» »

Lions klub Slovenija

Lions klub Slovenija

«
1
2

BigWhale ::

Hm, povedali so po tv, da so zbrali v 15 letih kar obstajajo 30 milijonov sredstev (27, bolj natancno), valuta ni bila omenjena. Clanov pa imajo okrog 15000.

To pomeni priblizno 20.000 denarnih enot na clana v petnajst letih.

Ce je denarna enota tolar, potem je to naravnost pateticno.

gzibret ::

Tistih 20.000 SIT? so v 15 letih že pojedli ali popili. Brez skrbi.
Vse je za neki dobr!

Alexius Heristalski ::

Če je to res, so bedni. 27 milijonov v 15 letih je smešna številka.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BigWhale ::

Ja saj to... Ce so stevilke v SIT, so smesne. Sem iskal po njihovi web strani, pa nic konkretnega gor. No, nisem se pa res posvetil iskanju... :)

Ja, malo ironicno se mi zdi tudi to, da organiziras dobrodelno pozrtijo za tiste, ki nimajo kaj jesti... ;)

Keyser Soze ::

Zanimivo bi bilo videti kolikšno premoženje imajo v lasti člani tehle Levčkov. Pa koliko promila prispevajo v dobrodelne namene.

V-i-p ::

BW, nekako bi dvomil v tole informacijo, vsaj kar se tiče tolarjev (27 MIO), ker že sam poznam vsaj na videz nekaj oseb in društev ki so, če na pamet sedaj izračunam, samo lansko leto od Lionsov dobili opreme za nekaj krepkih milijončkov. Med njimi so tudi kombiji, itd... ki ne stanejo malo. Pa prilagojena računalniška oprema, ki samo za eno osebo stane preko 2 MIO sit...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BigWhale ::

No, to je bilo na E+, izjavo je pa dala predsednica kluba. No, rekla je, da so zbrali 27 milijonov sredstev. Ni pa povedala kaksne valute.

Phoebus ::

Nekdo bi bil spet rad Robin Hood.....

leinad ::

Po mojem je imela v mislih valuto v $, saj bi potemtakem zneslo na člana v tem času okoli 2000$ kar ni tako dosti na osebo v takem času.

Tear_DR0P ::

tile lionsi so bolj hijene
pa sej to ni tko pomembn, dokler dajo je vse kul.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zeberdee ::

Eden najbogatejših distriktov (Japonska) podari vsako leto en milijon dolarjev, kar je mislim da najvec izmed vseh.

V USA ta organizacija ni neka elitistična zadeva, gre se za upokojence, ki imajo zagotovljena sredstva, vendar pomagajo ostalim (predvsem slepim in invalidnim ter "družbi") z akcijami.

Mislim, da je ta denar mišljen v tolarjih na ta klub. V sloveniji je http://www.lions-club.si/clubsSLO.htm kar veliko klubov, zmnoži skupaj. V Sloveniji je to napačno predstavljeno veliko preveč elitistično. Ravno zaradi oddaj kot je E+ (enkrat je bilo v 24 urah - mislim da Jerca Mrzel, ki je z veseljem razlagala neke nebuloze glede elitizma).

PS, letos je v Sloveniji LEO (podmladek Lionsov) vsesvetovni kongres. Ko bom imel več časa, bom nekaj prilimal.

Daedalus ::

Še eni, omembe nevredni prostozidarji. Pač ob prestižnih večerjah in "dobrodelnih" srečanjih za samopromocijo namenjajo drobiž za humanitarne namene in se ob tem počutijo blazno koristne. Egotrip in dvigovanje občutka lastne vrednosti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tear_DR0P ::

jap ob eni enoti denarja ki jo podarijo, zakurijo še tri enote denarja za banket, ampak to je cena dlobrodelnosti. Če nebi bilo banketa, nebi vsaj pol njih nebi bilo dobrodelnih.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BluPhenix ::

Mi smo tudi imeli v petek dobrodelni koncert, nabrali smo 500.000 SIT, v enem večeru, brez fancy žurke na koncu, namesto te smo imeli zabavo cel naslenji dan s pospravljanjem prizorišča.

Pa nas niso omenili v TLP, niti na poročilih, tej naši mediji so patetični. Tejlje Lionsi pa no comment. 20.000.000 ? v 15 letih. Če so tolarji so res patetični, bom tudi jaz odprl tako dobrodelno korporacijo.

nokia6310 ::

Teli lajensi so čist cool. Meni osebno so pomagali kupiti prilagojeno računalniško opremo v.i.p. pa pozna te stvari še bolje od mene. Sicer me ne zanima kako delujejo mene zanima to, da so naredili nekaj koristnega zame in da so mi omogočili, da se lahko zdajle pogovrajam z vami.

Asgard ::

sej ni problem da ne dajo problem je da koliko dajoin kao zberejo ta denar. En direktorček ali menedžer ka je pr lionsih plune 20 jurjev namesto da bi 200 na eni prireditvi , ka itak majo plače 500 pa naprej ane. Mislim 200 cukov se ne pozna. Jaz dam 5-15 cukov vsak mesc 15 ka grem na banko v dobrodelne namene ;((
We hate Duplicators !

Ziga Dolhar ::

Si upat kdorkoli, ki se zgraža nad proporcionalno nizkimi zneski, zagovarjat, da bi blo boljše, če ne bi ti isti ljudi dal ničesar?
https://dolhar.si/

Asgard ::

Sej ne se ne gre koliko dajo ampak kak pomp nardijo z denarjem ki je za njih drobiz.

Lions misljenje : vrzimo revezu nekaj denarja in se pocutimo kot bogovi, pol se ga pa nazrimo za 10x vec dnarja. Vsi nas bodo častili koliko smo nardili.

Mislim da to ni lepo ane. Saj tudi rdeci kriz pa rdeci polmesec .... nardijo doza sam se noben ne hval pa prireja pozrtij da zberejo 1 miljon sit. Thats the catch
We hate Duplicators !

cryptozaver ::

A je kdo od vas prispeval vsaj 200 SIT za dobrodelne namene v zadnjih nekaj mesecih? Tako malo pa se nabere...

Torej?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Nej jim nekdo poslje mail pa vprasa kaksna valuta je to bila?

Utk ::

Če bi bli evri ali dolarji se bi še bolj hvalili, brez skrbi.

Gandalfar ::

Ah, pomojem so evri, itak nihce od teh ljudi ne razmislja vec v tolarjih . Naj jih nekdo vprasa no!

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Sem poslal mail guvernerju.

BigWhale ::

Ziga, ah, nihce se ne zgraza. Meni se zdi samo hecno.

Saj sem ze enkrat povedal. Pomoc drugim v stiski zaradi svoje promocije, se steje med sedem smrtnih grehov. ;)

cryptozaver ::

In TI raje ne pomagas nikomur, da ne bi slucajno kdo pomislil na to.

Slowencl in pika.

crt ::

Živjo,
s tisto cifro je bilo sigurno nekaj narobe, saj so lani samo Leo klubi zbrali okoli 9 mio SIT, pa jih je bilo okoli 10 v celi Sloveniji. Letos pa so nastali še štirje novi.

lep pozdrav, Črt

BigWhale ::

crypto, ne jokaj brez veze, ce ne ves o cem govoris. Sploh pa ne ves komu jaz pomagam in komu ne.

Ja, slovenci!

Imam dovolj ljudi okrog sebe, katerim pomagam. In ce bi se vsak samo malo okrog sebe ozrl bi takoj nasel nekaj ljudi katerim je potrebna pomoc.

Ampak je bolj fancy eno vecerjo organizirat.

BojZ ::

Klubi kot so Lions Klub naredijo veliko vec kot samo zbirajo denar. Ce bi upostevali (ovrednostili) se cas in energijo, ki jo clani kluba vlozijo v svoje akcije, bi bila vrednost zbranih sredstev krepko visja.

Jokat kolk bi kdo lahko dal glede na svojo placo je pa cisti nesmisel, ker se to tice samo posameznika, ki donira in ne nekoga, ki je nezadovoljen s svojim ekonomskim stanjem in potem laja na tiste, ki zasluzijo vec, pa proporcionalno "samo" 10% mesecnih ali letnih dohodkov podarijo dobrodelnim organizacijam.

Konec koncev pa ni vse v denarju ampak tudi v casu in energiji, ki ju clani takih drustev podarijo.

LP,

BojZ

gzibret ::

> A je kdo od vas prispeval vsaj 200 SIT za dobrodelne namene v zadnjih nekaj mesecih? Tako malo pa se nabere...

Sem poslal cca 10 SMS-ov v zadnjih nekaj mesecih (cunami in rak na zizah).
Vse je za neki dobr!

perci ::

Očitno Cryptozaver nič dobrodelno ne prispeva, zdej ga pa vest peče in to slabo vest skuša na druge projecirat. Ne smemo mu zameriti.

cryptozaver ::

Ocitno imas dobre informacije. Vsaj glede na tvojo priponko |O

perci ::

Na jetra mi grejo ljudje, ki nekaj pametujejo o Slowenceljnih. Skor pol foruma to počne sam zato, ker so Vesno Godino slišal, kako je začela ta termin uporabljati v svojih spakedranščinah v Oni. Pač je moderno to dandanašnji. Meni gre pa na bruhanje, ko nek papak govori o Slowenceljnih.

Ocitno imas dobre informacije. Vsaj glede na tvojo priponko
Očitno jih imaš tudi ti, drugače verjetno ne bi tako vehementno mahal z oznakami ala "Slowencelj" in pametoval, kako mi pa nič ne pomagamo ljudem. Kaj pa ti veš o nas?

Alexius Heristalski ::

Ne pozabimo še na Svetlano Makarovič. Ona ima vedno veliko za povedati o Slovenceljnih.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tear_DR0P ::

Lions klub sux

tko ko je rekel BW, pojd ven na ulico pa pomagaj človekuosebno, ne pa da se skrivaš za računalnikom in pošiljaš SMS al pa se zbereš na pregrešno dragi večerji in daruješ desetino tolk kot si dal za večerjo - pol se pa dereš kot kura, ki je znesla jajce.

Pa vem kako zgleda v lions klubu in sem ponosen da nisem član in da ne delam nič več v organizaciji banketov.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

cryptozaver ::

O Slovenceljnih je ze dolgo tega govoril Aljosa Rebolj. Ne vem ce je bil prvi je mal pa marsikaj prav.

In, ne vem kaj se sploh razburjas? Imam pravico pisat kar si mislim, ker tut men gredo na zivce tisti ki pljuvajo cez ljudi ki storijo vsaj nekaj dobrega. Ocitno je pri nas takoj problem to, da se verjetno taki 'samo' promovirajo.

Ce pa slucajno koga zanima pa sem poslal nekaj SMS-ov in to zato ker sem preprican da bodo sli res tja kamor je treba.
Tako. Nekaj za mojo promocijo. :|

BluPhenix ::

Obstajajo tudi taki tipi organizacij, ki nekaj naredijo za soljudi, vendar tega ne izkoriščajo za samopromocijo in glamurozne večerje ob vsakem podarjenem tisočaku.

Dvomim da gre za način zbiranja, kot ga imajo Lionsi veliko delovnih ur na dan. Člani nakažejo keš, pogledaš kdo kaj rabi, se dogovoriš s tistimi ki jim denar misliš dat in jim ga nakažeš. Voila, nič kompliciranega. Aja no, banket pa ni lahko organizirati, če je bilo to mišljeno.

Ziga Dolhar ::

Jaz v letih 2003 in 2004 po vsej verjetnosti nisem (direkt) nakazal niti tolarja v dobrodelne namene. [No, če pozabim par ljubljanskih klošarjev. Ampak pri njih je izkoristek 100 %, tko da ne štejejo med klasične "humanitarne organizacije" :P.]

Ampak po drugi strani ...

a) Nisem nikomur rihtal študentskih napotnic (me niti nihče ni prosil),
b) Ugovarjal sem samo na 2 kazni za nepravilno parkiranje, ostali 2 sem plačal.
c) Nisem odmetaval smeti po tleh.
d) Nisem se švercal na avtobusu.

Najbolj hecno je to, da so vsa štiri "dejanja" v bistvu pasivne narave.
https://dolhar.si/

perci ::

Si pa počel kake druge stvari, ki ti jih ni bilo treba, pa si jih vseeno, zato da si pomagal drugim. Vse to šteje. Sej to je dobrodelnost, ane? Da narediš dobro delo?

BigWhale ::

V bistvu sem dobil odgovor:


Spoštovani David,
Slovenski lioni smo v preteklih 15 letih zbrali in podarili preko
500.000.000,00 SIT človekoljubne pomoči. V letošnjem letu smo zbrali
skoraj 100 mio SIT, kar je všteto v zgornjo številko.
Lep pozdrav.
Janko Arah
Guverner

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Damjan Jagar ::

Torej res niso bili tolarji, kar bi bilo res smešno.
http://jagar.si

Avenger ::

Ah. Mislim da je bil eden redkih pametnejših komentarjev Zigatov.

Ne vem točno zakaj, ampak skoraj-zgražanje in vihanje nosov nad tem, da Lionsi v dobrodelne namene prispevajo premalo sredstev se mi zdi nizkotno... ali pa neupravičeno vzvišeno. Čeprav razumem, da nekateri tako razmišljate, ampak če oni toliko zaslužijo, koliko pa vi prispevate ljudem, ki imajo manj od vas? Jurja na mesec? Bi se vam to tako hudo poznalo?

Če že priredijo banket, ali karkolivraga že hočejo, pa ga naj, saj še vedno nekaj prispevajo v sklad. In kaj je narobe s tem? Pa naj imajo fotke v cajtengih, bmk. Dokler ne bodo začeli v to vmešavat politikov in jih tlačit v članke, kako so kot Lionsi darovali to in to in pripomogli k izboljšanju standarda naroda, to bi mi šlo pa na kozlanje.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Keyser Soze ::

Katera valuta pa je to potem? 27 milijonov sredstev? Švicarski franki?:\

V pol leta so zbrali praktično 1/4 sredstev, za katere so prej potrebovali 15 let? He, he. Jih je čist zapopadla dobrota. :D

flipflop ::

Saj imajo od tistih večerij tudi gostinci kaj profita, pa še kdo bi se našel. Ni samo tisto kar dajo v €.

Keyser Soze ::

Uf, če so dali pa v Evrih, so pa zbrali že dobrih 6 milijard in pol. 6 več kot pol milijarde, ki jo omenjajo v BWjevem mailu.

Resno me zanima, kaj je potem s tistimi 27 milijoni sredstev? Kakšnih sredstev, enot, ipd...?

BigWhale ::

To se tudi jaz sprasujem.

BluPhenix ::

Avenger, ne gre se za to, da dajo premalo, gre se bolj za to, da gre veliko denarja ki ga pridobijo (lionsi denarja ne zbirajo le tako, da sami donirajo, ampak tako da tudi prirejajo dobrodelne akcije, to sem zvedel včeraj) v druge stvari, torej gala večerje in podobno.

Sej se po novih poratkih lepo vidi:
Slovenski lioni smo v preteklih 15 letih zbrali in podarili preko
500.000.000,00 SIT človekoljubne pomoči. V letošnjem letu smo zbrali
skoraj 100 mio SIT, kar je všteto v zgornjo številko.


Torej v 15 letih so podarili! (ne zbrali!) 500.000.000,00 SIT človekoljubne pomoči, samo v letošnjem letu pa so je zbrali 100.000.000,00 SIT in ta vsota je zajeta v poročilu.
Glede na to, da dvomim, da so v 14 letih nabrali le 400.000.000,00 SIT, mislim da ni teško videti koliko denarja gre res v človekoljubne namene in kolko se ga porabi za ostalo.

Mene moti to, ker se hvalijo koliko denarja namenijo pomoči in kako so dobre duše, po drugi strani pa zberejo ogromne vsote in le del denarja gre naprej. Tako kot v večni takih organizacij.

Najboljša izjava, ko je Rebekova vprašala, da glede na to, da zbirajo denar za človekoljubno pomoč, zakaj toliko denarja porabijo za organizacijo takih banketov, mož pa je odgovoril: "Ja, ko se dobimo moramo tudi nekaj pojest in popit..." fantastična izjava. Me zanima, če je šlo kaj od hrane, katera je ostala v kakšen center za brezdomce ali kaj podobnega, al je šlo direktno v kanto. Take stvari smo hoteli povdariti tukaj, ne koliko keša dajo.

Flip flop, mislim da gostinci niso potrebni neke človekoljubne pomoči, vsaj ne tisti, ki jim organizirajo take bankete...

Zgodovina sprememb…

Vice ::

Ma res ne znate s številkami. Zbrali so 500 miljonov, ki so jih tudi podarili. Od tega je šla večina za gala prireditve in administrativne stroške, da je šel lahko ostanek - (27 miljonov) v človekoljubne namene. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Alexius Heristalski ::

:D To bo to, ja.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

nokia6310 ::

Dragi slotechovci pa dejte bit mal dobrodelni da boste lahko tudi vi naredili nekaj dobrega za druge oziroma za mene!
Živim v čudnih razmirah pravzaprav imam socialno podporo ki znaša okorg 46000 sit. Prijavljen sem na zavodu za zaposlovanje kjer mi rečejo ko jih vprašam za službo da si jo naj sam iščem.
Po izobrazbi sem telefonist.
Zdaj pa da vidim naše slotechovce kako ste dobrodelni?
Evo vam mojo številko račun pa mi podarite kakšen tolar.
Rabim ga, za to, da plačam položnice, da vrnem nekaj dolgov ki so se mi v tem času nabrali pa če so bili lajensi toliko dobri da so mi pomagali pa mi kupili opremo s katero lahko delam pa bodite še vi!
Vglavnem lepa hvala vsem!
Če pa bo kdo rabil kakšna dodatna pojasnila pa me lahko vpraša tukaj!
Aja še številka:
Račun: 02145-1340385426

cryptozaver ::

Poskus na tromostovju. Mesecni dohodki visoko presegajo povprecno neto placo v SLO. Ce si odmislis ponos ni tako slabo za tak denar. Pa se na zraku si. ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367578 (6430) Grumf
»

Slo Tech dobrodelna akcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776426 (4539) moonjah
»

Brezdomci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
868276 (6058) moonjah

Solidarnost.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
604772 (3835) Mati
»

Odprta srca, odprte denarnice za pravo stvar

Oddelek: Problemi človeštva
222595 (1977) Mr_Globus

Več podobnih tem