» »

Šengenska viza

Šengenska viza

drejc ::

Mogoče kdo zdele ve, če (potrjena, Turčija) šengenska viza velja pri prehodu meje iz Avstrijo v Slovenijo.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

metalc ::

Ne vem čisto natančno in nen me držat za besedo. Mislim da schengenska viza velja z Slo. kot tranzitna ali za omejen čas pod pogojem da schengenska viza velja še nek določen čas ob prihodu (ali morda ob odhodu?) v/iz SLO. Ravno zaradi ene take fore so nagnali Ceco.

STASI ::

Ne velja. Kolega iz Kitajske je hotu iz Nizozemske pridt k nam in ima šengen vizo pa so na konzulatu in MZZ rekel "no can do" rabiš vizo za Slovenijo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

drejc ::

Evo, kaj je teorija in kaj praksa...

Turški državljani ne potrebujejo slovenske vize če imajo veljavno šengensko vizo tipa c (turistka), ki jim velja še najmanj 15 od vstopa v Slovenijo.

Druga izjema je , da turški državljani ne potrebujejo tranzitne vize, če imajo veljavno šengensko vizo tipa c in dokažejo da le prehajajo v drugo državo preko slovenije.

To je teorija.

Kličem na slovenski konzulat mzz v lj, me napotijo na dunajskega in tam mi povejo, da tudi če upoštevam drugo izjemo, more kolegica še vedno dokazati da potuje na hrvaško ali italijo, tk da nebo šlo (njena vize je veljala še točno 5 dni).

Okej, rečem qrc glede barabe birokratske, kličem na mejo, kjer mi prjazni policist reče da so mzz debili k pojma nimajo o implementaciji določenih protokolov. Pove mi da ni panike, sam morva pazt, da ji v sloveniji nebo pretekla viza, če bo pa policist na meji kej šalabajzil pa nej sam rečem da greva na hrvaško na morje, ker turški državljani ne potrebujejo vize za vstop v hrvaško.

Mislm hejlo! Slava polcajem!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114813 (12954) jero_no1
»

Selitev znotraj EU

Oddelek: Loža
222174 (1360) Samson
»

garantno pismo in viza

Oddelek: Loža
103207 (2944) gzibret
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821187 (18174) Tomi
»

Brezvizni režim BIH

Oddelek: Problemi človeštva
316152 (5370) guest #44

Več podobnih tem