» »

dvd problemi

dvd problemi

torny ::

zdravo!
kupil sem si novi dvd film, vendar pa sem ze ob prvem poskusu predvajanja naletel na težavo. najprej je bilo vse ok, odprli so se tisti meniji na začetku in vse, ko pa sem kliknil predvajanje, je slika ostala enaka in se ni več spreminjala, le zvok se je predvajal. dvd ima regijo 0, na njem piše tudi, da se bo predvajal samo na "PAL compatable players." predvidevam, da je moj LG PAl kompatibilen (če ni, kje se da to preverit?). je morda težava v samem dvd-ju? (upam, da ne). predvajati sem ga poskusil že v windows media playerju, real one playerju, cliprexu, artisanplayerju, vendar je povsod ista zgodba. V čem bi lahko bila težava in kaj lahko storim glede tega.
Hvala za vse vaše odgovore.

P.S. spomnil sem se, da sem enkrat predvajal nek dvd film, ob katerem se ni predvajal zvok. kasneje sem ugotovil, da je to zaradi ac3filtra. ko sem ga zbrisal, se je zvok spet pojavil. Je možno, da kakšen software "zavira" predvajanje slike?

Stepni Volk ::

Prvič, kako se naslavlja teme, piše v pravilih (glej člen 4.)
Drugič, niste zapisali ali je LG samostoječa komponenta ali drive v PC-ju.
- če predvidevam, da je prvo, manjka model pogona, zvočne in grafine kartice, ter programje s katerim želite gledati film
- če predvidevam, da je drugo manjka model predvajalnika in televizije.

Tudi glede regij mi ni čisto jasno, kaj želite povedati... je DVD film regije 0, ali DVD predvajalnik?

Za vsak slučaj, kratka obnova:
REGION 1 -- USA, Canada
REGION 2 -- Japan, Europe, South Africa, Middle East, Greenland
REGION 3 -- S.Korea, Taiwan, Hong Kong, Parts of South East Asia
REGION 4 -- Australia, New Zealand, Latin America (including Mexico)
REGION 5 -- Eastern Europe, Russia, India, Africa
REGION 6 -- China
REGION 0 or REGION ALL -- Discs are uncoded and can be played Worldwide, however, PAL discs must be played in a PAL-compatible unit and NTSC discs must be played in an NTSC-compatible unit.

Zaklepam.

LP, moderator

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD NTSC format convert v PAL

Oddelek: Zvok in slika
191586 (1325) hojnikb
»

DVD regija 1 ter NTSC

Oddelek: Zvok in slika
183368 (2332) mtosev
»

[DivXviD] Pioneer predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53671817 (16579) LexLuthor
»

Kje lahk dobim region free Firmware za Pioneerja DVD 106?

Oddelek: Strojna oprema
111125 (933) the_unborn
»

Ker, kako zakaj?

Oddelek: Sedem umetnosti
311758 (1341) perci

Več podobnih tem