» »

Neznani virus onemogoči vse programe za zaščito in upočasni sistem

Neznani virus onemogoči vse programe za zaščito in upočasni sistem

nokia6310 ::

Pozdravljeni, iz mule sem downlodal program dcLive phorencik 6.zip. Ko sem ga downlodal, sem ga seveda odzipal in kliknil na datoteko, ki je bila v zipu.
Zgodilo se ni nič razen, da me je spybot zaščita opozorila, da se želi zagnati nek sumljiv proces, katerega imena pa si nažalost nisem zapomnil.
Ko sem računalnik resetiral, se mi je najprej pojavil spybot update, katerega sem seveda inštaliral.
Po tistem pa ugotovim, da se računalnik odziva precej počasneje kot prej, kar pa je najbolj čudno pri vsem tem pa je to, da mi noben program, ki je namenjen zaščiti, razen AddAware ne dela.
KO sem odprl recimo nod32 mi napiše tole:
C:\Program Files\ESET\nod32.exe
C:\Program Files\ESET\nod32.exe ni veljaven Win32 program.
V redu
Poskusil sem panda active scann online, pa pride do 20 % in se ustavi.
Poskusil sem program hitman pro, ki ti z različnimi programi za iskanje virusov oz. črvov pregleda računalnik, pa se isto ustavi.
Poskusil sem obnovitev sistema na zgodnejši čas, pa tudi to ne gre. Napiše mi, da obnovitev na ta datum ni mogoča.
Kaj naj še naredim in a kdo slučajno ve za kakšen virus, oz trojanec gre?
Nekaj sem googlal pa nisem prepričan če je to to, kar sem našel.
Kdo ve kaj več?
Vesel bi bil, če bi se tega rešil brez formata.
Hvala vsem za pomoč.

hcet ::

Kaspersky reši vse težave :D

pecavar34 ::

probaj če ti lahko kdo posodi bitdefender ki ga dobiš zastonj preko siola če si njihov lastnik.
Asus ROG G751JY

jan01 ::

Počisti s avptool(kasperskyev zastonj program za čiščenje virusov) -izberei zadnjega iz seznama

Nasvet: če nimaš kupljenega nod32, ga zamenjaj s čim boljšim. Avira ponuja antivir personal premium 6 mesecev brezplačno link-priporočam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Duhec ::

Štartraj varni zagon z omrežno podporo.
Pojdi na tole BitDefender Online stran, klikni "I agree" in nato "Start Scan" . Počakaj kako urco, da vse preskenira in istočasno tudi odpravi/izbriše kar najde.
V varnem zagonu preskeniraj sistem tudi s Sybot S&D programom.
To ponovi za vse profile (uporabnike), če jih imaš več na okuženem kompu.

#000000 ::

Tale link za avptool se ne da niti najt kamoli snet. 404 Not Found.

ttommy ::

Avast antivirus......
Gamer

farko ::

Poskusi z ashampo optimizer verjetno boš rešil problem.
farko

nokia6310 ::

Hvala vsem, za dobre nasvete.
Mogoče kdo ima tega bitdifender-ja?
Res me zanima kateri virus sem dobil.

Duhec ::

Popravek linka za AVPTool.

p.s.
Nokia 6310, ker vem, da si zelo hendikepiran (si namreč slep) bi te samo vprašal, če ti program Jaws in tista naprava za Brailovo pisavo deluje v varnem zagonu ? Če ne, boš moral dobit kakega frenda, da ti preskanira zadevo v varnem načnu kot sem ti dal napotke zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

dash_wallace ::

Sosed je imel točno tak virus, kot opisuješ. In sem ga z Bitdifenderjem rešil. Ampak ne, ne skeniraj do 100%, ker ne bo konca. ko boš videl, da ti je kaj našel ustavi skeniranje in počisti. Nato, kasneje še enkrat zalaufaj bitdifender-ja in ponovi proces. Sicer se ne spomnim, kateri virus je in kako se mu reče.

nokia6310 ::

Duhec, mislim da ne potrebujem pomilovanja, kaj je hendikepiranost in kakšna so stopnjevanja te besede je subjektivna ocena posameznika, čeprav je dobro, da si se oziral tudi na to.
Nažalost ne deluje zadeva v varnem načinu, ker rabi driverje za zvočno kartico, kolikor pa vem, se v varnem zagonu naložijo samo osnovni driverji.
Drugače pa, so se mi zgleda spremenile tudi določene pravice, ker za vsak program, ki hoče poskenirat viruse mi napiše, da ni veljaven win32 program iz tega sklepam, da so se mi spremenile pravice za dodeljevanje dostopa določeni vrsti programov.
NO wallace, če ti ne bo pretežko pa ga vprašaj, kaj je bilo.
Lahko pa mi kdo posodi, če ma res tega bitdifenderja, da se zadeve rešim, itak pa če ne bo šlo drugače ostane samo format še.
Zadeva se enkrat postavi, drugič ne, tretjič piše da je poškodovana ta datoteka, četrtič se po čudnem naključju računalnik zažene.
Ok no, saj bom poskusil tudi še s tem programom, ki je na tem linku.
Pa hvala vsem za odgovore in koristne nasvete.

nokia6310 ::

Zdaj sem poskusil AVP tool, pa sem dobil tole:
setup_7.0.0.180_18.03.2008_21-24.exe - Napaka programa
Pravilno inicializiranje programa ni uspelo (0xc000000f). Kliknite »V redu«, če želite program zapreti.

happyme ::

Sem dobil en podoben virus, če ne prav tega. Naj bi bil eden od bagle trojancev ali nekaj podobnega. Pišem po spominu. V glavnem ene 48 ur dela za neprofesionalnega računalničarja (spec. ped.)kot sem jaz. V system32 ti vpiše nekaj datotek potem ti pa še v drivers direktorij nalaga neke datoteke, ki pozneje postanejo novi virusi ali podobna nesnaga. V windows explorerju jih sploh ne moreš najti. Rabiš kakšen drug program za gledanje datotek. Potem ti še popiše določene zadeve v register, ki onemogočajo zagone antivirusnih datotek in omogočijo ponovno inštalacijo virusa pri zagonu windowsov. Uniči ti tudi dostop do varnega zagona. Antiviruse (bitdefenderja, nortona, mcafee, avg, ad-aware, spybot S&D, in podobne znane antiviruse in antispywareje) ne moreš zagnati ali inštalirati. Lotil sem se čiščenja in računalnik tudi očistil, a porabil precej precej časa. Zato ti priporočam, da raje formatiraš in ponovno inštaliraš windowse. Imam bitdefenderja pa mi ni nič naredil oz se je sesul. Ta virus je res peklenski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: happyme ()

dash_wallace ::

nokia6310 :

Napisal sem kaj naredi. Saj sem to jaz naredil sosedu. Jaz sem mu odstranil virus, ampak se ne spomnim, kako sem mu reče... Konc koncev niti ni važzno, kako se mu reče. Važno je, da se ga rešiš.

Pyr0Beast ::

Mogoče pol urce dela, pa je stvar rešena ---
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

All ::

Rešitev je combifix.....
mel že na enem PC-ju tole zadevci, ki zazna in onemogoči vse antiviruse..........

Navodila.......

Hi,

Post a combofix log.

Download it here: http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

Rename it to 123.exe or similar, and run it. Follow the prompts and post the log it produces when finished.


Do not click on the combofix window while it is running, this may cause the process to stall.


Zadevca preverjeno deluje....rename je OBVEZEN!!

nokia6310 ::

Evo rešil sem problem, drugače nažalost ni šlo, kkot s formatom.
Se je računalnik začel še bolj čudno obnašat, še internet in zvočna kartica staa nehala delat tako, da mi drugega že ni preostalo kot to.
Zanimivo, da mi je na koncu nehala delat tudi zvočna kartica.
Hvala vsem za pomoč in trud, posebaj za tale combo fix.

Ko smo omenjali tale virus remove tool ga je zelo težko odstraniti, oz. deinštalirati.
Sem probal zbrisat folder na desktopu, pa ne gre, med add/remove programs ga tudi ni.

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

še 1x potegn uno dol kot prej, sam ne zagnat ,pa samo skeniraj mapo, pa boš vidu kaj najde ;)če upaš dol potegnt :))

nokia6310 ::

dukenukem, jaz ne bom tega vlekel dol, lahko pa ti, če želiš.
Predno sem zagnal datoteko, sem preveril z antivirusnim programom in ni ničesar našel tako, da brez skrbi tega nisem pozabil.
Lahko pa ti potegneš, če želiš. File se imenuje DCLive phorencik 6.0.zip, to vtipkaj na muli, velikost je okrog 700 mb, pa se ti igraj s tem, če hočeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus na usb kluču

Oddelek: Pomoč in nasveti
71266 (1196) Blinder
»

NOD32 ali Avast?

Oddelek: Informacijska varnost
368104 (7305) bluefish
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
323981 (2907) grofsi
»

virus mi onemogoča posodobitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
111516 (1335) Duhec
»

trojanski kojn

Oddelek: Pomoč in nasveti
202177 (1822) ferguson

Več podobnih tem