» »

SATA in FW?

SATA in FW?

Vikking ::

opazu sm razliko meb matično ABIT NF7-S in ABIT NF/
zej vem da je razlika v SATA in FW, in tud vem da je SATA (serial ATA) in FW daje FIREWIRE.

zej me pa zanima če mi lahko kdo tole malo bolj nadrobno razloži SATA in FW, ni treba preveč nadrobno, sam tulk da bom zadevo razumel

lp

boštjan ::

SATA konektor,nanj priključimo novo vrsto trdih diskov,ki podpirajo prenos podatkov do 150MB/s,torej hitrej kot pri starem IDE vodilu. Razlika je tudi v podtkovnem kablu,saj je sata kabel neprimerno ožji od IDE 80pinskega kabla in s tem se izboljša sam pretok zraka.razlika v ceni med IDE in SATA diskom je minimalna oz. skoraj ničelna.
FIREWIRE,nov način priključitev zunanjih enot na rač.,predvsem digitalnih kamer,kjer je prenos podatkov dosti višji kot pri USB 2.0.

frenk ::

boštjan:firewire je precej strejši kot usb2.0:)

sash ::

tudi pretok podatkov na FW ni višji kot pri USB 2.0, saj je pri FW=400Mbps medtem ko je pri USB 2.0=480Mbps, je pa res da se pripravlja nova generacija FW ki bi imela pretok do 800Mbps

--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Dr_M ::

tudi pretok podatkov na FW ni višji kot pri USB 2.0, saj je pri FW=400Mbps medtem ko je pri USB 2.0=480Mbps

to je teorija...praksa je neki druzga. glej teste :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sash ::

Ne rabim gledat testov, imam praktične izkušnje s tem :D in vem da sem isto količino podatkov preko USB-ja (2.0) preneso prej kot preko FW - kolikšna pa je bila dejanska hitrost pa se nisem ubadal
--------------------
Think different...
TOROiD Group

morphling1 ::

Je ena ogromna razlika med FW in USB 2.0. Prenašanje podatkov po FW dosti manj obremeni cpu kot po USB 2.0 in to je za določene zadeve bistveno. Sicer pa omogočata prenose teoretično višje od povprečnih trdih diskov, tako da bo prej ozko grlo disk kot pa kaj drugega. Oz vse je odvisno od naprave ki jo gor priklopiš. Če govorimo o zunanjih diskih, je teoretično SATA seveda najhitrejši način, praktično pa ne bo velikih razlik.
Odgovor na tvoje prvotno vprašanje je pa tak. SATA je trenutno namenjen samo priklopu diskov, medtem ko FW služi kot univerzalni zunanji priključek za diske (s to bistveno razliko, da prek FW ne moreš imeti bootup diskov, za to rabiš IDE ali SATA priklop), kamere, scanerje in podobne naprave ki rabijo velik prenos. DV video mora bit nujno priklopljen na FW če hočeš prenašat zapis iz kasete na disk, USB 2.0 imajo DV kamere samo za prenos slik, kar dovolj pove o direktni primerjavi FW in USB. FW je odličen tudi kot mrežni vmesnik saj je povezava dveh računalnikov dosti lažje izvedljiva preko FW priključka kot pa preko USB-ja kjer rabiš poseben link kabel.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

iskra ::

Da ne načenjam nove teme:

morphling1, vidim, da veš nekaj o FW omrežju ;) Pred kratkim sem kupil PCI FW kartico, da bi povezal moj računalnik s prenosnikom. Pri cimru je delalo vse tip-top. Priklopil je prenosnik na računalnik in že se je pojavil nov računalnik v mreži. Pri meni pa samo spusti zvok za "novo strojno opremo" in nato je vse tiho.

Pod povezavami sem vzpostavil FW povezavo, ki kaže, da prejemam nekakšne paketke, računalnika pa ni in ni v mreži. Na prenosniku sem tudi že obrnil mrežne nastavitve okrog in okrog, kolikor mi znanje dopušča, vendar nisem našel ustrezne rešitve ...

Kakršen koli predlog? :'(

Caligula ::

Pojdi probat rocni v hardware managerju instalirat zadevo,..

iskra ::

Ne, ... to ni to ... Še kak predlog :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost USB 3.1 v praksi

Oddelek: Novice / Diski
3615584 (12614) MrStein
»

USB 3.0 prihaja

Oddelek: Novice / Diski
425083 (4001) PrimozR
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293710 (3547) Vikking
»

Zunanji disk...WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
192870 (2272) mmmato
»

Zapisovalnik HD DVD še januarja

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
193778 (3141) Spock83

Več podobnih tem