» »

težava z domačo mrežo

težava z domačo mrežo

inglog ::

Mam dva računalnika in na obeh WinXP Pro. Na enem izmed obeh sem ponovno nalagal windows in od takrat več ne morem vzpostavit LAN-a. Torej pred tem sem imel oba v mreži, in sicer preko routerja LevelOne TBR-1413(al nekaj takega).

Fora je v tem, da pod Entire Network v bistvu vidim oba računalnika tako na eni kot tudi na drugi mašini, vendar pa je problem v tem, da na prvem računalniku nimam dostopa do drugega, na tistem drugem pa ne do prvega. Torej na prvem vidim datoteke, ki jih sheram na tem racunalniku, na drugem pa samo tiste datoteke, ki jih pac seram na drugem. Pismo, upam, da ste me kaj razumeli, pa da mi lahko kaj pomagate.

Zmeraj mi javi, naj se obrnem na administratorja in preverim Permission (ali nekaj takega)....pa kje pol nastavim te pravice, če je seveda to sploh problem....ker, hmmm...zakaj bi mi prej delal, zdej pa naenkrat kao neke pravice.

LP

ToniT ::

Nastavi gesla uporabnikom...

BigBoss ::

Ja, to je skoraj sigurno to. Privzeto windowsi ne dovoljujejo oddaljene prijave na računalnik uporabniku brez gesla.

HyperKiller ::

Iimaš na računalniku katerega ne "dosežeš" morda izklopljen simple file sharing? odpri "my computer", tools, folder options, view- čisto spodaj.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

inglog ::

Z gesli sigurno ni nič narobe, ker jih tut prej ni blo, pa ne gre se za remote desktop connection.

Tiste klukce pa mam tut True, hmm...

ToniT ::

Kot je BigBoss napisal, windowsi PRIVZETO ne dovoljujejo dostopa preko omrežja brez gesla...
Ko si na novo naložil XP-je, si povozil prejšnjo nastavitev, da je to možno....
Zadevo je potrebno spremeniti local security settings....

OldSkul ::

Če si vklopiš guest račun, lahko tudi brez gesla.

fakinx ::

Hm, mislim da bo šlo čisto "kamot" z uporabo čarovnika za domače omrežje. Kot sem ugotovil, včasih winsi po defaultu že delajo v mreži (če jih instaliraš priklopljene na mrežo in so v času zaključevanja namestitve vsi drugi kompi prižgani), včasih pa ne. Mislim, da bo še vedno najenostavnejša rešitev zagon čarovnika za domače omrežje na VSEH kompih v mreži. Pa na tiskalnike ne pozabi.... :D

edit: pa delovno skupino nastavi na obeh kompih enako....
Howgh!!!

inglog ::

Hvala, fantje, sem pol poštimal, problem je bil Zone Alarm. Res zaj... FW.

Bi me pa zdej zanimalo, kaj bi lahko bil vzrok, da mreža deluje zlo počasi. A je hitrost odvisna od velikosti datotek, v skupni rabi je namreč morje mp3-jev. Tut poslušat se ne da muzike z drugega računalnika. Prej je to delal.....hmmm.....neki tut downloadam, a to vpliva?

Hvala sem, ki ste me poslušali.

LP

OldSkul ::

Naštimaj na 100 Mbit half duplex na obeh kompih - v driverjih.

inglog ::

kako pa kje se to naredi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564033 (862) c23po
»

Povezava dveh računalnikov eden Vista drugi XP

Oddelek: Omrežja in internet
265590 (3556) arozma
»

XP Home & Profesional

Oddelek: Operacijski sistemi
151793 (1335) jan01
»

mreža xp-me

Oddelek: Omrežja in internet
71060 (928) sverige
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401834 (1406) mte

Več podobnih tem