» »

Dodajanje .sql datoteke v Mysql bazo!

Dodajanje .sql datoteke v Mysql bazo!

Jackass ::

Zdej skušam namestit php-nuke! Osnovne konfiguracije sm dal skos, zdej morm pa še neki narest s tisto nuke.sql datoteko!

Navodila so skopa in jih ne razumm!

Kako torej prenesem podatke iz te datoteke v bazo?
jAcKaSS

krneki ::

mysql>source nuke.sql

BigWhale ::

# mysql < foo.sql

Jackass ::

krneki: Napiše, da je napaka v sintaksi!
BigWhale: Tvoje tut ne dela.

Ok da še povem kaj sm naredu!

Torej odprem ComandPromt in zaženm Mysql. Zdej mam napisan: "mysql>" in js sm napisu zravn tist kr sta mi vidva napisala in je ruknu error.

Aja mysql mam na C:\mysql, ta nuke.sql mam pa nekje na F:\php-nuke\...! A morm ta nuke.sql km prenest?


A mi lahko prosim nekdo napiše cel postopek, al točno vrstico, z vsemi podpičji...
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Phoebus ::

Fantje fantje :D

Najprej ustvariš databazo za ta tvoj novi fajl:
"mysql -u root -p"
(vneseš geslo, če ga ni pritisneš enter)
"create database ImeDatabaze";
exit;
in potem še daš podatke iz fajla v bazo:
"mysql -u root -p ImeDatabaze < X:/pot/do/fajla/fajl.sql"

in bo delalo.

Sicer pa si najprej ustvari username in ne kot root delat stvari!!!!

Phoebus ::

En mali popravek...windows uporabniki... X:\pot\do\fajla (in ne X:/pot/do/fajla) :D

TylerDurden ::

naloži phpmyadmin boš mel mir še naprej, ker dvomim, da bo to tvoje zadnje brskanje po bazi.
Let\'s make some soap ...

BigWhale ::

Jackass, preberi kak manual... ;)

Phoebus: Odgovora, ki sva ka dala s krneki sta povsem tocna. Do pikice.

Meni dela oboje ze precej casa :P

Jackass ::

Phoebus: Najlepša hvala! Naredu!

Sm preveru z WinMysqlAdmin-on in so se res podatki (tabele... krkol je že blo v tej datoteki) prenesli v bazo!

Drgač bazo sm že prej ustvaru, k se mi je zdel, da bo verjetn potrebna! Sam nism vedu če je kul!

BigWhale: Sej verjetno bi delu tut tvoj način. Sm se pol spomnu, da sm pozabu napisat pot do te datoteke (js sm napisu samo nuke.sql, brez poti - ni čudn da ni delal!). Tko da je bla moja napaka!:8)

A pol svetujete, da spremenim svoje uporabniško ime? Ok bom, sam za začetk rajš nism ničesar spreminju, da mi je delal!

K k sm probu nasnet mysql na F:\ (in ne na privzeti C:\ ) mi je pol skos errorje vn metal, pa je bla verjetn kšna glupa napaka! Sam sm sprašvou naokol, pa mi ni znou noben povedat!

Aja še to bi vprašu: K sm nasnemavu ta mysql, je pisal v tistih navodilih, da morm prenest "my-small" (končnice ne vem) datoteko v korenski imenik in jo preimenovat v "my" (in krkoli pride v končnico).

Zdej me pa zanima, a je to res potrebno in če je, zakaj?
Pa še: Kaj je to korenski imenik? npr da nsnamm v F:\programi\mysql . A je korenski imenik f:\programi, al f:\ ?

Hvala!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Jackass ::

Bom tle kr nadaljevou:

Zdej pa skušam to .sql datoteko prenest na en drug server. na mysql strežnik sm se povezu prek telneta.
Problem je samo v tem, da ne vem kako nej napišem pot do file-a. .sql datoteko imam na svojem računalniku.

Prosil bi za pomoč!
jAcKaSS

Nox ::

naloži phpmyadmin boš mel mir še naprej, ker dvomim, da bo to tvoje zadnje brskanje po bazi.
al pa MySQL Front, al pa kar oboje(za potrebe dostopa od drugod)

K k sm probu nasnet mysql na F:\ (in ne na privzeti C:\ ) mi je pol skos errorje vn metal, pa je bla verjetn kšna glupa napaka! Sam sm sprašvou naokol, pa mi ni znou noben povedat!
kake errorje???

Pa še: Kaj je to korenski imenik? npr da nsnamm v F:\programi\mysql . A je korenski imenik f:\programi, al f:\ ?
ta drugo -> f:\

Problem je samo v tem, da ne vem kako nej napišem pot do file-a. .sql datoteko imam na svojem računalniku.
hja..datoteko moraš gor prenest(ftp) al pa uporabt kak lokalen program in se povezat prek mreže npr.: mysql -h ciljni_strežnik -u uporabnik -p podatkovna_baza, potem pa kot so ti svetoval ostali

Jackass ::

phpMyAdmin sm nasnel gor, ampak se sploh noče povezat. Napiše mi:

#1045 - Access denied for user: .....

Drugače sem ga nasnel tudi pri sebi (imam na svojem računalniku poskusni server) in dela phpmyadmin supr.

Tko, da sm zdej zamotil administratorju. Prej ko sem mu pisal, mi je napisal, da imam ustvarjeno bazo, in da imam poln dostop do nje.

Nato sm nasnel phpmyadmin, vnesel svoje geslo, ime databaze in pod 'only_db' sem vpisal ime baze do katere imam dostop.
In vrne mi ta error. A sm js kej pozabu vnest, al kaj?


No pol sm se povezu na mysql strežnik prek telneta. Pa sm vpisal:

shell> mysql -u uporabnik -p imeDatabaze < http://.../baza.sql Pa mi napiše da ta file ne obstaja

pol sm probu še s ftp naslovom, spet nč.

probu sm tut z naslovom http://localhost/home/UserName/baza.sql (k se s CuteFtp-jm povežem na ftp, mi zgoraj piše "home/UserName/" zato sm sklepu, da je pol tak link)

pa mi spet vrne: No such folder or directory.

Na strežnik sm prenesu to .sql datoteko, samo zdej ne vem kako morm napisat pot (oz. kam morm datoteko dat), da jo bo mysql najdu. Tle se stvar zaplete.

Poznam http naslov serverja, poznam ftp naslov serverja, a bi mogu vedt DNS od serverja, a bi pol delal? Kje je pa moj folder na tist računalniku pa tut ne vem.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Nox ::

pa poskusmo takole:
1. najprej se poveži z ftp-jem na server in nato uploud-i datoteko 'baza.sql'. in pa prepričaj se da jo uploudaš v /home/UserName.

2. nato se poveži z telnet-om in nato:
- poglej v katerem direktoriju si z ukazom 'pwd' oz. če si v /home/UserName -> točka 3
-ali pa poglej če imaš tle notr prisotno datoteko 'baza.sql', to lahko storiš s tem ukazom/i 'ls | grep baza.sql' ali pa 'ls *.sql' .. in če ti izpiše 'baza.sql' je to to, pojdi na točko 3, drgač 3.b

3. izvedi še import:
'mysql -h localhost -u tvojusername -p tvojabaza < baza.sql
ali pa še bolje
3.b
'mysql -h localhost -u tvojusername -p tvojabaza < /home/UserName/baza.sql'
oz. za pot napišeš tisto ki ti jo pokaže v FTP programču

in to je to.

drugi način(ne deluje če ni dostopa do mysql strežnika od zunaj):
greš v dir(na svojem računalniku) kjer maš sql skripto in napišeš
'mysql -h imeciljnegastrežnika -u tvojusername -p tvojabaza < baza.sql'

tretji način je sodelovanje z ADMIN-om

oprosti kr je tko zblojeno napisan, sam drgač že ne znam razložt..
..in poročaj o uspehih

Jackass ::

Nox: Hvala, da si se tolk potrudu.

K sm probu, na tvoj način, mi prvič ni vrnil, kje se nahaja datoteka. Ampak pol mi je mysql vrnu, kao da nimam pravic... pol sm pa popizdil, pa adminu še enkrat poslou mail. Pol mi pa odpiše, kao da dela (v smislu da ne ve zakaj se bunim). In res odprem phpmyadmin in stvar dela (po čudežu ;) )!

Pa sm mu hotu, nazaj poslt, print screen telneta (v njem napisan ukaz, ki ga je napisu Nox in kaj je vrnu mysql), ampak k sm kliknu okno telneta, se je ta kr zapru intko so šli dokazi!:|

No ampak sej ni važn, zdej dela!:D

Tale phpmyadmin mi je kr všeč! Ful u izi brišš in dodajaš stvari. npr. podatke iz sql datoteke!;)
jAcKaSS

Nox ::

sam da dela...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenos wordpress strani na drug strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
101721 (1409) p1nky
»

Večja .sql datoteka

Oddelek: Omrežja in internet
5624 (599) jure1873
»

Localhost wordpress stran - kako jo dati online ?

Oddelek: Izdelava spletišč
192130 (1944) Domina
»

SQL vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
71223 (1154) no_use4
»

MySQL pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
81554 (1418) [SkA]

Več podobnih tem