» »

Logitech Z-5300 5.1 (280W RMS)?izkusnje?

Logitech Z-5300 5.1 (280W RMS)?izkusnje?

eXtreme ::

Logitech... Z-640 mislm da "prešvoh", Z-680 predragi... A ma kdo izkusnje z logitechovim Z-5300 5.1 ker bi jih kupu pa newem a bo prevech bobnel al premal... Rajs prevec>:D Hvala za odgovore

LP

glinik ::

Ma kupi to, nimaš kaj mislit. Prej kot boš jih imel, prej boš užival :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Tonky ::

Logitech Z5300 5.1 rzbija v nulo8-O !Pogrešal pa boš srednje mehke tone.S pravi,za tuc tuc je:D ,za filme je:D ,tud za mp3 glasbo je:D ,če pa boš hotel izvabit res dobro glasbo za dušo:8) pa bolje da pogledaš za kakšnim hi-fi sistemom nad 200k;)

eXtreme ::

Hi-Fi mam technicse sej sm ze narocu Z-5300 na mimo vrste. Hvala za info ;)

glavic ::

a lahko tele z-5300 priključiš na digital out zvočno? ali moraš nujno imeti zvočno, ki ima 3x stereo izhod??
če nima digital out podpore, potem me zanima katero zvočno kartico bi predlagali za te zvočnike?
Musselli bizi

eXtreme ::

tmau(frenky) prau da tob lohk sam 680 prklopu Z-5300 pa kup 5.1 zvocno(kerokol)... nau ti zou za te zvocnike... men ni>:D

ganzi ::

Js jih tut že neki časa ogledujem pa razmišlam da bi jih nabavu!Pa me zanima kak je to wofer če nima nobene membrane?
Pa ful ne zberem kesha skup.. skoz nekje drugje porabm..;((
btw. prodam crative 5300 :))

So pa baje prow zakon teli z 5300, komi čakam da jih nabavm.
Če se ti da povej mal o njih, rad bi slišu še kej lepga o njih >:D

LP
LP

eXtreme ::

Kej lepga? Do zdej se nism dau do konca k ne upam :\ membrano ma pa lepo u skatli not pa 2 komore ma tko to baaaaaaaassiiira daj kr hudo >:D sploh cej pod mizo... men je clo kr mal prevech bassa ga ucasih rajs mal spod mize potegnm... tko da en je reku da so to piskalice;(( cist nch zadeu. Jest sm jih mislu drgach nazaj poslt k mij tmau reku da dobis u avstriji Z680 za mal cez 60 jurjev... sam k sm jih sprobou sm reku daj to cez glavo da vech kupvt je bedarija. Dost lepga?

glavic ::

mogoče kdo ve kakšno zvočno bi rabil za te zvočnike?
pa ne mi reči: "Samo da je 5.1", ker ni res, kvaliteta zvoka je drugačna na 5.1 zvočni za 4k in Audigy 2...
Musselli bizi

boštjan ::

SB live ali pa audigy2 bota dovol.

mare19876 ::

živjo.

jaz se tudi zanimam za nakup enega od teh dveh kompletov, z5300 ali z 680 pa me zanima kaj mi bolj priporočate. Recimo da denar ni problem.
Zanima me če je razlika med tema dvema modeloma zelo očitna, kot je npr. v ceni?
Zdaj imam zvočno na plati in vem da je to ku...c! Kakšno zvočno priporočate?

hvala za odg. in lp

eXtreme ::

Ce dnar ni problem pol se ti splaca it u avstrijo po Z680...ceprov so ze Z-5300 hudi majo 680 bols zvok pa dalinca...

glavic ::

ne dam 1x več denarja za 680, ki NISO 1x boljši od 5300! jaz si bom kupil v bližnji prihodnosti z-5300..
Musselli bizi

glinik ::

glavic: Valda da niso Z-680 enkrat bolši, pa čeprav stanejo 1x več $$$$$. Tako pač je to. Je mogoče navi BMW serije 3 1x bolši od nvadnega Cliota s klimo? Kapiraš?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glavic ::

Tako pač je to. Je mogoče navi BMW serije 3 1x bolši od nvadnega Cliota s klimo? Kapiraš?
Ne, je 5x ;)
Drugač če bi bili Z-680 mogoče cca. 80k bi se ga izplačalo. Tudi sam bi raje kupil Z-680 sam k je preveč denarja. Pa folk pravi da že 5300 "nabija". Zdej se bo spet kakšen našel pa rekel, naj kupujem zvočnike ki dajejo kvaliteten zvok, sam za mp3-je, divx-e pa res NE rabiš....
Musselli bizi

eXtreme ::

ja sej Z680 so u avstriji okol 80jurjev... je pa res da Z-5300 nabija>:D P.S.: bmw je 5x bolsi ja :D

imi ::

Ma pustite to Avstrijo že enkrat na miru. Tudi pri njih niso vse cene tako nizke.

Poglejte si tukaj

glinik ::

Evo Enaa je zakon!!

Saj je BMW bolši od Cliota, samo avto je eden in drugi. Z obema se lahko voziš, zaletiš in umreš >:D Za lajika ali kakšnega umetnika ni BMW vreden 1X več.

V audio pač je tako, da za malo bolši zvok, 1X več plačaš.

Tu je še potem ena dilema, za kolko pa so Z-680 bolši od 5300-tk, če sploh so? Jih je kdo primerjal? 5300 so dosti mlajši model, tak da ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

imi ::

Tu je še potem ena dilema, za kolko pa so Z-680 bolši od 5300-tk, če sploh so? Jih je kdo primerjal? 5300 so dosti mlajši model, tak da ...


To tudi mene zanima. Ali je vredno dati 30K več za model 680? Ali lahko kdo napiše primerjavo?

Tribal ::

No jest sm pa en k je mel možnost sprobat Z680 in 5300 in lohka povem da kar klele govorite so same neumnosti.

Če pogledamo zvočnike samo na daleč opazimo veliko razliko in to so sateliti, ko pa pridemo bližje in jih potežkamo, hehe pol se šele čuti in opazi razlika. Pri 5300 so to ene prdalice katere tako slabo igrajo da je kr groza. Srednji toni in pa visoki toni so kot pri kakšnem cheap zvočniku iz conrada. Membrana je premajhna in zato ne zmore lepega zvoka, vsaj srednjih tonov ne. Pri Z680 je stvar čisto drugačna. Če ne verjamete si poglejte. Z680 ima tudi dosti več moči. Če pogledamo samo moč wooferja pri z530 je celih 100W RMS, pri Z680 je 188W RMS! razlika se vprašate??? hja skoraj enkrat več. da ne govorimo o neprimerno lepšem in hitrejšem basu pri Z680.
Eni bojo zdej rekl da je pa 100Wrms čist dovolj moči za bass. Za nekatere je res, sam je pa že sama razlika ko bass tolče do konca al pa z 50% moči čist drugačen zvok, se pravi da z Z680 tudi pri 30% moči dobimo lepši zvok kot pri 5300 pri 90% moči.

Sam imam Z560 kateri so enaki po kvaliteti zvočnikov kot Z680 samo nimajo centra in pa daljinskega upravljalca! Tako da so za moje pojme če bi jih še kje prodajali Z560 zmagovalci med zvočniki. Cena naj bi bila okoli 50-60k sit

P.S. Fantje ni vse v BASSSSSSSSSSSSSSSUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!

glinik ::

Evo dečki, Tribal vam je lepo povedal. Konec koncev pove že sama cena marsikaj.

Kot zalključek bi lahko napisali takole:

Kdo ima $ za velike brate Z-680, jih naj kar vzame.
Kdo ne, se mora zadovoljiti z malimi brati Z-5300. :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glavic ::

ok Tribal, si me prepričal, da si kupim Z-680 (85k) ;)
Samo potem moram pa še kupiti Audigy2.. samo katero LS ali ZS? mogoče kdo ve razliko? kajti v ceni je 8k SIT
Musselli bizi

glinik ::

Če vzameš slabšo bo čisto dovolj. Slabša podpira 5.1 zvok, bolša pa 7.1. V tem je glavna razlika. Obe imasta 96KHz vzorčno frekvenco, tako da... Isti šmorn. Če pa imaš plato Abit NF7, pa se ti nakup nikakor ne izplača. Soundstorm je na enakem nivoju, kot ti dve kartici (sem stestiral)!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

glavic ::

glinik: imam epox 8rda+, ki ima zvočno na plati samo ima manj priključkov kot nf7. ima samo en jack, ki je lahko analogen ali digitalen izhod { izbereš ga v nadzorni plošči NVIDIA SoundStorm, problem je da Z-680 nimajo digital in...
še nekaj, kje si pa pogledal razliko med LS in ZS ?
Musselli bizi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glavic ()

glinik ::

Saj pravim, da je kolega imel obe kartici. ZS je 7.1, LS pa 6.1. To je v grobem največja razlika.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glavic ::

kako to da na uradni strani ne najdem ničesar o LS?
najde se samo VALUE in ZS. a je mogoče VALUE = LS ??
kajti v tej tabeli so vse audigy zvočne 7.1...
bi se laho na netu kje videlo razliko med LS in ZS da sem 100% na razlike teh dveh kartic..
Musselli bizi

mare19876 ::

hej

tud jz se zanimam za z680 in jih bom najbrž tud kupu.
glavic: zanima me kje jih boš kupu, mogoče pr enaa?
ve kdo za tisto kodo za popust?

lp

glavic ::

mare: seveda jih bom kupil pri enaa.com, jih majo najceneje (85k)
pri mimovrste so npr. 94k, da o bigbangu sploh ne govorim 125k !!!

enaa koda: ŠE enkrat!
vsakič ko sem jaz rabil kodo sem poklical na njigovo free cifro 080-11-04 (od 8.00 do 16.30 - pon do pet), in vprašal, sem jo vedno dobil..
drugače se pa prijavi na njihovo e-mail listo, na katerih pošiljajo enaa kode ;)
Musselli bizi

jk ::

Kako pa je s tistim šumom (white noise) pri Logitech z-680?

bon_bon ::

... nate ker si zadnji ...

Eno, morda neumesno vprašanje glede zvočnikov Logitech Z-5300 ...

Kako bi izgledalo, če bi woofer uporabljal za večih primerih; recimo: ko ga ne bi potreboval pri računalniku bi ga imel kot woofer v avtu.
Vem, da sicer laufa na 220V, ampak če bi uporabil pretvornik na enosmerno napetost ...bi to sploh šlo, če bi, kaj bi še potreboval poleg pretvornika iz izmenične na enosmerno napetost.

Hvala za odgovor!

lp
lp !

bon_bon

ZaFo ::

A ni v avtu 12V enosmernega toka?? Sej mas menda pri useh zvocnikih adapter, pri teh je pac vgrajen v woofer, right?? Sem malo gledal majo skoraj vsi zvocniki okoli 12V.

Samo premisli, ker imajo verejtno tile zvocniki veliko porabo.

jRk0 ::

Veliko porabo racunalniski zvocniki, haha:)
Ti mislis, da jih v avtu ne bi blo mogoce poganjat?:) Kako pa mislis da majo ljudje par kW v avtu :)
You fuck up once, you loose two teeth.

bon_bon ::

...torej potemtakem naj bi to šlo. Bi kaj potreboval, razen kabla ki bi povezal radio in woofer?

Je morda kdo že to probal?
tnx
lp !

bon_bon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bon_bon ()

ZaFo ::

Samo premisli, ker imajo verejtno tile zvocniki veliko porabo.


Nikjer nisem rekel, da jih bi bilo nemogoce poganjati. Samo akumolator bi hitreje spraznil, kot pa z takimi, posebej delanimi za avto (seveda ko avto ne bi bil v teku).

videk ::

kk dolg je pa kabl od dalinca pr z-5300 pa če bi se ga dalo podalšat????!!!
garaa of the desert

korenje_ver2 ::

torej kateri zvocniki dajejo kristalno cist zvok pri poslusanju celine dion in dobre base pri poslusanju techna pri tem da zvok nebi bil preglasen da nebi motil sosede?

para-site ::

Z-680 za 83.900 pri http://www.funtech.si/index.htm

sosede boš motil pa tolko kot boš nažgal...:D

boštjan ::

z-5500 pa dobiš za 89.900,ki so skoraj isti kot z-680
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911790 (7806) Seky
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666708 (5588) boštjan
»

Kater Dolby 5.1 sistem zvočnikov priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
61020 (946) Tito
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658435 (7095) Clone
»

Kir zvočni sistem naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
382034 (1492) twingosport

Več podobnih tem