» »

Problem z branjem posnetih DVDjev

Problem z branjem posnetih DVDjev

luigidon ::

zivjo!
Imam en problem s katerim se nisem srečal prvič, me je pa zdaj toliko bolj pojezilo, da pridem stvari do dna.

Namreč v čem je problem? DVD enota mi lepo bere CDje, original DVDje, ampak ko dam pa notri posnet DVD pa nič. Ga sicer neki kao zavti, pol pa čakam, pa čakam, pa čakam pa nič. Sploh k da nebi imel nič notri.

To se mi je zgodilo že na prvem penosniku ki sem ga kupil. Seveda, sem ga nesle takoj zamenjat. Potem se je to zgodilo še dvakrat. Tako, da sem prenosnika kar trikrat nesel nazaj. No in končno potem dobim enga, kjer vse dela, zdej pa spet kr naenkrat nehal brat posnete DVDje...

Ok si rečem, bom nesel na servis. Potem pa kolegu posodim DVDje in pravi, da jih ne more videt, da se ne zgodi nič. WTF?

In zdej mene zanima v čem je tle fora? Al je kej narobe zapečeno? Al je mogoče krivo to, da DVD ni zaključen? A se je kdo sploh že srečal s tem? Moram pa povedat, da vsi ti DVDji so pa že delali, tako, da ni slaba kopija. V DVD playerju mi namreč to normalno deluje....

lp
matjaz
http://matjaz.skavt.net/f5j
www.air-foto.net

Han ::

Fino bi bilo, če bi napisal še malo več podrobnosti o:

- ploščah (proizvajalec, hitrost, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW),
- DVD pečki (proizvajalec, model, firmware),
- programu za snemanje in načinu snemanja (hitrost snemanja, datotečni sistem, SAO, DAO, zaključevanje,...),
- DVD bralniku (proizvajalec, model, firmware).

Dejstvo pač je, da se snov na plošči, v katero je laser izžgal vdolbine, počasi stara in spreminja. Pri DVD±R ploščah je to še bolj očitno kot pri povprečno kvalitetnih CD-R.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapis datotek na DVD-R

Oddelek: Pomoč in nasveti
292739 (2406) ThomasSGS
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496102027 (26536) nuclear
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220775 (12291) svejk
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656325 (4941) pingo76
»

Kateri DVD-rom mi priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
101081 (987) sash

Več podobnih tem