» »

Kako povezati še en HDD

Kako povezati še en HDD

bbobst ::

Iman plato Abit KX7-333.
Ta ima 2 IDE kanala,ki sta oba polno zasedena
(2 HDD-ja in 2 optična pogona)
Ali je možno v sistem vključiti še en HDD.
Prost imam PCI slot.
Kako je s hitrostjo prenosov s tega diska, če je priklop možen ?

DominusSLO ::

Lahko kupiš ide kontroler na pci kartici ali pa kupiš zunanje ohišje za disk na usb2.0.
Hitrost je v obeh primerih enaka, problem lahko nastopi le, če zunanje ohišje ali tvoja plata podpira le usb1.0. V tem primeru je počasnejše.

Gapi ::

Glasujem za pci kontroler.
No person is rich enough,to buy back his past.

jernejc ::

IDE kontroler pa USB 2.0 da sta isto hitra!!??? Od kje ti pa to:\

Jst sm nedolg nazaj kupu kontroler v comtronu sam mal drgac zgleda k na sliki, drgac jih majo pa tud v JAE , sam une bl pocen pod skupino MODEMI , nevem zakwa ze:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejc ()

DominusSLO ::

HItrost diska je taka, da ga ne omejujeta tako ide, kot usb2.0.

jernejc ::

Ja hitrost diska je ista ja,se z isto hitrostjo vrti:) tud ce bo sam na strom prkloplen, kar se pa tice branja pa pisanja podatkov ni pa niti priblizn isto!

DominusSLO ::

jernejc
resda je usb2.0 3x hitrejše od ide ata133, vendar disk vseeno ne more delati hitreje od svojih zmogljivosti...

Malner ::

Prjatu mi je dal njegov disk za rest podatke k je po nesrec formatiru. Disk je bil v prenosnem ohišju ki prenaša prek USB 2.0. Za analito 80GB particije je Easy recovery pro potreboval 2 urin in 15 minut. Ko sem disk priklopil direktno na plato je isto analizo opravil v 1 uri. Pri prenosnem ohišju morajo podatki z diska iti še skozi konverzijo v signal, ki gre po USB kablu, kar vse skupaj upočasni.

jernejc ::

DominusSLO
resda je usb2.0 3x hitrejše od ide ata133, vendar disk vseeno ne more delati hitreje od svojih zmogljivosti...

pa kwa je s tabo? od kje teb da je usb 2.0 hitrjsi, ce je stvarno jasno da je IDE hitrejsi!!! Probi skoperat en movie na usb disk, pa enga na IDE pa ti bo prec vse jasn. Ne govor takih neumnosti da nebos se koga zavedu kle,pol k bo pa kupu usb, te bo pa preklinju:)

nodes ::

problem mora birti v vmesniku med IDE in USB

jernejc ::

če bi bil usb isto hitr al pa clo hitrejsi,pol nebi bli sata diski,bi bli usi usb,je kabl od usb se manjsi kt sata.

DominusSLO ::

Če se ne motim, je usb 2.0 400Mb/s, ide ata 133=133Mb/s, sata pa 150Mb/s. Ne da se mi preverjat za usb, upam, da se ne motim... Verjetno je res problem v vmesniku, verjetno pa na ta račun trpijo dostopni časi...

če bi bil usb isto hitr al pa clo hitrejsi,pol nebi bli sata diski,bi bli usi usb,je kabl od usb se manjsi kt sata.

Nebi blo ne prvič, ne zadnjič, da trženje namenoma bremza razvoj in polni žepe, ki so že polni...Vseeno nebi rad nadaljeval, ker ne poznam stanja dovolj dobro in nimam časa za se informirat...
LP

Dr_M ::

Če se ne motim, je usb 2.0 400Mb/s, ide ata 133=133Mb/s, sata pa 150Mb/s. Ne da se mi preverjat za usb, upam, da se ne motim... Verjetno je res problem v vmesniku, verjetno pa na ta račun trpijo dostopni časi...


hehe.............hehehehehe............hehe.

nekateri se zmeri ne locijo bajtov od bitov.

hehe.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DominusSLO ::

Dr_M
no pol pa so ble moje inf. napačne... če je usb2.0 res samo 400mbitov /s, je vse jasno ;)
teh 50 MB/s je torej ravno nekoliko premalo za trenutno aktualne diske...

Se vam opravičujem za širjenje krive vere, res se mi ni dalo kontrolirat, ker sem ceu sfukan:8)

jernejc ::

Morš druge "učit" s svoje lastne prakse, ne pa s tega kar kje prebereš,al ti pa kdo pove k nima pojma:)Sploh je pa ze mal z logike jasno da valda ni usb 4X hitrejši,kar bi bil tehnološki čudež. Sej to bi lahk pa že sam pogruntu, sej so ble tvoje besede "vendar disk vseeno ne more delati hitreje od svojih zmogljivosti..." tko da nevem kako bi bil lahko hitrejši kot IDE,saj IDE dela po svojih najbolših močeh:)

jest10 ::

DominusSLO: 50MB/s pri USB2 je bolj teoreticno.
Realno so prenosi 30-35MB/s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 3.0 dvakrat hitrejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6918601 (14220) Lonsarg
»

Dva računalnika na izbiro

Oddelek: Kaj kupiti
121150 (993) opeter
»

Prvi trdi disk z USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
557714 (5967) MrStein
»

SATA in FW?

Oddelek: Strojna oprema
91323 (1135) iskra
»

SerialATA/RAID kontroler že na voljo

Oddelek: Novice / Grafične kartice
101962 (1962) frudi

Več podobnih tem