» »

Še malo pa bomo peš hodil

Še malo pa bomo peš hodil

«
1
2 3

kmetek ::

ob takih cenah goriva pa še danes gre spet gor!

Opolnoči se bodo spet zvišale cene naftnih derivatov. 95-oktanski bencin bo dražji za 3 cente in bo po novem stal 1,187 evra za liter. Dražji bo tudi 98-oktanski bencin, za katerega bo potrebno odšteti 1,198 evra za liter. Dizelsko gorivo se bo podražilo za 3,9 centa na 1,298 evra na liter, kurilno olje pa za 3,3 centa. Liter bo veljal 0,957 evra.

1,3€ za liter dizla!!!!!!!!!!!!!!!! Plače pa 100 let enake.

Keyser Soze ::

jah, jeba... Bomo na elektriko začel furat? =)

Biciklet hir aj kom. Upam sam, da ga znam boljše vozit kot večina v tejle Lj. Ker drugač bom šel sam sebi na kura.

P.S.: Alternative, alternative, pa bo.
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Čak, 1.3€ .. 312 sitov za L dizla ? OMFG !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

w00tnes ::

Štrajka pa pri nas ni na obzorju (ceprav drugod po evropi pa bojda so)...

mktech ::

se spomnim, ko sem leta 2004 naredil izpit za avto in sem veselo tankal 1l diesla za ~180sit... ... 0,75€ ? :)

borchi ::

js se pa spomnim, kako so 'avtoritete' na slo-techu leta 2004 razlagale, kako da gre za trenutni 'spike' v ceni nafte, da bo kmalu sod spet po $30 :-D
l'jga

kixs ::

No, cez dve leti bos pa rekel, da se spomnis, ko si tankal diesla za 1.3€ ... ja in?

jype ::

Ja, to bi blo treba nujno jit na ceste, ker to je pa že preveč!

Proti čemu bomo pa protestiral?

Keyser Soze> Biciklet hir aj kom. Upam sam, da ga znam boljše vozit kot večina v tejle Lj. Ker drugač bom šel sam sebi na kura.

Sem js vedu da se da ljudi prepričat, da je bicikel dobra alternativa :)

Vanich ::

Mene osebno boli kurac, ker sem že 8 let brez avtomobila. Bicikl je zakon.
Problem je v tem, da se bodo posledično podražile tudi vse druge stvari, ki so odvisne od transporta in naftnih derivatov - kar pomeni da se bo podražilo vse komplet.

jype ::

Pepca*Kardelj> Problem je v tem, da se bodo posledično podražile tudi vse druge stvari, ki so odvisne od transporta in naftnih derivatov - kar pomeni da se bo podražilo vse komplet.

To je res, vendar obstaja (vsaj za našo državo) tudi en plus. Če bo šlo tako naprej, avtomobil kmalu ne bo več statusni simbol, ker se med šminkiranjem v avtomobilu, ki ne vozi, človek verjetno počuti precej bedasto.

kmetek ::

11 centov je šlo gor za diesla v slabem mesecu dni. Ob predpostavki, da porabim skoraj 4L v službo x 25x na mesec je to 100litrov, ravno 11€ se podraži moja vožnja. Ni malo ampak 10€ tukaj, 10€ tam.....pa smo.

Jaz osebno imam kolo rad, samo do šihta je pa predolga, 25km. Vam Ljubljančanom je to lažji, ko mate poti itd......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Vanich ::

To je res, vendar obstaja (vsaj za našo državo) tudi en plus. Če bo šlo tako naprej, avtomobil kmalu ne bo več statusni simbol, ker se med šminkiranjem v avtomobilu, ki ne vozi, človek verjetno počuti precej bedasto.

Ne bodi naiven, jype.

Ljudje bodo svojo prirojeno malomeščanskost pač prenesli na druge statusne simbole in tisto kar bo šlo meni najbolj na jetra bodo bodoče (danes neobljudene) kolesarske steze polne
presranih neo-kolesarjev na biciklih od 15.000.- EUR.

No, ja, kardiološka bo vsaj na začetku tega obdobja imela kar veliko dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Good Guy ::

http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jype ::

Pepca*Kardelj> Ljudje bodo svojo prirojeno malomeščanskost pač prenesli na druge statusne simbole in tisto kar bo šlo meni najbolj na jetra bodo bodoče (danes neobljudene) kolesarske steze polne presranih neo-kolesarjev na biciklih od 15.000.- EUR.

Še en plus! Tvoje kolo bo, parkirano ob takem za 15.000 ojro, izjemno slaba izbira za tatove koles!

jrtjtejtt ::

Ja, to bi blo treba nujno jit na ceste, ker to je pa že preveč!

Proti čemu bomo pa protestiral?


Ja šli bomo lepo pred prometno ministrstvo in zahteval nižjo ceno benza, tko kt to delajo po Evropi! :)))

Ali pa se lahko kdo vsede na letalo leti v Dubaj in protestira proti šejkom. Obvezen pripomoček:

rdecaluc ::

Hmm ja tole dvigovanje cen je res kr neki .. drugače pa če ste lastnik avtomobila na disel se pa komot lahko furate na "skoraj" zastonjsko gorivo -> biodisel , ki ga lahko doma delaš.. stroški so res minimalni , pod pogojem da dobiš zastonj rabljeno olje ala McDonalds .. plus za tabo se spušča vonj po hamburgerjih in ocvrtem krompirčku.
Est modus in rebus. ,typos

Pyr0Beast ::

Sej biodizel doma bi bilo delat ql, sam če le nebi bil metanol tako drag :(
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

karafeka ::

Kolk so pa kaj cene bencina v zahodni Evropi in v Nemčiji ?

Ne bo dolgo pa bojo pri nas iste. Potem boš pa res lahko rekel, kje so tisti cajti, ko je bil 1.3€.

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zeberdee ::

A bi se splačal zbrat za prevoz do kaliningrada al kaj je ze tam, nafilat cisterno in vai a slovenija?

Boeing ::

Dokler je povprečni avto na naših cestah boljši od povprečnega avtomobila na avstrijskih, mi dol visi za narod, ki joka zaradi cen bencina.

Ampak čisto zares.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

WarpedGone ::

Ja, to bi blo treba nujno jit na ceste, ker to je pa že preveč!
Proti čemu bomo pa protestiral?


Recimo proti trošarini in DDVju na ceno z vključeno trošarino?
Bi bil začetek.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

Recimo proti trošarini in DDVju na ceno z vključeno trošarino?


Mi o volku...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

PacificBlue ::

A bi se splačal zbrat za prevoz do kaliningrada al kaj je ze tam, nafilat cisterno in vai a slovenija?


Heh..sem slišal že za šoferje tovornjakov ki baje lepo švercajo nafto iz Rusije in jo prodajajo znancem v Sloveniji..Seveda še po velik nižji ceni kot pri nas v Sloveniji..

Zeberdee ::

Jst se javim. Kot študent sem v najboljših časih zagonil okoli 120 € za benz, sedaj ga več kot 150.

šernk ::

@Zeberdee: ali si bil študent lani ali pa si v tistih letih prevozil ogromno kilometrov in danes jih skoraj nič

to s tem bencinom (pa tudi z drugimi cenami) gre res že predaleč. mislim da smo glede na povprečno plačo in pa po cenah daleč pred vsemi na svetu. ne moreš imeti plačo 60% nižjo kot drugje, cene pa 10% nižje kot so drugje, seveda smo potem še vedno poceni. vse stvari so šle v zadnjem letu za 30% gor, plače pa za koliko??? in poznam tudi primer ko je inšpektor rekel delodajalcu, da daje svojim zaposlenim preveliko plačo glede na izobrazbo. mislim HALOOOOOOOOOOO še tisto kar imaš bi ti radi pobrali. ta država zelo očitno hoče da se bodo nekateri vozili okrog s ferrarijem, drugi pa še za kruha kmalu ne bomo imeli. umesnih enostavno ne bo več. tisti ki imajo sedaj preveč jim je treba dati še več , tistim ki pa imajo danes premalo jim je treba dati še manj^^
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WarpedGone ::

@šernk

Še bolj kot so problem plače, je problem NEpoznavanje osnov ekonomije.

Si tipičen primerek. Ti bi kr določu, da je pri nas liter nafte recimo 0.5€? Kateri šejk ti jo bo pa prodal po taki ceni? Ga boš lepo prosu? Prisilil s puško? Ali uvedel kvoto litrov na mesec, ker bo goriva enostavno premalo dokler ga dokončno ne zmanjka?

Vse stvari v zadnjem letu NISO šle gor za 30%, temveč v povprečju za kakih 5%. Plače pa za kakih 8%. Malo manj poslušaj svoje prjatle za šankom in malo več spremljaj, kaj se dogaja.

Ta država ničesar noče. Še najmanj pa kakih resnih sprememb. Politki le tuhtajo kako bi s "socialo" kupili še več glasov. Še več pobrali tistim, ki naredijo veliko (ker so v manjšini so politično šibkejši) in dali tistim, ki naredijo malo (ker jih je veliko, so politično močni).

Cene goriva so odličen primerek, zakaj je nujna konkurenca. OPEC je kartel, kjer se zmenijo za ceno in količno načrpane nafte. Ti pa plačaj in bodi tiho. Aja, če morda ne veš, Slovenija ni član OPECa tako, da ji ostane le - plačaj in bodi tiho.

Na kratek rok lahko le upamo na čudež in da gre za balon - da bo ta balonček počil in bojo šle cene strmo navzdol. Na dolgi rok pa se je treba čimprej kar se le da spravit DOL z nafte kot osnovnega vira energije. Pa ne na ENO alternativo ampak na čimveč različnih virov, da ni nobenega, ki te lahko potem tkole dobesedno drži za jajca in stiska, ti pa ne moreš nič.
Zbogom in hvala za vse ribe

noraguta ::

kmetek ma prudaj un svoj super duper prucesor v podpisu , pa bo za par mescu ne se sekerat sej se bo bencin pocenu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tilen ::

Vse stvari v zadnjem letu NISO šle gor za 30%, temveč v povprečju za kakih 5%. Plače pa za kakih 8%. Malo manj poslušaj svoje prjatle za šankom in malo več spremljaj, kaj se dogaja.


/sarkazem

True, true. Potem pa ti jej cement pa recimo betonske zidake, ki se niso toliko podražili kot recimo kruh.

/sarkazem off


V Sloveniji v enem letu za 12,2 odstotka dražja hrana
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

WarpedGone ::

@tilen:

Še bolj kot ljudje ne poznajo ekonomije, ne znajo niti brat.

Šernk je namreč trdil:
>> VSE STVARI so šle v zadnjem letu za 30% gor

To vključuje tudi cement, pa ga ti ješ al pa ne. Naučte se brat in izražat. Če mislite samo nabijat pa ne pričakujte, da se vam bomo klanjali. Neumnosti je dovolj, manjka pameti.
Zbogom in hvala za vse ribe

Boeing ::

Na kratek rok lahko le upamo na čudež in da gre za balon

Hja, oslarija. Na kratek rok se ne bo zgodilo nič. Nič, razen še kakšne podražitve vsakih 14 dni.

Zato, ker so črpalne kapacitete precej premajhne. In zato, ker glede na povpraševanje zadnjih nekaj let, kljub stalnemu povečevanju črpalnih zmogljivosti, je le teh napram povpraševanju vedno manj. Zato se, v grobem, nafta draži.

Na kratki rok ne bomo delali nič drugega, kot mogoče dizle pozamenjali z bencinci in se vozili na plin, ali pa še to ne.

Dolgi rok pa bo, ko pač bo. Do takrat bomo pa plačevali.



Magari 4€ na liter, če bo treba. Bomo. Ker ni druge možnosti.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Pyr0Beast ::

Črpalnih kapacitet je več kot dovolj, drugače nebi nikjer dobili naftnih derivatov.
Poleg tega je konec zime, kar pomeni več plinskega olja, ki ga nimaš kam dat, in ga normalno podražiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

@WarpedOne

Šernk-ove izjave ni bilo niti vredno komentirati. Kar sem hotel izpostaviti je le to, da se procentualno v številkah zadeva ne izide in se mi je podatek s tvoje strani zdel zavajujoč. 5% globalni dvig cen > 8% dvig plač. Da pa cementa ne jemo, je pa jasno. Tudi ne vrjamem, da so se vsem v preteklem letu dvignile plače za 8%. Se bi lahko marsikdo oglasil. Midva mogoče tukaj izvisiva, ne vem. So pa te številke za politike seveda dobre - za 5% se draži, za 8% dohodek raste. Ni problema, kar tako naprej, itak smo v plusu.

Zanimivo se mi tudi zdi, kako se večinoma govori samo o že 7,1% inflaciji. O tem globalnem dvigu plač za 8% v zadnjem letu so pa vsi tako tiho. Kje si zasledil ta podatek?


Povprečna bruto plača se je v zadnjem letu realno povišala za 2,6 odstotka, povprečna neto plača pa za 2,3 odstotka.

Najbolje in najslabše plačani - 15.5.2008

Ker ne vem ravno koliko je tale zgornji vir kredibilen prilagam še tole :

Podatki o razmerjih plač in realnem gibanju plač (do februarja 2008)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kmetek ::

Vse stvari v zadnjem letu NISO šle gor za 30%, temveč v povprečju za kakih 5%. Plače pa za kakih 8%

LMAO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Meni plača gre dol ne pa gor.

zee ::

To bi se pa kar strinjal. Najvecji cinizem je potem, da banke ponujajo zelo ugodne obrestne mere za vezavo...~5% za enoletno vezavo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

faceonline ::

Problem je v tem da država je preveč pohlepna.
Pobere nam več k 60% cene bencina. V zda je še vedno bencin cenejši k 50c za liter. Zakaj je tako pa ne vem. Glih se je en prijatu vrnil iz ZDA. Pa jočejo pr njih da je 50c preveč ????? :)

faceonline ::

Inflacija ??? He,he,he :)
Noben ni naredu statistiko za kolk so pa šle storitve gor......
Montaža+centriranje za 4 gume prej 700x4=2800sit(cca 12e)
Nazadnje sem plačal 20e.....
Pred 2 leti mi je majster popravu izpuh za 1000 prejšni teden sm plačal 10e za precej manj dela pr istem avtomehaniku......
Spisek je kar dolg..... Tle so podražitve več k 100%.....
Kar je prej bilo 1000sit danes je 10e psihološko in dejansko.... Plače pa niso šle iz 120k na 1200e

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Črpalnih kapacitet je več kot dovolj, drugače nebi nikjer dobili naftnih derivatov.
Poleg tega je konec zime, kar pomeni več plinskega olja, ki ga nimaš kam dat, in ga normalno podražiš.


Ce je cesa PREvec, potem gre cena DOL!

Problem je v tem da država je preveč pohlepna.
Pobere nam več k 60% cene bencina. V zda je še vedno bencin cenejši k 50c za liter. Zakaj je tako pa ne vem. Glih se je en prijatu vrnil iz ZDA. Pa jočejo pr njih da je 50c preveč ????? :)


Govoris nekaj, korelacije pa ne znas narediti?

Pri nas drzava pobere skupaj s trosarino in DDV okoli 40%. V ZDA pa prakticno nimajo davka na gorivo, torej so za cca 40% cenejsi. Zakaj pri njih jocejo... enako kot pri nas. Ce povprecna masina v ZDA kuri 12-15L na sto km, potem ti je verjetno jasno, da navkljub poceni gorivu, placajo enako na kilometer kot mi (povprecno). Pravtako se Americani letos manj vozijo kot obicajno, cca 5% manj kot lani in to je najvecje zmanjsanje po letu 1943. Verjetno je enako tudi pri nas in drugod. Ko se poraba (povprasevanje) zmanjsa, se bodo zmanjsale tudi cene.

Ce pa spremljate cene sodckov, pa zadnje dni pocasi pada (danes $126).

Kot sem ze v drugi temi rekel, danes je ta cena posledica bank, ki si lizejo rane od hipotekarne krize. Ni nobene realne podlage za 30+ % rast cene sodcka od februarja naprej!! Bomo videli kaj bo ratalo, eni predvidevajo, da bo cena spet padla na bolj realna tla do nekje julija.

lp

bond007 ::

Mene je montaža gum letos prišla isto ko lani - 20 minut mojga časa. Res, pa je, da jih nisem centriral - ni bilo potrebe:)

Drgač pa itak, da se vse draži. Ampak, če se mal znajdeš, pa tu pa pršparaš, še gre. Pri bencinu/nafti se tut da - združuješ opravke, če se da zmenit, se vas kam dlje več skupaj fura, za po mestu itak kolo (velikokrat si celo hitreje, nimaš težav in stroškov s parkiranjem),...

Pri hrani pa ... enim kr krona z glave pade, če bi zavil v kak hofer al pa lidl po kako sadje, ki je verjetno boljše kvalitete, kot pa v kakem šparu, tušu,mercatorju, pa še bistvno cenej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

kixs ::

Pri hrani pa ... enim kr krona z glave pade, če bi zavil v kak hofer al pa lidl po kako sadje, ki je verjetno boljše kvalitete, kot pa v kakem šparu, pa bistvno cenej...


Tole glede Liedla je pa prav zanimivo. Smo se pred kratkim pogovarjali in prisli do teze, ki je verjetno precej tocna.

Liedl ima po vecini izdelke namenjene nemskem trgu in se to pozna tudi pri kvaliteti le-teh. Ker prodaja samo "svoje" izdelke, so pri nas njihovi izdelki enake kvalitete kot v Nemciji. Enako velja za Mueller, ki ima vse direktno pripeljano iz DE.

To pa se dalec ne drzi za ostale trgovce, ki sicer prodajajo "brand" znamke, vendar kot vemo, so narejene za Vzhodni trg in posledicno slabse kvalitete.

lp

WarpedGone ::

Tilen:
>> Povprečna bruto plača se je v zadnjem letu realno povišala za 2,6 odstotka, povprečna neto plača pa za 2,3 odstotka.

Razjasni si, kaj pomeni REALNO povišanje plače. Boš ugotovil, da je to povišanje plače potem, ko upoštevaš inflacijo. Torej? Plače rastejo "hitreje" kot cene. Itak da v povprečju. Tisti, ki jamrate, da vam plače padajo - pejte kej druzga delat.
Zbogom in hvala za vse ribe

faceonline ::

Vem da pr nas država pobere 50% cen goriv zase....
Ni mi jasno pa ZAKAJ TAKŠN POHLEP ?????
K je bencin bil 70c je država pobrala 35c...
Zdej pa stane liter 1.2e država pobere 60c....
če pa bi država pokasirala recimo 35c tako k prej bi bila cena 95c.... tu jaz vidim problem. Kupu si prej in zdaj 1l bencina plačaš pa 2x več dajatev.
Mogl bi naredit fiksno dajatev za derivate k ne bo odvisna kolk bo dejanska maloprodajna cena.
Recimo fiksno 30c na liter in zadeva je rešena.
To pa kar zdaj država dela je navadni kriminal.

kixs ::

To kar drzava dela ni kriminal, ker je zakonito. Je pa to doloceno z zakonodajo EU in ce se bo kaj spremenilo, se bo na nivoju celotne EU.

Se pa strinjam, da bi bilo fino, ce bi malo popravili te faktorje in bi cene ostale na bolj cloveskih nivojih.

lp

Ted ::

Država se zgovarja da je trošarina na najmanjši možni meri, ki jo še dovoljuje EU. Seveda pa zaradi višjih cen skokovito rase prihodek od DDV, ki je 20% na seštevek cene za gorivo in trošarine. Prav tako ne gre pozabit, da je država Petrolu (in ostalim) odobrila zvišanje stroškov za distribucijo, ki jih plačujemo uporabniki (sicer za 1 cent ali nekaj podobnega po litru).
Države skratka imajo na voljo precej mehanizmov, kako bi cene nafte lahko obdržale na znosni ravni, nimajo pa interesa ali volje te mehanizme izvajat (velja za celotno EU). Roko na srce, v situaciji ko se Slovenija (Evropa) utaplja v pločevini, težkem tovornem prometu, vsakdanjih prometnih konicah (medtem ko so avtobusi prazni), prisilno zniževanje cen nafte verjetno ni smiselno.
Mah...

faceonline ::

Bomo pa vsak dan gledal več in več protestov še posebej avtoprevoznikov.....
Samo vprašanje časa je kdaj bojo promet popolnoma ustavili po celotni Evropi tako k so prejšega tedna v Bolgariji.
Kaj pa avtoplin ??? Na hrvaškem stane liter plina 45c bencin 1.30... Pr nas plin 70c bencin 1.2....
Čudno... Na hrvaškem masovno ljudi montirajo plinske sisteme v svojih avtih. seveda bencinarje kr dizle se ne da predelat

kixs ::

Tudi diesle se da predelat, samo se ne splaca.

Ne pozabit, da je proizvodnja hrane zelo odvisna od cene fosilnih goriv. Zato se hrana tako drazi!

lp

faceonline ::

Če se avtoprevozniki zmenijo za generalno stavko in jo izpeljejo vsi skupi se grem stavit da bo država takoj znižala cene derivatov na razumno raven.
Ker če ne delajo avtoprevozniki bo država v 24-48 ur takoj ohromljena. Dostava blaga se bo ustavila,trgovine bojo prazne in ustavu se bo uvoz-izvoz. Vse je v rokah avtoprevoznikov. K bojo oni rekl ;e zdaj je konc; se bodo zadeve uredile.

kixs ::

Ni nujno. Drzava se lahko zmeni z avtoprevozniki, da dobijo povrnjen del cene goriva. Tako, zaradi njih, ne bomo mi prav nic na boljsem.

Utk ::

Avtoprevoznikom po moje prav dol visi, tako in tako nazadnje plačamo tisti, ki gremo v trgovino. Če jim bi to plačevala država, bi blo pa samo še slabše.

ahac ::

Roko na srce, v situaciji ko se Slovenija (Evropa) utaplja v pločevini, težkem tovornem prometu, vsakdanjih prometnih konicah (medtem ko so avtobusi prazni), prisilno zniževanje cen nafte verjetno ni smiselno.


Exactly.

Američani imajo poceni bencin pa poglejte kako je tam. Vlakov izven mest skoraj nimajo. "Hitri" vlaki, kot je ICS v Sloveniji? Nope. Dizel lokomotiva pa vagoni... pa še to vse prazno. Zato pa med mesti raje potujejo z ogromnimi avti in avijoni ter pokurijo ogromno bencina. Poleg tega so se pa razvila predmestja skoraj brez javnega prometa.
Zdaj pa ugotaljajo, da to ni ravno optimalno...

Isto je z tovorom. A je res treba, da se vse vozi po cestah?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je dizel (še vedno) cenejši od bencina?

Oddelek: Na cesti
386822 (5170) LeQuack
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319083 (12678) krneki0001
»

Cena naftnih derivatov do ur-nebes

Oddelek: Loža
404424 (3096) Phil

Več podobnih tem