» »

Kako povezati dva PCja v mrežo pri dinamičnem IPju?

Kako povezati dva PCja v mrežo pri dinamičnem IPju?

gofra ::

Lp!

Tole mi že cel dan najeda živce - prebral sem že pol slo-techa a odgovora nikjer. Zgodba gre takole:

Imam dva računalnika (os = XP) povezana v switch (Level 1, prišel s paketom ADSL-TV). Switch gre naprej do ADSL modema. Siol mi je dodelil dinamični IP. Obe računali se uspešno in neodvisno eden od drugega povežeta na internet. No, zdaj pa bi rad dal v skupno rabo še kak folder in printer pa nimam pojma kako.

Polno je namreč govora o nekih dodelitvah različnih lokalnih IP naslovov na obeh mašinah (properties od LAN na vsaki mašini posebej) a pri meni zadeva ne deluje. Ugasnjen imam firewall, share-al pa bi rad samo en folder (ikona shared documents). Kako si lahko pomagam? Prosim, ne svetujte mi routerjev ali postavitve serverja...


Hvala vsem za odgovore!

St@jler ::

heh pomojem sam nastav z wizardom (Set up a home or small office network). sej maš tm example oz. ti piše kakšn hočeš, ostalo pa pust. pa bi mogl delat.
:)

zee ::

izbereš mapo, desni klik, Properties, listek Sharing napišeš ime share-a in to je menda to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SasoS ::

Pri adsl-u imaš vedno 2 različna ipja. Eden je IP od mrežne kartice, drugi od pppoe povezave. pppoe IP ti da siol, mrežnega nastaviš na lokalno (192.168.0.x) in mora špilat vse.

gofra ::

Hvala vsem...s kolegom sva ugotovila, da sta bili računali že povezani - (v dos promptu z ukazom net view). Potem pa sem le še prilepil shortcute na desktop in naredil link do imena računalnika, ki je "manjkal"...

Btw, je to povsem ustaljen postopek ali sem tole orto zakompliciral:)) ?



Hvala še enkrat vsem!

St@jler ::

hehe mal si zakompliciru sam ni panike. važn da dela. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563435 (264) c23po
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311544 (7214) Tomi
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384841 (4360) SasoS
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371808 (1496) nimus
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254515 (4065) BBB

Več podobnih tem