» »

navijanje p4 2.4 GHz

navijanje p4 2.4 GHz

DjVirus ::

Vglavnem ne morem in ne morem navit procesorja...
konfiguracija:
Asus P4S8X matična plata
Pentium 4 Northwood 2.4 GHz hlajen z Zalman CNPS7000B AlCu
512MB DDR TwinMOS PC3200 + 512MB DDR no-name PC2700 rama
Sapphire ATI Radeon 9800XT hlajen z Zalman ZM80D-HP + ZM-OP1

Temperatura proca ne gre nad 40 stopin v winsih če ga navijem na 2,8GHz. Grafa je flashana v XT in navita pa ne gre nad 65 stopin, poleg tega mam ene 4 ventilatorje v ohišju in še odprto stranico trenutno tko da hlajenje je vredu.
Če proc navijem na koker ga pač navijem dela čisto stabilno v windowsih, testeru sem ga z Prime95 1 dan in ni blo errorjev. Problem se pojav ko zaženem 3dmark03 al pa kako igro, po neki cajta me fukne ven in javi kak error al se pa ekran ugasne in utripa lučka.
Jaz sumim rame, zato ker čim ko kej spreminjam nastavitve rama v biosu se zmeri kej drgač odziva komp. Problem pa je zdej da nimam pojma kak nej rame naštimam da bo proc lahko navit. Jez sm probu use mogoče spreminjat v bisou, voltaže, ferkvence, latence itd pa mi vedno isto sranje dela....če ma kdo kako idejo kwa nej nardim še PROSM nej powe...

  • spremenil: Predator ()

strictom ::

probi FSB malspustit pa povej!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Pyr0Beast ::

Vzem 2700 rame ven
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Engineer_SLO ::

problem je v dual načinu delovanja ramov pri tej plati,zato ker nista eneka....

problem zna biti tudi nekompatibilnost ramo,ker ta plata uradno podpira samo 266 rame,tudi sam sem imel probleme z ddr333 rami....

ves problem je torej v ramih,tvoj procesor pa bi moral iti krepko čez 3GHz brez problema,kajti plata je fantastična za navijanje....

:)
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

jest10 ::

Kot prvo fiksiraj AGP in PCI frekvenco!
90% da tega nimaš narejenega.
Lepo se odpravi v BIOS in naredi to

DjVirus ::

jest20 kako jo nej fikseram kera opcija je to? Drgač pa wem da so rmai blem ja sam kake bi pa pol mogu met notr da bi blo ql ?

jest10 ::

Ja išči nekaj podobnega kot PCI lock, PCI frequency, FSB:PCI itd...

DjVirus ::

najdu sem tole za mojo plato, čeprov ne razumem kwa hoče powedat z unim PCI FIX

Overclocking wise, we managed to overclock up to 150Mhz FSB using our P4 2.4B processor. If you are into overclocking, the FSB is only selectable up to 166Mhz FSB. I suppose this will change in the near future. Some users were asking me whether there are any FIX PCI mode, well the answer is No. Thus you can't set FSB above 133 and run the PCI/AGP at 33/66 FIX. Vcore/CPU/AGP voltages are adjustable.

tiborrr ::

To je SIS cipset in nima PCI/AGP locka. Jaz sem z solskim northwoodom P4a 1.6GHz s stock voltazo prilezel do 16x150MHz, kar je naneslo 2.7GHz, popolnoma stabilno. Visje pa ni slo zaradi previsoke PCI frekvence, 166MHz FSBja pa vec pri stock voltazi ni slo (plata pa ni imela Vcore adjustment opcije), pa tudi RAM je bil samo PC2100, ergo 133MHz.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DjVirus ::

ja to štekam da nima za fixerat, ampak ne štekam kaj bi zdj jst mogu narest da bui lahko naviu TA PROKLET PROC k mi bo use živce požru!!! plata kao podpera samo 133mhz rame, se pravi PC2700. ne razumem pa kaj misli s tem da plata unoffical podpera 200mhz rame. jaz mam pa notr 512 PC2700 rame in pa 512mb PC3200 rame. tko da zdej jz ne štekam kaj narest. neki omenja une funkcije Synchronous, Asynchronous jz mam pa poleg teh dveh še Performance in newem kwa bi dov...

tiborrr ::

Ne ga srat, PC2100 je 133MHz pomnilnik. Najprej si razcisti pojme, citaj malo "osnove navijanja 1.del", najdi med članki.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

jest10 ::

kliktiborrr: A potem lazejo?
" - AGP/PCI Asynchronous Mode with FSB (fixed AGP/PCI frequencies)"

DjVirus ::

ne jest10, sam ti si narobe gledu, jz nimam P4s8x-X ampak sam P4s8x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716156 (8195) Vlad Tepeš
»

Bottleneck...

Oddelek: Strojna oprema
281302 (1010) jest10
»

Socket 462 (A) AMD Athlon 1800+

Oddelek: Navijanje
491797 (1301) tiborrr
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549552 (6173) MEDENA
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658655 (6380) Zoidberg

Več podobnih tem