» »

SB Live ali zvocna na plosci?

SB Live ali zvocna na plosci?

afro~dizzy~act ::

Sestavljam nov PC. Ali naj za zvok uporabim Soundblaster Live (oni iz prve serije, ne 5.1) ali zvocno kartico na plosci (AC97 Realtek ALC650 6-channel sound Chip, plata je Gigabyte 7VAC: http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Pro...)?
Priklopljene imam zvocnike Creative Labs FPS1600 (to je starejsa varianta, 4+1), 3D efektov v igrah s SB Live nekako do sedaj po pravici povedano nisem kaj prevec opazil, vendar ne bi rad bil na slabsem. Vglavnem pa poslusam mp3je in internet radio. Pomembna pa mi je "audiofilska" kvaliteta zvoka.
Naj Liva prodam in sprostim en PCI slot?
Je kje kaksna stran, ki testira zvocne kartice?
Hvala.

gumby ::

ne vem, če se ti splača prodajti zvočno - kaj dosti denarja ne boš dobil za njo. pa še zvočniki ti be bodo pasali na 5.1 kartico, ki ja na matični...
jaz mam tudi live zvočno (prva serija) in je ne mislim menjati

the_unborn ::

Mislim, da je Live boljsa izbira, manj obremenjuje kompjuter in manj sumov je na izhodu.
Jst sem primerjal SB PCI 128 in to Realtek-ovo na plati in je SB boljsi, samo nima 5.1 in efektov, cesar pa sploh ne rabim.

MadMax ::

Če imaš slučajno CT 4620, je to še danes najboljša zvokulja za stereo glasbeno uporabo v rangu do nekje 50kSIT.
Boljša od novejših audigy-jev in podobnega.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zigadr ::

Glede na to, da si napisal, da ti je pomembna "audiofilska" kvaliteta zvoka, potem bi moral razliko opaziti sam (jaz nisem nikakršen audiofil, pa sem jo). Lepo prikopi zvočnike na obe zvočni (ne hkrati seveda :D ) in ugotovil boš, da je ta ALC650 en šrot.
Tudi sam imam SB Live! in ALC650 na matični plošči (Abit BE7-RAID), pa sem bil prisiljen enkrat za kratek čas uporabljati ALC650.

partysound ::

V teh zvočnih je fulllllllllll razlike. Imam namreč še starega live 5.1 na starem kompu,. V tem za 500k sit pa tiči creative audigy 2 platinum, ki pa je najboljša zvočna kartica izmed vseh ki sem jih preizkusil. najblj jajc je pa una od ne vem kerga k je 7.1....... ja valda...jajca totalna........:D

tista na matična z problemom izvede dolby digital.... probal sem z mojo na matični. Imam EPOX 4pea+ in pa p4 3.0ghz

na strem live-u imam priklopljene cambridge soundworks dtt2200 5.1 in še kar super dela. zgoraj so pa od creative inspire 6700, ki pa malo šumijo. Si bo treba omisliti kakšne digitalne. mejbi od logitech.

UNO NA MATIČNI RAJE UGASN K JE JAJC :O :D

Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

zigadr ::

partysound: Kera 7.1 je jajc? Terratec Aureon 7.1 Space ali M-Audio Revolution 7.1 ali kakšna tretja?

partysound ::

jst sem sprobu uno od terratec. Pa še 7.1 zvočnikov ni za kupit tko da sm mogu prklopt še enga starga aktivca. to je kr neki.

CREATIVE JE ŠE ZMERAJ CAR :D

tale audigy 2 platinum pa še posebej k nardi tak nor zvok. imam pa še 6.1 zvočnike.

noro 8-O

ostani raje na live_u k ma sej dolby digital k ga matična nima. power dvd je sploh ne najde.:P
jst mam live _a v klubski sobi na starmu kompu pa ga super dela. takrat sem dal pa okol 10k zanjo :))

Audigy 2 platinum pa okol 60k sit.

privošči si raje audigy 2 ampak ne platinum(je platinum bolš zarad vhodov in daljinca k lahk prestavlaš komade, ugasneš komp pa taka šara)

LP, Partysound
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Dr_M ::

ja al pa uporabis mozgane pa za 1000 sit nardis IR sprejemnik. ej..niso od useh fotri direktorji...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

partysound ::

sem sam svoj direktor
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

afro~dizzy~act ::

Ta Live me namrec nekaj zajebava... mislim pa da so najverjetneje (kot je to v navadi pri Creativu) za to krivi zanic driverji (najnovejsi, WinXP). Vsaketoliko se zvok namrec zaustavi, oziroma ful cudno trzne, prdne, ce veste kaj mislim. A je za to kaksna normalna resitev? Ne pomaga prestavljati v druge PCI slote (sem ze probal).

gumby ::

sem mel podobne probleme (win2000), nakar sem ugotovil, da se mi sb tepe z mrežno kartico. potem sem zamenjal mrežno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018181 (10517) sash69
»

Zvočna kartica

Oddelek: Strojna oprema
131256 (1098) kixs
»

Creative bo predstavil nove zvočne kartice iz družine X-Fi

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
474833 (2987) Pesimist
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597907 (6702) matjash
»

Kako ste zadovoljni z zvočnimi "kartami" (codeci) na nForce3 in nForce4 platah?

Oddelek: Strojna oprema
311695 (1281) Tic

Več podobnih tem