» »

kaj je narobe?

kaj je narobe?

Drejčka ::

Ojla!

Če se komu sanja, kaj je narobe s tem mojim računalnikom, se mu priporočam... problem je pa naslednji:

1.) Ob zagon mi izpiše tole…2-krat zaporedoma:

tca.exe - napaka programa

Pravilno inicializiranje programa ni uspelo (0*c0000005). kliknite v redu če želite program zapreti.

2.) Nato se mi odpre:

Generic host process for win32 services

Generic host process for win32 services je naletel na težavo in se mora zapreti. opravičujemo se vam za neprijetnost.

pošlji, ne pošlji sporočilo o napaki...


3.) potem čez nekaj časa… še tole:

UsrPrmpt.exe - Slaba slika

Aplikacija ali dll knjižica C\Program files\common files\Symantec sharedq\Security center\WSCHLpl.dll ni veljavna slika programa windows. Preverite z namestitveno disketo.

4.) ko pa hočem poslušat muzko…je pa ne morem:

Windows Media Player - napaka

Avdio toka ni mogoče predvajati. Na voljo ni avdio strojne opreme ali pa se ta ne odziva.

...
vmes se orodna vrstica včasih prebarva na sivo, včasih outlook zgleda kot da mam windowse 98, če pa je orodna vrstica normalna, pa ni napisa start…no comment.

aja, pa homepega se tud ne da spreminjat! Vsakič ko zaženem mozillo se mi odpre ena, k je nočem…

Jst sm nad tem obupala in je mal too much zame…

poweroff ::

Po moje imaš spyware. Ad-aware daj gor, ali pa reinstall sistema na novo...
sudo poweroff

Myth ::

1) Nek program si narobe "odinstalirala". Sicer pa napisi config v Zaženi , odpre se ti okence, tam klikni zavihek Zagon in prebrskaj za tem programom in daj klukico ven. Klikni tudi iskanje in poglej kje je ta tca.exe pa spet sem piši.

2) Idi sem in preberi Win XP post. Nato idi sem po patch

Poskusi tudi z temi programi za rame : Link 1, Link 2, Link 3.

3)UsrPrmpt.exe je nekaj od Symantec Antivirusa. Lahko pogledaš pod točko 1) spet ali pa posodobiš sam Antivirusni program.

4)Poglej v Nadzorni Plošči, pod Sistem, klikni Strojna Oprema, klik Upravitelj naprav. Poglej kaj ti kaže pod sound devices. Možno da nimaš gonilnikov naloženih ali kaj ne štima.

5)Če se ti začetna stran noče spremenit , lahko pomeni da imaš kakšen spyware ali pa kaj. Uporabi spysweeper, spy s&d, ad-aware in spuči nesnago.

edit: Reinstall sistema se meni ne zdi logičen. To delaj res ko te vse zabava. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Drejčka ::

bytheway na compu mam: Spybot, ad-aware,the cleaner, microsoft Antispyware , pa mi nobeden nič ne najde... od antivirusov bitdefender, pa sem si dodatno naložla še etrust ez antivirus, pa seočitno nič ne kregata, pa tud nobeden nič ne najde... poleg tega me pa zadevca ne spominja na noben poznan črviček... in prav zarad tega se mi zdi vse skup neverendingstory...

thanx vseen.

Drejčka ::

zatakne se mi že pri zavihku zagon... ko v zaženi vtipkam config se mi odpre C:\WINDOWS\system32\config v raziskovalcu... kaj sem naredla narobe?

Drejčka ::

edit: Reinstall sistema se meni ne zdi logičen. To delaj res ko te vse zabava.


to pa niti ne vem kaj je...8-O

Myth ::

Pa res, meni tudi... kaj te to zdaj... če bi se moralo odpreti okence.

tisti edit je namenjen Mathew-u... pomeni pa jovo na novo Windowse gor. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Highlag ::

Meni odpre enako samo mapo. Drugače nimam nobenih težav z okni.

Pritisni na desktopu raje F1 tipko in na strani najdi povezavo na orodja(tools). Žal ne vem kako izgleda zadeva v slovenskem jeziku. Pri meni je to pod Pick a task. Med temi orodji se nahaja system configuration utility ali MSconfig.exe. Ali pa če msconfig vpišeš v run ukazno vrstico.

Drugače pa ti pri težavah z zagonom pomaga tudi orodje HijackThis, ki ti prikaže vse kar se zažene ob zagonu in kar se zažene ob zagonu IExplorerja.
Never trust a computer you can't throw out a window

Drejčka ::

iz zagona sem odkljukala tisti tca.exe, kaj naj pa sedaj?

Myth ::

Kaj si pa naredila od tega kar sem ti napisal? :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Drejčka ::

kar se tiče playerja, mam pa v device managerju pod other devices vprašaj, in dalje nivo nižje vprašaj pod PCI simple communications contoller in tu je še mali klicaj zraven.očitno tu res nekaj ne štima. če dam posodobi gonilnik, pa želi imet namestitveni cd, jst pa ne vem kerga mu naj dam...

Drejčka ::

:)
Kaj si pa naredila od tega kar sem ti napisal?


čist tisto na načetku pod 1.), pa pogledat sem šla kaj je s playerjem...pod 4.)... to je pa tud vse kar sem zastopla...:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Drejčka ()

Highlag ::

Glede na to, da imaš težave tudi z Nortonom, bi se lotil najprej njega, ker se precej globoko zasidra v sistem. Odstrani nortona in rebotaj. Če je nuja ga lahko namestiš ponovno. :D

Za zvok se najprej prepričaj če zvočna kartica deluje pravilno. Na MyComputer klikneš z desno tipko in izbereš iz menija manage. V novem okencu najdi Device manager in najdi zvočno kartico. V lastnostih lahko pogledaš če je vse ok z gonilniki. (properties ...) ne sme biti klicajev poleg ikonice zvočne kartice.

Če greš pa v Control panel inklikneš na Sounds & Audio devices lahko preveriš, če zvočna deluje pravilno. Če je tu ok, je napaka v Mediaplayerju ali pa v kakšnem kodeku, ki ga skuša uporabit.
Never trust a computer you can't throw out a window

Myth ::

Ženske, z vami je res težko. :)) Da ne bom ki na dom moral prit kakor vedno. :8)

1) Torej, poišči kje je ta tca.exe pa mi zaupaj.
2) Poglej gor in tam ko sem napisal da idi tja po patch , klikni na tisto povezavo in si dol potegni tisti patch oz. popravek se imenuje slovensko.
3) Tisti Usr... je nek file od Symantec Antivirusnega. A imaš to sploh gor??
4) Spet idi v Device Manager, verjetno nimaš v Sound, video and game controllers zvočne not. Tisto kar si ti našla, pa je nekaj od matične plošče. Najdi CD ki je prišel z računalnikom. Če ne veš kateri točno, povej nam kaj sploh maš za CD-je.

Razumeš zdaj kaj več? :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

SebaR ::

am pa v device managerju pod other devices vprašaj, in dalje nivo nižje vprašaj pod PCI simple communications contoller in tu je še mali klicaj zraven.očitno tu res nekaj ne štima

To pomeni da nimaš nameščenih gonilnikov za zvočno kartico ali eno drugo PCI kartico.

Poglej med CD-ji kje imaš cd za zvočno kartico ga daj notri pa namesti gonilnike :).
Če pa ne veš kateri cd je pravi, pa povej vsaj katera zvočna kartica je v računalniku?

EDIT:hehe me je že Mr|ce prehitel :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

Drejčka ::

no, pa začnimo pr zvočni... nimam pojma, ker ko sem kupla računalnik, so ble notr dve, in mi je eno kolega kasneje ostranil... me pa zanima če je to pravi cd: Multi-Channel PCI Audio Acceleration card ?

kar se symanteca tiče... mela sem včasih nortona, pa sem ga odstranla, potem je možno da so to še neki ostanki?

kot tretje, tistih popravkov je kot solate, tak da ne vem kerga dol potegnt... če misliš service packe-te že mam, 1 in 2.

thanx!

Drejčka ::

aja, pa tca.exe sem odkljala pod zavihkom zagon, sedaj pa morm vse skup restartat da vidim, če kaj učinkuje...

Drejčka ::

tak to, nič fajn ne kaže, ob zagonu mi je vrglo pripomoček za konifuracijo sistema, kar nekaj je zmrzovalo, nič ni blo boljš, pa sem nazaj obkljukala tca.exe. in sem spet tam ...

Myth ::

1)Rekel sem da klikni iskanje in poišči kje je ta tca.exe in nam zaupaj pot.
2)Malo idi dol, kjer piše General Informations, klikni patch awailability se ti razširi in klikni Windows XP 32 bit edition. Odpre se ti stran, na desni strani klikni download in si to namesti.
3)Če si ga imela, nam povej kako si ga odstranila. Pa ne ki kar mapo zbrisala??? Saj veš kam moraš iti ... nadzorna plošča , dodaj odstrani programe in v tistem seznamu klikniti spremeni/odstrani in nato odstraniš.
4)Verjetno bo ta, ne? Saj znaš anglekško? Jaz upam da JA. :)

Ko boš to storila pa nam sporoči spet. Ali pa gremo vsak korak posebej raje? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Drejčka ::

1.) C\WINDOWS\PREFETECH, če misliš to, drugače se nahaja v zavihku zagon, kot si rekel...
2.) Ne bom komentirala... stran noče odpreti, če pa vse preiščem, pa ni 32 ampak sam Microsoft Windows XP 64-Bit Edition...
3.) Ostranla sem tako kot se to dela.
4.) Bo ta bo, sam ne za xp-je ki jih mam trenutno, ker te driverje sem dobla za win98... sedaj ko mi pa škatla nagaja, je pa še celo v taki fazi, da mi nobenga cd-ja samodejno ne zažene, da bi lahk vidla kaj bo odprl...

Drejčka ::

A debugging tool 32-bit je ok?jst sem kr to dol potegnla...

Myth ::

Meni je stran lepo odprlo...
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Drejčka ::

te ene 15-tič mi jo je sedaj v redu odprlo... in si zelo lepo napisal kok pa kaj...hvala. sporočim, kakšen bo učinek.

Myth ::

Jaz zdaj odhajam za nekaj ur. Treba mal stran od ekrana. Upam da ti bodo fantje znali kaj razložit, če boš še imela vprašanja, sicer pa sem ti tako pisal zasebno sporočilo. Nasvidenje ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Drejčka ::

ni hotlo namestit...
KB823980 Setup Error

Setup could not verify integrity of the file Update.inf. Make sure the cryiptographic service is running on this computer.

Drejčka ::

ok... no problem.pa hvala.

Myth ::

Torej v bistvu nisi niti enega problema rešila? A imaš kakšnega računalniškega prijatelja?

Če ne... imaš pomembne podatke na njem? Če ja... Imaš pekač? Ne mislim toaster ampak cd-rom :) Verjetno znaš pečt cd-je, pa si pomembne podatke lepo gor daj na cd. Igre niso pomembne!! :)

In res , vse dokaj pomembne stvari zate daj na cd!! Ne pozabi ničesar... jaz sn samo enkrat eno stvar pozabil dodat od takrat si vedno pišem pa pol ure tuhtam, če morm kaj še posnet.

No, pol pa kar lepo CD od Windowsov noter daj (upam da imaš v Biosu nastavljeno Boot devices , na prvem mestu CD-Rom) in lepo sledi navodilom. Sformatiraj disk, in lepo znova naloži Windowse. Resnično upam, da si podkovana v angleščini, če ne, raje nekoga pokliči na pomoč.

Če pa upaš in misliš da ti lahko pomagam, imaš novo Zasebno sporočilo. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

poweroff ::

Ja, jaz sem malo na hitro prebral in se mi je zdelo, da bi šlo lahko za spyware. Načeloma je moja politika taka - če je sistem enkrat kompromitiran (če je bilo vdrto), potem je treba narediti kompleten reinstall sistema, po možnosti s flashanjem Biosa. Nikoli namreč ne veš kako globoko so prišli noter. Saj se morda sliši rahlo paranoično, ampak v varnostno kritičnih sistemih se tako dela.

Zadevo se pa da precej poenostaviti na sledeč način. Narediš dve particiji (še lepše je, če imaš dvadiska). Ena je namenjena sistemu, druga pa podatkom. VSI podatki, vključno z mailom, dokumenti, itd, morajo biti na drugi particiji. Na C: pa zgolj sistem vsi programi in popravki.
Potem, ko imaš sistem postavljen, vse popravke gor, vse programe inštalirane, vse gonilnike, itd., zaženeš kišto iz Norton Ghosta (ali live Linuxa) in vsebino c: particije skopiraš v eno datoteko. Če se sistem kaj usuje, greš pa spet v Ghosta in skopiraš nazaj. Na ta način si sistem v par minutah obnoviš iz backupa. Potem pač naložiš še manjkajoče popravke in je stvar gotova. Celoten reinstall sistema tako traja max. 10 minut.
sudo poweroff

Myth ::

Mathai, zdaj pa to povej po domače, ker punca "našega jezika" ne razume. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

poweroff ::

MrIce - po moje bo najboljš, da se zmeniš z njo in ji ti to narediš. Za protiusluge se bosta pa že zmenila...
sudo poweroff

Dead_Eye ::

>:D
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Brez avdio naprave"

Oddelek: Pomoč in nasveti
325816 (4135) gasos
»

zvočniki ne delajo

Oddelek: Zvok in slika
311599 (1236) RazzorX
»

Neznani virus onemogoči vse programe za zaščito in upočasni sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
194569 (4092) nokia6310
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29340148 (15130) brainiac20
»

Zagon gonilnikov neuspešen?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81218 (1116) amigo_no1

Več podobnih tem