» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
24 / 64
»»

Kaj ::

St235 je izjavil:

Zakonska garancija kot jo poznamo v sloveniji ne obstaja v uk ali nemciji.


Glede projektorja Optoma HD131xe, kupljenega predlani na amazon.de sem pred kratkim kontaktiral amazon, z vprašanjem, koliko garancije ima le-ta. Njihov odgovor:
"The statutory warranty period for the item Optoma 95.8VC01GC0E.W HD131Xe DLP-Projektor is for two years.

Incorrect, damaged or defective products can be claimed within two years from receipt of goods.

This applies to products that are sold directly from Amazon.de, as well as products by sales partners whose shipping is handled by Amazon ( shipping by Amazon.de ).
If the product is defect within this time, Amazon.de carries out a subsequent performance in the form of a repair or a replacement/refund.

All costs incurred by the return or through the Service Processing costs will be refunded of course."


Iz tega izhaja, da v DE zakonska garancija obstaja.
Moje vprašanje pa je, ali je tolikšna (2 leti) tudi v UK. Kot vem, je v slo po Pravilniku o blagu, za katero se izda garancija za brezhibno delovanje garancija za elektroniko 1 leto.
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
Iz tega bi sklepal, da če bi obstajal amazon.si, bi bilo garancije 1 leto, v DE je torej 2 leti, glede UK pa še ne vem. Dost bedno, da je tkole treba še to brskati in nikjer ne napišejo jasno. Morda so pa zato cene med različnimi amazoni različne...
Okapi, 5 oz. 6 let? Tega pa skoraj ne verjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

sodnicaN ::

za de ne vem, v uk imaš pa sales of goods act, ki ti je da 6 let (s tem da je to bolj podobno naši stvarni napaki in da po 6 mesecih (če se prav spomnim) moraš ti dokazat da nisi sam kriv da ti je izdelek crknil (pred tem pa obratno)

tisto evropsko direktivo, ki pravi da je minimum 2 leti so pa tud sprejeli + ni tolk komplikacij glede dokazovanja

zdaj a ti bodo priznali al jih boš moral tožit in kolk se ti tožba splača je pa druga stvar

maš pa še zmeri nezakonito možnost da ti nji nazaj nategneš (če znaš je to ful lahko), ampak dovolj o temu ker mi bojo pobrisal post, zgornji informacij je pa škoda..

Okapi ::

Okapi, 5 oz. 6 let? Tega pa skoraj ne verjamem.
Kaj potem sploh sprašuješ, če ne verjameš, ko ti nekdo pove. Poguglaj sam.

Magic1 ::

Kako je s plačevanjem davka preko Amazona.com? Amazon ti v štartu rezervira takse za vsak znesek nad 23€ vključno s poštnino. Poštnina na manjše stvari je vedno vsaj 13$. Kako je zdaj, če nabaviš nekaj za 20$? Rezervira se 20$+ 13$ poštnine +13$ takse. Ali se ti na koncu obračuna teh 13$ takse, ker nača carina za vrednosti izdelkov pod 23€ ne obračuna ddv-ja?
Magic

Okapi ::

Pod 22 evri (brez poštnine) se nič ne "rezervira".

Magic1 ::

Seveda se, za vsak znesek nad 14$+ 13$poštnine se rezervira taksa. Sem se ravno igral s tem do katerega zneska gre.
Magic

zzbil ::

Hej a lahko samo vprašam koliko približno pride postnina za pc ohisje iz amazon.de.
Natancneje na to ohisjehttp://www.amazon.de/gp/aw/d/B00RORBQNW...
Ker jaz gledam in gledam a nic ne najdem ...

Furbo ::

Dodaš v košarico pa vidiš.. 100x povedano.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

22€ do LJ.
Magic

zzbil ::

Hvala. Ja v kosarico ampak moras do zadnjega koraka jaz pa se pri nemščini komej do iskalnega taba znajdem...

Magic1 ::

Ni treba. Daš v košarico, klikneš na košarico. Na tej strani imaš pod knofom za na blagajno opcijo "Voraussichtliche Versandkosten und Steuern
Zusammenfassung der Bestellung". Klikni na to in se ti odprejo podatki s poštnino.
Drugače lahko vedno uporabljaš Crome in daš, da ti prevede celo stran v poljuben jezik.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

LeQuack ::

Ne vem zakaj se mučite s prevajanjem če pa je amazon.de že nekaj časa na voljo v Angleškem jeziku, klik:
http://www.amazon.de/gp/switch-language...
Quack !

St235 ::

Kaj je izjavil:

St235 je izjavil:

Zakonska garancija kot jo poznamo v sloveniji ne obstaja v uk ali nemciji.


Glede projektorja Optoma HD131xe, kupljenega predlani na amazon.de sem pred kratkim kontaktiral amazon, z vprašanjem, koliko garancije ima le-ta. Njihov odgovor:
"The statutory warranty period for the item Optoma 95.8VC01GC0E.W HD131Xe DLP-Projektor is for two years.

Incorrect, damaged or defective products can be claimed within two years from receipt of goods.

This applies to products that are sold directly from Amazon.de, as well as products by sales partners whose shipping is handled by Amazon ( shipping by Amazon.de ).
If the product is defect within this time, Amazon.de carries out a subsequent performance in the form of a repair or a replacement/refund.

All costs incurred by the return or through the Service Processing costs will be refunded of course."


Iz tega izhaja, da v DE zakonska garancija obstaja.
Moje vprašanje pa je, ali je tolikšna (2 leti) tudi v UK. Kot vem, je v slo po Pravilniku o blagu, za katero se izda garancija za brezhibno delovanje garancija za elektroniko 1 leto.
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
Iz tega bi sklepal, da če bi obstajal amazon.si, bi bilo garancije 1 leto, v DE je torej 2 leti, glede UK pa še ne vem. Dost bedno, da je tkole treba še to brskati in nikjer ne napišejo jasno. Morda so pa zato cene med različnimi amazoni različne...
Okapi, 5 oz. 6 let? Tega pa skoraj ne verjamem.


Mešaš hruške in jabolka. Napisano zgolj govori o tem, da je za ta izdelek dve leti garancije. Od kje izvira obveza garancije pa si si gladko iz riti potegnil. Garancijo (zavezujočo) lahko nudi proizvajalec/prodajalec nedovisno od zakonske ureditve (dokler seveda ni v nasprotju z le to). Tako ima v sloveniji vsak elektronski aparat najmanj eno leto garancije. Lahko pa prodajlec/proizvajalec ponudi več in je to za njega zavezujoče. Nemčija in UK obvezne garancje kot jo pozna Slovenija nima. Seveda pa to ne pomeni, da je prodajalec ali proizvajalec ne smeta nudit ali pa, da če jo nudita le ta ni zavezujoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Matija82 je izjavil:

Lakotnik, kakšna pa je razlika med našo garancijo in garancijo, ki naj bi veljala v EU?

http://europa.eu/youreurope/citizens/co...


Na kratko: Guarantee (iz linka) je stvarna napaka in ne garancija (kot jo pozna slovenska zakonodaja).

Bistvena razlika je v tem, da to kar si ti linkal je v naši zakonodaji znano pod terminom Stvarna napaka.

Ključne razlike so v dokaznem bremenu (prvih šest mesecev po nakupu/po preteku šestih mesecev).
45 dnevni rok za odpravo napake
možnost uveljavljnja napake na servisu/proizvajalcu

In še par fines.

To kar imamo mi uzakonjeno je warranty, ki pa je v ostalih EU državah raviloma prostovolen in je stvar dogovora med proizvajalcem in kupcem. Tak dogovor je seveda zavezujoč, ni pa predpisano da mora obstajat ali kakšne pravice naj bi dal, kot to stori slovenska zakonodaja.

sodnicaN ::

čigavi zakoni pa sploh veljajo pri spletnih nakupih

recimo če jaz kupim v državi x nekaj kar je tam popolnoma legalno pri nas pa ne, sem kršil zakon ali ga nisem (ok, če zadevo probam uvozit v slo je že to kršitev, kaj pa če jaz kupim v državi x in pošljem v državo y (v obeh je karkoli že dovoljeno). to sem pa storil iz slovenije, kjer je to prepovedano

sem kršil zakon ali ne

sodnicaN ::

kaj pa če naročim z dealextrema polnilec za telefon, pri nas oa med tem ko reč potuje sprejmejo zakon, ki to prepoveduje

ob nakupu tega nisem mogel vedeti, izdelka mi ne morejo dati.. kaj sedaj.. jaz nisem mogel vedeti, da bo reč prepovedana in sem jo kupil v dobri veri da je in bo legalna, carina mi ne sme dat prepovedanega izdelka

St235 ::

sodnicaN je izjavil:

kaj pa če naročim z dealextrema polnilec za telefon, pri nas oa med tem ko reč potuje sprejmejo zakon, ki to prepoveduje

ob nakupu tega nisem mogel vedeti, izdelka mi ne morejo dati.. kaj sedaj.. jaz nisem mogel vedeti, da bo reč prepovedana in sem jo kupil v dobri veri da je in bo legalna, carina mi ne sme dat prepovedanega izdelka



Kratko rečeno: Tvoj problem.

Kot uvoznik si dolžan zagotoviti, da izdelek ustreza EU predpisom. Če ne imajo vso pravico uvoz takega izdelka zavrnit. Potem se pa ti lahko pregovarjaš s prodajalcem kdo je zajebal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sodnicaN ::

St235 je izjavil:

sodnicaN je izjavil:

kaj pa če naročim z dealextrema polnilec za telefon, pri nas oa med tem ko reč potuje sprejmejo zakon, ki to prepoveduje

ob nakupu tega nisem mogel vedeti, izdelka mi ne morejo dati.. kaj sedaj.. jaz nisem mogel vedeti, da bo reč prepovedana in sem jo kupil v dobri veri da je in bo legalna, carina mi ne sme dat prepovedanega izdelka



Kratko rečeno: Tvoj problem.

Kot uvoznik si dolžan zagotoviti, da izdelek ustreza EU predpisom. Če ne imajo vso pravico uvoz takega izdelka zavrnit. Potem se pa ti lahko pregovarjaš s prodajalcem kdo je zajebal.

kako lahko zagotovim da nekaj ustreza predpisu, ki ga ni in za katerega nisem mogel vedet da bo obstajal

pa razumem tudi da mi ne morejo dati izdelka, samo po moji logiki naj ga pač pošljejo nazaj prodajalcu, potem pa naj midva med sabo urejava kako naprej

ne razumem pa kako bi lahko bil jaz kazensko odgovoren ali pa zakaj bi izdelek šel na uničenje

ne jaz ne prodajalec nisva mogla vedeti za spremembo zakna (zabalšč sem dal primer z deal extreme kjer ni nemogoče da zadeva potuje 2 meseca

drugo bi blo, če v uradnem listu že objavili nov zakon jaz bi pa ali sicer vedel zanj in se zanašal da bo izdelek dostavljen še pred spremembo ali pa ga niti ne bi prebral

ali pa če je zakon spisan slabo in je nemogoče vedet kaj je in kaj ni dovoljeno

pa na prejšnji post nisi odgovoril

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sodnicaN ()

St235 ::

Prvo kot prvo nevednost ni opravičilo. Če uvažaš izdelek potem si dolžan vedet kakšna so pravila. Nevednost pač ni izgovor.

Enako kot se ne moreš pred policajem ali sodnikom zgovarjat na to, da ne veš kaj piše v zakonu.

Glede na primer, ki ga pišeš seveda ni mogoče govorit o kazenski odgovornosti. To, da poskusiš uvozit izdelek, ki ne ustreza standardom ne pomeni nezakonitega ravnanja. Pomeni, pa da izdelka ni mogoče uvozit. Prav tako takih izdelkov carina ne uničuje ampak se vrnejo pošiljatelju. Potem pa ti z njim diskutiraj naprej. Druga zgodba pa je kadar gre za izdelke, ki so dejansko prepovedani in njihov obstoj pomeni kršitev obstoječe zakonodaje (droge, ponaredki, orožje...). V takem primeru pa se seveda izdelke zapleni in uniči. Dodatno pa lahko tudi kazensko in materialno odgovarjaš za kršitev, če seveda je možno dokazat tvojo aktivno vlogo. Zgolj to, da ti nekdo pošlje 1kg heroina po pošti ne pomeni, da te lahko zaprejo. Če pa 1kg heroina pride po tistem, ko si ga ti naročil na ebayu (karikiram) pa je druga zgodba.

Morebitna sprememba zakona ne spremeni ničesar. Merodajna je zakonodaja, ki velja takrat ko se postopek uvoza opravlja.

St235 ::

sodnicaN je izjavil:

čigavi zakoni pa sploh veljajo pri spletnih nakupih

recimo če jaz kupim v državi x nekaj kar je tam popolnoma legalno pri nas pa ne, sem kršil zakon ali ga nisem (ok, če zadevo probam uvozit v slo je že to kršitev, kaj pa če jaz kupim v državi x in pošljem v državo y (v obeh je karkoli že dovoljeno). to sem pa storil iz slovenije, kjer je to prepovedano

sem kršil zakon ali ne


Bistveno preveč splošno vprašanje, da bi lahko dobil točen in enoznačen odgovor.

Prvo vprašanje je ali govorimo o dejanskih prekrških in kazenskih dejanjih ali zgolj o recimo tehničnih karakteristih izdelka.

Če greš v državo X kjer je legalno kupit X in to tam storiš nisi s tem ničesar kršil (četudi bi bil izdelek v tvoji državi prepovedan). Če taisti X poskušiš uvozit v državo y pa je možnih več scenarijev. V kolikor gre zgolj za prepoved uvoza takega izdelka, uvoz ne bo mogoč. Recimo, če priletiš v Avstralijo z vrečko svežih jabolk uvoz le teh ne bo mogoč. Zgolj s tem, da jabolka imaš pri sebi ne kršiš ničesar in tudi ne boš obravnavan za kršitev, ne boš pa smel z jabolki naprej. Če pa boš jabolka skrival in jih poskušal v nasprotju z uvoznimi pravili prinest čez mejo, pa te seveda lahko doleti kazen. In nobeno jokanje, da nisi vedel da se jabolk ne sme uvažat, ti ne bo pomagalo. Če ne poznaš zakona si si sam kriv.
V kolikor pa posest takega izdelka lahko predstavlja kaznivo dejanje ali prekršek pa boš seveda lahko obravnavan po zakonu države y.

Praviloma je merodajno pravo države v kateri se fizično nahajaš. Torej če me dobijo ob vstopu v Slovenijo z 1kg marihuane bom odgovarjal po slovenski zakonodaji in je bolj ali manj vseeno, če se ta 1kg kupil povesem legalno v bog si ga vedi v kateri državi.

Bolj natančno je nemogoče odgovorit brez bolj konkretnih parametrov. Če recimo govorimo o polnilcu za telefon, ki ni po eu standardih potem seveda ne boš kaznovan, če ga naročiš. Ga bo pa carina zavrnila in vrnila prodajalcu. Če taisti polnilec naročim na kitajskem in ga pošljem v srbijo, seveda nima nikakršne veze s tem ali polnilec ustreza EU standardom. ČE ustreza srbskim potem ga lako uvozim, ne glede na to, da sem se ob naročilu nahajal v Sloveniji.

Še odgovor na prvo vprašnje: Praviloma veljajo zakoni države od kjer je izdelek prodan. Seveda pa z vidika uvoznega procesa velja zakonodaja države kamor se uvaža. Ne moreš pa od trgovca na kitajskem pričakovat, da bo spoštoval slovensko potrošniško zakonodajo.

ignorantia iuris nocet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sodnicaN ::

ok, primer

pri kitajcu sem naročil 1kg 12-ethynyl-9-(2-fluorophenyl)-3-methyl-2,4,5,8-
tetraazatricyclo[8.4.0.0?,?]tetradeca-
1(10),3,5,8,11,13-hexaene

kateri zakon jim daje pravico da mi preprečijo uvoz?

sodnicaN ::

ali pa recimo

1kg tega

Magic1 ::

Kako pa naj mi vemo kaj je to? Veljajo pa za razne nevarne/vnetljive/ekplozivne zadeve posebna uvozna pravila. Kaj od tega je zadeva zelo hitro in je na tebi kot uvozniku da veš, kako to uvozit. Ne moreš pričakovat od carinikov, da bodo vsako spojino poznali. Če pa ugotovijo da kaj nevarnega uvožaš napačno pa se zna postopek zelo zakomlicirat zate. Eno je neustrezen kos elektronike, drugo pa nevarne zadeve.
Magic

sodnicaN ::

to je 1p-pro-lad, ni nevaren če ga ne greš jst z žlico

tisto prej je pa malo popravljen QH-II-66 @ Wikipedia

sam od sebe ti ne bo noben naredil nič, ni eksploziven, ....

St235 ::

sodnicaN je izjavil:

ok, primer

pri kitajcu sem naročil 1kg 12-ethynyl-9-(2-fluorophenyl)-3-methyl-2,4,5,8-
tetraazatricyclo[8.4.0.0?,?]tetradeca-
1(10),3,5,8,11,13-hexaene

kateri zakon jim daje pravico da mi preprečijo uvoz?


Te stvari so praviloma regulirane na nivoju EU preko t.i. REACH direktive.

Zdaj ali konkretne spojine zapadejo ali ne nimam pojma, ampak to je osnovna zakonodaja, ki določa pravila o registraciji, evalvaciji, avtorizaciji in omejevanju kemikalij.

Dodatno gre (glede na opis na wikipedi) lahko tudi za predhodne sestavine za prepovedane droge, kar urejata uredbi 273/2004/ES in 111/2005/ES.

Bolj konkretno se je za taka vprašanja treba obrnit na Urad RS za kemikalije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sodnicaN ::

teli dve konkretno sem se zmislu uceri zvecer in poomojem nista na nobenem seznamu prepovedanih snovi / prekurzorjev

ta prva bi verjetno bla po obcutku podobna mesanici benzotov in alkohola, ampak dvomim da je bla kdaj sploh ustvarjena

druga bi bla verjetno podobna lsdju, samo spet dvomim da je bila kadarkoli ustvarjena

sodnicaN ::

tko al tko bi prva stala nekje 30 000 eur, druga pa..... am 5g eth-lada ki je enostavnejši za naredit stane 68 000 eur, tole bi pa samo še zvišalo ceno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sodnicaN ()

petrasta ::

Imam vprašanje - namreč prvič sem včeraj naročila nekaj prek amazona.de. Sem upoštevala vse nasvete, naredila kot naj bi mogla, oddala vse podatke o naslovu, bančni kartici Visa SKB ... Na mail hitro dobim povzetek mojega naročila in da me bodo obvestili, ko bo pošiljka šla na pot. In danes dobim obvestilo, da je bila moja pošiljka oddana v tranzit. Juhej! No potem pa pogledam stanje na mojem bančnem računu - in vidim, da ni nič trgano dol. Se pravi deansko ni zavedeno, da bi plačala. Ali se mogoče tranzakcija pokaže kasneje, ali kako je s to zadevo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petrasta ()

kloko ::

@petrasta: preberi si, kako funkcionira Visa kartica! Na hitrico pa tole:
VISA kartica, kartica z odloženim plačilom – uporabljate jo vsak dan, račun pa prejmete le enkrat mesečno

L.p., Kloko

petrasta ::

@kloko - hvala za informacijo - do sedaj, ko sem kupovala prek neta na to kartico- mi je vedno odprlo okno, ki je zahtevalo geslo in potem je bil takoj račun obremenjen- prek Amazona pa ni bilo tako, zato sem mislila, da je kaj narobe- tako da res hvala, sedaj bom šla lahko mirno spat ;)

roli ::

SKBjeve Vise so dejansko Visa Debit. Niso kreditne ampak so nadomestek Maestro kartic na drugih bankah. Razen, če imaš poleg še pravo kreditno Viso.

To okno, ki ga omenjaš je 3D secure (Verified by Visa ali petnjast drugih imen). Namenjeno je preprečevanju zlorab kartic. Amazon tega ne uporablja, ker so mnenja, da je prevelik pain in the ass za njihove kupce.

To, da se pa transakcija ne pojavi takoj na računu je pa dokaj normalno. Čez kak dan ali dva bi stvar morala biti vidna. Zdajle trenutno ne morem preveriti čisto točno ali je to samo za prave Vise ali tudi za debetne - ampak pri SKBju imaš tam tudi seznam plačil, ki so na čakanju (seznam avtorizacij). Verjetno bi se morala stvar skrivati kje tam.
http://www.r00li.com

OK.d ::

Transakcija se opravi, ko se izdelek pripravi za odpremo.To pa zaradi tega, če bi se slučajno zgodilo da v vmesnem času od naročila do odpreme ne bi izdelka zmanjkalo.
LPOK.d

zero_max ::

V neki bližnji prihodnosti, bi kupoval prek Amazona. Nisem še nikoli kupoval prek spleta. Zanimajo me naslednje stvari:

1. A je iz varnostnih razlogov pametno imeti odprt poseben račun/ kartico za nakupe prek spleta? Katera je najbolj varna in poceni opcija, kar se tega tiče?

2. Kako je s carino/dodatnimi stroški, uveljavljanjem reklamacije, garancijo in časom dostave, če kupujem prek:
2.1. amazon.de
2.2. amazon.co.uk
2.3. amazon.com

3. Katere so ostale spletne strani oz. spletne trgovine doma in v tujini, ki so kvalitetne, varne in s poceni izdelki, če seštejmo vse možne dodatne stroške. Zanimajo me področja: elektronika, računalništvo, pametni telefoni (predvsem ti novi kitajski proizvajalci), prosti čas (kampiranje, ribolov, lov), šport (tek, kolesarjenje) in ure za prosti čas (Casio, Suunto, Garmin).

Hvala za odgovore in LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

Magic1 ::

1) Preko Amazona ali Paypal-a(preberi si temo na slo-techu kaj je to) ne rabiš, za direktno plačevanje s kartico drugje je priporočljivo.
2)Iz DE in Uk načeloma dobiš v roku enega tedna, če je na lagarju. Ni nobenega davka.
2.3)Traja dlje in je DDV + cca. 6€ za plačat
3)Slo-tech namenske teme
Magic

OvCa77 ::

zero_max je izjavil:

V neki bližnji prihodnosti, bi kupoval prek Amazona. Nisem še nikoli kupoval prek spleta. Zanimajo me naslednje stvari:

1. A je iz varnostnih razlogov pametno imeti odprt poseben račun/ kartico za nakupe prek spleta? Katera je najbolj varna in poceni opcija, kar se tega tiče?

2. Kako je s carino/dodatnimi stroški, uveljavljanjem reklamacije, garancijo in časom dostave, če kupujem prek:
2.1. amazon.de
2.2. amazon.co.uk
2.3. amazon.com

3. Katere so ostale spletne strani oz. spletne trgovine doma in v tujini, ki so kvalitetne, varne in s poceni izdelki, če seštejmo vse možne dodatne stroške. Zanimajo me področja: elektronika, računalništvo, pametni telefoni (predvsem ti novi kitajski proizvajalci), prosti čas (kampiranje, ribolov, lov), šport (tek, kolesarjenje) in ure za prosti čas (Casio, Suunto, Garmin).

Hvala za odgovore in LP!

Če rabiš predplačniško vzemi pri NKBM ali Banki koper.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

zero_max ::

OvCa77 je izjavil:

Če rabiš predplačniško vzemi pri NKBM ali Banki koper.


Kaj pa NLB? Ima posebno kartico za spletno nakupovanje? Katera opcija je najbolj ugodna, kar se tiče mojega žepa?

1. NLB
1.1. Narediti kartico za spletne nakupe, če predhodno nisi komitent te banke.
1.2. -ii- , SI komitent te banke.

2. NKBM
2.1. nisi
2.2. SI

3.Banka Koper
3.1. nisi
3.2. SI

OvCa77 ::

zero_max je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Če rabiš predplačniško vzemi pri NKBM ali Banki koper.


Kaj pa NLB? Ima posebno kartico za spletno nakupovanje? Katera opcija je najbolj ugodna, kar se tiče mojega žepa?

1. NLB
1.1. Narediti kartico za spletne nakupe, če predhodno nisi komitent te banke.
1.2. -ii- , SI komitent te banke.

2. NKBM
2.1. nisi
2.2. SI

3.Banka Koper
3.1. nisi
3.2. SI

Pri nlb majo, ma je tako draga da glava boli. 10€ + 0,5€ na mesec, za vsako transakcijo v tuji valuti 0,75 in tako naprej.
Najceneje je pri NKBM in bk in ne rabiš bit komitent.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

zero_max ::

Nisem vedel. Hvala.

sodnicaN ::

Magic1 je izjavil:

1) Preko Amazona ali Paypal-a(preberi si temo na slo-techu kaj je to) ne rabiš, za direktno plačevanje s kartico drugje je priporočljivo.
2)Iz DE in Uk načeloma dobiš v roku enega tedna, če je na lagarju. Ni nobenega davka.
2.3)Traja dlje in je DDV + cca. 6€ za plačat
3)Slo-tech namenske teme

itak pogosto pošiljata iz istih skladišč

roli ::

Ne komplicirat z dodatnimi karticami in podobnimi stvarmi. Kupujem skoraj vsak teden preko neta že okoli 10 let, na takih in drugačnih straneh in nisem imel še nikoli nobenih težav. Če se držiš samo amazona in Paypala si pa še toliko bolj varen.

Načeloma ti mora banka ob zlorabi kartice povrit denar. Če je zloraba manjša od 150€ je odvisno od banke. Če se gre pa za zneske večje od tega pa. Vsaj to je zapisano v pogojih poslovanja za SKBjeve kartice (kolikor sem bral je drguje podobno):
Ob neodobreni plačilni transakciji, ki je posledica ukradene, izgubljene ali zlorabljene kartice, krije uporabnik škodo, nastalo do prejema obvestila, do višine največ 150 EUR. Banka krije škodo, ki je posledica ukradene, izgubljene ali zlorabljene kartice, ki bi uporabniku nastala po prejemu obvestila.
http://www.r00li.com

sodnicaN ::

to je tist čist zadnji korak ko si že poskusil zmenits prodajalcem, posrednikom (amazon je lahko obojem, če pri izdelku piše shipped and fulfilled by amazon pol so oni oboje. če pišekaj drugega pa je prodajalec nekdo tretji amazon pa samo tist, ki vodi trznico...pa kolkor vem so bolj fer do prodajalcev zato jih follk vse bolj uporablja

najprej se probađš zmenit s prodajalcem, večina ljudi je vseeno poštenih in sama komoont uredita, če ne gre je tu posrednik, ki bo probal rešit problem (samo pazi na razne roke in podobno ker recimo pri ebayu rečš ko prejmeš da je z izdelkom neki narobe), če te vsi odjebejo pa lepo na banko in daš zahtevek za chargeback (ki ti načeloma odobrijo), samo potem se zna zgodit da ti amazon bana račun

zero_max ::

Še ena zadeva me zanima. Je nemški Amazon najboljši? Kaj pa angleški, francoski in italijanski? Kakšne so npr. cene istega izdelka, carine, poštni stroški, ostali stroški, ravnanje ob izgubi blaga, poškodbe, uveljavljanju garancije/popravila itd?

Na kratko...kateri od zgoraj naštetih Amazonov je najcenejši in najzanesljivejši? (Mogoče sem kozla ustrelil. Nimam nobenih izkušenj na tem področju.)

Hvala za nasvete!

amacar ::

Amazon je amazon, kupiš tam kjer je najceneje, razen kar ni v EU se izogibaj, ker boš plačal ddv.

mailer ::

Če promocijska koda velja "zum 25.03.2016" to pomeni, da velja še jutri cel dan ali samo danes do polnoči?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mailer ::

Lahko kdo pove kako deluje Amazon Prime pošiljanje? Kolikor sem uspel razbrat to velja samo za Avstrijo in Nemčijo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

m0LN4r ::

Amazon Prime je ponudba kjer lahko gledas Prime filme, serije, poslusas legalno en kup glasbe, beres e-knjige
in ima Express posiljanje, ter zastonj postnino na skoraj vse, znotraj DE in AT za 60€/leto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cannonrock ::

Prek Amazon.com(ZDA) sem nekaj naročal in mi je pred checkoutom pisalo:
"AmazonGlobal makes international shipping easy by calculating import fees at checkout, as well as clearing customs for you."
Šel sem malo brat o tem in našel https://www.amazon.com/gp/help/customer...
Če prav zastopim, takso in ostalo plačaš takoj, ko naročiš, Amazon pa krije razliko oziroma ti vrne denar, če njihov augenmas sfali.
Mi lahko kdo potrdi to?

Zgodovina sprememb…

Kaj ::

Kupujem projektor Benq w1110.
https://www.amazon.co.uk/BenQ-W1110-Pro...

Z nakupom zaradi omejenih sredstev odlašam in prelagam že ene dva meseca in tako sem opazil, da cena na amazonu (.co.uk, na .de manj) precej niha.
2.3.2016 je bila cena 604 funte
29.3.2016 je bila cena 777 funtov
danes je 654 funtov

Ker ga bom po vsej verjetnosti kupil 10.5., ko pride dohodek, me zanima, če lahko kako špekuliram glede cene. Amazon ima občasno neke akcije. Lahko kako izvem, koliko časa in kako pogosto?

Malo tudi tule spremljam:
http://pricespy.co.uk/product.php?pu=33...

Pa še to, bi si upali tako veliko stvar kupiti preko ebaya od kar enega prodajalca? Pri večjih tehničnih artiklih sem se do sedaj raje držal amazona, saj v primeru težav tudi amazon pomaga...
http://www.ebay.com/itm/BenQ-Beamer-W11...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

OK.d ::

V enem letu samo 2 negativna feedbacka.
LPOK.d

Kaj ::

..in kot bi me uslišali dajo danes enodnevno akcijo, če preizkusiš Prime:
http://www.amazon.de/BenQ-Heimkino-DLP-...

:D

Sej prou razumem tale prime. - Kliknem Preizkusi prime, v košarici se mi odšteje popust, plačam, dobim, odjavim Prime pred potekom zastonj obdobja in ne plačam nič za Prime?
««
24 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723081 (1547) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123005 (2579) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376404 (2688) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434184 (17304) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510234 (9320) Robert

Več podobnih tem