» »

suse linux in winXP vzporedno....help me!!!

suse linux in winXP vzporedno....help me!!!

nov-inec ::

prosim če mi kdo pomaga...
hotu sm na računalnik namestit suse linux 6.3 tko da bi meu na računalniku oba, winXP in linux.... winXP sm meu že inštaliran ....linuxe pa sm naknadno inštalirau ....vse lepo in prav dokler ni prišlo (med inštalacijo) do točke ko je zahtevalo naj vstavim disketo da mi nardi boot disk.... nikakor mi ni hotlo nardit tega diska (diskete so ble uredu! 2 nova paketa sm sprobau, formatirau v win, formatirau v dos...) ....tko da zdej mam linux na računalniku ampak ne morem nikakor do njega!:'( (inštaliralo ga je!)
...mi zna kdo povedat kako rešit stvar????
če je možno brez kakršnegakoli formatiranja in izgube podatkov!!!!!
ubistvu moj namen je biu ta da mam oba sistema vzporedno.... da se mi pač winXP normalno naloži, če pa hočem v linux pa da ga zaženem z boot diskom ....to je biu namen! ...rezultat pa....:P
...win ima svojo particijo linux svojo! ....tko da zaenkrat je pou diska nedosegljivega (particija kjer je linux)

64202 ::

Zihr suse 6.3? To je starejs ko win2k :)

Drugace pac zberes skip ali nekaj, pa das bootloader samo v (hd0) ali /dev/hda.
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

64202 ::

Ah, nisem dobro prebral.

Drugace butni z install cd-ja ali pa kaksne rescue diskete. Potem zmountaj root particijo z diska v recimo /mnt. Nato naredi chroot /mnt /bin/bash in potem pozeni grub-install /dev/fd0. To bi moralo delat...

Se vedno pa mi ni jasno, zakaj hoces z diskete butat, ker ima SuSE to cist zakon poslihtano (lahko se vedno winxp butnes jasno). Ma clo GUI editor za boot loader, da si lahko nastavis kar hoces.
I am NaN, I am a free man!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214987 (10069) Eru
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131757 (1595) zee
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
322499 (1759) nicnevem
»

Sovražim Linux, prosim prepričajte me da ga imam rad! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16710207 (7298) SOLMILE
»

Win xp, Win Me in Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
121187 (1034) jez

Več podobnih tem