» »

nenadoma ne najdem switcha

nenadoma ne najdem switcha

Beernarrd ::

imam mrežo v obliki router-swich-comp (ipji so bili npr.: 1.2.3.1 - 1.2.3.2 - 1.2.3.3)
nenadoma (mogoče je vmes zmanjkalo štroma) ne morem več pingat switcha.
Kako lahko izvem, če se je le ta (bog ve kako) spremenil? Ali obstaja orodje, ki najde ipje fizično povezanih naprav? na swichu obstaja hardwre reset tipka, ki pa vrne nastavitve na tovarniške in bi jo rad uporabil res le v skrajni sili. Ali trenutna situacija to je ?

bmandelj ::

switch nima ip naslova

povej model "kao" switcha pa bomo videli kaj se da narediti

LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Beernarrd ::

okej okej. torej imam takole: callisto 821 kot ruter - canyon wlan ruter (cn wf514) prikloplen kot swich - moj comp (povezan preko kabla, ne wireless)

sash ::

@bmandelj, od kje ti ideja da switch nima svojga IP naslova ??? 8-O

Vsi (ja prav vsi) boljši switchi (in tudi vse več jeftine robe) omogočajo tudi webkonfiguracijo in za povezavo do switcha je potrebno navest _IP_ naslov.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

bmandelj ::

lahko poizkusis "mac find" program ce ves mac naslov routerja, malo po googlu poisci.
ce imas nastimano dhcp potem je ip routerja verjetno isti kot ip dhsp serverja.
a si poizkusil ga odklopit iz elektrike za par minut in ga ponovno priklopit?
a v konfiguracijo lahko prides?
drugace pa bos moral resetirati na gumb, ce imas backup nastavitev itak ni problem

@sash
switchi za SOHO niso manageable so ja profesionalni ampak to so cene vec 10k sit ali celo vec 100k sit
ce trdis nasprotno ti prinesem 20k sit pa mi priskrbi 8port manageable switch to mislim da bi moralo biti dovolj za "jeftini" switch

LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Jan987 ::

no da ne bom nove teme odpiral bom kr tukej uprašal:

kateri 8 portni swich naj kupim. Važno je da je swich stabilen po obremenitvami ko je na 1mega adsl-ju poln upload in download laufa pa bitcomet saj moj sedanji router ni.

Kaj mi priporočate rad pa bi da bi bilo čim ceneje in bi upoštevalo vse moje želje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564526 (1355) c23po
»

T2, njihov ruter in dodaten switch?

Oddelek: Omrežja in internet
114551 (4295) krho
»

ADSL deljenje internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
191737 (1331) ali3n
»

Dostop do interneta preko drugega recunalnika - kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192114 (1883) Ag.Smith
»

ADSL router

Oddelek: Omrežja in internet
202213 (1601) PaJo

Več podobnih tem