» »

Bankomati po novem letu

Bankomati po novem letu

Goldee ::

Ob branju Dela sem naletel na članek o zamenjavi valute, ter kako bo to spremenilo poslovanje bankomatov. Verjetno mi ni treba omenjati, da bodo po novem letu v obtok prišli Evri. Tudi na bankomatih bomo lahko dvigovali samo Evre. Do sedaj bili navajeni dvigniti 1.000 SIT (oziroma 2.000, 3.000,....), kot najmanjši znesek, sedaj pa bo najmanjša vsota cirka 2.400 SIT (preračunano, 10 Evrov). Obstajale bodo samo variacije po 10 Evrov - se pravi ali bomo vzdignili 2.400 ali 4.800 ali 7.200 itd. Se pravi, če bom rabil 5.000 SIT, jih bom moral vzdigniti vsaj 7.000 - in to vedno. Že res, da bomo zaradi tega manjkrat hodili na avtomate in da bi nam avtomat težko izkašljal kovanec za 5 Evrov, vendar pa se mi zdi to malce ne-fer.

Kako vi gledate na to spremembo, jo pozdravljate, zavračate ali vam je useeno?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

ales85 ::

Hja z zadevo bo lahko malce drugače. Glede na to, da se cene po večini vsaj malce dvigujejo bo zdajšnjih 7.000SIT kasneje "enakovrednih" 5.000SIT. Na to bi se mogoče dalo gledati kot neke vrste inflacijo, čisto za brez veze. Tako da dvignil boš več, vendar tudi najbrž zapravil več, saj so stvari dražje. Nekako takšno je moje mnenje :)

kekz ::

Brez veze. Sploh se ne spomnim, kdaj sem nazadnje dvignil manj kot 30 jurjev. Ko so zatelebanili s tistimi provizijami, sploh vedno dvigujem večje zneske (30 jurjev ali več) in grem manjkrat na bankomat.

Sicer pa kovanci za 5 evrov ne obstajajo. Samo bankovci! Sem si že nabavil komplet slovenskih kovancev in po 5 jih ni! ;)

ales85 ::

kekz si mogoče hotel napisati da si "nabavil komplet evrskih kovancev"? :)

BigWhale ::

Mene pa ceneje pride provizija, kot pa, da v enem susu potem zapravim vse kar imam v denarnici... ;>

kekz ::

"nabavil komplet evrskih kovancev"

Ok, bom dopolnil. Nabavil sem komplet slovenskih evrskih kovancev. Bo tako v redu? >:D

ales85 ::

Da da hvala 8-)

BigWhale ::

Pa so res slovenski? Jih je nasa drzava morala kupiti?

PS: In ce ja, s cim so placali? S tolarji? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

ales85 ::

Kaj je pa danes zastonj?

kekz ::

"Pa so res slovenski? Jih je nasa drzava morala kupiti?"

Plačati so morali izdelavo (kovanje) ;)

Res so slovenski. Na obeh straneh so drugačni od tujih.
Na zadnji strani so znani motivi: Trubar, Prešeren, Triglav, ...

Na prvi strani je zemljevid (skoraj) cele Evrope in ne več samo (stare) EU. Na tujih kovancih je Skandinavija zelo podobna, da ne bom rekel čemu :D. Pri slovenskih je taka, kot smo jo navajeni, saj je tudi Norveška zraven (pa cel Balkan itd...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

para! ::

Nekateri res ne razumejo, da po novem letu NE BOŠ VEČ MOGEL DVIGNIT 2.400 SIT, ampak samo 10 EUR. SIT po novem letu ne obstaja več, zato je tudi preračunavat vanj neumno.

lp
Death before dishonor!

OrkAA ::

Kaj vam ni jasno? Mislim, da slika pove dovolj. In 5 evrov je zame točno 1200 SIT.

Tr0n ::

Jah, se bomo o tem pogovarjali, ko bodo place evropske. ;)

ales85 ::

para! je povedal pravilno. Tudi ne vem zakaj bi karkoli preračunavali v tolarje. Cene bodo v evrih in samo evrih, pa ni važno koliko bo to "nekoč" tolarjev zato ker stalo bo x evrov, ti boš imel y evrov in v vsakem primeru boš moral plačat x, ne glede na računico :)

jRk0 ::

V bistvu bos zdaj se lazje primerjal cene ane. Recimo v slo te pride neka zadeva x EUR, v avstriji y EUR, v italiji z eur in bos komot videl kje je najceneje, pa ce se splaca, medtem ko si prej moral prblizno pretvarjat v SIT, pa si se stokrat zmotu vmes:)

No, upam, da bo na bankomatih tudi 5 EUR za dvignit, vsaj mislim da bi moralo biti, no.
You fuck up once, you loose two teeth.

ales85 ::

Primerjat cene iz teh sosednjih držav bo res lažje, vendar z mojim postom nisem ciljal na to.

Goldee ::

No, upam, da bo na bankomatih tudi 5 EUR za dvignit, vsaj mislim da bi moralo biti, no.

@jRk0
Z novim letom ne bomo več mogli dvigovati tolarjev, ampak bodo na bankomatih na voljo le bankovci po 10 in 20 evrov. Na potrdilu o opravljeni storitvi na bančnem avtomatu bo znesek od 1. januarja naprej izpisan le v evrih. Dnevna mejna vrednost za dvig na bankomatu pa bo enaka obstoječi: po tečaju zamenjave bo preračunana v evre in zaokrožena na 10 evrov.

Vir: RTV Slovenija
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

bzp ::

No offense, ampak za vse ki "zahtevate" 5 EUR na bankomatu ... Komej cakam, bo zgleda manj guzve na bankomatih! Ce vam je 10EUR prevec za v denarnico, pol placujte s plastiko al pa odprite klosarsko podruznico. Sej clovk ne more vrjet kaksne "probleme" mate nekateri ...

strictom ::

Za mene kot dijaka, katerega stanje malokdaj med šolskim letom preseže 50kSIT in ki malokdaj (razen ko čakam na kak nov ekran al pa kaj ;)) dvigne več kot 1k bo malo nadležno.

Moram bit racionalen z denarjem in kar nisem če mam preveč ničel v denarnici ;-)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Brane2 ::

Tu pa ja ni problema. Čimveč ničel preseli z zadnjih na vodilna mesta, ptem jih pa lahko krajšaš po mili volji... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Goldee ::

Za mene kot dijaka, katerega stanje malokdaj med šolskim letom preseže 50kSIT in ki malokdaj (razen ko čakam na kak nov ekran al pa kaj ;)) dvigne več kot 1k bo malo nadležno.

Neki tacga sm mel tud js u mislih. To niso problemi, le zanimalo me je vaše mnenje.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

moj_nick ::

Čimveč ničel preseli z zadnjih na vodilna mesta, ptem jih pa lahko krajšaš po mili volji...

A to imaš od Janše? :P
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

kekz ::

"Moram bit racionalen z denarjem in kar nisem če mam preveč ničel v denarnici ;-)"

V čem je povezava med denarnico in porabo? Pri meni je vedno povezava med stanjem (sum denarja, ki mi je na razpolago) in porabo. Kaj pa je važno, ali je denar v žepu ali v banki. Oboje lahko porabiš.

bzp ::

Ce te bo 10 EUR tako scemelo po zepu, da jih bos takoj zapravil, pa zato hoces dvigovat "po jurja" ... potem je zate dvigovanje denarja samo na banki ... Volk sit in koza cela.

Goldee ::

No ja, saj ni problem v tem, hotel sem samo poudarit, da bomo sedaj pri dvigovanju gotovine malce omejeni. Izbira ne bo več tako pestra :P Zneski po izbiri bodo omejeni na mnogokratnike 10 EUR. Ampak, saj se bomo tudi tega navadili. Se bomo morali.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

kekz ::

Jaz se tudi počutim omejenega, ker ne obstajajo bankovci po 27 evrov. Jaz sem pa tako navajen nanje. Mogoče jih bom začel sam tiskati. >:D :D

strictom ::

kekz: pri tebi ja. Samo ko sem meni zlušta iti na kafe/piv/pico prvo pogledam v denarnico in če je denar tam grem če pa ne sem pa itak prelen da bi zmigal svojo 80 kilsko rit do bankomata ;)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Double_J ::

Eh sem mislu, da ne bom več rabil cel kup papirja v denarnici. 100 pa 200 bi bilo pa ravno prav...:\

nokia6310 ::

kekz:
Prav si povedal. Če maš denar na banki al pa v žepu isto ti je zapraviš ga lahko tako ali tako.
Jst pa vidim še eno pozitivno stvar:
Klošarji ne bojo mogl več rečt a mate 100 sit, ampak se bo njihova plača povečala, če zaokrožim na 1 € in če odmislim tisti drobiž.

Roadkill ::

Bolj je zabavno, kako so se pri recimo NLB dvignili dnevni limiti in pa limiti na splošno.
Zdejle sicer ne najdem podatkov, ki sem jih gledal, ampak vem, da so se za moj račun dnevni limiti podvojili, limit se je pa povečal "le" za kakih 50%.

Kar bi komu bilo fajn... sploh če se ne zaveda, da banke služijo s tem, ko smo mi v minusu.
Ü

MiranRxx ::

Bolj je zabavno, kako so se pri recimo NLB dvignili dnevni limiti in pa limiti na splošno.
Zdejle sicer ne najdem podatkov, ki sem jih gledal, ampak vem, da so se za moj račun dnevni limiti podvojili, limit se je pa povečal "le" za kakih 50%.
RoadKill
Kar bi komu bilo fajn... sploh če se ne zaveda, da banke služijo s tem, ko smo mi v minusu.

Ja tega se veliko ljudi ne zaveda.
pred leti sem mesecno placeval cca 5000 do 7000 SIT minus obresti, ker sem vedno bil v minusu. Res da sedaj dobim samo 300 - 500 SIT obresti. je pa pomembno da jih dobim, ne pa dam.
Moj nasvet, varcujte vnaprej, pa ceprav po malem. zato vam priporocam po novem letu se izogibajte bankomatome, ki bodo dajalai samo evre.

norcuron ::

Ki bodo dajali samo evre? A bojo kateri dajali še kaj druzga?
Great are mysteries of the mind ... or not?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bankomat limit

Oddelek: Loža
4918109 (5477) Luk as
»

Dvig gotovine na bankomatu

Oddelek: Loža
228581 (7272) STASI
»

Koliko denarja je v bankomatu?

Oddelek: Loža
446632 (5555) bluefish
»

EURO; in prve težave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19516605 (10119) MEDENA
»

Bankomat...

Oddelek: Loža
222350 (1839) Phoebus

Več podobnih tem