» »

YUHU BENZIN PREKO 220

YUHU BENZIN PREKO 220

MEDENA ::

LOL

Pa ga mamo...next stop 230 SIT morda ?

ODLIČNO kar tako naprej...vse gor plače dol = BALKAN EXPRESS :D
  • spremenil: MEDENA ()

sid911 ::

mah cene bencina so kot pritisk moje babice....enkrat grejo dol enkrat gor, pol spet dol, spet gor....bom kar v Kanado hodil tankat>:D
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

DSmidgy ::

Na Nizozemskem je pa 307 SIT. Tako da pri nas še ni tako hudo.

Tam majo pa večje plače, ane. Samo zakaj pa pol televizorji niso za tretino dražji? A misliš da bojo Arabci nam pol cenej bencin prodajal, ker smo Slovenci. Upam da ne študiraš ekonomije - če jo, potem si pa kriv za napisano v spodnjem odstavku.

Zakaj pa potem nimamo evropskih plač. Ker slovenski delavec naredi šeenkrat manj kot recimo nemški (produktivnost je pri nas pol manjša).

Pa slovenske plače se ne nižajo, ampak višajo. Malo pobrskej po internetu. Če se ne motim je povprečna plača med 160.000 in 170.000 SIT (leto prej okoli 150.000 SIT).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

black block ::

JUHUHHUHU EVROPA, JUHUHU NATO, dnar za F16!!!!!!!
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

MEDENA ::

Eh še vedno mamo prenizke plače ....absolutno...pa tudi produktivnost na nekaterih področjih ni slaba...kar glej recimo MERCATOR kok gon i svoje delavce , sobote in nedelje delajo da majo tistih 500€ colnge......

Tear_DR0P ::

a jebi ga pač obstajajo tud v mercatoriju delavci ki majo tolk malo produktivnost da se to zbije
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Ziga Dolhar ::

Mercator ima ZELO visoko razmerje med zaposlenimi in učinkom.

Slabo, zelo slabo.
https://dolhar.si/

_Dejan_ ::

Na kolk pa bodo sploh podražal bencin?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

flipflop ::

95 iz 208,50 na 220,30
98 iz 212,80 na 224,70
D2 iz 216,4 na 216
Cvejčk iz 127,1 na 132


mobisux

_Dejan_ ::

12 sit dražji hudiča. Sam obira nas ta država, piz** jim mat*** sm lih v pet dubu odlok da so mi za 1k sit povišal preživnino(sm bil vesel yes jurja mam več:D ). Zdej me bodo pa tle za 1k sit na mesec spet oskubli:(
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

d20 ::

zracnce za kolo se niso podrazile ... :\
http://www.worldjumpday.org

_Dejan_ ::

res da se niso podražile sam 20km(v eno stran) vsak dan se pelat s kolesom v šolo z torbo k ma vsaj 5-10kg. Ne hvala:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

TribesMan ::

_Dejan_ ni problem se peljat 20km z 10kg robe na ramah... marsikomu bi to zelo koristilo... Vecji problem je to razdalo prevoziti pri -20°C...
Na zalost zivimo v klimatsko neugodnem delu sveta (za celoletno kolesarjenje) :>

P.S.: Medena dej ze nehaj jokat na forumu za vsako sranje... si ena taka jokica stokica da me glava boli k moram tole brat. Pojdi raje v eno resno sluzbo, pa ne bos mel problemov z "prenizko" placo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

@TribesMan: pussy. :P

Jst se celo leto vozim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Samuel ::

MA NE PIZDARTE NAD DRŽAVO, KER OČITNO NIMATE POJMA KAKO JE CENA BENCINA DEFINIRANA.

Država nima zaradi te cene prav nič več dohodka (Ok tisto malenkost zaradi višjega absolutnega davka), ampak dragi moji, če gre cena nafte za 10% gor, bo šla tudi cena benzina gor. Če tega ne zastopiš Dejan, pol ti itak ni pomoči. Pa kot vidiš ne bencin ni šel za 10% gor, ampak za 5%.

Zakaj tako, pa sam ugotov. :\

Poldi112 ::

To je fino da gre cena bencina gor. Me motivira za kolo. Ta mesec sem zacel. Naredim 50k na dan in se prav fino pocutim (ok, dons ne ker sem bil moker).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bond007 ::

Glih fain, sm mel čist prazen tank. Ne vem če sem že kdaj s takim veseljem plačal na bencinski, kot danes. Drgač pa fantje, če vam cene bencina tu ne ustrezajo, se preselite v venezuelo. Tam je bencin okoli 8sit/liter - ja se je fejst podražu... včasih je bil 2 sit / liter... Ah bo že. Če vam smrdi kolo, si nabavite motor - s porabo pod 3l/100km.

glinik ::

Heh , jaz se še kolesarim od mladosti in ne mislim nehat s tem. Ni ga bolšega za kondicijo, zraven pa še itak malo potreniram na teku itd... Problem je le, ko je hladno ali ko pade dež. Takrat pa se moram peljat s svojim starim "pijančkom" , ki je 2.0 L in avtomatik :(

Mondeo: Saj vsi vemo da gredo cene gor, samo zakaj pa ne gredo vedno cene dol, ko pade cena nafte na svetovnem trgu? To mi prosim razloži. Recimo, da gre v torek cena za 5% dol, v četrtek pa za 10% gor. Naši bodo dvignili ceno za 10% gor, tisto o torkovem znižanju pa bodo lepo "pometli pod tepih".

Kurc, naj ga kar podražijo na 280sit/L, se bo vsaj folk bol rekreiral :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

MEDENA ::

Res je ko pade za 5% ne znižajo....kakor pravi gilnik....v 1 letu je šel benzin gor katastrofalno....

Pol naj se pa turistična zveza sprašuje od kje izpad dohodka ? Včasih smo šli tko za čez dan do Portoroža pa zvečer al proti jutri domov...kurba danes bankrotiraš samo da do tja prideš....lol...smešno ampak realno.

Jackal ::

Res je ko pade za 5% ne znižajo....


Takrat vlada ponavadi poviša trošarine, da jih potem ob naslednji podražitvi zmanjša in s tem ublaži podražitev. Tokrat tega več niso mogli naredit, ker so bile trošarine že na nekem minimumu.

Sicer sem pa tut šibal malo prej tankat... Gužva pa takšna na bencinskih postajah, kot da jutr ne bo več bencina. Sem pa tudi do vrha natočil rezervoar svojega Hyundaička, samo kaj ko je pa šlo vanj samo 35L. :\

gamer ::

u mojga je šlo tud sam 35l... sam ma samo 43 litrs tank, tko da bi blo useen al bi šu dans al pa ju3 zutri... pa rajš pršparam tistih par 100 tolarjou...

sej drgač se mi je zdel da bo tko...že kuj k sm naredu ispit se je benz podražu...zdej bo pa kmal tko drg da se bom mogu spet s kolesam okol fjakat

Tarzan ::

@TribesMan: pussy. :P

Jst se celo leto vozim.


Enako! Karkoli je pod -10°C se itak več ne čuti razlike. Fajn se oblečeš, zaščitiš obraz pred vetrom in po 500 metrih mraza ne čutiš več, ko se mi je kam mudilo sem do cilja prisopihal že prešvican. Edino kar je lahko problem je pomrznjen sneg in poledica. Ne toliko zaradi bicikla kot zaradi strahu, da te kak avto sfašira.

Monster ::

sej o tej energetski krizi je ze nekrat pisalo v sobotni prilogi .. če kdo to sploh bere tu :) ... in tam so že pred nevem 30leti napovedali prav to... da se poraba povečuje hitreje kot samo pridobivanje ... kdo pa je "kriv" za vse skup si pa lahko le mislimo 8-)
Ka zaboga...

iration ::

no sej enkrat bo vsem skupaj dopizdilo in bojo prešaltal na kej drucga kot na naftne derivate. pol pa vidš ti pol arabcev k se bojo z ladjam švercal proti kapitalističnim deželam.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

_marko ::

Mah, nafte je še več kot dovolj.
Največ je je v kanadi - "Alberta tar sands".
Zankrat je še pridobivnaje drago, nekje okrog 15$ na sodček.

In prav zdaj ko tudi nafta od drugod tako draga bi morala kanada nekaj naredit v tej smeri!

Energetska kriza? Mnja, dovolj je energije. Verjemi.

pe še nekaj:
->The vast majority of Canada's oil is sold to the United States. In fact Canada is the biggest supplier of oil for the United States. Approximately 1.8 million barrels of Canadian oil are bought by the States every day. This is more than even the imports from Saudi Arabia which are presently at around 1.5 million barrels. This means that Canadian oil is very significant to the US energy security and will remain so for the forseeable future, regardless of how much George Bush and Jean Chretien may despise one another. The tar sands are likely to play an increasing role in the energy markets as crude reserves are depleted. It's only a matter of economic viability. But don't believe those who tell you that we need to switch to solar power because we're out of oil Any Day Now.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

_marko ::

Možno je tudi, da najdejo še na Antarktiki mesta, kjer bi pridobivali nafto. Verjetno na cenejši način kot v Kanadi(bituemski pesek).
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

iration ::

Če si meni odgovarjal; mene ne skrbi energetska kriza, govorim o tem da bo ljudem dopizdilo, da se je nafta v parih letih podražila iz $3 za sodček na $50, stroški so pa narasli, če pretiravam, za 5x. In bojo usekal alternativo. In enkrat se bo to zgodilo. In pol si bojo lahk vsi nafto nekam zataknl. S tem da za ZDA in Kanado me ne skrbi, bolj za druge, ki so dobesedno odvisni od prihodkov od nje.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

BigWhale ::

BENZIN! ;)

Zdravko ::

Nafta je draga ker tako hoče Bush in co. Iraška vojna, Jukos v Rusiji, stavka v Venezueli, eksplozija refarinije v ZDA... To ni nič slučajno, to je vse domišljeno in tempirano v pravi čas.

frenk ::

men se ne pozna velik...cca. 1k5 sit na mesec...in dvomim da se tud komu več pozna

joze ::

Spomnim se jasno, ko sem svojga pejčka tankal za jurja, pa ko je bil bencin 106 tolarjev, zdaj pa se kar zgrozim ob obisku črpalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze ()

Darko ::

Kolikor sem razbral, se nafta draži zaradi povečane porabe, zato pa vsaj enkrat niso krive ZDA ampak Kitajska, kjer se zaradi izjemne gospodarske rasti tudi zelo dviguje poraba vseh vrst energentov (in ta se ne bo kmalu ustavila). Seveda pa so še borzne špekulacije in mastni zaslužki naftarjev. Naša država nima dosti vpliva na te cene. Trošarine so vkalkulirane v proračun in pretirano zniževanje bi zmanjšalo denar (tudi za brezplačni internet in študentske bone). SIcer pa se cena ne računa neposredno na ceno nafte ampak menda na ceno na londonski borzi.

LP Darko

borchi ::

slo-tech se nepopravljivo izboljšuje. pred meseci je bla ista tema (oz več tem na isto temo:D ). s to razliko, da so takrat dežurni slo-tech ekonomisti ugotovili, da je za dvig cene nafte kriva - vlada. slovenska.




:))
l'jga

Keyser Soze ::

Ejga, kako so lokalni pogumni. Me zanima če je kdo pripravljen za en mesec zamenjat z mano. Pa bomo videli, kako bo vsak dan kolesaril 40km v eno smer po zagamanih, luknjastih in prometnoo preobremenjenih cestah. V dežju, snegu, toči, ipd. Z "en kurc" javnoprevoznimi povezavami.

Pišuka, se vprašam, zakaj tistih Tjulnčkov čez lužo kar med slovenci ne pobirajo. Sploh nobene selekcije ne bi rabil. Sami vrli.

OwcA ::

@Keyser Soze: če v kolesarjenju uživaš, imaš kondicijo, ti časovno znese tiste pol ure več v vsako smer (govorim na pamet, ne vem koliko rabiš z avtom) in imaš možnost, da se na cilju vsaj malo osvežiš in preoblečeš (morebiti celo nekam spraviš dežno opravo), potem tudi 40 km ni problem. Priznam, po nespluženih cestah/poteh je muka, v vseh ostalih razmerah pa bi se sam podal s kolesom. Velikokrat lahko s kolesom tudi ubereš kako bližnjico in tako vsa stvar postane še bolj dostopna.
Ampak kot rečeno, predvsem moraš v kolesarjenju uživati, potem namesto, da bi zgubil nekaj časa s potjo, le združiš prijetno s koristnim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Keyser Soze ::

Če, če, če, če... Veliko čejev je. Šef pa ponavadi nima posluha za razne čeje in ampake.

OwcA ::

Izgovori, izgovori. :P
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Scorpia ::

V bosni so cene med 150 in 160 SIT/L
ampak...
benzin mešajo z vodo >:D
Če hočete ceneje, si v avto nalijte 35l benza in 10l vode. Zdej kakšno razmerje uporabljajo dol, ne vem, ker vsi imajo različno. je pa najboljše tam kjer je mal dražje od konkurence. jaz sem tam kar nekajkrat natankal, sam 1x ko sem od nič do fula natankal(torej not ni bilo našega benza oz. mal ga je bilo), je avto, sicer nov, kr naenkrat postal glasnejši pa manj odziven, žrl je vsaj okrog 2 litra več, po mestu celo več.

OZZY ::

mario...10 litrov vode na 35L bencina. To bi pa rad vidu....In prav tako mašino, po par mesečni uporabi.

Tam majo tko al tko večinoma dizleraše in ne bencinarje. Zakaj....Ker bencinar rab iskro, dizler dela pa na podlagi kompresije.
Go with the flow.

Scorpia ::

Ozzy: Kako ti veš da dol imajo večinoma dizle? Tist sem sam dal tko za primerjavo, kakšno razmerje dol dajo pa ne vem, sigurno pa kar dost da imajo tako poceni. Mašini po nekaj mesecih ni nič, pri starejših ki so tam uvoženih iz italije ali avstrije Letnik 90, po 4 letih al več imajo dost težav ker se jim marsikaj zamaši (večinoma filter za benz) in je ful slab navor, pa glasno delujejo. Je pa nekaj da močnejši športni avtomobili ali pa večje limuzine audi, bmv itd. ne morejo vžgat, ker je not toliko vode. Zato pa je nekaj črpalk, ki imajo manj vode not(tam tudi jaz hodim). Da bi dol imeli dizle, pa ni res. Ima jih nekaj, ampak zelo mal. Recimo vsak 10-ti avto. Tam vozijo avta iz 80-ih pa iz zgodnjih 90-ih takrat pa ni bilo veliko avtomobilov z dizli. Večina jih ima vgrajena avta na plin. Vsi taxi v večjih mestih imajo avto na plin, pa mal jih ima dizel. Dol se najbol splača na plin imet, ker je edino gorivo, ki je kvalitetno. Tudi pri nas se zgleda počasi splača imet avto na plin, pa tud za dizelaše bo do konca tega leta mogoče imet na plin, vsaj večinoma na plin, ker bo za delovanje moralo bit 80% plina in 20% dizla, zaradi samega delovanja motorja.

mtosev ::

Sem slišal da lahko olje (kuhinjsko) uporabljaš kot benzin (to nekateri v UK delajo).
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Scorpia ::

Sem slišal da lahko olje (kuhinjsko) uporabljaš kot benzin (to nekateri v UK delajo).

To olje lahko uporabljaš samo pri dizlih, pa še moraš ga mal predelat. En kemični postopek je, sam pozabil sem kako že gre to.Vsa vmazanija ki je bila v olju gre stran. Trenutno počne v uk sam en človek(mogoče jih zdej več), je bil tudi na tv-ju. Pa v ameriki jih je tudi nekaj. Pa še dokaj pocen jim je, ker jim restavracije dajo brezplačno, pa tudi onesneževanje je minimalno oz. skoraj nič.

Keyser Soze ::

Pa če si McFan ti še diši. Po krompirčku. Se zapreš v garažo in prižgeš motor. Sanjska smrt z mislijo na gore pomesfritesa.:D

BigWhale ::

Moras krompir prej not cvret, ce bi rad vonj po krompirju...

Keyser Soze ::

Ja po čem pa smrdi kropmirček? Po olju. Zato pa tisti, ki se vozijo na repico smrdijo po krompirčku.:)

P.S.: Boh ne daj, da če zrezke cvreš notri smrdi po njih potem. Ker se bom še jaz potem zaprl v garažo z par litri sterga olja.

OZZY ::

mario..A si pomislu, da ni treba, da mešajo ampak je bencin že v osnovi tok pocen...Bosna in bratje arabci:D ....Sicer tosam ne verjamem ampak verjento tud nimajotoktrošarnin kot pri nas. Poleg tega pa so še kake fore zakatere ne vemo. Je pa tam tok prodajaln in vsak ma svojo ceno. Verjento glede na to kok je razrečen:8) :D .

Samo poglej ZDA in njihove cene za bencin, ki so izjemno nizke. njim bi se strgalo, če bi moral za liter dat 220sit.
Go with the flow.

TribesMan ::

Hehe tale z jedilnim oljem je tudi dobra ja...

Tam v našem koncu se en model fura na jedilno olje... Zaloge dobi po McDonaldsih (zastonj ali za par 100SIT) potem pa zadevo doma prefiltrira (je sam naredil ene hude filtre tako do mu izpere vso svinjarijo iz olja) potem pa mesa to olje z nafto v razmerju 3:1 (3 deli olja na 1 del nafte). Okoli pa se vozi z Golfom 2... Mi je pa rekel da v novejših TDI mašinah zadeva ne deluje dobro... V starih golfih pa spila k sus... Edin poraba je malenkost visja kot samo z nafto... Vendar se pomojem ne sekira pretirano, glede na to da je njegova surovina zelo poceni...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Scorpia ::

OZZY: mešajo vodo, zato ker tam vlada ne določi ceno kolk bo liter benza, kot tukaj. kot drugo tam imajo sam privatniki odprto črpalko in se borijo kdo bo imel ceneje. in ker zraven še vodo dajo več zaslužijo. da bi bili bratje arabci in bosanci, pa prvič v lifu slišim. Bosna ni sam ene vere, ampak najmanj triije različni narodi so.

glinik ::

TribesMan:
Praviš, da to ojle samo prefiltrira, doda malo dizla in zadeva špila? Juhu, gremo si vsi nabavit stare Mečke :D . Poraba bo 6L in 2L dizla na 100km :D . Kaj hočeš lepšega???

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Jackal ::

A zdaj, ko so se bencin in ostali naftni derivati pocenili pa ne bo noben nič jamral???

Meni je ravno tistih teh 14 dni zdržal tisti tank bencina, ki sem ga natankal še pred podražitvijo. :P


Novica

Samo verjetno to ne bo trajalo dolgo - namreč druga novica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319087 (12682) krneki0001
»

Še malo pa bomo peš hodil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13311439 (7778) jype
»

Če bi Dizel vladal svetu... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20930820 (24756) Pyr0Beast
»

Gorivo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
745243 (3940) stealth
»

Re: Bencin 200 SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
585000 (3467) drejc

Več podobnih tem