» »

Moderna tehnologija in otroci

Moderna tehnologija in otroci

Tero ::

Torej ko sem opazoval mojega 9 letnega brata sem se komaj zavzel koliko se je spremenilo odkar sem jaz bil star 9.

Moj brat se vsak dan pogovarja s svojimi sošolci preg Skype-a, (irc MSN) špila multiplayer igre preg neta. Zna uporabit google če kaj išče, ima tudi tv kartico s katero glede risanke in si jih pol snema na komp.
Ima tudi mobitel s katerim slika in pošilja slike sošolcem in prijateljem in pol vse te slike preko IR spravi na komp.(ima svoj računalnik in vse to zna sam naret)Včasih si zapeče tudi kaki CD, in to posluša na svojem glasbenem stolpu. Včasih tudi kaj za šolo poišče na internetu.
Ko sem jaz bil star 9 niti približno nisem mel nič takega:\ pa to ni tako daleč nazaj(star sem 21)
Kaj šele da bi znal uporabljat računalnik in da bi imel svoj telefon.
Je zanimivo koliko se je družba spremenila.
Me zanima koliko ste vi znali ko ste imeli 9 let ?>:D (jah vem ponosem sem pač na mojga brata:8) )In mislite da je kaj narobe če so današnji otroci tako navezani na računalnike in podobno?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

davidb ::

Moja hčerka ima 4 leta in že več kot eno leto touče vse bimbame in ostale revije, risanke in risanke ala maček muri brez težav. Se lepo sama logira, mene odlogira če sem gor, spreminja svojo ikon na prvi strani, osnovne stvari pač.

Tear_DR0P ::

Še dobro da je računalnik samo moj in da ne brat ne sestra teh reči ne znata >:D

No drgač v resnici pa zna sestra, ki je stara 10 let sama upravljat z računalnikom, vstavit DVD/CD ter si vsebino ogledati ali jo poslušati, za razliko od brata ki ima 14 let in ne zna nič drugega kot dvokliknat ikono za katero misli da je igra.
Sicer razmišljam da bi mu kupu kišto, pa nej si sam vse gor z inštalira, sam kaj ko bo pol to piratska roba :( Mogoč bi ga pa moral ž od začetka z Linuxom šopat :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Matek ::

Moja 12 letna sestra redno chata v java klepetalnicah, zna zgooglat podatke in slike, zna inštalirat nekaj in pognat s cdja, zna posnet cd, sprintat kaj, sama si s slikami z neta ustvarja avatarje z napisi in jih uploada pa moderira forum o telenovelah.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

whatever ::

Pomoje napredek tehnologije pozitivno vpliva na razvoj otroka, ker se že od malih nog nauči delat z računalnikom. Pri tem se nauči predvsem angleščine in pa logike, če sklepam iz svojih izkušenj, ko sem svoj prvi komp dobil pri 11 letih. Tako da se v bistvu intelektualno razvija. Seveda pa mora biti komp zaščiten pred za otroka neprimernimi vsebinami oziroma še bolje je, da je nekdo zraven ko mali srfa po netu. Jst mam 4 letno polsestro in včasih kaj skupaj riševa, gledava slike živali al pa kako risanko pogledama na kompu. Sama pa ga še ne zna uporabljat, ker brati še ne zna. Včasih mi ponosno pravi, da ima tudi ona svoj računalnik (ma kalkulator).
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Scorpia ::

Da se ne bomo počutili neumne o tehniki, ko smo bili 10 let stari. Če kaj nismo znali narediti ali ni stvar hotela narediti, smo ga zabičali na steno, udarili itd., je pol delal al pa nikol več>:D

roli ::

Moj 10 letni bratranec tudi veliko ve.
Zna namestit winse...
Vse skupaj pa sem ga učil jaz.
Je pa 2 leti mlajši od mene.
Hecno je bilo ko sem učil učiteljico za računalništvo
kaj je firewall.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

M.B. ::

Moj osem letni brat, tud že piše kaj v wordu pa kako pasjanso v Linuxu zašpila, pa kako igrico ala Raziskovanje sveta/zgodovine pa to. Kaj več pa skoraj ne. Je pa 8 let star. Zlo fajn so tudi GPl programi za otroke, kot so Gcompris, pa TUx math pa Tux type. meni se fajn zdijo. Se strinjam, da se učijo angleščine z računalnikom, jaz sem se je ogromno.

Je pa razlika med mano ki sem začel na računalniku v Wordu in sošolci, ki so začeli z igricami, oni igrice obračajo, jaz pa sem skoraj pomožno zaposlen, pri informatiki, ker malo več znam kot oni.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

strictom ::

čimprej jih odvadite!!! ko bojo se začeli zaklepat v sobo pa peli U2 pesmi!!! to je prvi znak da so malečki nagruntali google pa začeli po nasi pa area 51 heckat nt!!!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

moj_nick ::

Ko sem jaz imel ~10 let, sem risal slikce v CorelDrawu in downloadal mp3-je (takrat še s spletnih strani;)). Čez par let sem kupil pri lokalnem razpečevalcu RH Linux, ga inštaliral in neumno buljil v ukazno vrstico, ker nisem vedel kako naj poženem X strežnik.
110111001001010001010000

Sba ::

Ja tu verjetno zavisi koliko se z otrokom okvarjaš oziroma koliko ima zanimanja za računalnik... Verjetno se temu niti ni za čuditi, saj pred nekaj leti računalniki še niso bili tako razširjeni, sedaj pa ga ima že skoraj vsaka družina... Sicer pa sem tudi jaz kmalu znal upravljati z računalnikom. Sestric pa se mi ne da učiti dela z računalnikom, ker bi verjetno potreboval nekaj časa navaditi sedemletnice na to... :D znale pa sta prižgati računalnik in odpreti word, da sta se "učile" pisati...:D vse ob svojem času...
So pa tudi nekateri žal mnogi primeri ko nekateri "veliki otroci" neznajo slediti preprostim navodilom...:\
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

BigWhale ::

Moj deset mesecni sin ve, da je treba dat baterije v daljinca ampak jih zaradi pomanjkanja rocnih spretnosti se ne more dat notri. Pa tudi ve, da je tisti crn kabl, ki visi z mize potrebno vstekat v beli razdelilec na tleh, tukaj ga tudi ovira pomanjkanje spretnosti in moci.

;)


Sicer pa, samo se cakam, da bo en napisal, da je njegova sestra/sestricna/necakinja/... sama posnela 'home made movie' :P

civic_ ::

tole je pa naredu 12(ali 13) letnik klikni ob pomoči KLEVICA( eprostor.net

jaz imam 15 let in sem se začel tist aktivno ukvarjat z računalnikom lani jeseni. (aktivno: brez iger, chata.... imel sem stran ampak mi je propadla, ker je podobnih že 100000 in ker sem šel v dijaski dom in nisem mogel ne vem kaj delat, in od takrat nucam med vikendom linux, zdaj skoraj ne več ker mi je računalnik zgoru)
ampak recmo ne znam zapeč ISO cd-ja !!!!!! ja grozno se sliši!, ker je nek čudn nero....
ampak on pa....samo še viruse more začet pošiljat.>:D

DoloresJane ::

Ko sem bila stara 9 let, sem prebrala neskrajšano izdajo Vojne in miru. Računalnik me še dolgo po tem ni zanimal.

d20 ::

kolk si mela od tega je pa druga stvar ...
http://www.worldjumpday.org

|CyGNUS-x ::

Pri 9 pa Vojna in mir? Tako kot je d20 rekel prebrati je lahko vendar koliko zastopiš je pa druga stvar
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Poldy ::

Jaz pa mislim da računalnik slabo vpliva na otroke. Ne rečem, če otrok visi za računalnikom recimo uro na dan, ampak kar prevečkrat se dogaja, da se staršem ne da ukvarjati z otroki in so potem na računalniku cel dan. In potem z leti ti otroci ugotovijo, da niti nimajo veliko prijateljev, ne znajo nobene spretnosti - pa če je to igranje klavirja, jim je neprijetno med vrstniki. Pa zakaj nosijo na nosu toliko stekla (ali plastike).

Pa se nek oče sprašuje: le zakaj se vsi v razredu spravljajo na mojega otroka? Zato ker v 3d streljačini se zna postaviti sam zase, med ljudmi pa ne.

Aja, ta je tudi huda - da se uči angleščine in podobno. Če hočete, da otrok kaj zna, ga vpišite v tečaj. Verjamite, kasneje bo hvaležen.

Lahko le rečem, čim več v naravo, v peskovnik med otroke (takega, ki ni sralnik za pse)...

mare_ ::

Eh, moj bratec se je pa nemško naučil z gledanjem risank :) Star je 10 let pa zna pomoje nemško skoraj boljš kot jaz.

BigWhale ::

Vcasih lahko vec odneses od risank in racunalnika, kot od tecaja...

Vsaj kar se pogovornega jezika tice.

SebaR ::

Meni se zdi da sm se več nauču na CartoonNetwork kot bi se pri pouku če bi imel angleščino že v prvem razredu :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

cryptozaver ::

Ko sem bil js star 9 let sm pa tocn vedu kje ma fotr skrite eroticne revije :D

Ziga Dolhar ::

> Ko sem bil js star 9 let sm pa tocn vedu kje ma fotr skrite eroticne revije

"Druga vrstica, peta ikona z desne z narisano zvezdico"?

>:D
https://dolhar.si/

Stampl ::

hahaha jst tud>:D
pa k sm bil 8 star sm dubu se mi zdi 386>:D in sm se naucu po folderjih igre najdet pa te fore..

Poldy ::

Pred leti sem na avtobusu poslušal dva mulca:

A: Pa ti veš da se vse odprte xxx slike shranjujejo pod mapo "pogosto odprte datoteke" (oh ne spomnim se imena, jaz je nimam)
B: A reeees 8-O , kako pa potem to zbrišeš?
A: Ja jaz 10x odprem word pa je...

Grey ::


A: Pa ti veš da se vse odprte xxx slike shranjujejo pod mapo "pogosto odprte datoteke" (oh ne spomnim se imena, jaz je nimam)
B: A reeees 8-O , kako pa potem to zbrišeš?
A: Ja jaz 10x odprem word pa je...


AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

SebaR ::

še dobr da moji tastari nimajo in nikoli niso imeli pojma o računalnikih :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Myth ::

In potem bodo imeli vse takšne napravice kot je v filmu Spy Kids 1,2... in bodo ultra pametni... >:D

Mi smo dobili računalni ko sem hodil v 6. razred oš. V bistvu ga je dobil brat, ker je pač hodil na srednjo že. In jaz sem ga tudi pridno uporabljal (beri: igral igrce, se učil ang/nem, pisal za šolo,etc.) . In tako je minilo dobrih 6 do 7 let, medtem se je razširil internet pa zelo priljubljen irc takrat. Skratka, zunaj sem bil vedno bolj poredko. Zamujal sem življenje. Lani pa sem se zresnil in ugotovil, koliko prostega časa sem stran vrgel za prazen nič. In to bom svojega otroka naučil. Ne bom pustil da bo skakal not, ko je zunaj lepo vreme. Jaz raje zdaj igram nogomet s prijatelji, kot pa sem tukaj gor. Skratka, zabava je zunaj.

Slaba stran tega je tudi to, da se kvarijo oči z leti. Marsikdo ki je isto mlad (mogoče mal starejši, ali pa kakšni 2 leti mlajši) lahko rečem, da je prav tako kriv računalnik za to da nosi očale. Upam lahko samo na to, da bo tehnologija toliko napredovala, da bodo vse slabe lastnosti izginile. Letos prehajam na LCD, ravno zaradi tega, ker že imam včasih glavobole in se mi zamegli kar tako, če preveč gledam v monitor (kar moram , pač študij in ker me po drugi strani veseli).

Mogoče se boste zdaj tudi vi zavedali tega, da ni dobro da vaši malčki toliko obvladajo, a hkrati toliko zamudijo. Ena urca na dan, pa verjetno tudi nobenemu ne škodi. ;)

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

sile01 ::

Glede angleščine vam jaz tako povem. Jaz sem se vse kar zna angleško naučil z cartoon network-a in računalnika(angleški winsi pa take zadeve). Pa vedno sem bil najboljši v klasu v angli. Sam preveč tega pa ni kul. Folk mora vn hodt pa ljudi spoznavat.

strictom ::

pa ti si isti primerek kot jaz sile01
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Myth ::

Heh, te se pa še morem jaz pohvalit z 5-kami od 4.razreda oš iz Nem in od 5.ga iz Ang pa do zdaj do faxa... V srednji sn malo nazadoval, samo ni bitno :D

btw, več sn odneso iz tv o tem kot pa na šoli! Orf1, Sat1, Pro 7, Rtl1,2... :8) Sicer pa sovražim tudi podnapise včasih v kakšnem filmu.

Pa vseeno, poanta vsega je da ni zdravo tu čepet.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Tic ::

Hum... pri 12 ih sem imel idejo za prvo vodno, pri 13 pa sem ga naredil ;>
[Yugo radiator, MaxyJet 600 ...]

Bil je na radeon 8500, naredil ga je Morphling. Gor pa je bil še voltmod. Naj opozorim, da nimam ne brata (ne sestre - lol), da bi me naucil(a) to. Tako, da ferkvence 330/330 na R8500 za mulca niso švoh. ;)

Zdaj jih imam okroglih 17 in se z računalniki praktično ne ukvarjam več.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

SebaR ::

Uff, res je za računalnikom zamudiš vsa lepa najstniška leta, polna norosti in bedarij :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blokada otroškega Google računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
629514 (8150) vahid
»

Znam angleško a je ne slišim

Oddelek: Šola
499206 (7312) Pebkac
»

sinhroniziran film na kanalu a....fuj fej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547820 (6186) jeanmike
»

odrascanje brez tvja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
533763 (3091) iration

Več podobnih tem