» »

Katero zvočno kartico za digiralno povezavo pc/reciever?

Katero zvočno kartico za digiralno povezavo pc/reciever?

Matic007 ::

Lep pozdrav,

kupil sem Onkyo A/V reciever (http://www.eu.onkyo.com/products/produc... na katerega sem vezal 5.1 sistem mirage (http://www.miragespeakers.com/nano.shtm....

Vse to bi rad povezal z mojim PC-jem. Problem je v tem, da je oddaljenost kakšnih 15m, tako da optika odpade, sploh glede na to, da bi kabel moral zvijati po tleh. Edina opcija, če hočem imeti digitalni prenos ostane koaksialc. Optični izhod bom pa uporabil za ločeno DVD enoto (ki je le en 1m od recieverja...upam, da bo izvedljivo:)...

...Sedaj pa mi prosim pomagajte pri nakupu zvočne kartice...Kaj kupiti?

Večinoma jo bom uprabljal za glasbo (videospoti, kakšen mp3) in pa kakšen špil (predvsem streljačine, kjer je prostorski zvok obvezen). Filmov ne bom gledal...

Najbolj se nagibam k Audigy-ju, saj se mi zdi da ima najboljšo podporo, lahko pa se motim, tako, da bom vesel vsakega nasveta...in naj bo price/performance, nekje v rangu do 30k sit...

Hvala, Matic

mocart ::

tudi jaz imam onkyo a-v resiver ter Audigy 2 povezan z koksijalcem cca 15 m dela brez problema

Dr Evil ::

Samo ne audigy.Ta je za igre.

Omisli si nekaj kar ne resampla in ima fine dac.

mocart ::

ne vem kaj točno misliš

Dr Evil ::

Audigy resampla.Tudi digitalni signal in to na 48khz.

Poceni zvočna za malo denarja,ki na digitalnem izhodu ne resampla je chaintech envy 24pt.

Se splača naročit iz amerike,saj 22$ pa res ni dost.

The B ::

Kokr jst vem z Audigy NE boš mel prostorskega zvoka pri igrah z digitalno povezavo.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Cosmo ::

Splača se ti vzeti to za 22$, če boš naročal iz USA. Če ne, pa kupi Terratec Aureon 5.1 Sky ali 7.1 Space (obe na VIA ENVY24 čipu).

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

bastadu ::

The B: Težko pri nas najdeš zvočno, ki podpira relatime kodiranje v DD ali DTS, da bi lahko zvočniki predvalaji 5.1 zvok preko digitalnega kabla... Ena izmed teh je naprimer samo integrirana Soundstorm na nForce čipovju, pa ena mislim da Audiotrak Maya... Tudi sam komaj čakam, da bo več teh kartic, ker trenutno v igrah nimam prostorskega zvoka ampak samo stereo, ker sem pač digitalno povezan...

Dr Evil ::

To realtime kodiranje soundstorma je čista bedarija,ker ti to opravi digitalni dekoder receivera.Vse kar potrebuješ je zvočno,ki lahko pass trough ac3 in dts.

BTW ga imam sam.

The B.

Model je rekel,da bo zvočno večinoma uporabljal za glasbo.

bastadu ::

Dr Evil: Očitno ne razumeš razlike med kodiranjem in dekodiranjem... Ti moraš poslati kodiran signal na dekoder, da ga le ta odkodira in predvaja... saj to je ravo poanta tega, da se ti med koderjem in dekoderjem praktično nič ne izgubi, ker je tu vmes digitalen signal... Imam namreč sam isti problem: imam zvočnike Logitech Z-5500, ki podpirajo koaksialni in optični digitalni vhod, in pa zvočno Audigy (1), ki ima koaksialni SP/DIF izhod. Ko imam npr. film z AC3 zvokom ni problema poslati ta zvok preko koaksialca digitalno na reciver zvočnikov, ker je zvok že zakodiran (ponavadi v DD 5.1) . Problem je pri igrah, kjer ne dobiš na SP/DIF izhodu kodiranega signala ampak (z temi navadnimi zvočnimi) največ stereo signal... Zato bi meni osebno zelo prav prišla zvočna, ki zna real-time zakodirati v DD...

Dr Evil ::

Dr Evil: Očitno ne razumeš razlike med kodiranjem in dekodiranjem... Ti moraš poslati kodiran signal na dekoder, da ga le ta odkodira in predvaja... saj to je ravo poanta tega, da se ti med koderjem in dekoderjem praktično nič ne izgubi, ker je tu vmes digitalen signal...



In v katerem stavku sem to negiral:\ :\

bastadu ::

To realtime kodiranje soundstorma je čista bedarija,ker ti to opravi digitalni dekoder receivera.Vse kar...
Tukaj si dejal, da je kodiranje brezveze, ker to opravi dekoder recivera...:\

Dr Evil ::

Pri filmih z skodiranim signalom že.Se pa strinjam,da je pri igrah drugače,a govora je o glasbi in filmih.Mi verjameš,da na igre nisem niti pomislil?0:)

bastadu ::

Mi verjameš,da na igre nisem niti pomislil?
Ma recimo;)

Drugače res drugje ni težav, pri glasbi še najmanj, ker je večina tako samo stereo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomagajte mi prosim Logitech Z-5500

Oddelek: Pomoč in nasveti
102126 (1549) T-Majo
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122288 (2019) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537735 (6490) gumby
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012454 (8342) OwcA
»

5.1 zvok v igrah?

Oddelek: Zvok in slika
161340 (895) bastadu

Več podobnih tem