» »

Peak oil returnz

Peak oil returnz

G-man ::

And rearz itz ugly hedz.

Vsem nejevernim Tomažem, :D :D :D peak oil je postal mainstream talk. Vlade so ga začele jemat resno, nagci kolesarijo, in Bush spodbuja oljno repico v Braziliji.

gzibret ::

Kako že rečejo novinarji temu? Obdobje kislih kumaric ali nekaj takega....
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Sva že mislila z gzibretom (upravičeno), da sva jih potolkla do kolen, pa se že spet probajo vračat, ko "so se pozabili" najini argumenti iz prejšnje debate.

Če bi bil (še) moderator, bi tole temo kar zaklenu!

Keyser Soze ::

Ja no. Sem samo tiste nagce pogledal pa mi je zanimivo, da ni nobenega in nobene ožulilo. Al so imel podložene. Na slikci se narmeč ne vidi.:D

KAr sem hotel povedat. Ole gor, ole dol. Kakorkoli že vzamemo, je res, da smo od njega preveč odvisni, drugače nas ne bi tako molzli pri njem kot to delajo. Alternativa all the way. Sicer ga bo pa pomoje čez par let v razvitih državah že preveč.:\

G-man ::

Ne Thomas, vajini argumenti očitno niso znani strokovnjakom, ki za razliko od vaju niso samozvani.

Utk ::

Hehe, sej majo prav, in čez 10 let bo isto stanje, isto bojo govorili in spet bojo meli prav:D

Thomas ::

Ti G-man si naftni strokovnjak?

Misliš, da o tem se smete pogovarjat le vi, naftni strokovnjaki med sabo?

Misliš, da ste vsi tega "peakoil" mnenja?,

:\

G-man ::

Ne, očitno me nisi razumel, jaz nisem nikakršen strokovnjak, ampak se le sklicujem na strokovnjake. Tu ne veljajo mnenja ampak dejstva. Dejstvo je, da se stroka precej soglasno strinja, da je peak oil časovno precej bolj blizu, kot pa so doslej predvidevali. In to ne govorijo kakšni šarlatani. Si si sploh upal prebrat novico o Bushu v Braziliji ali pa vsaj skušal odpreti poročilo francoske vlade?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Thomas ::

Bush se bo oprijel pridelave repice? Oziroma to svetuje? No lepo.

Poročilo Francoske vlade? O čem? Da so v dreku do vratu in da gladina še valovi? KAKO jim prvoščim! Zakaj? Nočem močne Francije, itak.

G-man ::

Očtino prav zavračaš in se samo zmrduješ nad mojimi posti. Poglej si link od BBC-ja, tam vse lepo piše kaj se dogaja okoli oil peak zadnje čase. Tudi če ni res, ga ljudje priznavajo, da obstaja. Imelo bo efekt, kakršenkoli že.

Grey ::

Domnevam, da se gre ta razprava o nafti.

Upam, da jo bojo čimprej spravili iz naše ekonomije...it's polluting our beloved Earth.

Resno...kako dolgo nazaj smo odkrili elektriko? Zdaj bi lahko imeli že avte, ki so okolju prijazni(in nesmrdljivi).

gzibret ::

Ja, Grej, saj je lepo imeti dobre želje. Samo po drugi strani moraš tudi elektriko od nekod pridobiti.
Vse je za neki dobr!

Grey ::

Brez skrbi...fuzija bo zastarela še preden bojo sploh postavili pravo elektrarno(ne prototip).

Hm nekaj sem se spomnil...zakaj ne bi rajši prenašali elektronov po magnetnem polju in ne po žicah? Ni segrevanja in ni upora...mislim, da bi se to dalo uresničiti z nanostrukturami ali pa že sedaj s kakšno primitivno izvedbo take naprave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

resnica ali bluz? (Savdska Arabija, USA, ..)

Oddelek: Problemi človeštva
151950 (1276) A. Smith
»

20. obletnica černobilske katastrofe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
20622136 (16490) strictom
»

Britanska vlada želi stranska vrata v Visto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
628590 (6697) Mr.B
»

rabim en poljudnoznastveni članek

Oddelek: Loža
91146 (1073) gzibret

Več podobnih tem