» »

Težave z zvočno - igra le levi zvočnik

Težave z zvočno - igra le levi zvočnik

DavidJ ::

Pozdravljeni!

Nabavil sem novo QDI-jevo plato in na njej integrirano zvočno, ki ima 6 avdio kanalov. Težave imam s slednjo. Namreč poskusil sem domala že vse. Mnogo različnih gonilnikov, nastavitev, celo reinstalacija windowsev ni pomagala. Vedno, vedno slišim na zvočniku (oz. stolpu) le levi zvočnik. Težava zagotovo ni v zvočnikih in kablih, kajti na drugi mašini deluje ta kombinacija popolnoma pravilno.

V windowsih imam nastavljeno na Steredo Desktop Speakers, in tudi tudi balance Front speakerja je nastavljen na sredino.

Je pa zanimivo, da ne morem nastavit balance za Subwoofer in Center na sredino. Drsnik se sicer da pomaknit, vendar ko zaprem okno je spet v skrajni levi poziciji.

Vsakršna pomoč oz. namig bi bil dobrodošel, kajti tale zadeva me počasi že spravlja ob živce.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

A. Smith ::

A ti mogoče izhodni kontakti problem delajo? Morda je na drugi mašini drugačen kontakt, kot na tvoji? Jaz bi vseeno poskusil tudi z drugimi kabli, pri tej mašini!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

DavidJ ::

Ne vem, če so kontakti.

Zvočna ima 3 lunkje. Eden naj bi bil za front, drugi rear, tretji pa za center in subwoofer. Zvok slišim le na priključku, ki je za front in še to le v levem zvočniku.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Myth ::

Kaj ko če bi ti spremenil Nastavitev Zvočnikov. To najdeš v Zvoki in audio naprave - Glasnost - Nastavitev zvočnikov , klikneš dodatno in spremeniš na to kolikor zvočnikov imaš.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

DavidJ ::

Saj sem napisal, da imam nastavljeno na Stereo desktop speakers.

Morem se pa popraviti. Ne igra le levi zvočnik, ampak igrata oba kot da bi bila leva. Torej poslušam 2 leva zvočnika.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Myth ::

Jaz sem te razumel da imaš več zvočnikov, ne samo dva. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

A. Smith ::

Če sta oba kanala mono, kako to veš? si poskusil nastavitev levo/desno? Pri glasbi tega ni tako lahko določiti. Lahko bi bila napačna luknja, vendar praviš, da dobiš edino iz te zvok. Pa poskusi tole: nastavi 6 kanalni zvok in vtakni kabel v luknjo od rear. Ali kaj deluje?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

DavidJ ::

Vem, ker se sliši, da zvok prihaja zgolj z leve in tudi v igrah, ki producirajo stereo zvok, oseb, katerim npr. kažem le desno uho, ne slišim. Igrata pa oba zvočnika zagotovo. Oba tudi utihneta če balance prestavim na desno.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

DavidJ ::

Opazil sem še nekaj. AC3 Kodek mi pokaže naslednji


Nastavitve pa izgledajo tako:


Tu sem z rdečo obkrožil drsnika za center in subwoofer, ki vedno, potem ko ju nastavim na sredino, zlezzeta v skrajno levo.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Myth ::

Možno da so ti v trgovini dali defektno matično. Glede na to da si rekel, da si posebej kupil.:\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni stereo receiver (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
25964477 (50923) Zvezdica27
»

PC povezava z glasbenim stolpom

Oddelek: Zvok in slika
91056 (979) Naabo
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016475 (10414) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511310 (5118) Sarimner
»

abit nf7-s in 5.1 zvočniki??

Oddelek: Pomoč in nasveti
111034 (866) mamamia

Več podobnih tem