» »

C 600 + adapter overclock?

C 600 + adapter overclock?

moby-dick ::

Zanima me če je kdo že probal navit Celerona II 600 na kaj več kot 83×9(750Mhz) na slot adapterju? Doma imam takšno zadevo z Abit BX6 rev.2 pa mi na 100Mhz noče it (rame imam oba PC100).
Pa še zanimivost v 3DMarku 2001 mi z neflashanim Voodoo-jem (2000) in C600 pokazal = 854 3DMarkov, z flashanim (3000) voodoo-jem = 876 3DMarkov, z C750 in voodoo-jem 3000 pa kar 1064 3DMarkov.Razlika je kar velika se mi zdi. A im kdo kaj podobne rezultate ali celo boljše z enako konfiguracijo ?
Hear me out...

MadMax ::

C2 600@900 (FSB=100), voltaza +0.3V, MSI BXMaster, ABIT Slotket III adapter.

Na FSB=105 dela cca pol ure, na 112 pa le hladen naredi POST, pol je pa konec.

Aja: Volcano2 preventivno, drugac dela brez napake tudi z BOX Intekovim hladilnikom.

Administrator ::

Jesat mam C2 600@900 (FSB=100), voltaza 1.85V, ABIT BH6, ABIT Slotket III adapter, VULCANO II. Na 105 se mi pa sploh ne prizge.>:D

Tzar ::

MadMax --> jest imam enako plato in adapter, pa mi gre moj celeron 700 največ na 875 (83 FSB). Imam pa zraven še vente na ohišju, tko da je kr fajn hladno. če povišam FSB na več se mi sploh ne zbudi ?!?
Any idea?
lp
Tzar 8-)
Življenje je lepo!

OrlyTM ::

Abit BH6 (prva verzija) + kr en adapter fcpga/slot1 in C600 = C600@900 brez problema, popolnoma stabilno.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Dalmatinc ::

Moj c2 633 dela potom QDi adapterja na QDi plati na 950 stabilno

voltaža 1.85

misko ::

moby dick: jest mam tud abit bx6 2 in celerona II 600 in abit slotket III, na procu pa še gorba in mi stvar lepo dela pri 929 (9X103 pa še mau Mhz) in voltaži 1,80 V (default 1,70)

Administrator ::

misko: kaksno hlajenje mas.>:D

MadMax ::

Tzar: a voltazo si kaj dvignu? Moj bi moral delat na 1.5V, dela pa na 1.75, ko sem ga hotel se vec navit, sem ga mel tut na 1.9V, ampak do 900 dela res stabilno, naprej pa ne...
Ce ni to, si imel pa zal nesrecno roko pri izbiri procesorja.

Binji ::

Pa se da pri C1 in 2 sploh mnozilnik spreminjat? Pa kaj bi lahko dobil kje kasno tabelo, ki kaze kjere pine na procu je treba pofarbat za dobit zeljeno voltazo? (prebral clanek za dosego 2.1V na Slo-Techu).
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Jst ::

abit bh6 + abit slotket + 128 rama
dela na 928 (100 Fsb, Turbo Freyuency) na 1,7 V
proc hladi intelov hladilnik.

stability test sm enkrat za foro przgal, preden sem sel v solo, pa ko sem se vrnil je se zmeraj delal (ene 9 ur).

misko ::

hlajenje: golden orb, pa ena stranica odšraufana:D

moby-dick ::

:( Danes sem se odločil, da bom malce bolj podrobno pogledat ta moj problemček k ne gre na 900Mhz moj CII 600.Slotket imam od QDI in sem ga nastavil na 100Mhz ter 1.8V nastavil sem tudi na Abit-ki BX6 rev.2 na 9× 100Mhz.Stvarca se je zbudila ampak to je vse :D šla je čez Voodoo-jev bios in potem tema.Probal sem vse nastavitve tudi multiplayer sm nižal voltažo tudi spreminjal..očitno stvar ne gre čez 83Mhz × 9...Dammn shit i say :) ..Someone has eny idea ? 8-)
Hear me out...

misko ::

slotket nastavi na default
pol pa sam v biosu štimi (voltaža vse tja do 2,00, fsb tudi 112, če imaš srečo)

crusader ::

ja meni prvi celeron dela na 100fsb stabilno sam malo pregreva se.Sicer pa kdo ve, če se da flashat prvi bh6 z biosom od druge verzije.

moby-dick ::

Slotket nastavu na default pa še vedno noče it na 100 Mhz, voltaža je možna sam do 1,7V....?!? how come ?:'(
Hear me out...

misko ::

pol pa na slotketu nastavi 1,80 v, pa fleši bios in si boš lahko nastavil višje voltaže
btw: kok pa maš default voltažo?

moby-dick ::

Če slotket nastavm na 1.70V potem mi tudi bios podpira višje voltaže 2.× ->.Vendar mi to ne pomaga ker mi pokaže sam voodoo-jev bios in potem >>mrk<<.
Hear me out...

dumbo ::

jaz mam isto stvar s tem da mi v biosu ne pusti napetost zvisat na vec kot 1.7v.
a bi bil cas za upgrade biosa???:8)

moby-dick ::

Upgrade bios-a ponavadi ne škodi glede tega, da pa nimaš višje voltaže kot 1.7V v biosu je pa lahko kriv tudi Slotket (če nimaš PPGA ali FC-PGA režo).Zvišaj voltažo na slotketu pa bo šlo..drugače poseži bo update-u.8-)
Hear me out...

Shadowman-x ::

Fantje ne prehitevati stvari. Najprej preizkusite na kateri frekvenci vam deluje proc popolnoma stabilno, nastavite voltažo na nekje 1.9V ter uporabite program za testiranje stabilnosti. To naj deluje po možnosti nekaj dni.
Sedaj pa čarobna stvar, zvišajte FSB in praviloma bi proc moral delati na višji frekvenci (razen če ne pretiravate).
Postopek s programom stabilnosti ponovite in možnosti dosega 100 MHz ali celo kaj malega čez so veliko večje.
Postopek se pa imenuje BURN IN.

Pa vse skupaj na lastno odgovornost, da ne bo kdo ostal brez procesorja ali še česa več.

misko ::

flešanej biosa v mojem primeru je pomenil možnost zviševanja default napetosti (iz 1,7 na 1,9)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pretvornik za slot 1

Oddelek: Strojna oprema
352068 (1669) Spajky
»

BH6 Upgrade - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
171278 (1064) boha
»

CII OC

Oddelek: Navijanje
171495 (1255) GaS
»

Celeron 2 600@900

Oddelek: Navijanje
211429 (1181) matevzm
»

naj.. naj.. OC procesor

Oddelek: Navijanje
331629 (1168) Jst

Več podobnih tem