» »

Črna robova pri načinu 16:9; LCD TV 30"

Črna robova pri načinu 16:9; LCD TV 30"

joeblack ::

Zanima me zakaj na LCD TV Gericom 30" slika v načinu 16:9 ni čez cel ekran, ampak sta spodaj in zgoraj približno 1.5 cm velika črna robova.Televizor podpira resolucijo 1280 x 768, poskusil sem si pogledat HDTV sample (720p) z Microsoftove strani pa sta tudi tam vidna črna robova.
Drugače je pa v navodilih napisano da je razmereje zaslona 15:9
Je to zaradi tega?
Kako pa je pri drugih 16:9 televizorjih? So tisti robovi vedno vidni?
Talking on flat is easy!

krneki ::

Prav si ugotovil. Če bi bila vertikala 720 pikslov, potem ne bi bilo črnega roba pri 720p posnetku.

Teh robov pri 16:9 zaslonu ni, ampak jaz se ne bi sekiral zaradi teh dveh 1.5cm črnih robov.

joeblack ::

se pravi slika ni nič odrezana ? je prikazana v pravilnem razmerju 16:9 ?
Talking on flat is easy!

krneki ::

Nič ni odrezano, samo tistih 48 pikslov (2*24) pri 16:9 sliki nima kaj za prikazovati, zato je tam črno.

kuky ::

kako si kaj zadovoljen s tem LCD .... rečmo pc slika , filmi,dvd...kake konzole??

TNX

joeblack ::

zadovoljen sem, slika je dobra, sploh če gledaš HDTV sample v visoki resoluciji, pa tudi filmi so OK.

krneki: ok, črna robova si mi razložo, sam ne vem če vredu zastopim, format 15:9. A me niso s tem formatom po širini prikrajšali ? Zakaj ga pa oglašujejo kot 16:9 formatni LCD?
Razmerje 16 je širina, 9 pa višina zaslona; torej bi meni morala slika manjkat po širini , ali ne?
Talking on flat is easy!

krneki ::

Standard 720p pomeni sliko z resolucijo 1280x720. Tvoj TV pa ima resolucijo 1280x768. Iz tega sledi, da ima tvoj TV extra 48 pikslov po višini, ki pa niso uporabljeni pri prikazu 720p signala in zato sta vidna dva črna pasova. Ne tega jemati kot, da ti nekaj manjka ampak kot, da imaš 48 dodatnih pikslov. To je tako kot na primer, da dobiš horseburger v katerem zrezek ni čisto do roba bombete. Zdaj pa nastopi vprašanje ali je premajhen zrezek ali pa je prevelik kruh? V glavnem, nič slike ti ne manjka.

Oglašujejo ga kot 16:9 TV zato ker lahko prikazuje 16:9 sliko brez problema.

PS: Jaz imam tudi 1920x1200 LCD in se ne sekiram zaradi črnih robov pri gledanju HDTV-ja :D

joeblack ::

ok, hvala lepa

se pravi da če bi mi že imeli HDTV, bi jo s tem TV lahko spremljal ?
Glede na to da nimam DVI-ja, imam pa komponentni video YPbPr se lahko po teh priključkih povežem z HDTV dekoderjem oz. sprejemnikom ali kaj že je. Je razlika v kvaliteti signala ?
Nekaj sem že brskal po netu o teh priklopih, pa piše da bi DVI pa HDMI moral imeti za podporo HDTV.Je torej to da nimam velika pomanjkljivost ?
Talking on flat is easy!

krneki ::

Lahko boš komot spremljal HDTV. Pri kvalitetnem panelu in kablih ni opazne razlike, ko boš imel priklopleno preko komponentnega izhoda. Sprva so dekoderji imeli samo analogne konektorje, šele kasneje so prišli DVI/HDMI.

Kaufmann ::

joeblack, kako pa zgleda TV signal npr. POP-TV, a je kaj črnega roba ali ti sliko raztegne?
ni podatka

joeblack ::

Klasični TV signal 4:3 je možno raztegniti čez cel zaslon, tako da črnih robov ni, slika pa tudi ni popačena, malenkost, če res vredu pogledaš
Slika je lepo vidna tudi s strani pod kotom in je tudi nasplošno dobra, vsaj zdi se mi, ker sem bil tudi v Mediamarktu pa sem malo primerjal zaslone te velikosti
mi je pa "krneki " zdaj pomagal da malo bolj razumem ta 16:9 sistem, ker dokler nisem pogledal v navodila sem bil prepričan da je to 16:9 format; da če je široki zaslon je itak 16:9
je pa slika če gledaš HDTV sample res neverjetna, sploh tisti ko je o nekih surferjih, voda res zgleda resnična, kot da bi bil tam
Talking on flat is easy!

danielka84 ::

a ej mozno da slikas zadevo, da se ostali vidimo kako to izgleda :) slin slin>:D

joeblack ::

je možno, sam ne vem kak se slika gor spravi, ker nimam svoje internetne strani.
A je kak link kam bi jo lahk prlimal?
Talking on flat is easy!

Gandalfar ::

uporabi www.shrani.si lahko uploadas slikco gor in jo potem samo sem prilimas

Tribal ::

Kje si ti ugotovil da je na tvojem gericomu slika 15:9?
pri lcdjih je standard 16:10 skoraj pri vseh lcdjih wide screen.
Pomoje so se v navodilih zmotili ker za standard 15:9 še nisem slišal
ne da si ti prikrajšan ampak so ti še več dal.

Namest 16:9 maš ti 16:10 in ne 15:9 kot si ti mislil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

joeblack ::

v navodilih piše 15:9 .
Bom poslikal oboje pa poslal
Talking on flat is easy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24ur res v HD (15.12.2008)

Oddelek: Loža
434572 (2406) TgT
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828686 (6025) KoMar-
»

PopTV PAL+

Oddelek: Loža
183580 (2889) Chessman
»

Absurd novih tvjev

Oddelek: Zvok in slika
221991 (1392) [SkA]
»

DVD - WS in FS

Oddelek: Zvok in slika
71334 (1223) Stepni Volk

Več podobnih tem