» »

BIOS ne prepozna pravega proca

BIOS ne prepozna pravega proca

fakinx ::

Zadeva je sledeča:

Včeraj zvečer sem zaradi samega dolgega časa malo šaril po notranjosti kible (in zato, ker je bil proc vedno bolj in bolj vroč), pri tem ročno odmontiral haldilnik (Zalman Cu-flower) ter seveda mimogrede še vzel ven proc, malo očistil površino, namazal s pasto (pri tem malo popackal površino srčike (pa ne kontaktov L), namontiral vse skupaj nazaj in zadovoljno predel kot mucek ob pogledu na 10 st. nižje temperature. >:D
Po kompletiranju kište sem povsem slučajno zaznal en warning,da je bil proc zamenjan. Dobro, sem si rekel, jasno da je bil. Pa se mi je pogled ustavil na zgornji vrstici,kjer je včasih pisalo AthlonXP 2200+, sedaj pa le AMD 1330 MHz.

Kako je to mogoče? No, glede BIOSA nisem čisto gotov, ker je vse skupaj malo prehitro, me pa prav nič ne tolažijo niti winsi ki pravijo, da je proc takšen, kot piše v biosu. WTF???:8)

Lahko kdo kaj pomaga ali pa sem si po nerodnosti s termalno pasto zaj*bal procesor??? >:D
Howgh!!!

Eschelon ::

Najbrž si znižal FSB frekvenco. (To bi zelo dobro razložilo tudi zelo efektivno znižanje temperature) :|. Malo si poglej v BIOS.
Vedeti, razumeti, znati.

Daedalus ::

FSB nastavi na 133, pa bo|O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

fakinx ::

Hm, nisem zdajle doma. Bom poskusil.

Samo...nisem nič šaril po nastavitvah v BIOS-u. Edino kar sem še naredil je to, da sem vtaknil eno banko RAMa v drug vtič, ker sem pač hotel malo pogledat, če se bo kaj poznalo... Potem pa tole s procom. Grrrrr >:D >:D >:D
Howgh!!!

kixs ::

Zadeva je enostavna... mobo ti je zaznal menjavo procesorja, zato ti je dal vse nastavitve na default (default mnozilnik in fsb!)

Torej, v biosu spet lepo nazaj nastavi pa bo!

LP

fakinx ::

he,he :\

Po pričakovanjih, zadeva dela. Hvala vsem.

Me je pa tole presenetilo, ker se mi je prvič zgodilo, da bi plata zajamrala in postavila vse na default... :8)
Howgh!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OC E6320

Oddelek: Navijanje
141701 (1270) stock
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392488 (1620) Fr33man
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168063074 (25497) GaS
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016389 (4580) Pyr0Beast
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211934 (1452) kn3z007

Več podobnih tem