» »

Hlajenje Pentium-166 MMX

Hlajenje Pentium-166 MMX

micron1 ::

Imam Pentium 166 in ga uporabljam kot router (s coyote linuxom).
Računalnik ima en majhen hladilnik pa ventilator (za primerjavo kot zdajšne grafične kartice, pa ne te čisto nove).
Poskusil sem odstranit ventilator pa se mi zdi da se stvar malo preveč greje.
Zanima me če bi zamenjal hladilnik z novim (velika hladilna rebra), bi to delalo brez ventilatorja?
Ali bi morda bil potreben ventilator na minimalno obratih?
Kak nasvet?

Računalnik: P-166MMX, HDD 600MB, FDD 1.44, 2x Mrežna kartica, Grafična kartica 1MB;

Še nekaj: Kaj se novi hladilniki prilegajo na te stare procesorje?
  • spremenil: micron1 ()

SkIDiver ::

Moj je mel samo črno hladilno rebro gor napopano in ventilator iz napajalnika usmerjen v notranjost. Zadeva še danes dela na isti plošči z istim procesorjem.

xpozed ::

To je socket 7 podnožje ne? Nekak morš najdt tazga da bo pasal na to podnožje al pa predelat cooler ki je sicer za novejša podnožja... zdej sicer dvomim da se zadeva pregreva do te meje da bi mogu heatpipe uporabt :D ... sam da boš mel mirno vest, lahko kakšna alu rebra gor daš in en vent na 5V, pa mislm da boš imel "problem" rešen.

Daedalus ::

Jaz mam na takem procesorju hladilnik od celerona 400, ventilator pa je na 5V. Se ga ne sliši, brez ventilatorja se mi je pa zdel hladilnik malo prevroč. Dela pa računalnik kot router 24/7 bp.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

micron1 ::

Sem dal gor enega Zalmana CNPS6000-ALCU iz AthlonaXP-1700 brez ventilatoraja (brez težav gre gor).
Stvar se greje, vendar ne tako da ne bi mogel držati roke na hladilniku. Morda bom vseeno dal en Ventator na 5V gor.

Ko sem dal stran tisti ultra-glasni ventilator ven sem ugotovil, da je na napajalniku (200W) tudi ventilator, sicer manj glasen pa vseeno ga je sedaj slišat.
Zrak ki ga ven piha je hladen (lahko bi ga kar za klimo uporabil). Misli da bi tudi ta ventilator lahko upočasnil ??
Na mojem athlonu-xp je zrak iz napajalnik bistveno toplejši, pa vseeno dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpovedal računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
351875 (1357) gt55gre
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412572 (1362) PrimozR
»

Lahko odstranim ventilator na 133MHz Pentiumu?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181212 (955) Vlady
»

Utisanje in hlajenje P166 masine

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121734 (1513) .:Toto:.
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82037 (1768) DSmidgy

Več podobnih tem