» »

Ali ste zadovoljni s srednjo šolo na katero ste se vpisali ali obžalujete svojo odločitev? Zakaj?

Ali ste zadovoljni s srednjo šolo na katero ste se vpisali ali obžalujete svojo odločitev? Zakaj?

1
2
»

BigWhale ::

> glih kontra je...na pamet se lahka uci vsak, sam zicleder more met.

Jaz se ne morem. Predvsem iz razloga, ker se mi zdi bedarija ucenje na pamet in filanje glave s stvarmi, ki jih ne potrebujes.

No, v soli je to potrebno :)

Phil ::

Ucenje na pamet je precejsna traparija. Mozgani pac niso za hranjenje velike kolicine nekih (abstraktnih) podatkov in tlacenje (veliko) podatkov noter je izguba energije. Bolje si zapomniti samo osnovne definicije in koncepte, za detajle imamo pa itak google (...).
LP

Gandalfar ::

To je sicer res. Ampak verjetno se strinjava da z osnovnimi koncepti ne bos prisel dalec v srednji soli, ce si z njimi komaj fural osnovno?

To z googlom se mi zdi podoben argument kot tisti - zakaj se moramo uciti postevanko in podobne traparije, itak imas v zivljenju vedno sabo kalkulator.

bond007 ::

Klasičnega piflanja je pomoje zelo malo... vsak vsaj malo razmišla o tem, kaj se uči... če ne namerno, pa vsaj zato, da si bo lažje zapolnil. Kot piflanje jaz jemljem kot učenje večje količine snovi ( kak si to razporediš.. je pa tvoj problem... lahk tut kampanjsko). Tisto piflanje v pravem pomenu besede obstaja bol ko ne v osnovnih in mogoče še v srednjih šolah. Predvsem je pomembno, da se ti ni muka učit..

glih kontra je...na pamet se lahka uci vsak, sam zicleder more met.


Mislim da je glih to problem. Prisilit se in se iti piflati nekaj kar mogoče najprej nima ne glave ne repa.
Dejansko povezovati naučene stvari.. to pomoje gre večini .. in ta fraza "ce razmisljas s svojo glavo ko se ucis" je stara obrabljena, je pa res d azelo priljubljena ::D

Phil ::

Ampak verjetno se strinjava da z osnovnimi koncepti ne bos prisel dalec v srednji soli, ce si z njimi komaj fural osnovno?

Spoznaš nove, nadgradiš prejšnje.

zakaj se moramo uciti postevanko in podobne traparije, itak imas v zivljenju vedno sabo kalkulator.

No poštevanka je le osnova aritmetike in jo rabiš praktično povsod. Ne rabiš pa na pamet znati antične zgodovine. Če se že kdaj zgodi da jo potrebujem jo raje pogulglam, da bi jo ves čas nosil v glavi pa nimam prostora.
LP

Gandalfar ::

Odvisno kaj studiras. Ter tudi vprasanje kaksen minimalni nivo znanja zelis, da ima ljudstvo.

Pomojem so tudi za casa avstro-ogrske bili mnenja, da ce rabijo kaj prebrati ze lahko vprasajo duhovnika [>:D]

_marko ::

Do neke mere se ti zdi, da rabiš le neke osnove.
Ostalo boš pogooglal.

Pride zahtevnejša snov, ki je ne skapiraš, kr ne razumeš tiste snovi, ki jo lahko pogooglaš.
Osnovno znanje se ti mora vedno povečevati, zato ni pametno vsega delat prek googla.

P.S. S tem ne mislim, da se ni pametno učit prek googla. Le neketer stvari so dovolj pomembne da si jih zapomniš in ne iščeš zmeraj.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

Panalitik ::

Lahko rečem samo da sem se na veliko zafrkalna ko sem se vpisala na ekonomsko šolo. Ni šola po moje meri in mi je res žou da sem se sm upisala, je pa res da sem že 4. letnik. Usekakor če bi še enkrat zbirala srednjo šolo nebi bila ekonomska.

Blinder ::

moja sredna ni bila najboljša zame ampak sm pa to popravil z izbiro primernega faksa. Je napaka ki sm jo uspel popravit, čeprav sm zato na faksu imel mal bol težav k ostali.
Ni mi pa žal za mojo sredno ker je bila na ugodni lokaciji in z ql folkom(omejitev vpisa..).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ledina 2022 ::

pozdravljeni tudi jaz sem pred dvema letoma hodil na lgimnazijo ledino in je katastrofa profesorji so grozni in v testih je snov ki jo sploh nismo predelali. Kako na inšormativnih dnevih govorijo da je vse super ampak ni 99% tistega sploh ni resnično. Telefadnica an menza sta za časom prav tago tudi učilnice. Jaz osebno gimnazijo ledino ne priporočam:(. Raje pojdite na te : Šubičeva, Aškerčeva, Prešernova, Moste…

aja pa še za na koncu ta gimnazija isesa vse iz tebe ampak ne na dober način žal.

Invictus ::

Spet tema za jamranje, kako so vas zajebali v življenju....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Ledina, kaže da nisi za na gimnazijo, ker še pisat ne znaš.
Nekateri z odliko naredijo šolo, nekateri komaj, nekateri ne, . ...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

trololololo ::

jaz če bi še enkrat šel čez to pot. ni šans, da bi se vpisal v gimnazijo. lepo na easy na trgovsko, ekonomsko, teksas (whatever), kjer bi bil lagano sportski odličen in potem na maturo dodatni predmet - spet odličen skoraj sigurno... brez truda... sej ne da sem se pretegnil v gimnaziji (pač nikoli se mi ni bilo treba veliko učiti) ampak na koncu je folk, ki je prišel iz teh šol imel na smereh VS (ne govorim UNI) več točk kot jaz, ki so me v gimnaziji in na maturi pital z nekimi neumnostmi, ki jih nikoli v življenju nisem potem rabil itd. ...to je blo v mojih časih. zdaj ne vem kako je.

Magic1 ::

Zelo odvisno. Lahko pa na takih bluzerskih srednjih prav nič ne odnese in na koncu še maturo rukne, ker se ni bilo potraba nič učit, predavanaja pa so lahko tudi na dnu. Verjetno za nekoga zmerno pridnega, bi bilo res bolje. Za nekoga, ki pa mu je znanje popolnoma odveč pa ne. Slabi učitelji naredijo več škode kot koristi pri nekaterih učencih.
Tema je pa drugače že skoraj 20 let stara:|
Magic

AtaŠtumf ::

Odlična šola, nič ne obžalujem.

A ne zaradi šole, znanja ali profesorjev, ki so bili večinoma povprečni, ampak zaradi kontatkov in vseživljenskih vez in poznanstev!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bivši in sedanji vegovci, kako je na vegovi?

Oddelek: Šola
436805 (5400) Meizu
»

Kaj naj naredim, kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
719254 (7280) DOOM_er
»

kam naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
649452 (8262) overlord_tm
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13747773 (45255) Jan987

Vegova tehnična gimnazija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11419865 (18125) STASI

Več podobnih tem