» »

Neizkoriščene priložnosti

Neizkoriščene priložnosti

«
1
2

Gandalfar ::

Glede na to, da je s-t populacija nadpovprečno inteligentna in predvsem sposobna analitičnega razmišljanja verjamem, da pri vsakodnevnem pohanju po svetu vidite na 'kupe neizkoriščenih priložnosti', ki bi jih radi uporabljali pa ni nikogar, ki bi jih naredil.


Primer: v sloveniji ni nikogar, ki bi se profesionalno ukvarjal z 'googlanjem'. V stilu, da mu poveš kaj si želiš in on prebrska cel splet in ti v nekem kratkem času naredi kratek povzetek znanja, v slovenščini seveda.
Recimo, da potrebujete 'čez noč' se naučiti nekega novega znanja kot je recimo ribarjenje, ker veste da je vaš potencialni poslovni partner strasten ribič. Torej najamete to osebo, da se v izredno kratkem času nauči vse o ribarjenju, najde še kakšnega ribiča in vas v roku enega dneva nauči osnov, ki jih boste rabili znat, da boste lahko vodili nek sproščen pogovor o tej temi. Lahko pa za vas samo pripravi neko strnjeno poročilo o določeni ribiški podtemi, ki jo želite načeti.


To, se mi zdi odlična priložnost, ki bi jo lahko nekdo izkoristil za serviranje instant znanja preobremenjim ljudem, ki si lahko privoščijo, da nekdo misli namesto njih.



Evo, katere stvari se pa vam zdi, da manjkajo v svetu?

Daedalus ::

Tako idejo sem jaz tud pred nekaj časa malo tehtal. V rahlo drugačni obliki - študentom, kakim raziskovalcem, podjetjem, ipd... bi ponujal info servis - poleg googla si naročen na ene par podatkovnih baz, ki niso javno dostopne in potem prodajaš informacije naročnikom v željeni obliki. Mogoče bi se to znalo prijeti. Glavni problem je, da rabiš met precej sposoben kader, ki ga pa ni lahko dobit...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Microsoft ::

Torej je ideja v tem, da javno dostopne informacije preuredis tako, da so nekemu koncnemu uporabniki najbolj uporabne, da mu das samo tisto, kar ga zanima, in mu to serviras?

Recimo. Bi lahko potem to bil primer, da nekomu, ki gre v München z avtom zrihtas karto, kje ma bencinske postaje in postajalisca, ga obvestis o vseh cestninah na poti, mogoce se kaksna je vremenska napoved, mu poves opis poti do recimo podjetja, ki ga bo obiskal tam, potem malo osnovne cene, mu predlagas hotele v blizini tistega podjetja, ... Ste to recimo mislili?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

urban99 ::

@Gandalfar - točno o pro "googlanju" sem tudi jaz premišljeval. Žal se mi zdi, da bi se to v Sloveniji težko prijelo, je pa wired že pred leti objavil članek o novih poklicih, ki se bodo pojavili skupaj z novimi tehnologijami/mediji/ipd in prav profesionalni iskalec informacij je eden izmed njih.
Konec koncev, poglejte okoli sebe in opazili boste, da ima folk cel kup problemov z iskanjem osnovnih informacij. Še več - ni jih malo, ki še vedno klikajo na bannerje, ki oponašajo sistemska okna :) Če bo kdo kaj delal na tem, PM me :D

Brane2 ::


Glede na to, da je s-t populacija nadpovprečno inteligentna in predvsem sposobna analitičnega razmišljanja verjamem, da pri vsakodnevnem pohanju po svetu vidite na 'kupe neizkoriščenih priložnosti


Saj vem da pravijo, da trava pomaga pri tem, da se ti dobre ideje kar sipljejo, sam tole je prvič da bwana SLo-Techa to priznava kot dejstvo... :D


[Tajna] policija svetuje- pohajte brez olja... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Bob Rock ::

Primer: v sloveniji ni nikogar, ki bi se profesionalno ukvarjal z 'googlanjem'. V stilu, da mu poveš kaj si želiš in on prebrska cel splet in ti v nekem kratkem času naredi kratek povzetek znanja, v slovenščini seveda.


to je ze blo...bila je ena(ne spomnem se vec katera) stevilka, si poklical, ti je zaracunal par deset tolarjev, si povedal enemu vprasanje, pa te je cez par minut nazaj poklical, pa povedal odgovor. Lahka si pa postavil samo eno vprasanje na klic.
OK, ne vem, ce je iskal glih po googlu, iskal pa je po internetu, tak, da pomoje je.
To je blo kako leto nazaj, ko smo klical.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Keyser Soze ::

No, pa bomo dobili še privat obveščevalne. To preko telefona je BZV. Bi moral dobiti en tak brief report v slovenščini. Po mailu recimo. Povzetek z uporabljenimi viri(preverjenimi).

Drugače mi pa trenutno nič ne upali. Je pa veliko stvari, ki ti padejo na pamet tekom dneva. Le blokca ni pri roki, da bi zabeležil idejo. Al pa ni kapitala da bi jo speljal.:D

Še pomnite tovariši par let nazaj. Sem dobil idejo, da bi kje v BTCju v eni veliki hali odprl urbani paint-ball. Nekakšni CSS v živo sredi mesta. Za vse tiste norce, ki jih tam ni malo. In glej ga zlomka. Zdaj baje poleg BOFa gradijo halo kjer bodo imeli nekaj v tem smislu. Laser-tagging. Skratka, če bi takrat imel ene 150 milijonov kapitala.:\

kolesar ::

Skratka, če bi takrat imel ene 150 milijonov kapitala.:\

Hja, ne mores tako... Ce bi vsi jamrali na tak nacin se ne bi skoraj nihce nicesar lotil. Neverjetno s cim so zacenjali nekateri (danes) veliki podjetniki - poznam par primerov...

Takrat bi za tvoj plan rabil enih 300.000 SIT za nabavo osnovne opreme in prvih par kompletov kroglic. Magari na kredit. Dogovoril bi se z enim kmetom za uporabo gmajne za majhen denar ali pa polurno pucanje hleva. In ce bi ti zacelo uspevat bi pocasi malo zrasel, scasoma bi pa morda na kredit najel kako dvorano v ta namen.

Ne smes takoj misliti na "kupit", "veliko", "velicastno" - najprej pridejo bolj grenke besede: "kredit", "najem", "majhno", "input>output". Tudi ni nujno da ti prvic uspe - pa ne smes potem takoj obupat...
Vsi na kolo za zdravo telo.

Keyser Soze ::

Ne, ne, ne. U don't get the point. Fora te ideje je bila v lokaciji(Paint-ball so takrat že furali v vsaki peti gmajni). Fora pa je tudi v tem, da se je moja ideja uresničila skoraj do potankosti kot sem si jo zamislil. Zaenkrat. Bomo videli kako bodo zadevo realizirali in kako uspešna bo.

P.S.: PA da ne boš mislil, da ne razmišljam o temle milijonu kredita. Hoste mam pa čez glavo dovolj. KAkršne hočeš. Bukove, hrastove, smrekove, mešane...:D

kolesar ::

Keyser, moj post je letel predvsem na izjavo, oziroma vzdih : "Ce bi takrat imel XXX milijonov..", ki je zelo tipicno slovenska in zelo tipicno banalna. Bolj realna izjava bi bila: "Ce bi takrat imel dovolj poguma in bi bil pripravljen tvegati trdo delo za morebitni nic.."
Paintball je bil samo za primer.
Pa da ne bo spet pomote, nikogar ne obsojam, tudi jaz se nimam dovolj poguma za se srecati z omenjenimi ta-grenkimi besedami.

Sploh pa najin chat in ta debata o pripravljenosti tveganja itd. verjetno ni cisto v okviru tega cemur je tema namenjena - zato nimam nic proti, ce gospod moderator zavoljo higiene pobrise moje poste.
Vsi na kolo za zdravo telo.

suntrace1 ::

Če se ne motim imajo zelo podobno ponudbo lovljenja tehničnih informacij v knjižnici CTK. Oddaš željeno temo (recimo elektronska obdelava) in dobiš čez nekaj časa vso gradivo, ki ga knjižnica in internet premoreta o tej temi.

gkovac ::

Imel sem zelo zelo podobno idejo ampak ne tako dodelano. Recimo: Kolikokrat se vam je že zgodil, da ste nujno nekaj morali izvedeti pa niste imeli kje... v tem primeru bi poklical na neko telefonsko številko in tam bi izvedeli pravilni odgovor. Tam bi te napotili na pravo pot, povedali kje ste .. in tako naprej

Ste kdaj vidli reklame za Discovery?
tip v dvigalu: How far is to the centre of the Earth??
serviser: It's 6??? miles and 39 miles is the crust.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

Daedalus ::

Zgleda, da znajo meti tile info servisi lepo prihodnost...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

Ok, info servisi so ena ideja. Kaj pa kaksne druge?

Thomas ::

Ja ... jest mam neki čisto konkretnega, za zaslužka željne, z IQ 140+. ZS, please.

Keyser Soze ::

Zakaj pa ne bi delil tole kar tukaj z nami. Sej tistih 140+ je bolj malo, ostali pa tako ali tako ne bomo razumeli oz. znali izkoristit tega.:D

Thomas ::

Jest lahko delim z vami, samo nisem prepričan, da to ni nedopustna komecializacija Slotecha.

Keyser Soze ::

Eh, sej ga že vsi komercializirajo. Eden gor ali dol. Če boš pa postal multimilijonar zaradi tega jim boš pa nov server kupil, da bodo lahko par uporabnikom avatarje naklonili.:)

Ti kar povej, če bo kaj narobe pa še vedno lahko pobrišejo zadevo.

Thomas ::

Hehe .. ne ne. Že itak jest to mau preveč tko delam. Javna tema IMO to ne more bit.

Stepni Volk ::

Zbirka firmware-ov... namesto, da iščeš naokoli po netu, jih imaš vse na enem mestu. Dobesedno ali povezave. Idejo imam že dalj časa, celo uvodno stran sem si drznil izdelati, za nadaljevaje preprosto ne najdem časa, oz. dovolj sodelavcev.

Thomas - tricky research? a? Kdor se ti javi garantirano nima IQ 140 :D

Thomas ::

Motiš se.

Keyser Soze ::

Meni se tudi zdi nekako tako kot Stepnemu Volku. Ali pa mogoče pospešit razmišljanje, pa da bo kdo res dal kakšno idejo za 140+.:\

Thomas ::

No ja. Če moraš kazat uporabo daljincev, njihovo programiranje - potem je IQ 120 nujen, ane?

borchi ::

Kdor se ti javi garantirano nima IQ 140

sj je reku, da lahk ma tut kj čez 140 :D

IQ is overrated.

(my) IQ is underrated.
l'jga

Stepni Volk ::

Ideja za pridobitev denarja množic od IQ 17 naprej:
naredi se SMS anketo o Miši (Sanjska ženska).

Prednosti:
- služi denar z vsakim SMS-om
- dobi feedback množic
- lahko naredi analizo podatkov (gledanost, doseg odaje, morebitna uporaba najbolj izpostavljenih osebkov...)

Zadevo lahko v bolj dodelanem paketu prodaš POP TV-ju ali narediš neodvisno in jo prodaš vsem TV studijem :)
Ljudi moraš doseči do petka, ko bo grand finale...

BigWhale ::

Samo, da te potem PopTV ne goni zaradi taksnih in drugacnih pravic nad blagovno znamko sanjske zenske ;)

Tear_DR0P ::

Moje življenje je polno neizkoriščenih priložnosti. Sam enkrat se je ena taka priložnost vrnila in me izkoristla - še zdej mi je včasih žal. To seveda ni bla poslovna priložnost.

Slovenija je noro dober trga za divje dobre ideje. Noben nima jajc za realizacijo takšnih idej. Problem je sam ko spadam jst v to skupino.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gandalfar ::

Tear_DR0P: predlagaj se kaksno noro dobro idejo :)

BigWhale ::

Dostava kruha in mleka na dom. Kruh mi ze trikrat tedensko dostavijo. Ce bi mi se 12 litrov mleka vsake slabe tri tedne, tudi ne bi bilo slabo.

Thomas ::

Jah jest mam eno idejo, ki jo NIKOLI ne bom izkoristil. Zato je čisto isti pes, če jo kar tukaj napišem. Presodite sami, če je blazno kulska. Če jo pa kdo proda POPu ali kakšni drugi TV, nej mi pa da pol denarja. (Če me pa prnese okol, bo pač v Protokolu šel v kevder. >:D )

Ergo.

Telih kvizov je veliko, pa so en pofl usi. Oziroma, niti niso tak pofl, kakor so zlajnani.

Scenarij za kviz:

Najprej voditelj postavi vprašanje. (Tako, ki se ga težko zgoogla.) Pravico odgovarjat imajo vsi na tak način, da SMSajo. Pravilni odgovor (A ali B ali C ...).

Pride 12000 odgovorov. 7000 je pravilnih.

Tisti, ki so odgovorili pravilno, se uvrstijo v drugi krog. Oziroma, le takim se šteje tudi drugi odgovor. Po 10 krogih ostali v tekmi (takih ne bi bilo prav veliko) pošljejo SMS, če so za enakomerno delitev denarja med vse še žive konkurente, ali pa če bi se spopadali še naprej. Večina zmaga.

Nagrada je recimo velika toliko, kolikor so zaslužili s SMSi. Se reče, par milijonov. Gledanost bi bila IMO nora.

What do you think?

EssEncE ::

What do you think?


Takoj jutr se grem zment z odgovornim urednikom.:D

borchi ::

What do you think?

mislim, da boš kmal pokasiral tisto polovico za idejo! briljantno!
l'jga

DominusSLO ::

eh sranje...moj IQ je manj kot 140;((

Avenger ::

>>> Laser-tagging. Skratka, če bi takrat imel ene 150 milijonov kapitala.

Z laserčki sem se jaz streljal kakih 10 let nazaj v Angliji. Heh.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Stepni Volk ::

On line prodajalna idej. Vse ideje, ki so in bodo padle v tej temi so tako rekoč zastonj. Neizkoriščena priložnost :)

Stepni Volk ::

Copycat priložnost za Slovenijo:
Real time nadzor prometa v stilu Londonskega pobiranja "mestnine". Začneš v prestolnici na enem križišču, nato širiš franšizo naprej od križišča, do križišča... potencialnim vlagateljem prodajaš sprva delnice po križiščih nato za celo mesto, pokrajino...

Prijatelj v vladi je seveda dobrodošel (tako smo tudi prišli do nalepk tehničnega pregleda>:D)

P.S. Glede na "izkupiček" radarja pri Golovcu, se ni bati za dobiček in hitro širjenje franšiz. Ali bo vse skupaj poganjal Linux, je vaša odločitev :)

Stepni Volk ::

Copycat za Slovenijo II:

Chinese take-away (kitajska restavracija s predpripravljenimi 4-6 miniji, prideš plačaš greš).

Variacija A: Chinese drive through...

Variacija B: Balkan foods drive through...

Take-away-ov je že nekaj (ne kitajskih)...
drive through je kolikor mi je znano, samo McDonalds... se pravi manjka kompletna ponudba kuhinj bližnjega in daljnega vzhoda in zahoda :)

Stepni Volk ::

Žvečilni gumiji z okusom čevapčičev, česna, čebule...

Elemen_T ::

Uf, idej ogromno, na nekaterih delam, ampak zamislil sem si pa ogromno stvari.

Povejte mi samo en dober razlog zakaj bi jih tukaj javno obelodanil?

Gandalfar ::

Zato, ker je kul ideja, ki bi ti izboljsala zivljenje a je ti zal nikoli ne bos imel moznosti uresnicit in ker jih imas toliko, da jih lahko delis :)

Elemen_T ::

Ja ja ja priznam, moje tretje ime je egoist...

Bogve pa kdo vse tole temo lahko stakne, sej če bi vedel da bo ostala samo med nami, ki za izpeljavo ene določene ideje potrebujemo veliko več časa kot nekdo, ki ima sredstva - pol res ni problem!

Samo pomislite kako bi se tolkli po glavi (mah še s čim drugim pa kje drugje kot samo po glavi), če bi se čez nekaj mesecev pojavila vest, da je nekdo na veliko uspel z vašim načrtom, ki ste ga kar tako, malo za šalo, malo za res objavili na slo-techu.

Bom pa mal naredu selekcijo pa objavil kakšne težko rešljive.
Začnimo recimo pri kontrolirani fuziji mwahahah

Gandalfar ::

Samo pomislite kako bi se tolkli po glavi (mah še s čim drugim pa kje drugje kot samo po glavi), če bi se čez nekaj mesecev pojavila vest, da je nekdo na veliko uspel z vašim načrtom, ki ste ga kar tako, malo za šalo, malo za res objavili na slo-techu.


Zakaj. Itak je sam ne bi mogel izkoristiti?

Elemen_T ::

Kako si lahko to zagotovim? Jest ne razmišljam samo o idejah pač pa tudi o njihovi izpeljavi....

Gandalfar ::

Sej kul .. ce so ti neizpolnjene ideje tolk vsec. Enjoy them :)

Tear_DR0P ::

ej men je WiFi ful ušeč. Po vsej sloveniji bi postavu repetitorje in Broadband WiFi. Sam sem mel že z implementacijo lastnega WiFi dostopa do ISPja take težave da me je minal. Sem zelo neuk v tem področju. Ko pa sem ISPju težil da nej testno vsaj po celju ofne broadband WiFI je rekel da nima denarja in kadra, da bi tako reč fural. Zdej čujem da se nekdo že trudi vozit to reč, tko da bomo vidl. ADSL je zastarel.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

No, še kar se tiče tistega kviza. Če noben ne pride do 10. kola, se prenese znesek v naslednjo oddajo. Kot pri lotu znesek za sedmico.

Če se pa v 11. ali 12. itd. krogu borijo, pa noben ne pove prav, se ga pa samo pol.

To je v osnovi vse. Kaj pravijo POPovci?

p.s.

Nima pa to nobene veze s tistim, kar sem omenjal zgoraj, da nej mi pošlje kdo zasebno sporočilo, če ga zanima, pa misli da bo kos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

M-man ::

A pa je nujno, da mora biti kviz na televiziji. Zakaj ne na internetu - stran z vprašanji oz. video. S tržno kampanijo je le potrebno pritegniti ljudi k obisku strani v določenem terminu. Služiš pa z oglasi na strani in deležem vsote denarja, ki se nabere z sms-ji. Samo na Mobitelu oz. Simobilu bi se bilo potrebno pozanimati, kakšni so pogoji za uvedbo takega sistema. Mislim, da ne bi bil problem.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Thomas ::

Hm ... ja. Ampak TV je vseeno boljš, po moje.

Rad bi sodeloval v takem kvizu. :)

_marko ::

IMO je tale kviz dobra ideja.
Vsote bi bile precej velike na koncu kviza.
Predstavljajte si da se ta kviz proda v dovolj razvito državo z precej prebivalci! Dobitek bi bil odgromen!
Si že predstavljam 130 mio japončkov...:P
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

V studiu so še mogoče kaki gosti, publika lahko prav tako z svojimi mobilniki glasuje...
kul...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transhumanizem v vzponu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
283570 (1718) denisd
»

Milijonar z Jonasom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
979446 (5602) BigWhale
»

Slovenici smo drugi najbolj inteligenten narod na svetu... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19514297 (10729) gzibret
»

Regnat Populos (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
788715 (7074) Luka Percic

Več podobnih tem