» »

Portfolio za slike, katera foto-stran za implementacijo

Portfolio za slike, katera foto-stran za implementacijo

dottor ::

Ker zadnje čase precej slikam cosplay in me redno sprašujejo kje dobit slike, imam namen končno nardit spletno stran (in vizitke). Ker bi me ponudnik gostovanja fental če mu naložim vsakič par GB slik gor, me zanima katero foto-stran priporočate, da ima že v štartu par 10Gb placa (ali relativno poceni letno "naročnino" za 100-200GB) ter se jo da implementirat v mojo spletno stran, da bi se pol slike prikazovale preko njihovega foto-servisa na moji strani (malo bi zabil bandwidth, ampak bi s tem prihranu na placu pri gostitelju). Neki sem gledal dropbox (ni foto-servis ampak omogoča to) 1000GB za 100€/leto ampak mi je 1TB preveč in bi želel raje nekaj v rangu 100-300GB. V portfoliju bi imel fotoalbume razporejene po eventih in pol portane albume iz foto-servisa na spletno stran (neki podobnega kot ima FB s predogledom in ko klikneš na posamezno sliko ti da večjo sliko (po možnosti v novem zavihtku)).

Druga varjanta bi bila postavitev lasnega mini strežnika in linkanje slik na spletno stran (spletna stran bo v okviru društva v lastni poddomeni). Pri tem bi uporabu no-ip (keterega mi omogoča tudi sam router) za lažje delo če mi Siol premeni IP (ga spremenim samo v no-ip linku in ne v celotni zadevi). Je pa ta verzija dražja, pa 15/5Mbps linija dvomim da bi bila dovolj zmogljiva...

Že vnaprej hvala za pomoč.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Flickr Pro?

dottor ::

Kakšna je sploh razlika med Pro in ne-Pro verzijo? Iščem pa ne najdem neke pametne razlage...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Pro ti omogoca vec uploada. :)

bluefish ::

Tule piše, da Pro računov ni več: https://www.flickr.com/help/limits/#150...

So od takrat spet kaj spreminjali?

dottor ::

Sej to me je tudi mene malo zmedlo. Ker nekje vsi hvalijo za Pro drugje pa jočejo da ga ni...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Gandalfar ::

Lahko jim placas da ti reklame odstranijo, v osnovi pa ima vsak uporabnik 2TB prostora.

no comment ::

Za nove uporabnike Pro ni več. Pro imaš lahko samo, če si ga imel preden so ukinili Pro naročnino.

Sicer pa to kar bi ti rad naredil krši flickrjeve Terms of Use.

dottor ::

Misliš rečt da bi kršu Terms of Use če bi želel preko njih imet slike na svoji spletni strani?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

Flickr APIs ToS dovoljuje uporabo v tovrstne namene: https://www.flickr.com/services/api/tos/

dottor ::

Jaz dejansko ne mislim služit s postanjem slik gor, bo pa na strani paypal donate button za prostovoljne prispevke.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

no comment ::

bluefish je izjavil:

Flickr APIs ToS dovoljuje uporabo v tovrstne namene: https://www.flickr.com/services/api/tos/


b. You shall not:
iii. Display more than 30 Flickr user photos per page in your application or use an unreasonable amount of bandwidth.
vii. Use Flickr as a generic image hosting service for banner advertisements, graphics, etc.


Sicer pa, probej.

Imej pa v mislih, da ti bodo čez čas najverjetneje skenslali api key oz. že v prošnji za api key TOČNO opiši kaj in kako bo tvoja aplikacija delovala.

bluefish ::

Unreasonable amount of bandwidth je ravno tako medel pojem kot unlimited bandwidth pri zastonj ponudnikih gostovanja.
Drugi del pa se nanaša na bannerje in podobno, ne fotke.

no comment ::

bluefish ::

Če naredi tako, kot je recimo na POTN forumu (fotka neke velikosti z dodanim linkom do Flickrja), bi verjetno šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

no comment ::

Glej, če hočeš upoštevat vse ToS, Do's and Don'ts guideline... Prideš v najboljšem primeru do bistveno slabše rešitve kot pa jo flickr ponuja že sam (Albums & Collections). Za vse, zastonj in brez sekirancije.

Ampak ker bi on rad ponucal flickr samo za storage backend (kar flickr ne dovoli), ga reši edino to, da se s flickrjem zmeni za biznis ali pa tvega, da ga nekega dne (verjetno brez opozorila) skenslajo.

dottor ::

Najboljše da jim pišem in obrazložil kaj in zakaj rabim. Trik je v tem, da gre to vse preko društva in dobim jaz zase svojo photo. poddomeno in si naredim spletno stran. Kar rabim je samo en servis kjer naložim gor slike in mi jih prikazuje na moji spletni strani in da ima še ogled večje slike ko klikneš nanjo in po možnosti še download gumb.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

alexa-lol ::

Kaj pa če bi kakšen CDN? Sicer ne vem kakšne so tarife ampak lahko pogledaš.

kuglvinkl ::

no comment je izjavil:

Tip hoče naredit predogled in download (verjetno full size) fotk preko flickrja. Zamaskirano za svojim interfejsom. It's a no-no.

Don't use Flickr for a backend storage: Because Flickr is so easy to use, it's tempting to use the site as a content hosting service. However, that's not why we're here, and it diminishes the quality of the community. We're pretty sure you must have realized by now that Flickr is infinitely more than just an image hosting site -- Flickr also has a very robust and quick backend particularly aimed at photographers interacting real-time in many different ways. So please don't use Flickr to host content you don't intend to share.

Sicer pa, naj naredi, če ima preveč časa. Mu pa toplo priporočam, da ima fallback varianto tudi pripravljeno, da ne bo downtime-a, ko mu bodo key preklicali.


točno to, ti ne rabiš portfolia. Ti rabiš on line storage. ker je tako, moraš drugač gledat. Kaj je narobe z DB, OneDrive, GDrive... kapiš?
Your focus determines your reallity

dottor ::

Sem malo pogledal zdej cene DB, OD in GD. Z azačetek gledam 100GB. DropBox nima več tega paketa ampak smao direkt 1TB za 10€/mesec oz 100€/leto. OneDrive in GoogleDrive imata 100GB za 2$/mesec (kar znese 24$/leto), stem da ima OneDrive še 200GB za 4$/mesec (oz. 48$/leto). Pri OneDrive mi je v oko padu for Business ki je 1TB za 2,5$/mesec /uporabnik, ampak menim da mi 1TB za zdej še ne rabi. Nekako bi najraje uzel 200GB za sigurnost čeprav menim da bo 100GB dovolj (približno 10-11 velikih eventov na leto pokrijem s to velikostjo, teoretično jih je pol manj an kere grem, ostalo so vse manjši eventi).

Mi je pa čudno zakaj je DropBox ukinu manjše pakete in šel samo na 1TB...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Gandalfar ::

Dropbox ni imel manjsih paketov (oz. jih je dobro skrival), samo prej je 100GB stalo toliko kot zdaj 1TB.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

V društvu imamo OneDrive for Business in nikakor ne moremo nardit slike javne za ogled (pusti samo DL, pa še to timeout-a)... Sedaj testiramo navaden OneDrive.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Imamo eno vprašanje. Pri vseh dam slike v mapo, dobim link za vgradnjo ampak me vedno redirekta na njihovo stran. Kako bi vedelal stvar da bi mi prikazovalo na moji spletni strani in ne da bi me redirektalo k njim..
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614120 (7695) crniangeo
»

Kam shraniti slike na splet

Oddelek: Omrežja in internet
134188 (2997) pixelzgaming
»

Microsoftova alternativa Google Photos?

Oddelek: Programska oprema
61244 (963) slitkx
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224535 (21532) Mr.B
»

Zaposleni v Microsoftu skrivnosti kradel kar prek SkyDriva

Oddelek: Novice / Ostale najave
178869 (6288) Phantomeye

Več podobnih tem