEDENA
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878887 (6157) Manu
»

Bankomati po novem letu

Oddelek: Loža
314955 (4199) norcuron
»

tolarski kovanci v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
748045 (6051) Nejc Pintar
»

50 tolarjev papirnat bankovec

Oddelek: Loža
323540 (2811) Daedalus

Več podobnih tem