» »

Zunanja ali notranja zvočna kartica?

Zunanja ali notranja zvočna kartica?

mashine ::

Namesto cd playerja bi rad uporabljal računalnik in preko njega poslušal mp3, iščem predvsem dober stereo zvok in me druge stvari v bistvu niti ne zanimajo. Nekje sem zasledil. da je notranja kartica preveč izpostavljena motnjam znotraj računalnika,je to res. Kartico bi povezal z hi-fi ojačevalčem... Zanima me tudi kvaliteta zvoka iz teh kartic (gledal sem creative in terratec, še kateri?), če jih primerjaš z cdplayerji in če je razlika, pri kako kvalitetnih hi-fi sistemih se ta pozna.

nokia6310 ::

Se pridružujem tvojemu vprašanju tudi sam kupujem karto pa me zanima zgoraj našteto.
Rabim pa absolutno kvaliteto pa samo 2x stereo in čisto nič več!

fahrenGONE ::

Nima pomena, ce se zvok obdeluje digitalno. Edino kjer je boljse imeti externo varianto so TV tunerji, kjer lahko EMI iz PCja moti TV tuner, ce je na kartici. Po moje so vse Creative Audigy ok, saj tudi po ceni so nekje od 15k naprej. Modeli za 50k SIT pa imajo vec dodanih zadev in se res splaca prebrat kaksen opis ali pogledat specifikacije, ce se vse to res rabi. Za mp3 in stereo po moje ne.

Kar se tice zvoka na ploscah pa se splaca pogledat xbitlabs.com, saj oni zmeraj zelo natancno testirajo te zadeve. Novejse plosce srednjega in visjega razreda imajo kar dober zvok, ceprav povecini nimajo 24bit in 96kHz, so pa tudi izjeme.

nokia6310 ::

Kaj je potem bolše teratec ali audigy?
Na audigy 2 mam 2 izhoda pa se na sprednjem slišijo dodani efekti čeprav so izklopljeni v programu tako da res to čudno deluje na zadnjem izhodu ali pa če dam 2.1 speakres pa je čisti stereo.
Kako se obnese teratec katera je njihova najbolša karta?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016081 (10020) FlamE#7
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796278 (4745) strumf666
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012203 (8091) OwcA
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597915 (6710) matjash
»

Katere sušalke

Oddelek: Kaj kupiti
452821 (2243) TeraSonic++

Več podobnih tem