» »

Pošta Avstrija problem

Pošta Avstrija problem

«
1
2

cebelar123 ::

Je imel kdo kakšne težave zadnjih 14 dni pri paketih, ki so šli skozi www.post.at "torej avstrijsko pošto".
Jaz čakam iz Anglije paket, vse je bilo v redu dokler se ni več premaknilo 14 maja v Avstriji. Piše da je in delivery od 14.05. V petek sem jih celi dan poizkuša poklicati na njihovo telefonsko ampak noben ni dvignil. Že kaki dan pred tem pa sem na njihovi strani izpolnil nek formular v katerem sem napisal moj problem in jih vprašal kaj je z mojo pošiljko "ni bilo odgovora, niti avtomatskega da so sploh kaj sprejeli".

Je imel kdo podobne izkušnjne?

lexios ::

Problemi s pošto v mednarodnem prometu so zaradi f. covid. Ne vem al so ljudje na poštah umrli in jih še nihče ni našel, da je toliko banalnih problemov z izvozom in uvozom zaradi virusa s smrtnostjo krepko pod 1%. Nek ide vse u p.m.

Mr.B ::

lexios je izjavil:

Problemi s pošto v mednarodnem prometu so zaradi f. covid. Ne vem al so ljudje na poštah umrli in jih še nihče ni našel, da je toliko banalnih problemov z izvozom in uvozom zaradi virusa s smrtnostjo krepko pod 1%. Nek ide vse u p.m.

V Avstriji je sedaj rek, da Poütarji prenaüajo Covid. V bistvu je prov smeüno ko so angencije poüiljale okoli bolane poütarje...sedaj je pa...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

cebelar123 ::

To je tracking:
Tracking
14 May 2020 10:16 In transit
13 May 2020 10:18 Received by Austria Post
11 May 2020 20:36 Presented to Carrier
11 May 2020 13:19 Packed for Export to Slovenia
11 May 2020 12:04 Consignment details verified
11 May 2020 12:04 Scanned into OCS HEATHROW LONDON
11 May 2020 10:10 Shipment data received

Sem klical tudi na Slovensko pošto in so rekli, da delajo normalno in so bili rahlo presenečeni, da še ni pošiljka prispela. Ok Avstrija je imel prejšni teden 1 dan praznik ampak vseeno.
To da pa telefon v prazno kliče je pa najbolj sumljivo. Pa sem sigurno vsakič čakal 20min ali več.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Jaz sem poslal paket v VB pred enim mesecem, prednostno in se je izgubil. Zadnji scan je odhod iz naše izmenjalne pošte dan po oddaji. Sem klical na pošto in so preverili, do VB ni prispel. Problem je, ker sem prodal nekaj na ebayu in je kupec seveda že odprl case. So mi rekli na pošti, da lahko vložim poizvednico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

fiction ::

Jaz sem nekaj naročil z Amazon.de in je (glede na tracking pošiljke) že več kot en teden stuck na avstrijski pošti. Mislim sej meni se ne mudi tako zelo, sam vseeno čudno...

mchaber ::

Tezave zaradi covid v postnih distribucijskih centrih. Nekaj so ji zapreli, postni promet pe je na ravni bozica, kar se dodatno zaplete zadevo.
https://kurier.at/politik/inland/corona...
.

cebelar123 ::

OK torej nisem edini. Mogoče malo olajšanje , saj ne da se mudi ampak nebi rad da se paket zgubi 100km od mene. Glede na to, da je neka Kickstarter zadeva, katero čakam že leto in pol.

Kawl6 ::

Čakam pošiljko iz Amazona.Vse se je ustavilo na AT Hagenbrunn.Po vsej verjetosti pošiljka ne bo prispela, kot že pred tem ena,dve..ne štejem več.Direktni nakup pri prodajalcu reši vse.GV3PM Amazon!

KriptoKekec ::

Tudi sam čakam na paket iz Linza že od 13.5 vendar ne verjamem, da bo kaj iz tega. V Hagenbrunn-u in Inzersdorf-u so imeli izbruh COVID-19, kjer je bilo več kot 190 zaposlenih okuženih (ne boste verjeli, pakete sortirajo afriški migranti). 16.5 je bila vpoklicana vojska, ki sedaj sortira pakete. Žal so včeraj odkrili 2 nova okužena med vojaki :( (10 jih je v karanteni).

Najslabše pri tem je, da so so paketi, ki so bili oddani od začetka maja zelo verjetno premočeni, saj so jih zaradi pomanjkanja prostora in potrebne dezinfekcije celotnega kompleksa preprosto vrgli na dvorišče. Nato je prišel dež in lahko si predstavljate rezultat.

Še slabše je to, da se paketi ne obravnavajo več po načinu FIFO, ampak bodo pakete, ki so zunaj - po domače rečeno - "obdelali, ko bo čas."

Kaj storiti? Uradno lahko le zaprosite za "Nachforschung" torej pošljete poizvedbo o preverbi statusa pošiljke, vendar ima pošta 4 tedne časa, da vašo zahtevo obdela. Sam se to storil že prejšnji teden, vendar tudi dvomim da bo kaj iz tega. Druga opcija je kontaktirati prodajalca, mogoče lahko kaj on ukrene (vendar dvomim). Jaz bom jutri tem obvestil svojega prodajalca in verjetno zahteval neko vračilo kupnine.

Vsem želim veliko sreče :(

Do teh informacij sem prišel s pomočjo Facebook komentarjev Avstrijcev na uradni strani.

Tukaj so dokazi za situacijo:

Premočeni paketi: https://www.facebook.com/bernhard.geist...
Izpoved vojaka o situaciji: https://www.facebook.com/photo.php?fbid...

Miha 333 ::

Samo moja pošiljka je bila usmerjena po informacijah s pošte iz SILJUA (Ljubljana) direktno v GBLALA (Langley/UK), kamor ni prispela. Ali v tem primeru tudi gre čez avstrijski sortirni center?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

drvo ::

mchaber je izjavil:

Tezave zaradi covid v postnih distribucijskih centrih. Nekaj so ji zapreli, postni promet pe je na ravni bozica, kar se dodatno zaplete zadevo.
https://kurier.at/politik/inland/corona...


Poštni, oziroma paketni promet je v aprilu in začetku maja precej preseg božičnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

lexios ::

Vse gre u kurac, a davčna in furs tud ne delata?

Kvinta ::

Jaz sem naročo iz nemškega ebaya v Pondelek pa je prišlo v petek tak je zmeraj ,ko naročim od tega prodajalca skratka hitro pride neglede na viruse ..... pred tem sem naročo tud nekaj iz nemčije je rablo 10 dni iz Anglije pa še vedno čakam 3 tedne ni ne duha ne sluha prek amazona sicer pa se mi ne mudi.
Če na Avstrijski pošti stoji se da tud preusmerit naj pošlejo naprej sme pozabo že kak to gre samo gre :)
A.C.A.B

cebelar123 ::

Kvinta je izjavil:

Jaz sem naročo iz nemškega ebaya v Pondelek pa je prišlo v petek tak je zmeraj ,ko naročim od tega prodajalca skratka hitro pride neglede na viruse ..... pred tem sem naročo tud nekaj iz nemčije je rablo 10 dni iz Anglije pa še vedno čakam 3 tedne ni ne duha ne sluha prek amazona sicer pa se mi ne mudi.
Če na Avstrijski pošti stoji se da tud preusmerit naj pošlejo naprej sme pozabo že kak to gre samo gre :)

Z navadno pošto?

Kvinta ::

Ja z navadno pošto Standardversand Deutsche Post Brief International

Iz Anglije pa 12.5 Delivery By Royal Mail še vedno nič :8)
A.C.A.B

zasekamroz ::

Kawl6 je izjavil:

Čakam pošiljko iz Amazona.Vse se je ustavilo na AT Hagenbrunn.Po vsej verjetosti pošiljka ne bo prispela, kot že pred tem ena,dve..ne štejem več.Direktni nakup pri prodajalcu reši vse.GV3PM Amazon!

meni isto stoji v at hagenbrunn paket iz amazona od ponedeljka (18. maj)

radmannsdorf ::

Iz Nemčije/VB v Avstrijo vse dobivam brez zamud. Očitno linija AT-SLO zajebava.

LeQuack ::

Se pravi na moj paket iz Amazon ki gre preko Avtrijske pošte lahko očitno kar pozabim za nekaj časa?
Quack !

LeQuack ::

Kdo pa sploh dostavlja pošiljke od Avstrijske pošte pri nas? Včasih so bili eni čudni City Ekpress, ki mislim da so šli že v stečaj. A je zdaj Pošta Slovenije ali kdo drug?
Quack !

TadejPer ::

Mislim, da do Slovenije pripelje Eurodis, ki nato v skladišču v Mariboru preda paket pošti Slovenije.

šernk ::

meni je iz anglije paket, ki je bil naročen na amazonu 19.4. in bi moral priti 30.4. prišel šele 21.5. nimam pa ideje ali je šel preko avstrije ali ne.

en paket iz nemčije odposlan 15.5. se je pa ravno tako "izgubil" v avstriji ampak ok imam upanje da pride v teh dneh, ker je bil 20.5. zadnjič poskeniran v avstriji.

ostalo od amazon.de mi zadnji mesec dni hodi normalno v cca 1 tednu max.

mi je pa že dolgo nazaj avstrijska pošta izgubila za 3 tedne paket vrednosti 500eur, tako da kar gre preko avstrijske pošte imam jaz izjemno slabe izkušnje z njimi.

edit: imam pa ravno od petka en paket v hagenbrunn in upam da bo šel naprej
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

D3m ::

Mogoče pa imajo nove sodelavce na pošti.

Tiste raketne znanstvenike iz sub-sahare. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

VelkBla ::

Ne morem rečti za Avstrijo, ampak naročil na nemškem Amazonu izdelek 12.5 (sprocesirano in odposlano 18.5.), ga dobil 22.5. z navadno pošiljko, pošiljka je bila odposlana iz drugega skladišča kot je bilo primarno navedeno. Je pa res bila sama procedura (plačilo) izredno dolgotrajno, mislim da 5 delovnih dni, ne vem zakaj.

cebelar123 ::

Odgovor avstrijske pošte:

Since the last status of your shipment is from the 14th of May, we advise you to contact the sender.
He has the possibility to initiate an official investigation in order to clarify the question of liability and delay in delivery.
Please be informed that this can only be done by the sender at his transport company abroad.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Kvinta je izjavil:

Ja z navadno pošto Standardversand Deutsche Post Brief International

Iz Anglije pa 12.5 Delivery By Royal Mail še vedno nič :8)


Pri Royal Failu se bos se nacakal.

c3p0 ::

Z 2021 pa bi naj celo odpirali vsako pošiljko izven EU, ne glede na velikost in vrednost, to bo epski clusterfcuk. Upam, da so ta bedasti ukrep že prestavili.

zasekamroz ::

če koga mogoče zanima, moja pošiljka iz amazona, ki je stala v at hagenbrunn se je danes baje premaknila, sledenje kaže da je na dunaju

borisk ::

prejšni teden sem naročil dve knjige na amazon.de datum dostave je popolnoma točen, čeprav je dostavljala avstrijska pošta (po sledenju je bila še včeraj nekje v avstriji, danes pa ga je dostavila pošta slovenije.

Kvinta ::

Gagatronix je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Ja z navadno pošto Standardversand Deutsche Post Brief International

Iz Anglije pa 12.5 Delivery By Royal Mail še vedno nič :8)


Pri Royal Failu se bos se nacakal.



Včeraj je prišlo :)) sem pa opazo da ni samo ta kao kriza kriva ampak od kar so oni šli iz EU ven je kratkomalo problem z vso pošto iz UK ,če je prej prišlo v 1 tednu zdaj rabi 3 tedne in več. Vse kar pa pride iz EU pa je ostalo enako vsaj v mojih primerih :)
A.C.A.B

Gagatronix ::

Z Royal Fail so vedno problemi.

LeQuack ::

Meni kaže da se je premaknilo iz Avstrijke Pošte na Eurodis, ampak ne morem pa naprej več slediti kje je zdaj pošiljka in kdaj pride do mene.
Quack !

šernk ::

tud moja se je danes po 5ih dneh stanja premaknila.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tilen ::

Delivery by Österreichische post
tracking id: xx
Tuesday, 26 May
3:11 AM
Package departed an Amazon facility
Eggolsheim, Bayern DE
Monday, 25 May
9:14 PM
Package arrived at an Amazon facility
Eggolsheim, Forchheim DE
Sunday, 24 May
6:15 PM
Package departed an Amazon facility
Rochester, Kent GB
Saturday, 23 May
8:09 PM
Package arrived at an Amazon facility
Rochester, Medway GB
Package has shipped
___

Bomo videli, piše arriving Friday.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LeQuack ::

Tilen je izjavil:


bomo videli, piše arriving friday.


Meni je pisalo arrival danes in nič. Na Amazonu sedaj piše:
Now expected 27 May - 2 Jun
We're sorry your package is running late
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Tilen ::

Pošiljko mi je Amazon razbil na dva dela. Prva je prišla z DHL že danes, drugo še čakam. :)

https://www.post.at/en/p/c/delivery-del...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LeQuack ::

Zakaj Avstrijska pošta ne more predat pošiljke direktno naši pošti? A je to kakšna fora da so preveč fini?
Quack !

šernk ::

jupi po cca 10ih dneh je moj paket ponovno na začetku...


Saturday, 16 May
9:09 AM
Package departed an Amazon facility
Eggolsheim, Bayern DE

Thursday, 21 May
10:17 AM
Parcel arrived at a carrier facility
Wien,


Tuesday, 26 May
12:29 AM
Tendered to local postal carrier for final delivery
Hagenbrunn,
12:21 AM
Parcel arrived at a carrier facility
Hagenbrunn,


Monday, 1 June
1:46 AM
Parcel arrived at a carrier facility
Wien,
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cebelar123 ::

cebelar123 je izjavil:

To je tracking:
Tracking
14 May 2020 10:16 In transit
13 May 2020 10:18 Received by Austria Post
11 May 2020 20:36 Presented to Carrier
11 May 2020 13:19 Packed for Export to Slovenia
11 May 2020 12:04 Consignment details verified
11 May 2020 12:04 Scanned into OCS HEATHROW LONDON
11 May 2020 10:10 Shipment data received

Sem klical tudi na Slovensko pošto in so rekli, da delajo normalno in so bili rahlo presenečeni, da še ni pošiljka prispela. Ok Avstrija je imel prejšni teden 1 dan praznik ampak vseeno.
To da pa telefon v prazno kliče je pa najbolj sumljivo. Pa sem sigurno vsakič čakal 20min ali več.


Tudi moj je danes dobil nov datum:

2 Jun 2020 13:23 In transit Kje je paket ležal in v kakem stanju bo prišel bom še videl. Seveda če bo prišel.
Tracking
14 May 2020 10:16 In transit
13 May 2020 10:18 Received by Austria Post
11 May 2020 20:36 Presented to Carrier
11 May 2020 13:19 Packed for Export to Slovenia
11 May 2020 12:04 Consignment details verified
11 May 2020 12:04 Scanned into OCS HEATHROW LONDON
11 May 2020 10:10 Shipment data received

Kvinta ::

Jaz ne vem kak si to vi naročate jaz redno dobivam vsak tedn pošto iz AT in DE ne glede na Covid :P
A.C.A.B

šernk ::

ja kako mi naročamo na amazonu je krivo da nam stoji paket.

14 dni se zgublja paket že po avstriji pa še zmer nimam ideje a ga bom dobil al ne, nerad pa težim amazonu, pa čeprav imajo vrhunski support.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

showsover ::

Ja, potem pa čakaj, pa jaz gnjavažo napišem že samo za to, ker mi poštar ni dobro jutro rekel na pravi način.
Uporabim še ene par besed iz poslovnega lingota in mi Bezos osebno prinese.

Ladjar ::

"Poštarje" bi mogoč mogl sam tabanat kokr so jih včasih če niso dobre novice prnesl.

Kaj boš slabo volo nosu na dom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Samael ::

Še en teh, ki se mu je Amazonova pošiljka, poslana sredi maja iz .de, zataknila nekje v .at
Predviden rok dostavo je bil par dni preko max deadlina in mi je v računu pisalo, da če do tega in tega bla bla... datuma ne pride, nas kontaktiraj za refund.

Pa jih včeraj preko contact obrazca prijazno pobaram, kje se je zataknilo okoli pošiljke (nisem zahteval refunda, pa tudi mudi se mi ne okoli sprejema pošiljke), pa danes vidim samoiniciativen refund. Te spodnje gate mi res niso usojene ... :)

Dear Customer

Thank you for contacting to Amazon.de.
I'm sorry that your order has not arrived. I can understand your situation very well.
I have checked your order and see that your shipment has been lost in transit.
I have just arranged a refund of EUR 38,04 on your order. The amount will be credited to the payment method chosen in the order. You'll receive another e-mail confirming the refund.
You don't need to do anything else at present. Depending on the payment method you have chosen, you should see the refund on your bank statement or on your credit card statement within the next workdays.
Once we have posted the refund, you can view it in "Your Orders" - https://www.amazon.de/yourorders. Click "Order Details" for the relevant order - the refund will appear right at the top.
Your satisfaction is very important to us. I hope I was able to help you and thank you for your patience.

cebelar123 ::

Koliko vidim se je pri meni zataknilo med posto.at in njihovimi porevozniki poste v slovenijo. Sem danes dobil paket.

iTrader ::

Rad bi nekaj narocil iz UK pa me je zdaj malo minilo.

šernk ::

moj paket je pomojem dokončno izgubljen.

zadnjič skeniran 1.6.
Parcel arrived at a carrier facility
Wien,
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cebelar123 ::

šernk je izjavil:

moj paket je pomojem dokončno izgubljen.

zadnjič skeniran 1.6.
Parcel arrived at a carrier facility
Wien,

Glede da je moj paket rabil 20 dni, da se je premaknil, ti ni še nič hudega.
Tole ti bo pisalo, ko bo res na poti k tebi. Item handed over to subcontractor

Zgodovina sprememb…

Kvinta ::

V pondelek sem spet naročo nekaj zdaj v Avstriji in danes zjutraj sem dobil od GLS da mi jutri dostavijo.
A.C.A.B

cebelar123 ::

Kvinta je izjavil:

V pondelek sem spet naročo nekaj zdaj v Avstriji in danes zjutraj sem dobil od GLS da mi jutri dostavijo.

Ni ta tema mišljena za GLS in ostale hitre pošte ampak za post.at

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122831 (2405) carlosk1966
»

Komu POST AG (AT) posreduje pošto v SLO?

Oddelek: Loža
376632 (2993) starfotr
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376361 (2645) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8433874 (16994) AgiZ

Več podobnih tem