» »

Pošta Avstrija problem

Pošta Avstrija problem

1
2
»

Kvinta ::

Tudi preko post.at naročam tednsko nikoli težav...
A.C.A.B

broken/link ::

kolegica je naročila iz electronic4u - odposlano še isti dan. paket nekje pri pošti .at že skoraj 1 mesec. s tem da se pri sledenju status prejšni teden spremenil, ampak dostavljeno še ni bilo.

Stikalo ::

Sem naročil kosilnico dober mesec nazaj. Še ni prišla :) Sem težil prodajalcu in je poslal še 1x prego GLS in je prišlo v 4 dneh. Bi verjel teoriji, da so paketi nekje na dežju :D

Izvijač ::

Danes dobil naročeno iz Italije,potem ko je kar lep čas stalo v Avstriji,paket dobil nepoškodovan.še tracking paketa

10/06/2020 LA SPEDIZIONE E' STATA CONSEGNATA Slovenia
10/06/2020 IN LAVORAZIONE Slovenia
08/06/2020 ARRIVATA AL CENTRO DI SMISTAMENTO -IN LAVORAZIONE Slovenia
02/06/2020 IN TRANSITO Austria
30/05/2020 IN TRANSITO Austria
13/05/2020 IN TRANSITO Austria
12/05/2020 LA SPEDIZIONE E' PARTITA Hub Espresso Piacenza
09/05/2020 IN TRANSITO Hub Espresso Piacenza
08/05/2020 LA SPEDIZIONE E' PARTITA Gateway Lonate Pozzolo
06/05/2020 IN TRANSITO Hub Espresso Piacenza
05/05/2020 LA SPEDIZIONE E' PARTITA Torino
05/05/2020 STAMPATO DOCUMENTO DI VIAGGIO Torino

šernk ::

moj bo očitno tudi prišel počasi, bomo videli v kakšnem stanju glede nato da je zaščitno steklo za tablico notri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Matej_K ::

Moj paket ima trenutno takšno stanje...kdaj lahko pričakujem paket? Izkušnje
Nakup preko amazon.de, pa taki problemi s pošiljanjem da nemorem verjeti...
Že 12 dni nobene spremembe stanja.

Delivery By Österreichische Post
Tracking ID: 158002676000012538601000
Thursday, 4 June
8:37 AM
Tendered to local postal carrier for final delivery
Hagenbrunn,
8:34 AM
Parcel arrived at a carrier facility
Hagenbrunn,
Wednesday, 3 June
5:47 PM
Parcel arrived at a carrier facility
Wien,
3:25 AM
Package departed an Amazon facility
Eggolsheim, Bayern DE
Tuesday, 2 June
8:40 PM
Package arrived at an Amazon facility
Eggolsheim, Forchheim DE
Package has shipped
... .. .

cebelar123 ::

Cakaj ni se sile. Saj vidis prejsne poste kaksno je stanje.

Unava1lable ::

Jaz sem naročil nekaj približno 14 dni na Amazon.de, nato je stalo približno 5 ali 6 dni v Hagenbrunn-u, vendar so potem poslali naprej še v dokaj doglednem času.

šernk ::

moj je danes končno prišel.

naročil 15. maj, med posameznimi scani je stal vedno po 5 dni v avstriji, potem je stal 1x 10 dni in nato spet 5 dni preden se je premaknil. Paket je prišel v dobrem stanju.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mulc007 ::

Nekateri čakate pošiljko iz amazon.de ampak ali ni tako da amazon.de sploh ne pošilja paketov v slovenijo?

broken/link ::

sem povprašal kolegico - tudi ona je dobila paket včeraj. torej po več kot 1mesecu od naročila.

@mulc - pošiljajo tudi v SLO. ampak ne vsi/vsega.

TadejPer ::

V soboto so mi z amazona poslali prenapetostne zaščite in pisarniški material (papir in svinčnike) preko avstrijske pošte. Danes mi je poštar dostavil popolnoma premočen paket. Od zunaj je že nekoliko posušen, od znotraj pa je karton premočen. Papir in embalaža prenapetostnih zaščit prav tako. Mogoče kdo ve kaj lahko sedaj naredim? Pritožba na pošto ali kar na amazon?
Hvala za vsak nasvet.

šernk ::

vedno rešuješ probleme s prodajalcem, on je tudi naročnik prevoza.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

TadejPer ::

Update: sem jih kontaktiral in so mi na besedo verjeli, da je vse premočeno. Dobil sem 2 nalepki za poslat vse izdelke nazaj in mi bodo vse poslali ponovno, tokrat iz Nemčije in ne več Avstrije.
Presenetilo pa me je, da so na pošti tudi že vedeli za te return connect nalepke in ni bilo treba nič plačati ;) . Samo poskenirali so kode in natisnili nalepko za poštnino. Očitno je amazon končno sklenil pogodbo s pošto za vračilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TadejPer ()

mare92 ::

Za black friday sem naročil več paketov z Amazon.de, seveda so jih poslali s Österreichische Postom. Zadnja sprememba pri trackingu je bila 5.12, kjer piše Package transferred to another courier for delivery - Hagenbrunn.

Amazon mi je predlagal refund, ki sem ga sprožil danes, ali je boljše da ga prekličem in še malo počakam, da ne kontaktira Amazon njih in ne bodo poslali? Naročene stvari bi res imel :)

šernk ::

ma sej amazon avtomatsko da refund in izdelek potem ponavadi še dobiš. Meni so nazadnje ko se je izdelek ene 5x prenesel po avstriji iz točke 1 v točko 2 in nazaj, na koncu pa obmiroval za 14 dni neznano kje rekli da mi vrnejo denar, dajo zastonj poštnino če se odločim naročiti še 1x isti izdelek in če unega slučajno dobim ga lahko brezplačno obdržim ali pa vržem v smeti.

Zaenkrat iz EU imam še vedno 100% dostavo in se mi ni še noben paket izgubil za vedno, je pa par paketov tudi višje vrednosti mi umes obstalo neznano kje za 14 dni. Vedno je pa bila umes ravno avstrijska pošta in vse pošiljke s sledenjem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Machete ::

mare92 je izjavil:

Za black friday sem naročil več paketov z Amazon.de, seveda so jih poslali s Österreichische Postom. Zadnja sprememba pri trackingu je bila 5.12, kjer piše Package transferred to another courier for delivery - Hagenbrunn.

Amazon mi je predlagal refund, ki sem ga sprožil danes, ali je boljše da ga prekličem in še malo počakam, da ne kontaktira Amazon njih in ne bodo poslali? Naročene stvari bi res imel :)


Počakaj, dobil boš do naslednjega torka sigurno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Amazon ne bo nikogar kontaktiral. Se posta sama ne ve kaj kje ima...

Brezveze prekinjat, ce si ze sprozil.

Tavher ::

Nisi edini. Avstrijska pošta je precej počasnejša od naše in v tej krizi jih še dodatno muči dostava. Je pa še vedno prišlo.
Ni vse v tujini boljše kot pri nas. :)

Zelnick ::

mare92 je izjavil:

Za black friday sem naročil več paketov z Amazon.de, seveda so jih poslali s Österreichische Postom. Zadnja sprememba pri trackingu je bila 5.12, kjer piše Package transferred to another courier for delivery - Hagenbrunn.

Amazon mi je predlagal refund, ki sem ga sprožil danes, ali je boljše da ga prekličem in še malo počakam, da ne kontaktira Amazon njih in ne bodo poslali? Naročene stvari bi res imel :)

Jaz bi moral dobit 9.12 v graz pa sem komaj danes dobil. Tak da bi rekel, da počakaj pa boš dobil. So mi tudi avtomatsko ponudili refund oz. mi ga še kar ponujajo.
Zgleda pri njih tudi malo šteka pri pošti.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

LuIK ::

šernk je izjavil:

ma sej amazon avtomatsko da refund in izdelek potem ponavadi še dobiš. Meni so nazadnje ko se je izdelek ene 5x prenesel po avstriji iz točke 1 v točko 2 in nazaj, na koncu pa obmiroval za 14 dni neznano kje rekli da mi vrnejo denar, dajo zastonj poštnino če se odločim naročiti še 1x isti izdelek in če unega slučajno dobim ga lahko brezplačno obdržim ali pa vržem v smeti.

Zaenkrat iz EU imam še vedno 100% dostavo in se mi ni še noben paket izgubil za vedno, je pa par paketov tudi višje vrednosti mi umes obstalo neznano kje za 14 dni. Vedno je pa bila umes ravno avstrijska pošta in vse pošiljke s sledenjem.


Sem med manj izkušenimi spletnimi kupci, pa me zanima: kje ima Amazon sploh gumb refund. Ali se "odpre" šele takrat, ko je glede na potek rokov dejansko možno odpret (za razliko od Aliexpress-a)?

Hvala!

darkolord ::

Ni gumba refund, kontaktiraš support in ti oni vse naredijo.

Gregex ::

Je gumb refund, pojavi se takoj, ko pošiljka zamuja in jo razglasijo za lost. Sem v torek dal refund in že včeraj dobil denar nazaj.

deleted ::

Gregex je izjavil:

Je gumb refund, pojavi se takoj, ko pošiljka zamuja in jo razglasijo za lost. Sem v torek dal refund in že včeraj dobil denar nazaj.


Posiljko si pol naposled dobil ?

Gregex ::

Nisem dobil, niti je ne pričakujem, ker tracking je neobstoječ. Dejansko je res lost, kot da je izpuhtel.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123078 (2652) carlosk1966
»

Komu POST AG (AT) posreduje pošto v SLO?

Oddelek: Loža
376695 (3056) starfotr
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376430 (2714) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434311 (17431) AgiZ

Več podobnih tem