» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
23 / 64
»»

theBill ::

Ker ima tema preveč strani da bi šel celo brat, bom kar na novo vprašal - opazil sem, da ima enak artikel na Amazonu različne cene pri posameznih prodajalcih. Kako je z naročilom iz nemškega (ali angleškega) Amazona, če kupuješ več različnih stvari preko različnih prodajalcev. Se to pošlje v enem paketu, torej ena poštnina, ali od vsakega trgovca posebej?

Alamar ::

Seveda ima vsak prodajalec svoje pogoje pošiljanja in cenik. Poštne stroške vidiš tako, da dodajaš artikle v košarico, se prijaviš v amazon in v zgornjem desnem kotu klikneš na puščico "estimated VAT, postage and packaging".
Potencialno se skupaj pošlje le artikle, ki jih prodaja sam Amazon in od prodajalcev, kjer piše, da za njih pošilja Amazon (fulfilled by Amazon).

Ikspe je izjavil:

Na amazon.de sem opazil pri prodajalcu knjig piše na desni strani okna *Versand durch Amazon* ?
Imajo nekatere knjigarne kakšno pogodbo z amazonom da mu pošljejo knjige in potem amazon prepakira da ti ni treba plačevat poštnine za vsako knjigo ali kaj to pomeni?
To pomeni, da Amazon pošilja za te prodajalce. Strošek poštnine vidiš tako, kot sem zgoraj opisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Ikspe ::

1. (fulfilled by Amazon) Mogoče veš tudi kakšen je izraz v nemškem amazonu?

2. Danes sem na amazonu naletel na bukvaro ki pošilja samo po nemčiji, bi pa od nje kupil 5 rabljenih knjig. Po mejlu sem dobil odgovor da za pošiljanje v slovenijo dodatno zaračunajo stroške pošiljanja v višini 15 €. Vse pa je treba plačat Vorkasse, se pravi vnaprej. Zdaj pa me zanima kakšne možnosti za to obstajajo in katera varianta je najcenješa. Paypal in visa predvidevam da tu ne prideta v poštev.

M-XXXX ::

Kje pri nakupu iz amazona najdeš račun? Poleg izdelka ga ni bilo, na mailu, pa tudi nič kaj takega ne najdem, kar bi izgledalo kot račun z imenom, datumom ali kaj podobnega?

Bi moral biti stiskan zraven paketa ali ne?

amacar ::

Ponavadi je zraven, vedno ga lahko tudi sam natisneš.

M-XXXX ::

amacar je izjavil:

Ponavadi je zraven, vedno ga lahko tudi sam natisneš.


Točno tole sem iskal! Hvala ti. Ga pa poleg izdelka nisem dobil.

Ikspe ::

Ko sem dal prvo knjigo v košarco je v košarci pisalo tudi to:
Beantragen Sie die Amazon.de VISA Karte und Sie erhalten 30€ Startgutschrift.

Pomeni to da če v Amazon vnesem mojo VISA kartico dobim 30€ za knjige?
Sem prav prevedel in ali je vredu če vnesem Visa kartico?

Okapi ::

Prevedel si čisto narobe.;) Piše, da če vzameš Amazonovo Viso, dobiš 30 evrov. Amazonovo Viso lahko vzameš, če imaš bančni račun na nemški banki. S plačevanje z Viso, ki jo imaš pri kateri od naših bank, to nima nič.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ikspe ::

Alamar je napisal:
*** Poštne stroške vidiš tako, da dodajaš artikle v košarico, se prijaviš v amazon in v zgornjem desnem kotu klikneš na puščico "estimated VAT, postage and packaging".
Potencialno se skupaj pošlje le artikle, ki jih prodaja sam Amazon in od prodajalcev, kjer piše, da za njih pošilja Amazon (fulfilled by Amazon). ***

Mogoče kdo ve kakšen je izraz za (fulfilled by Amazon) na nemškem amazon.de?
Načeloma bi uporabljal tudi angleški amazon ampak sem opazil da niso iste knjige. Nemške knjige ki bi jih jaz kupil so na nemškem amazonu cenejše.

roli ::

Ikspe je izjavil:

Alamar je napisal:
*** Poštne stroške vidiš tako, da dodajaš artikle v košarico, se prijaviš v amazon in v zgornjem desnem kotu klikneš na puščico "estimated VAT, postage and packaging".
Potencialno se skupaj pošlje le artikle, ki jih prodaja sam Amazon in od prodajalcev, kjer piše, da za njih pošilja Amazon (fulfilled by Amazon). ***

Mogoče kdo ve kakšen je izraz za (fulfilled by Amazon) na nemškem amazon.de?
Načeloma bi uporabljal tudi angleški amazon ampak sem opazil da niso iste knjige. Nemške knjige ki bi jih jaz kupil so na nemškem amazonu cenejše.

Nemški amazon ima tudi opcijo, da izbereš Angleški jezik. Opcijo bi moral imeti v zgornjem baru na prvi strani "In English".

Drugače pa, če pošilja amazon piše:
"Verkauf und Versand durch Amazon"

Če pošilja tretji prodajalec preko amazona pa:
"Verkauf durch X und Versand durch Amazon"
http://www.r00li.com

Ikspe ::

Pomeni to da v obeh primerih stvari zapakirajo v Amazonu in s tem prišparaš na poštnini?
Ali samo v prvem?

Furbo ::

Navadno prek vseh teh vsaj dobiš v Slovenijo, če je prepuščeno trgovcu samemu, se jim navadno ne da pošiljati izven .de & .at
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ikspe ::

Ena nemška bukvarna ki na amazonu tudi nima označeno da pošilja v tujino mi je pripravljena v Slovenijo poslat ampak v tem primeru zraven zaračunajo še 15 € stroškov.

Na Amazon.de gledam rabljene knjige in sem opazil na desni pod ceno vsake knjige piše *** + EUR 3.00 shipping ***
Je to poštnina v nemčiji ali gre za kak dodaten strošek za pakiranje?

Ikspe ::

uf vsaki knjigi ki sem jo dal v košarco se je prištelo 3 €. To sem videl šele na koncu ko sem v košarci zaključeval z nakupom in še preden sem potrdil nakup. Iz 56€ bi kmal ratalo 200 :)

Snegec ::

Ja. Jest ko sem naročal SCSI diske iz Amazona so mi tudi računali poštnino za vsak disk posebej, kot da se ju ne da poslati posebej. Isto z kockami za DND.

Na Amazonu vsaj ni absurda Ebaya, kjer imaš ceno za artikel 1$, poštnine je pa potem od 50-250$.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Ikspe ::

Prejšnji teden sem pri amazonu opravil prvi nakup in sicer iz nemčije. Zanima me če se da kako videt kje se paket nahaja. Notri v nakupu je napisana ena številka-mislim da je to trecker številka al kako se ji že reče. Če se prav spomnim se te številke vpiše na pošto preko katere paket prihaja, v amazonu pa nič ne piše kdo je prinašalec.

rook912 ::

Piše. Še vedno je pisalo kdo je pošiljatelj oz prek katere pošte gre, ni bilo pa vedno tracking št.

lonewolf_ ::

Nekdo bi mi iz VB poslal en paket, pa je predlagal plačilo in dostavo preko Amazona. Je tole scam ali... Nikoli nisem uporabljal Amazona, do sedaj samo eBay in Paypal. Kakšen nasvet?
http://prntscr.com/a05imh
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

OvCa77 ::

lonewolf_ je izjavil:

Nekdo bi mi iz VB poslal en paket, pa je predlagal plačilo in dostavo preko Amazona. Je tole scam ali... Nikoli nisem uporabljal Amazona, do sedaj samo eBay in Paypal. Kakšen nasvet?
http://prntscr.com/a05imh

Nečesa ne zastopim, zakaj rabijo tvoj rojstni datum.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: lonewolf_ ()

lonewolf_ ::

OvCa77 je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Nekdo bi mi iz VB poslal en paket, pa je predlagal plačilo in dostavo preko Amazona. Je tole scam ali... Nikoli nisem uporabljal Amazona, do sedaj samo eBay in Paypal. Kakšen nasvet?
http://prntscr.com/a05imh

Nečesa ne zastopim, zakaj rabijo tvoj rojstni datum.


Zmotil sem se in predlagal izbris namesto citiraj... moderator nevermind.

Mogoče, da bi izgledalo bolj uradno? :|
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

OvCa77 ::

lonewolf_ je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Nekdo bi mi iz VB poslal en paket, pa je predlagal plačilo in dostavo preko Amazona. Je tole scam ali... Nikoli nisem uporabljal Amazona, do sedaj samo eBay in Paypal. Kakšen nasvet?
http://prntscr.com/a05imh

Nečesa ne zastopim, zakaj rabijo tvoj rojstni datum.


Zmotil sem se in predlagal izbris namesto citiraj... moderator nevermind.

Mogoče, da bi izgledalo bolj uradno? :|

To si kupoval na kšni strani ali kaj?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

lonewolf_ ::

Na bolhi je bil oglas...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Furbo ::

Nateg.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OvCa77 ::

Furbo je izjavil:

Nateg.

Se strinjam, saj kaj bi anglež prodaju na bolhi
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sodnicaN ::

teli amazonovci so tud mojstri, trikrat sem jim sporočil da sem se preselil in če bi lahko preusmerili na nov naslov, rečejo ni problema, paket prišel na stari

no dobro, mam pa 32gb rama namesto 16

Furbo ::

Ne razumem, naslov se zlahka spremeni v nastavitvah in bodo pošiljali nanj. Celo več naslovov imaš lahko in izbiraš med njimi.
Ne vem zakaj bi si dopisoval z amazonom glede tega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sodnicaN ::

ker je šlo iz danes na jutri in je bilo naročilo že oddano

ta prvič mi je ženska na drugi strani rekla da ni problema,bodo sporocili dostavljalcu (ups) in res prslo je pravilno

ta drugič dela a) me zjutraj kliče dostavljalec z upsa in vpraša kdaj bom dosegljiv na tem pa tem naslovu, rećem da ne bom, ampak da sem pac po novem na naslovu y, ni minilo 20 min in kurir mi zvoni, da ima paket zame
del b pa je da je blo naročilo iz več delov en od tega ram in sem customer supportu lepo razložil situacijo (in to 2 dni zapored za vsak slucaj, da se kaj ne zmotijo), oni so rekl da ni problema, ker gre za dostavo preko kurirske sluzbe so take reči možne, mi obakrat na koncu potrdi da je sporočil pravi naslov in nic, grem spet na customer support povem kaj je blo, tip preveri in vidi da je bilo dostavljeno na stari naslov in rece da bodo poslali na novega, ok si mislin, se zgodi, nakar novi stanovalci na staremu rečejo da sem dobil neko pošto in mi dajo ram isti dan sem od amazona že prejel 2 kompleta ekstra... grem spet na customer support, povem kaj je blo in vprasam kam vrnit ekstra ram in mi rečejo, da ni panike, naj ga kar obdržim...... čudno mi je pa zato, ker prejšnji mesec so pa hoteli nazaj crknjen disk

no dobro mam pa jaz 32 gb (to je blo planirano), 16 sem dal enmu kolegu ki mi vedno ko rabim naredi uslugo (posodi denar, čuva kaj zame, ....) in ima podoben računalnik kot jaz (no sej sem mu jaz pisal specifikacije, ker o hwju nima tolk pojma niti nima časa zdaj par dni brat reviewje), zadnjih 16 pa prodajam, ker nimam kam z njim

Furbo ::

Tole se mi zdi bolj pohvala, kot pa kritika. In kdo se preseli iz danes na jutri, pa danes še naroča na stari naslov?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jerry000 ::

Koliko časa traja da mi vzamejo denar? Pred 30min sem opravil nakup, denar imam na visa electron, pogledam sedaj in vidim da imam še vedno denar. Koliko časa ponavadi traja da se izvede plačilo?

Furbo ::

Nič se jim ne mudi, ponavadi šele ko so tik pred tem, da pošljejo paket.
Če paket razbijejo v več kosov, bodo isto naredili s plačilom.

Zelo pošteno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jerry000 ::

Aha ok, hvala za info. Namreč je samo en paket (majca). Samo mi je bilo čudno ker na ebay takoj pobere dol, tukaj mi pa ni pa mi je bilo čudno (vajen ebaya) :)

hotlips ::

Kako je pri Amazonu z vračilom denarja, pri nakupu preko Amazona vendar od drugega prodajalca, če izdelek ne pride oz zamuja par tednov?

LP

OK.d ::

Nekaj me zanima, zakaj so mi najprej pri nakupu odtrgali samo 1,00€ in naslednji dan potem še znesek za nakup.Tisto razumem, da ti takrat odtrgajo ko pošljejo izdelek, ampak tisti euro pa nimam pojma:|
LPOK.d

Roadkill ::

Vrjetno je bil to tvoj prvi nakup pri njih?

Če ja, potem je to zato, da preverijo, če je kreditna kartica veljavna.

Ta evro ti vrnejo, ali pa se ti odšteje pri pvem nakupu.
Ü

sodnicaN ::

OK.d je izjavil:

Nekaj me zanima, zakaj so mi najprej pri nakupu odtrgali samo 1,00€ in naslednji dan potem še znesek za nakup.Tisto razumem, da ti takrat odtrgajo ko pošljejo izdelek, ampak tisti euro pa nimam pojma:|

to je neko preverjanje veljavnosti kreditne

Furbo je izjavil:

Tole se mi zdi bolj pohvala, kot pa kritika. In kdo se preseli iz danes na jutri, pa danes še naroča na stari naslov?

ma čudna mi je politika firme, enkrat hočejo crknjen disk nazaj, drugič ti pa šenkajo 4 palčke rama... ne tolk kritika bolj wtf moment + customer service zgleda še sam ne ve kaj dela... sj tko nasplošno so ok in če se obnašaš saj približno normalno bojo rešili v tvoj prid..

OK.d ::

Ne ni bil prvi nakup, za to me čudi zakaj se je trgalo.
Edino mogoče da zaradi tega ,ker sem označil da mi trgajo iz kartice v GBP in ne v €?
LPOK.d

jusv ::

Tudi meni so najprej trgali ca.1€ "vnaprej" (prek ebaya). Sem prvič naročeval in je zgledalo, kot da so preverjali kartico.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

betmen113 ::

Zdravo, na Ekonomski fakulteti v Lj. delamo na zanimivem projektu in sicer raziskujemo nakupovanje Slovencev preko spleta. Bili bi nam v veliko pomoč če bi si vzeli 5min časa in rešili tole anketo. Že v naprej se vam lepo zahvaljujemo :D :D :D

https://www.1ka.si/a/84315

Kaj ::

Evo vprašanje glede košarice na Amazonu.
Gledam izdelek, stane 739€. Ga dam v košarici, piše 739€. Pogledam ob strani in piše 757,63€. Plus poštnina seveda. Od kje ta razlika v ceni.
Tudi pri nekem drugem artiklu, sicer na amazon.co.uk mi v košarici spremeni ceno iz 599funtov na 609funtov.

Sentret ::

Naš davek je malo višji...verjetno bo to.

Kaj ::

Kako je pa z garancijo, če primerjamo amazon.de in amazon.co.uk.
Pred nekaj leti sem na angleškem amazonu kupil projektor Optoma HD230x in je imel 1 leto garancije, predlani pa na nemškem amazonu projektor Optoma HD131xe in je imel 2 leti garancije.
Je šlo pač za različno garancijsko dobo zaradi različnih modelov, ali se je razlika nanašala na morebitno različno zakonsko garancijo med DE in UK? Namreč na amazonu ponavadi pri oglasih trajanje garancije nikjer ne piše...

Konkretno me zanima za tega:
http://www.amazon.co.uk/BenQ-W1110-Proj...
Na .de piše 2 leti garancije, na .co.uk nikjer ne najdem podatka, a ga tu dobim bistveno ceneje. Na .de bi prišlo 95EUR dražje, ker bi rabil še cheaper&more dostavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Kaj ::

Kdo ve tole glede garancije na .de in .co.uk.
Je sedaj pri obeh zakonska 2 leti ali je v UK 1 leto?
Zadnjič sem nekje zasledil nek podatek, da je sedaj v EU 2 leti zakonske garancije, a nisem ziher...

St235 ::

Zakonska garancija kot jo poznamo v sloveniji ne obstaja v uk ali nemciji.

mailer ::

Pri artiklu, ki ga vržem v košarico mi ne napiše poštnih stroškov. Nakateri ste omenili, da se davek obračuna že pri nakupu. Ali to pomeni, da se artikel izogne carini ali plačaš davek dvojno?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Okapi ::

Kaj je izjavil:

Kdo ve tole glede garancije na .de in .co.uk.
Je sedaj pri obeh zakonska 2 leti ali je v UK 1 leto?
Zadnjič sem nekje zasledil nek podatek, da je sedaj v EU 2 leti zakonske garancije, a nisem ziher...
V Angliji je 6 let, na Škotskem 5 let.
Under consumer laws in the UK, consumers are entitled to a free of charge repair or replacement, discount or refund by the seller, of defective goods or goods which do not conform with the contract of sale. For goods purchased in England or Wales, these rights expire six years from delivery of the goods and for goods purchased in Scotland, these rights expire five years from delivery of the goods

Matija82 ::

Lakotnik, kakšna pa je razlika med našo garancijo in garancijo, ki naj bi veljala v EU?

http://europa.eu/youreurope/citizens/co...

mailer ::

mailer je izjavil:

Pri artiklu, ki ga vržem v košarico mi ne napiše poštnih stroškov. Nakateri ste omenili, da se davek obračuna že pri nakupu. Ali to pomeni, da se artikel izogne carini ali plačaš davek dvojno?
Danes mi izračuna še ostale stroške. Artikel 20$ stroški pošiljanja in menda tudi davek 25$, se nebi čudi, če bi mi naša carina dodatno nabila še dodatno 21% davka in stroške carinjenja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Miha9888 ::

Hej. Gledam tole tipkovnicohttp://www.amazon.com/gp/product/B00F8W...
Je iz Usa amazona, pa me zanima koliko stane da bi mi prišla do doma torej ce je treba carino, davek....

Alamar ::

A je tako težko dati izdelek v voziček in pogledati koliko so ocenjeni dodatni stroški?
Torej, najmanj
Items
$29.99
Estimated shipping & handling
$22.76
Total before tax
$52.75
Estimated tax to be collected
$0.00
Import Fees Deposit
$17.02
Estimated order total
$69.77


««
23 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723248 (1714) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123090 (2664) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376436 (2720) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434340 (17460) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510262 (9348) Robert

Več podobnih tem