» »

potek garancije

potek garancije

nagec ::

na servis sem dal divx player in od takrat je poteklo 45 dni. ;(( na garancijskem listu pise da mi morajo zagotoviti brezhibno delujoci predvajalnik in me zanima ce se to smatra kot nov ali rabljen brezhibno delujoci. ce ima ze kdo izkusnje s tem naj mi prosim posreduje informacije.
naked is nature

Sami ::

Pokliči jih in ga takoj zahtevaj, če pa še ni popravljen pa zahtevaj novega.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

aljazh ::

1. odstavek 20. člena Zakona o varstvu potrošnikov (ZVPot):

Proizvajalec mora zagotoviti, da pooblaščeni servisi razpolagajo z vsemi potrebnimi nadomestnimi deli za odpravo okvar in pomanjkljivosti, da takoj sprejmejo blago v popravilo in da napake odpravijo najkasneje v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je dajalec garancije oziroma pooblaščeni servis prejel zahtevo za brezplačno odpravo okvare in pomanjkljivosti izdelka. Če proizvajalec tega v tem roku ne stori, mora potrošniku brezplačno nadomestiti tak izdelek z enakim novim in brezhibnim izdelkom.

nagec ::

aljazh: a mogoce ves kdaj po poteku 45 dni mi morjo zagotovit nov izdelek? kr so mi rekl d ga lahko dobim konc mesca. 75 dni bi mogu zarad njihove nesposobnosti cakat da dobim player nazaj. men se to zdi nesprejemljiv.
naked is nature

Sami ::

men se to zdi nesprejemljiv.

Logično, da je nesprejemljivo. Mene so v Mlacomu že parkrat hotl tkole zajebat, pa sem že po enem tednu popenil in jim zagrozil s tržnim inšpektorjem in čez 2dni dobil nov disk:D , enkrat pa sem se celo kar močno skregal s serviserjem.
Takoj zahtevaj nov divx player.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bosstjann ::

takoj 45 dan ga morjo že novega dat al pa keš če nemorjo druzga pa je

NiggerBob ::

Pozorno preberi zakon, sploh 37.člen (a,b,c in č)
KLIK
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

aljazh ::

Če ti v roku 45 dni izdelka ne popravijo, po tem roku pa tudi ne izročijo enakega novega, lahko odstopiš od prodajne pogodbe, kar povedano z drugimi besedami pomeni, da ti morajo vrniti celotno kupnino za izdelek, ti pa izdelek pustiš njim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

telefon na servisu že 47-48 dni

Oddelek: Pomoč in nasveti
315125 (4284) andromedar
»

Rok garancije (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6012736 (9854) solatko
»

ZVPot, pravice potrošnika, garancija, vračilo kupnine, itd...

Oddelek: Pomoč in nasveti
162896 (2541) b
»

Garancija - vrnitev kupnine

Oddelek: Pomoč in nasveti
163397 (2700) BlueRunner
»

Vprašanje glede garancije? Je to mogoče?

Oddelek: Kaj kupiti
131425 (1218) Šimpanz

Več podobnih tem