» »

Vprašanje glede WLAN

Vprašanje glede WLAN

4DFX ::

Zanima me predvsem kako je z WLan antenami.
Če imam jaz navaden AccessPoint (ki deluje pri 0dB), in kupim WiFi anteno, ki naj bi imela domet par kilometrov ter ima glasnost npr. 17db... ali mi ta antena sploh kaj koristi? Kaj je potrebno narediti (predvsem glede AP) v primeru, da res želim imeti domet nekaj km?
Mimo grede... kako je s hitrostjo prenosa pri takšnih razdaljah?

LP

enxtip ::

da ne bom pisal nove teme sem pregledal in zasledil isto temo.
Torej kako je s temi wireless antenami, če bi kupil npr yagi 16db ali katerikoli drugo zunanjo anteno, bi mi lovilo s prenosnikom 1,2km daleč?
Pa še me zanima kako je mišljeno "vidne razdalje"? torej bi moral biti na točki kjer je usmerjena antena? zračne razdalje.


Lp

TESKAn ::

Moreš imet na obeh koncih anteno, ki ti bo omogočala take prenose.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Spajky ::

Vidna razdalja pomeni, da se anteni obeh morata videt med seboj. S tako anteno na "standard domačem" wifi ruterčku bi obema delalo cca.4x dlje kot brez nje. To pomeni, če je "za silo - iNet share" delalo prej na 100m vidne razdalje brez ovir, bo pol približno enako delalo na 400m razdalje.

Nikakor ne več kot km daleč brez solidne antene tudi na strani prenosnika ne bo šlo (npr.Wlan Usb ključek v "konzervi" ali tak (z možnostjo) priključitve podobne zunanje antence kot prej mišljeno.

Če je laptop z Linux-om, bodo problemi z Usb; laptopi z dodatnim antenskim konektorjem interne wifi karte so redki, da je kaj, zato če se ne želi laptop modificirat (riskantno in ode garancija!), se dela z Usb zadevami ali kakim wifi repeaterjem vmes nekje na pol poti!

wifi USBkeY range Enhancers-boosters ´4 Dummies´

4DFX & enxtip , malo si prečitajta moje experimente z linki vred .. :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6010073 (8989) lebang1
»

Delavnica izdelave Wireless anten

Oddelek: Novice / Kiberpipa
278475 (6568) VolkD
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462968 (2092) Pesimist
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412656 (9210) pujsek_
»

WIRELES home edition

Oddelek: Strojna oprema
292328 (1822) Spajky

Več podobnih tem