» »

Milijonar z Jonasom

Milijonar z Jonasom

«
1
2

nicksonn ::

Kakšen pa se vam zdi stari novi kviz, ki ga po novem predvajajo na nacionalni tv?

Jonas se mi zdi nadvse primer voditelj, ravno prav zbada, pomaga, in se heca.
Oddaja bi lahko trajalo malo dlje, vsaj eno uro in pol. Prehitro jo je bilo konec.

Kakšna se vam zdijo vprašanja? (zaenkrat)
x n!

Backup22 ::

Meni je zakon, paše mi, da je na nacionalki, ker so krajše reklame, Jonas pa itaq rula. Vprašanja se mi zdijo malo težja/bolj hinavska...
//

kekz ::

No, ja.
Publika je menila, da je povprečen IQ 90. Očitno so upoštevali samo sebe (publiko v studiju). >:D (tekmovalec pa je kolebal med 75 in 100 8-O)

Vprašanja so malo preveč družboslovna in aktualno sodobna, v stilu kdo je pred kratkim dobil to in to nagrado, naslov filma, ime oddaje naše televizije ...

Očitno bo pred odhodom na kviz treba nekaj časa intenzivno študirati Lady. >:D

Ejsi_Disi ::

@kekz:
(tekmovalec pa je kolebal med 75 in 100 8-O)
Jonas: Mogoče 75? Amerika je velika. :D :D

Kolk sem se nasmejal.
Rock n' roll ain't noise pollution!

nicksonn ::

^hehe, ta je bla dobra, ja.

Baje so/bodo na nacionalki težja vprašanja, da bo vse skupaj bolj na nivoju, kot se spodobi za takšno televizijo. To se odraža že v vprašanjih na "sprejemcu".
Ampak kot sem dosedaj videl, folk ni ravno precej brihten. Čeprav to je itak naključje.

Pa seveda je lahko doma na kavču pametovat...
x n!

sidd ::

Kaj je že novi milijonar?! Ma sem zamudo tole....Jonas je pa tak car 8-) .
Na nove smehe :D
no idea for signature
signed
I

Shifty ::

A to bo 1x na teden al veckrat tko k je blo ucas na popTV?
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

TeraSonic++ ::

Miljonar je za komercijalne tv postaje. Nacjonalka naj raje spremeni svoje financiranje.

BTW: Se je sploh možno otepsti računa za rtv?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

msms ::

Ne ni mogoče, baje da tam kjer je električni priključek je tudi avtomatično rtv naročnina.

gfighter ::

Menda je mogoče, znanka mi je enkrat razlagala da z možem ne plačujeta prispevka. Za odjavo sta morala predložiti izjavo, da nimata TV sprejemnika, a do danes še nihče ni prišel preverit. Drugače res nimata TVja v stanovanju, ampak se mi tudi malo ne sanja, komu sta morala predložiti papirje.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

trnvpeti ::

jonas ni bil stari
na zacetku ga je kr matralo hehe
vmes se je pa parkrat pobral
no , mogoce pride nazaj v formo :)

Hammer123 ::

msms:ni potrebno biti priklopljen.;)

TeraSonic++ ::

Kera bedna fora, da jim morš predložit da nimaš tv-ja. Pa kaj so bolani, kje na svetu je še to tako porihtano kot pri nas ;((

Kako si lahko to sploh dovolijo, sej če maš tv še ne pomen, da hočeš nihove kozlarije gledat, če pa že ne gre drugače pa nej naredijo vsaj nekaj podobnega kot je nemški premiere kjer vrtijo filme brez reklam po cele dneve in to nove filme ne pa neke stare arhivske posnetke.

btw: Se kdo spomni kako so nedolgo nazaj vrteli stara poročila iz 90ih, da jih ni sram amaterje ;(

Se opravičujem ker je vse to malo off topic ampak tale naša komercjalka me zmeri razpizdi do amena.
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

A. Smith ::

>>>Vprašanja so malo preveč družboslovna in aktualno sodobna, v stilu kdo je pred kratkim dobil to in to nagrado, naslov filma, ime oddaje naše televizije ...

Skratka ni vprašanj npr. v katerem številskem sestavu je strojna koda MC6800, kaj je bil najbolj znani produkt ki ga je Microsoft odkupil od IBM-a in ali je velikost diska podana v giga- ali gibibajtih?

Se strinjam. Geekom popolnoma neprijazen kviz >:D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

Aja še to, lestvica dobička je precej židovska!

5000€ za deseto vprašanje je komaj 20% več kot milijon, ki je bil včasih na tem mestu. Podvojil se je samo glavni dobiček (kot da bo kdo prišel do tja), vse ostalo je več ali manj enakih vrednosti. A sem edini, ki je opazil?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

NiMH ::

A smith...Poglej...Naša ljuba slovenija nima dovolj sredstev da bi podpirala večje iznose...Ker smo pač majhni mamo pač tak...Pogledaš katero koli večjo državo in imajo vse 1 Mio njihove valute (tudi €)...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Stripy ::

No ta prvi Milijonar ni bil nič posebnega zaradi težkih vprašanj ali pa tekmovalcev s premalo znanja, kakor se vzame. Ampak žal sem gledal tega namesto tistega na HTV, kjer je tip prišel do zadnjega vprašanja za milijon kun, na katerega potem ni odgovarjal. Tako da je domov odnesel potem "samo" 500.000 kun (dobrih 68.000 slovenskih evrov).

Mimogrede a kdo ve, koliko tehta vagon sladkorne pese? :)

kekz ::

Skratka ni vprašanj npr. v katerem številskem sestavu je strojna koda MC6800...


Ali pa kako se imenuje boot loader za linux na alfa arhitekturi >:D (no, da vidim, če kdo ve :P)

Vseeno se mi zdi, da so bila na POP TV splošna vprašanja iz bolj oddaljenih dogodkov, ki se jih že lahko šteje kot znanje zgodovine in ne, kateri od pop zvezdnikov je dobil nagrado včeraj (to je čisto Lady-jevsko vprašanje).

kekz ::

Mimogrede a kdo ve, koliko tehta vagon sladkorne pese? :)


Kaj, a to je bilo vprašanje?
Čisto podobno Hrvatom. Ko sem se vozil pred mnogimi leti z vlakom v JLA na Hrvaško, je bilo na kilometre, do kolikor je segel pogled naokoli, povsod sama koruza. Nikjer čisto nič drugega. Sem bil tako slabe volje, ker kam to jaz grem, na kmetijsko farmo ali v vojsko? :\

Sicer pa, ali so vagoni standardizirani (= vsi enaki)?? Pa če je bilo za glavno nagrado, so bile razlike med odgovori najbrž v gramih in nisi mogel malo sklepati in poračunati >:D

nevone ::

Men se pa zdi, da tista vprašanja do 500 EUR čisto nič ne pripomorejo k zanimivosti kviza. Vseeno bi bilo, če bi štartali vsi, ki uspejo priti na stol, s tistimi 500 EUR. To bi bla pač nagrada za hitre prste. Tako pa je ca. tretjina kviza (vključno z reklamami) rahlo dolgočasna.

Samo to je pač tako. Pravila so določena in se jih baje ne sme spreminjat, al kako?

Jonas bi pa lahko kaj novega pokazal na TV. Kot voditelj milijonarja je že nekoliko izpet.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

... ampak, možno, da je za igralca veliko prijetneje igrati, če z nekaj začetnimi vprašanji nima preveč težav. :\

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SleepLess ::

Meni pa se zdi Jonas se vedno super voditelj. Nasploh mi je zelo zanimiva medijska osebnost in je dalec bolsi voditelj milijonarja kot tisti Bostjan al karkoli je bil tisti drugi voditelj.

Se pa strinjam da so vprasanja do 500€ obcutna prelahka, ampak mislim da to pritegne tudi maljse gledalce (ali pa tiste malo bolj neintelegente) da se preizkusajo kaj vse znajo. Komu bi pa bil kviz zanimiv ce bi ze zaceli z vprasanjem ki ga 90% slovencev ne zna odgovorit.

Tudi kratke reklame so mi izjemno vsec. Prva oddaja ki jo gledam na SLO1 :)

lymph ::

Za razliko od mnogih drugih voditeljev ima karizmo, se mi pa zdi dobra ideja, da so na nacionalki začeli šopat bolj komercialne zadeve.
"Belief is immune to counter example."

grex ::

A smith...Poglej...Naša ljuba slovenija nima dovolj sredstev da bi podpirala večje iznose...Ker smo pač majhni mamo pač tak...Pogledaš katero koli večjo državo in imajo vse 1 Mio njihove valute (tudi €)...


Pa je dejansko to res? Meni se namreč zdi, da dajo male zneske ravno zaradi tega, ker lahko - brainwash "majhni smo" je splošno zelo zakoreninjen, kar lahko kdo s pridom izkorišča.

MihaFirst ::

Za razliko od mnogih drugih voditeljev ima karizmo, se mi pa zdi dobra ideja, da so na nacionalki začeli šopat bolj komercialne zadeve.


Mogoče v Sloveniji res ni podobnih (Bizovičar je No. 1), ampak v primerjavi s hrvaškim voditeljem Milijonarja (Tarik Filipovič) nima za pol bureka. 0:)

Je pa res da je bla šele prva oddaja in je moral poleg tega še pazit da ni bil taka svinja ko na POP TV :D

Aja pa.... Lahka vprašanja (do 500€) se vlečejo, ker Jonas po nepotrebnem teži s polovičkami pa to.... Ampak, se pa strinjam. Jonas rula. :)

LP

kekz ::

Jaz sem dobil občutek, da bo RTV Slo bolj škrt pri nagradah.
Lestvico imajo hudo progresivno. Vprašanja iz 5 na 6 imajo precejšen zahtevnostni skok (ok, subjektivna ocena, ker ne berem rumenega tiska).

Ene 2x bo tako, potem bodo izgubili gledalce. Kdo bo pa gledal, če bo povprečen dobitek 300€.


Videlo se je tudi po tem, da Jonas ni mrdnil pri vprašanju. Dajal je občutek, da tudi on ne ve odgovora. Na POP TV je dostikrat dajal občutek, da pozna odgovor in je dostikrat vsaj malo namigoval. Npr., ko je bilo vprašanja, kaj je diastema, je vidno vsiljivo začel vrtati po zobeh.
Tukaj pa ..., saj je Jonas nekoč v nekem intervjuju dejal, če bodo vprašanja o telebajskih, bi on izvisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

hamax ::

mal mi grejo na živce ta rumena vprašanja ampak ok. jonas je car.

Ejsi_Disi ::

Pri tem kvizu je tako, da voditelj do takrat, ko tekmovalec reče, da je to njegov zadnji odgovor, ne ve odgovora. No, mu ga ne napiše na zaslonu. LAhko pa, da ga sam ve.
Rock n' roll ain't noise pollution!

budili ::

Mimogrede a kdo ve, koliko tehta vagon sladkorne pese? :)

en vagon ma cca. 32m3 (če se vsak dan voziš z vlakom, ti tudi take bedarije padejo v glavo), pesa plava na vodi, tako da je odgovor bil 10ton

tip je očitno bil tako navdušen nad tistimi svojimi res fenomenalnimi odgovori, da na koncu ni upal reskirati, čeprav je pravilno odgovoril pozneje

je pa bil čisti nerd:D

kar dober nastop, vreden ogleda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

Alexius Heristalski ::

Podvojil se je samo glavni dobiček

Mnjah, tudi vsota za 5. vprašanje se je podvojila. Prej je bila 50 tisočakov, zdaj je 500 evrov. Do tega vprašanja praktično vsak prileze, torej je s tega stališča napredek.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

grex ::

super,..€500 - 40%, dobimo €300,... kar je 71,000 SIT. Mislim, da se splača :)
Če primerjamo vlogo in verjetnost dobitka - a je sploh kaj bolje kot loterija?

Škrti so... pa naj kdo 100x reče, da je SLO premala.

bastadu ::

Zakaj -40% ??

kekz ::

Ko sem nekoč govoril z nekom, ki je dobil milijon SIT, je dejal, da je izračunal, da mu je ostalo samo 20% (200 tisočakov) 8-O.

Najprej dohodnina. S tem, da ti lahko poveča stopnjo in še od drugih zaslužkov plačaš več.
Potem ga je udarilo, da je dobil manj otroškega dodatka, dražji vrtec ...

Pri nas se ne splača biti pameten. Bolj se splača imeti srečo, ker loterija ne gre v dohodnino.

opeter ::

Pri nas se ne splača biti pameten. Bolj se splača imeti srečo, ker loterija ne gre v dohodnino.

Kam pa gre? Janši v žep?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LoneWolf ::

opeter: Od dobitkov pri igrah na sreco placas samo 15% davka in ne gre v dohodnino. Od nagrade se placa 25% davka, hkrati pa se steje kot dohodek v dohodnini, kar ti lahko dvigne davcni razred in pokvari bilanco pri stvareh, ki so odvisne od visine dohodka (stipendije, vrtci...)

bastadu ::

In kam potem spada kviz? Ni ne nagrada in ne igra a srečo...

dabon ::

Po moje je nagrada (za znanje) in ti odbijejo 25% :( na zalost-plus dohodnina se dvigne.


GROZA
:|

glinik ::

Jebeš pol take kvize ...

Če bi jaz prišel tja, bi ob recimo 3. vprašanju nehal in dejal, da nočem igrat dalje in da nočem v višli davčni razred :D :D To bi bil car ... :D

Drugi dan bi že bil v Direktu ... 8-)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Ziga Dolhar ::

Glede na to, da imamo pri nas pri dohodnini stopničasto progresijo, mal pretiravate ...
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

Milijonar z Jonasom?
In kako s 100.000€ postaneš milijonar?

_marko ::

10 mio centov.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

KandazaR ::

Kam pa gre? Janši v žep?

Ne. Nekaj denarja od dobitka pri loteriji (mislim da 15%) gre za invalidske organizacije,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

vladika ::

Bravo @videofrik tudi sam ne razumem kako s 100 000 € postaneš milijonar.
Jonas je zame bil kao car vendar v prvem delu te igre se mi ni dokazal.
Car je bil pri videošponu (še pomnite tovariši? :) )in še nekaj časa potem.
Po moje je postal preveč uraden, ni več to kar je bil, kot da bi mu oprali možgane.
Mu pa osebno želim vse naj.

LP Vladika!

Matek ::

Ne vem zakaj bi moral biti pogoj, da je nagrada milijon ali vec, obstaja kup drzav, kjer ni tako, sedaj je celo visja, kot je bila prej, pa vam kar ni po godu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kekz ::

Kdo hoče biti milijonar? Evo ti sto tisoč.
Kdo hoče ferrarija? Na, tu imaš fičkota! :D

Sicer pa tudi Alpsko mleko po novem prihaja s Karpatov in Alp še od daleč ni videlo. >:D
Mogoče bi lahko vsaj preimenovali zadevo, ker je drugače nekako na meji zavajanja.

NiMH ::

Hja sicer pa...znesek se je podvojil...Kaj hočete boljšega...

Glede škrtov pa: Hja kaj si pa pričakoval, da ti bo država kaj bolj radodarna?? Človek get real...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NiMH ()

bastadu ::

Fer naslov bi bil Kviz z Jonasom, ampak verjetno jim licenca oddaje ne dopušča kaj takšnega...

msms ::

Če računamo na prebivalca je pri nas večja nagrada kot v Angliji!

kiFni ::

Nemčija je imela milijon v markah, s prehodom na €, pa miljion €.
Italija - 1,000,000,000 lir kar je € 516,457, s prehodom na evro, milijon €.
Avstrija - 10,000,000 šilingov to je € 726,728, s prehodom na evro, milijon €.

Tukaj je tabela še za ostale države za primerjavo. Malo skrolajte dol.


Fer naslov bi bil Kviz z Jonasom, ampak verjetno jim licenca oddaje ne dopušča kaj takšnega...


Najbrž imaš prav.

Kaj pa da spremenijo nagrado, tud to bi moral bit po licenci. Če je milionar naj bo milijon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

KandazaR ::

Samo Slovenija se ne more primerjati z njimi. Kaj pa če bi nekdo zmagal in dobil 1mio €? Saj bi morali bajto na kolodvorski prodat.:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova oddaja Miljonar na planet TV

Oddelek: Sedem umetnosti
293314 (1753) opeter
»

trenutek resnice...pa Jonas

Oddelek: Loža
303985 (2625) Gandalfar
»

Nov milijonar

Oddelek: Loža
221816 (1131) Predator
»

miljonar vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
545767 (5047) Koci
»

Tech in Lepo je biti milijonar

Oddelek: Loža
482512 (2005) blue96

Več podobnih tem