» »

Logitech Z-2300(2200) proti Z-5300

Logitech Z-2300(2200) proti Z-5300

Reloaded ::

Evo, takšna je stvar. Rabim zvočnike za PC, ki me bodo zadovoljili. Mene ne zanimajo specifikacije, izgled, kvaliteta, ker tole že vse vem zanima pa me, če je velika razlika med 2.1 in 5.1 zvokom v špilih kot so splinter cell, half life 2 , far cry, doom 3, NFS underground, cold fear, call of duty ... itd...
Ker jaz bi sicer vzel 5.1, ker sem sprobal igrati na Z-680, a te uporabljam za kino, tak da za kompjuter rabim nekaj drugega. Vprašanje je le v razliki zvoka, ker 5.1 okrog računalnika = pomanjkanje prostora, 2.1 pa mogoče ne zveni tako realno.
ADIJO
8-)
Reloaded!!!

boštjan ::

a pol maš z-680?saj pa jih tudi lahko priključiš na PC.razen,če so predaleč od PCja
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Reloaded ::

Ja, mam 680, samo so res predaleč od računalnika, pa saj bi jih prestavil, samo se odlično obnesejo v hišnem kinu.
Po moje bi mogoče z-2300 bilo dovolj za PC. Sem poslušal mnogo manj močne Z-3 pa so že dovolj glasni.
Reloaded!!!

IVo ::

Jaz mam Z-5300 in moram povedat, da stvar SEEEEEEKA. Še nikol nism kupu boljše komponente od teh zvočnikov... PRIPOROČAM VSEM...Vredni vsakega tolarja!
LP IVo

Zjola ::

Verjetno so najboljša izbira za pc zvočnike v tem trenutku Logitech Z-5500. Temu pa je primerna tudi cena.

Sam sem izbral Logitech Z-2300, ki jih uporabljam kakšen teden in sem zelo zadovoljen z njimi:D. Nikoli nisem pričakoval tako brezkompromisne zvočnike kot so ti. Na različnih svetovnih forumih je za njih najpogosteje uporabljena beseda AWESOME, seveda v pozitivnem smislu.

Torej, če so ti Z-5500 predragi, cena za Z-2300 pa sprejemljiva, ti gotovo ne bo žal, če boš izbral te. Basi delujejo odlično, zvok je čist, so pa tudi veliko močnejši od Z-3 (te si tudi omenjal kot možno izbiro). Sam ne bi nikoli več izbral pc zvočnike drugega proizvajalca kot Logitech.

Pa veliko užitkov ob poslušanju Z-2300, če boš izbral te!
0:)

IVo ::

Ja sam če mu je dnar ovira se bolj splača vzet Z-5300 kot pa Z-2200. Po kvaliteti se popolnoma nič ne razlikujeta, pa še z-5300 ma na svoji strani kvantiteto.

Reloaded ::

Hvala za odgovore, kor vidim sta oba zelo zadovoljna s svojimi logiji, kar kaže, da so res nekaj posebnega. Sedaj pa le še odločitev 5300 ali 2300. Kako se pa kaj obnesejo oboji v špilih, npr. Half Lifu 2, Far Cryju, Princu?
Reloaded!!!

hostar ::

Glede iger nimaš kaj za razmišljat. 5.1 je najboljša izbira. Imam z-5500 in jih 3/4 časa še na 1/4 nimam. ker so za moj okus premočni. Tako da ti bodo 5300 več kot dovolj. Edino priporočal bi nakup z-5300e ki so novejša verzija teh zvočnikov. Sateliti so po izgledu enaki z-5500

Reloaded ::

Aha, tile e res lepo zgledajo. Aja, pa še nekaj, kakšne zvočne mate v compjutru? Jaz mam nvidia nforce2 soundstorm pa sem kar zadovoljen z podporo zvoku, razmišljam pa o nakupu audigyja2.
Reloaded!!!

Zjola ::

Ja, Z-5300 bo verjetno odlična izbira. Sam sem izbiral zvočnike (Z-2300 - 2.1) za poslušanje glasbe, saj ne igram iger, pa tudi filmov gledam zelo malo. Vsekakor pa moraš ostati na Z-jih --> pa saj jih že tudi imaš, tako da si jih že sam dobro preizkusil! ;)

IVo ::

Jst mam Audigy2 ZS. Zdej se ti jo splača nabaut, sam nikol pa nism mel soundstorma tko da ne vem če je kakšna velika razlika (proti moji zvočni ma NF4 je ZS 100....x boljši).

glinik ::

Razlika kvalitete med Audigy 2 in Soundstormom, ki je na NForce platah je praktično NIČ. Sem primerjal obe kartici in razlike nisem opazil! Za test sem uporabil "pravo" audio opremo, da ne bi prišlo do kakšnih dvomov o verodostojnosti testa.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

[MYTiX] ::

Na soundtrom se sliši šumenje če daš ful naglas (če nič ne poslušaš), pri audigy pa nevem. Sem pa učeraj poslušal muziko na enem compu z navadno integrirano zvočno in je blo zelo moteče, sem slišal celo kako miško premikam.;((
podpis

glinik ::

Heh, kaj mišliš da ni šumenja pri Audigyju, če ga daš na ful? Verjemi mi, Soundstorm je super kartica in se ne more in ne sme primerjat s klasičnimi integriranimi karticami ;) . Glasba se nikoli ne posluša na max. Če ti to delaš, prosim.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

[MYTiX] ::

Itak, da ne poslušam na max. Bol kot zanimivost. Sam pri navadni integrirai zvočni pa ni treba met na max, da slišiš šumenje ko miško premikaš.
podpis

glinik ::

Heh, moj Soundstorm dela zadovoljivo, brez bilokakšnega šumenja. V moji situaciji nikakor ni smotrno kupovat Audigy-ja, pa še stereo samo pičim. Kdor ima Soundstorma in ne potrebuje več kot 5.1, tem ne priporočam nakupa Audigy-ja, saj v mojih očeh ne opravičuje tistih 15-20k sit.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626877 (14133) psytoma
»

Nova anketa: kakšna konfiguracija zvočnikov je priklopljena na vaš primarni računalni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
677976 (6271) Blum
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666696 (5576) boštjan
»

Logitech Z-5300 5.1 (280W RMS)?izkusnje?

Oddelek: Kaj kupiti
372505 (1565) boštjan
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658402 (7062) Clone

Več podobnih tem