» »

TV Tuner

TV Tuner

«
1
2

Zeratrem ::

Lep pozdrav.
Kupujem Tv tuner, o njih nimam pojma.
Zanima me kateri model v cenovnem rangu 10k naj kupim? Se za ta denar ze dobi delinjski upravljalec zraven oz. se ga sploh dobi?

Pa se to, sem sicer iz primorske, vendar bom to zadevo kupil v Lj. Glede na to, da sem veckrat slisal, da so ljubljanski trgovci neprijazni do strank, mi prosim svetujte, v kateri trgovini naj kupim. Tako, da ce bo prislo do reklamacije, mi ne bodo trgovci metali telefonske slusalke dol.

SebaR ::

winfast 2000 expert - 14000 SIT

Zaka bi se vozil v ljubljano če boš dal samo za bencin nekaj dnara.
Ti samo kupi v najbljižji trgovini kartice so itaq vsepovsod enake.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zeratrem ::

Studiram v Lj., danes grem v Lj. in me ne bo dmov 3 tedne. Ker je danes nedelja ne morem doma kupit, tako da bi bil nasvet v kateri trgovini to storiti vec kot dobrodosel. :)

SebaR ::

aha no pol pa recimo v JAE...
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

bigbug ::

Si bom malo temo sposodil.Katera TV kartica pa podpira direktno kodiranje(zajemanje) v Divx,xvid,DVD v zelo dobri kvaliteti....?In, da ima tudi TXT in daljinca.

SebaR ::

ta zgoraj ki sem jo omenil podpira snemanje (direktno) tudi na dvd, maš daljinca pa txt, uglavnim vse....

aja, pa podpira tud mpeg4 kodiranje 8-)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

roli ::

Priporočam ti lifewiew.
Dobiš jih za okoli 10.000 SIT v comtronu.
Ima vse to kar sta naštela + radio.
LP!
http://www.r00li.com

SebaR ::

no ja..winfastova ima tudi radio pa izhode za zunanje naparve...
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

bigbug ::

Kaksna je pa kaj kvaliteta zajetega videa z to kartico?

VASkO ::

no ja..winfastova ima tudi radio pa izhode za zunanje naparve...


to ma skoraj vsaka TV kartica, nic posebnega torej

cojss ::

Sam imam Winfast experta in sem kar zadovoljen z njim. Le softwer bi lahko bil malo boljši.

Kar se pa zajema videa tiče, pa zajema vredu, le včasih imam probleme z zvokom, katerega sploh ne posname.

tuncek ::

jst mam pa ledteks win fast pa mi ful nagaja
prvič mi poše da gonilnik ni digitalno podpisam, pa pol dam da mi je vsen, ko pa pridem v program, pa je samo črn zaslo z nekakšno rdečo piko na sredin.
A se to da nastavt?

Kje?
tuncek

SebaR ::

ja vem da ni nič posebnega; predhodnica winfast 2000xp expert je bila izbrana za kartico leta ta je le še malce izboljšana...

ql kartica, le tisti driverji na cd-ju ki jih dobiš so zanič...pa so na njihovi strani že zboljšani :))
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

SebaR ::

@tuncek: to da driverji niso podpisani se ve, ker tudi nkol ne bojo (pomoje), to napiše vsakemu zato to ni glavni problem ki ga imaš ti

tisti znakec ki ga kaže, pomeni da najbrž ni vira slike oz. lahko da je že uporabljen (naprimer meni ga kaže ko uporablam video v messengerju),

malce poglej v nastavitvah.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

tuncek ::

amoak ko dam iskanje mi nič ne najde.

Drugje pa ne uporabljam slike
tuncek

blackmack ::

Jaz imam avermedia avertv studio 303 in je zakon. Podpira v glavnem vse in vse lahko upravljaš preko pilota. Softwer zraven je tud zakon.

Dobiš jo na www.ecdoo.si. Dajo tud študentski popust.

ZiPeK ::

Mene pa zanima, če lahko s tem daljincem, ki je zraven tv tunerja leadtek winfast tv2000 expert ali pa s katerim koli drugim daljincem, ki se dobi zraven tv tunerjev, nastavljaš glasnost(za to me najbolj zanima) ali pa še kaj drugega, če nisi v programu za gledanje tv. Se pravi, bi lahk pol, če bi poslušu muzko v winampu ali kakšnem drugem programu in ležal v postelji, s tem daljincem zmanjšal glasnost računalnika? Hvala

SebaR ::

Z Winfastovo se ne da to kontrolirat, za druge kartice pa vem.

Zagotovo se pa da s tole stvarco.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

ZiPeK ::

Tole sem malo prej gledal. :)) Sam kaj ko je 12k. Tv tuner pa tak mislim kupit, tko da če bi blo možno z daljincem od tv tunerja nastavljat glasnot bi ubil dve muhi na en mah. Tko je pa vse skup predrago za mene, da bi obe stvari kupu. Ah ja.

roli ::

Ja z lifewieowo se,da gledat.
Sem imel isto vprašanje.
LP!
http://www.r00li.com

ZiPeK ::

Se da gledat? Ne štekam kaj si hotu povedat. Ker model to?

dëych ::

Jst mam od liveview-a, enga za 10kSIT..Pa ti ne priporočam, če maš slabe signale. Torej men ne dela dobr, sm si moral omiselt še dodaten ojačevalc za anteno. Npr. na TVju je slika čist ok, potem tle na lifetw je pa bolj švoh, sploh kakšn poptv pa a-kanal..Zdej to je vse odvisn kolk močne maš signale pa iz katerga oddajnika itd..Ni nujno da bo tebi slabo delalo.

Sori če sm offtopic...

Lp

ZiPeK ::

No sej jest mam tak namen kupit tale tv2000 expert. Sam, če bi pa mogoč kater drug tv tuner do 15k podpiral, da lahk z daljincem spreminjaš glasnost računalnika, bi pa morda tega druzga vzel. V bistvu sploh ne vem kak to funkcionira. Ko si reku odvisn kak signal mam. Mi mamo kabelsko. Ni tak, da pač kabelsko prključiš na tv tuner in maš pol tiste programe. Kr sm pr enem frendu vidu ko ma tv tuner in ma iste programe ko na kablski se prav tut velik nemških in ostalih. Itak, da ne lovi signal iz nemčije. Kuk je pa točn pa ne vem. :D

SebaR ::

>Ni tak, da pač kabelsko prključiš na tv tuner in maš pol tiste programe...

Kabelsko priključiš in imaš tiste programe, ki ti ponuja ponudnik.
Winfastova sprejme vse programe in nobenga ne izpusti.
Verjetn imajo slab tv.

Pomoje takšne kartice ne boš nikjer dobil, ki bi imela na daljincu nastavljanje več vrst glasnosti.
Boš moral pač raskirat malce več prešernov 8-)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

PARTyZAN ::

Sam imam Winfast experta in sem kar zadovoljen z njim. Le softwer bi lahko bil malo boljši.

Kar se pa zajema videa tiče, pa zajema vredu, le včasih imam probleme z zvokom, katerega sploh ne posname.


Si prepričan, da nisi ob snemanju imel klukco v "Silent recording" checkboxu? ;)

Tudi sam si lastim TV2000 Expert pa se mi ni še nikoli zgodilo, da mi nebi zraven zvoka posnelo...

DiaMonD ::

Zanima me, kaj moram upoštevati ob nakupu Tv tunerja. Kupujem ga, ker imam analogno kamero in bi rad presnemoval film iz kasete na računalnik, kjer bi ga obdelal. Na kaj morem biti pozoren ob nakupu oziramo kateri tv tuner mi priporočate?
Hvala!
Shine on...

SebaR ::

Na kaj morem biti pozoren ob nakupu oziramo kateri tv tuner mi priporočate?

Predvsem na to kako veliko sliko želiš imeti. Da kartica daje čim boljšo kvaliteto in da je ne preplačaš.

Na tole Winfast 2000xp Expert ki jo že omenjamo ves čas, lahko priklopiš in snemaš slike v velikosti primbližno 700x500 in slika pride vn z lepo kvaliteto :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

roli ::

Ups malo sem se zmotil.
Z dalincem od lifewiew kartice lahko usmerjaš vse druge programe,nastavljaš glasnost...
Mislim,da tud igre sam nisem siguren.
Rabiš pa program Uice.
Glede slike:
Mi imamo na TVju z ojačevalcem slabo sliko na TV kartici
pa dobro.
Pa TV kartica nima nobenega ojačevalca prej.
Mamo pa grozljiv signal.
LP!
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

SebaR ::

No tale programček je pa zanimiv, kot se vidi podpira tud winfastovo (če pa expert pa ne vem ker trenutno ne morm probat; mam kišto narazen), tak da je še vedno izbira odvisna od uporabnika >:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

ZiPeK ::

Če kdo to prevert? Kr to bi blo res kul. Kr bi pol druge zvočnike kupu, ki nimajo daljinca sam so boljši. Če se pa ne da z tv2000 expert bom pa uno pinnaclovo kupu za 2 jurja več. Ja sam tam na strani piše winamp3 plugin. Se pravi da se pr novejšem winampu ne da al kak?

SebaR ::

Glede preverjanja sem mislil sebe, ampak ne morem ker delam vodno, če pa lahko kdo drug proba prej, je pa toliko bolje.

Kar se tiče winampa, podpira, ker je posebej razloženo tule.. Vse kar rabiš je plugin.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

roli ::

Winamp tist program podpira že skos brez plug-inov.
Vsaj men.
Mislim pa,da na expert ne prime ( nisem siguren ).
Pač jaz ti še vedno priporočam lifewiew.
Pa tudi sliko se,da zajemati iz videorekorderja al pa iz kamere.
Sam sem veliko posnetkov prenesel z videorekorderja
LP!
http://www.r00li.com

SebaR ::

vasko je že rekel par postov nazaj:
to ma skoraj vsaka TV kartica, nic posebnega torej

:)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

cojss ::

Jaz sem probal z expertom tist program zagnat, pa napiše da se karica ne odziva, ko klikneš initialize, tako da verjetno ne gre.

ZiPeK ::

Ka če kdo probat s kartico pinnacle PCTV stereo? Kr tam piše Pinnacle PCTV / PCTV Pro / PCTV Sat. Al je ta stereo verzija ta navadna, ko nč zravn ne piše? Pa je kdo to usposobu tut po 30-ih dneh? Kr tam kao piše, ''da se ne da''. Kr 20$ je kr dost. 10 jim bi še dal tko pa ne vem...

tuncek ::

a kdo ve kako in s katerim kablom se snema prek tv kartice winfast pvr z navadne panasonic kamere
tuncek

SebaR ::

Kartica ima VI vhod ki je podoben s-video, zraven pa je priložen kabel ki je v bistvu razdelilec:
iz VI na s-video,in vse tri činče (rumena - video; rdeča,bela - zvok)

torej če so ti pri kameri če priložili kakšen kabel ga vklopiš v s-video/rumena činča in v belo ter rdečo činčo za zvok.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

tuncek ::

samo jest na kartici nimam nobenga tolk majhnega vhoda. Mam samo tri vhode.
V enga pride tv antena v enga radiska antena in eden je prazn je pa velik približno tolk kot tisti od tv antene.


Pol mam samo še en čist majhen vhod, kamor pride kabel za sprejemnik od delinca
tuncek

SebaR ::

no, tist ki je prazen, je črne barve in vanj daš ta priloženi razdelilec
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

ZiPeK ::

Ka je pol pinnacle PCTV isto kot PCTV stereo? Mi zna kdo to razložit? Gledam na njihovi strani in je omenjen samo ta stereo. Al pa če ima kdo to kartico bi lahko sprobal tisti program, če dela, ki omogoči remote controler. Kak je pa ta kartica na splošno. Cena je ista kot pr tv2000 expert. Kaj je tako boljšega na slednji da se skos omenja. Manjka kaj pinnaclovi al karkoli?

roli ::

Sam sem imel PCTV in lifewieowo pa je bila na PCTV slika zelo slaba
na lifewiewu pa sprejemljiva.
Pa iz istega antenskega izhoda.
Če imaš dobr signal mislim,da ni problema.
LP!
http://www.r00li.com

SebaR ::

Ok, zdj pa takle če primerjate winfast pa pinnacle:

ZAJEMANJE SLIKE:
mpeg1 (350x240):oba
mpeg2 (720x480): oba (pinnacle plačljivo)
mpeg4: winfast (potrebni ustrezni kodeki)
zvok:mp3,wma(za pinnacle glede drugega ne vem)
DVD,VCD: oba (pri pinnacle spet če plačaš za dvd; winfast ima tudi direktno zapisovanje za pinnacle ne vem)
teletext,stereo,time-shifting,daljinec: oba

winfast: slika v sliki, 10bit, direct burn, mpeg4, dodatne možnosti pri načrtovanih opravilih, možnost izbire poljubnega kodeka, ki ga imaš naloženega

pinnacle:zazna ime programa, možnost 'plačaj nam in snemal boš lahko večje je bedarija' druga pa nč kej takiga

No upam da je tuki več kot očitno kera je boljša za isti denar če vam pa kej ni jasno pa lahk še na njihovih sraneh pogledate :\ .

Izbira je vaša! >:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Suli ::

To "plačaj nam" finto ne razumem. "Silijo" k nakupu boljše opreme, ali doplačilu za boljšo programovje?:8)

SebaR ::

doplačaš, mislim da je 5 dolarjev, in ti nekak omogočijo snemanje v načinu mpeg2
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

ZiPeK ::

Men je sam važn, da mam dobro sliko pa da ga podpira tist program. :) Snemat tak ne mislim nič. Sem tut pol gledu na netu in obstaja PCTV in PCTV stereo. Sam fora je kr PCTV nima daljinca. :) Tak da je pol na tisti strani mišljen PCTV kot PCTV stereo. Tuki pa tut še ni nihče sprobal ne? :) Ka je pol odvisna kvaliteta slike, če imaš kabelsko al ne? Al je to čist neodvisno?

roli ::

Če imaš kabelsko glede kvalitete ni problema.
Zajemanje v poljubni kodek ima tudi lifewiew.
Jaz bi se na tvojem mestu odločil za winfast.
LP!
http://www.r00li.com

ZiPeK ::

Sej bi jet tut vzel winfast sam kr ne podpra un program iUCE daljinca, ki je zravn te kartice. Ker bi zelo rad ene zvočnike(altec lansing CS 21), ki pa nimajo daljinca, ki mi je tut zlo pomemben. Denarja pa tut nimam, da bi si kupu ati wonderja. Tko, da če bi pol kupu tv tuner, katerega tisti program podira deljinc(da bi lahk iz postelje nastavljal glasnost) bi ubil dve muhi na en mah. In to je moj problem. Morem točno vedet s katerim tv tunerjem do okol 15k bom lahk to delu, da se ne bom pol zaj.... Je še kakšna alternativa tistega programa?

Boky ::

Ljudje so včasih hvalili TERRATEC CINERGY 400/600.

roli ::

Sam imam to.
Priporočam jo zelo ali pa to.
Tle maš dve,ki to podpirajo.
LP!
http://www.r00li.com

ZiPeK ::

Bom zdej še mal počaku ker zgleda, da delajo na 3. verziji programa, tko da bo mogoč več kartic podprtih. Bomo vidl..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507081 (5148) Tiash
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918938 (11978) Izi
»

TV Tuner - TV Kartica! Katera je najbolša!

Oddelek: Kaj kupiti
172364 (1886) nadzorni
»

Nakup TV tunerja

Oddelek: Kaj kupiti
372131 (1492) zdravc
»

Tv kartica!

Oddelek: Kaj kupiti
242201 (1768) toni22

Več podobnih tem