» »

24ur res v HD (15.12.2008)

24ur res v HD (15.12.2008)

ZaLoMaT ::

Na POP TV so potrdili govorice o 15. decembru in HD.


Informativne oddaje 24UR s sredino decembra iz novega studia
Na POP TV so potrdili govorice o 15. decembru in HD.
POP TV bo 15. decembra z gledalci 13 let in vse od prvega dne je na programu oddaja 24UR, ki je že leta (jeseni 1999) tudi najbolj gledana osrednja informativna oddaja v Sloveniji.

Ustvarjalci ravno na ta dan pripravljajo veliko novost. Z osrednjo oddajo 24UR ob 19:00 bo namreč informativni program 24UR začel potekati iz povsem novega studia, v novi grafični podobi in tudi v tehnologiji visoke ločljivosti (HD), ki prinaša kakovostnejšo sliko in zvok. Vse oddaje informativnega programa 24UR – 24UR, 24UR ZVEČER in 24UR POPOLDNE – pa bodo tudi vodene iz nove režije.
Studio prihodnosti – sodoben in inovativen način podajanja novic z najnovejšo tehnologijo

Nov studio POP TV, ki bo opremljen z najnovejšo tehnologijo – od kamer do sodobnih grafičnih sistemov, posodobljena pa je tudi vsa oprema za snemanje na terenu – bo razdeljen v tri različne, a med seboj povezane scenske kotičke, za njihovo izvedbo pa so uporabljeni najmodernejši materiali.
Za razliko od dosedanjega studia voditelji ne bodo več statično sedeli za voditeljsko mizo, temveč bodo oddajo lahko odvodili v paru ali posamezno v različnih, a med seboj povezanih scenskih kotičkih, opremljenih bodisi z velikimi videozasloni, plazmami, z več prostora za več gostov. Z izborom različnih položajev voditeljev in ozadij na videozaslonih bodo tako novice posredovane mnogo bolj slikovito in neposredno, nov studio pa bo omogočal tudi neprimerno boljšo izrabo grafike, s katero ustvarjalci lahko jasneje in atraktivneje posredujejo informacije.
Nov studio in tehnologija tako prinašata velike spremembe v načinu podajanja informacij.

»Novice bodo še bolje opremljene z grafičnimi elementi, sočasno uporabo videa, grafike in fotografije, še več bo tudi javljanja s terena v živo. Oddaje 24UR POPOLDNE, 24UR in 24UR ZVEČER bodo tako vsebinsko bogatejše, bolj domiselne in za gledalce še bolj informativne. S tem pa tudi veliko bolj zahtevne za nas ustvarjalce, saj od vsakega posameznika v produkcijskem procesu zahtevajo visoko stopnjo znanja in profesionalnosti. V ta namen bo redakcija drugače organizirana in uvajamo profile, ki jih do sedaj v Sloveniji v dnevnoinformativnih oddajah še nismo uporabljali. Ločili bomo del, ki se ukvarja predvsem z vsebino oddaje, od dela, ki še posebej skrbi za vizualno in produkcijsko plat,« je povedal Tomaž Perovič, direktor informativnega in športnega programa PRO PLUS.
Celoten koncept prenovljene oddaje, način uporabe novih tehnoloških sredstev, je plod domačega znanja kreativnega tima, pod vodenjem direktorja in odgovornega urednika informativnega programa Tomaža Peroviča ter urednice dnevnoinformativnega programa Špele Šipek.

Videz studia je v sodelovanju s timom POP TV avtorsko izpeljal znani ameriški studio Jack Morton, pri katerem oblikujejo scene za največje ameriške televizijske programe, denimo CBS, NBC in priznan športni program ESPN, z vrhunskim svetovalcem Bryanom Higgasonom, izvedbo scenografije pa je izvedel priznani arhitekt Borut Košir.
"Ko sem videl idejno zasnovo iz ameriškega studia, sem bil navdušen. Ta projekt namreč presega vse, kar se je do sedaj na tem področju dogajalo pri nas, pa verjetno tudi v večini Evrope. Materiali in objekti, uporabljeni v tem projektu, so konica tehnologije na tem področju in tudi precej redko uporabljeni. Večino materialov, ki smo jih uporabili za pripravo studia – pleksi, aluminij laminat, ki je uporabljen za izvedbo podijev in oblog svetlobnih modulov, smo pripeljali iz tujine, kjer imajo tehnično najkvalitetnejšo proizvodnjo. Dodatni izziv je bil tudi ta, da ameriški načrt ni vseboval vseh navodil za izdelavo, tako da je bilo prostora za projektno in obrtniško iznajdljivost kar precej," je povedal Borut Košir.

Veliko pozornost so na POP TV posvetili tudi osvetljevanju studia in k sodelovanju znova povabili Billa Holshevnikoffa, mojstra lučkarja iz Združenih držav, ki je pred trinajstimi leti osvetljeval že prvo sceno oddaje 24UR. Za novo grafično podobo oddaj in prispevkov sta na POP TV poskrbela Davorin Kobetič in Milan Vukadin. Skupaj z dnevnimi uredniki Tamaro Vonta, Tjašo Slokar, Majo Roš in Matjažem Erznožnikom, voditelji, novinarji, montažerji, snemalci in produkcijskim osebjem, pod organizatorsko roko izvršnega producenta Damjana Košca, je tim zasnoval novo studijsko, grafično in vizualno podobo informativnih oddaj 24UR. Za osnovni koncept studia ter režijsko plat prenovljene oddaje je s svojim timom realizatorjev poskrbel režiser POP TV Marjan Kučej.


Vir: http://24ur.com/tv-vsebine/pop-tv/24ur-...

Osebno sem vesel, da se nekaj dogaja tudi na tem mestu, saj lahko pričakujemo resolucijo HD (16:9), nov studio, bo opremljen z najnovejšo tehnologijo – od kamer do sodobnih grafičnih sistemov, posodobljena pa je tudi vsa oprema za snemanje na terenu; nekaj presenečenj (baje velik zaslon touch screen), iz amerike so prišl štimat luči? :)

Pustimo se presenetit...

strictom ::

Mnja neki sm preslušo ko sm spav zraven. Ful mi hasne na našem 15 let starmu gorenje.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Hardstyle ::

Upam, da bo res v pravem 16:9 in, da nebo črnih robov z kakimi bednimi izgovori. HD signal bo šel k vsem operetarjem?

Zheegec ::

Meni tudi s "HD ready" televizorjem pa na Siol TV :'(
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

hudo, ker mamo 2x 81cm lcd.:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vasquez ::

Kolikor je meni znano bo HD viden samo prek DVB-T oddajnika Šance.

Na pravi 16:9 pa ne računajte prek analognih oddajnikov. Tega nikoli ne bo.

Hardstyle ::

No pol pa je to enako ničemu, če bo lahko HD signal spremljalo par tisoč ljudi. In zakaj 16:9 ne more bit na analognem? RTSu lepo uspeva.

Okapi ::

če bo lahko HD signal spremljalo par tisoč ljudi.


V HD ga bodo prenašali tudi po UPC-jevi kabelski tv, pa razni ponudniki iptv, tisti pač, ki ponujajo tudi HDTV.

O.

Invictus ::

16:9 se lahko prenaša na analognem (glej ORF1 in 2). Vendar je to standard PAL+, ki pri nas ni podprt.

HDTV je v osnovi digitalen standard, tako da vsi analogni oddajniki odpadejo. Sicer si pa o HDTV preberite na HDTV. @ Wikipedia

Upam da ga bo T-2 imel, in da na POP TV ne bodo oddajali samo poročil, ampak cel program. Saj vse filme že dobiš v HDTV (celo precej starih - pane bi o tem kje se jih da dobit).

LP I.

msjr ::


Vendar je to standard PAL+, ki pri nas ni podprt.


Ni res. Meni popTV, Kanal A, spozna 16:9 PAL+ (oz. preklopi na 4:3 s črnimi robovi), oddajnik je pa Krim ali pa Krvavec.

Druga stvar je SLO1, SLO2 -> čisti dizaster.

elToro ::


Vendar je to standard PAL+, ki pri nas ni podprt.


Ni res. Meni popTV, Kanal A, spozna 16:9 PAL+ (oz. preklopi na 4:3 s črnimi robovi), oddajnik je pa Krim ali pa Krvavec.

Druga stvar je SLO1, SLO2 -> čisti dizaster.


Malo si poguglaj WSS (wide screen signaling) pa boš videl za kaj gre. PAL+ ni nikoli nihče oddajal v Sloveniji.

elToro ::

16:9 se lahko prenaša na analognem (glej ORF1 in 2). Vendar je to standard PAL+, ki pri nas ni podprt.

HDTV je v osnovi digitalen standard, tako da vsi analogni oddajniki odpadejo. Sicer si pa o HDTV preberite na HDTV. @ Wikipedia

Upam da ga bo T-2 imel, in da na POP TV ne bodo oddajali samo poročil, ampak cel program. Saj vse filme že dobiš v HDTV (celo precej starih - pane bi o tem kje se jih da dobit).

LP I.


POP ima nov studio za 24ur in trenja. Komaj čakam Tanka v HDju :'( . Večina ostalega bo samo upkonvertan SD.

Invictus ::

4:3 z črnimi robovi se imenuje letterbox in to pozna tudi SLO 1 in 2. Seveda je to še vedno navaden PAL signal. Pri nas PAL+ signala ni, ker bi morali na oddajnikih zamenjati modulatorje.

Če signal vsebuje PAL+, potem na 16:9 televizijah raztegne sliko na cel ekran brez črnih robov.

Na T-2 ima to National geographic Wild, pa ORF 1 in 2 (kar jaz gledam - za ostale ne vem)

(Pal%2B) @ Wikipedia

LP I.

Zeberdee ::

Še vedno ni noben povedal, ali bomo preko hd vmesnika pri T2 lahko gledali 24 ur v hdju?

Okapi ::

A ne moreš potrpet še par ur, da boš lahko sam ugotovil?;-)

O.

Alexius Heristalski ::

Še vedno ni noben povedal, ali bomo preko hd vmesnika pri T2 lahko gledali 24 ur v hdju?

Po pisanju na neuradnem forumu T-2 danes še ne.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

msjr ::

Malo si poguglaj WSS (wide screen signaling) pa boš videl za kaj gre. PAL+ ni nikoli nihče oddajal v Sloveniji.


Sem poguglal in imaš prav. No potem bo pa vsaj WSS (16:9) hu ha!

Tilen ::

Ravno predvčerajšnjim nabavili FHD 42" LCD od Philipsa. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

r5r ::

Opomba: Vsi oddajniki oddajajo analogen signal, ker se sicer "valovanje" ne more širiti po zraku. Motim se le v primeru, da je tehnika tako napredovala in jaz tega ne vem.

Sicer pa so bolj pomembni prispevki kot tista dva v studiu.
And it makes me wonder.

Hardstyle ::

Ravno predvčerajšnjim nabavili FHD 42" LCD od Philipsa. >:D


Ki ti nebo pomagal nič, če nisi iz LJ in, če nimaš antene usmerjene k testnem oddajniku.

ZaLoMaT ::

Še en video:
http://24ur.com/novice/slovenija/aktual...

Sedaj me pa res že zanima kako bo, da ne bo spet kakšna katastrofa kot z njihovim portalom, ki so ga tako hvalili, potem pa je bil en zmazek,...

Pa še nekaj:
Kaj sedaj ne bo nič koristil HD TV, dokler pri nas ne posodobijo pošiljanje signala?

AmokRun ::

Juhu. Zdaj bomo pa trače lahko spremljali v HD. Samo na pop tv.:D

Good Guy ::

lol nov izgled wana be ZDA..

pa zvok neki jebe
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

pipistrel87 ::

Studio je zelo lep, vendar slika na siol tv, povezana prek hdmi kabla na lcd 42 zaslon je porazna in naštimano je na komunikatorju in na tv na 16:9 in so črni robovi. Zvok jim neki ne dela prav ker hrešči sem probal vklopit hišni kino in je bilo zelo moteče, sem potem raje dal nazaj na zvok od televizije. Je pa lepo da so šli korak naprej in upam da bo tudi pri ponudnikih iptv slika v hd ločljivosti in ne samo na testnem oddajniku kot sem prebral.
lp

Karaya 52 ::

Samo še vsebino izboljšajo pa bodo gledljivi.

Hardstyle ::

Še zmeraj so črni robovi! Tako, da nevem kdo pri njih sanja o 16:9 al pa so spet operaterji zaspali kot ponavadi. NavadnNimda tokrat nimate izgovorov, ker ste dva meseca vnaprej vedeli kaj se pripravlja.

Drugače pa mi je studio všeč. Pohvale glede tega.

plavko61 ::

To je res porazno, niti enega 16:9 v SD ne spravijo skupaj pa nekaj sanjajo o HD. Kam je šel denar? Najbrž za zelen in modre neonke. So jim spet Američani denar pobrali. Rajši bi Avstrijce ali Nemce vprašali:)
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

madmitch ::

A ste nori, Naj zdaj te histerike še v HD gledam? Niti pomotoma.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

djordjevic ::

Te kdo sili?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Alexius Heristalski ::

Takole je: 24ur so z nekaj manj kot polurnim zamikom zavrteli v HD na testnem multipleksu DVB-T prek oddajnika Ljubljana Šance K47. V multipleksu sta dva 10Mbps video streama in dva 192 kbps avdio streama (en stereo, drug AC-3 2.0).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Hardstyle ::

Torej to koristi samo tistim, ki imajo antene obrjene proti Šancam. Kaj pa ostali ponudniki? UPC,T2,siol itd? Kdaj pa bodo ti dobili signal?

Alexius Heristalski ::

Ne koristi blazno, ker ne oddajajo v živo. Danes še vedno vrtijo včerajšnjo oddajo, pač namesto hrvaškega kviza in romunskega vremena imajo zdaj svoj material, da ga neprestano rolajo ...

vzorec
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Nisem sledil,

a oddajali bodo v 720p ali 1080 resoluciji?

Alexius Heristalski ::

Testno oddajajo v 1080i, v mojem prejšnjem postu je en posnetek TS, snemi si ga in oglej. Me zanimajo komentarji.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

KoMar- ::

Hvala za sample.

Alexius Heristalski ::

Ni za kaj, pa še kdaj. Špica.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

opeter ::

Kaj mi pomaga HD, če pa je vsebina ista?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

neki4 ::

Lepa slika, pa zgleda že tko futuristično:)
Ko bi vsaj na rtvslo počas začel odmeve in poročila takole. Sam nevem kdaj bodo nov studio sploh imeli?

r5r ::

Saj ne potrebuješ novega studija.
And it makes me wonder.

Invictus ::

POP TV je sesul TV Slovenijo za par let, ko je uvedel HD.

Pa končno en slovenski kanal, ki ga lahko na T-2 gledam z PAL+.

Bi lahko tudi TV SLO kupila kako 16:9 kamero.

LP i.

r5r ::

Kaj misliš, da nimajo 16:9 kamer?
And it makes me wonder.

plavko61 ::

Kaj pa je to danes, na UPC imajo 24ur v 4:3 brez črnih robov. A se HD ni obnesel???
Slika mi deluje malo stisnejno skupaj, kot da je 16:9 v 4:3 okvirju.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

djordjevic ::

Pri meni je normalen 16:9.
No grave is deep enough to keep us in chains.

TgT ::

Očitno vse počasi preklaplajo na isti izvor. Mi smo imeli že prvi dan pravi 16/9 medtem ko je blo na CRT stisnjeno skupaj na 4:3. No ja, tako tudi ostaja sedaj :D
Hit'N'Run


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV Slovenija-HD

Oddelek: Zvok in slika
489817 (5839) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494481 (3119) Alexius Heristalski
»

Dvdb-t ni več Pop Tv

Oddelek: Zvok in slika
475127 (3106) bbenci2
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828700 (6039) KoMar-
»

PopTV PAL+

Oddelek: Loža
183587 (2896) Chessman

Več podobnih tem