» »

Lions klub Slovenija

Lions klub Slovenija

1
2
»

Alexius Heristalski ::

nokia: Hočemo tvojo sliko in življenjsko zgodbo!:D Pol se bomo naprej menili.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

nokia6310 ::

cryptozaver:
Ne razlikuješ med fehtanjem in dobrodelnostjo. Jaz nisem nikogar ničesar prosil sem samo predlagal.
Kar se ponosa tiče ga imam še nekaj vendar če prideš ti tja in boš prvi dobrotnik, ki me bo obdaril pridem.
Ampak zaradi tebe ne zaradi sebe.

Vice ::

lajensi toliko dobri da so mi pomagali pa mi kupili opremo s katero lahko delam pa bodite še vi!

A mogoče lahko razložiš zakaj potem te opreme dejansko ne izkoristiš tako, da ti tudi kaj denarja prinese, če so ti jo že v ta namen podarili? :\

cryptozaver ::

nokia: ne locis med sarkazmom in resnim postom. Za lazje razumevanje sem dodal celo smeskota... zaradi tebe ne zaradi sebe.

nokia6310 ::

Vice:
Podarili so mi opremo za slepe v bistvu brajevo vrstico s katero lahko delam no in tudi smajli mi bol malo pomenijo, ker jih ne vidim drugače kot grafične napise.
NO in to je čisto res.
Problem j s službo, ki je zaradi tega ne dobim ker so računalniki preveč nadomestili ljudi in njihovo delo tako je tudi s telefonijo ja in lajensi so mi opremo kupili za mojo osebno uporabo da lahko delam na računalniku in da se bom lahko šolal če se bom.
Tudi screan reader mi pri delu zelo pomaga ker mi glasovno pove vse kar napišem.
Upam, da zdaj razumete.

cryptozaver ::

OK se opravicujem - nisem vedel. Tvoj trud je vreden vsega spostovanja. Veliko srece zelim.

Tear_DR0P ::

vseen mislim da bi lahko delal, tudi če si slep. jst osebno sem imel inštruktorja za matematiko, ki je bil slep - sem iz celja, priporočil so mi ga pa v Ljubljani - tolk je bil tip poznan - zdej zarad preobilice dela ne inštruira več.

sej ni noben rekel da je narobe da so ti denar dal - problem je v tem da se hvalijo zdej zarad tega. To je tko kot da bi ti zdej s kolegi vsak 5k nakazal na račun, pol bi šli pa v eno gostilno ga pit ko prasci, kjer bi vsak 10k zagonu in bi poklical na ekstra nej nas pridejo pogledat kolk dobrodelni smo - vmes bi še upal da bomo novinarko nategnal al pa snemalca.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nokia6310 ::

Tear_DR0P:
Ne gre za denar oni ti denarja kot takega ne dajo, ker bi ga lahko zapravil za kaj drugega kot za to za kar so ga oni namenili.
Drugače pa oni kupijo opremo katero ti potem podarijo in ja tudi novinarka je bila na podelitvi.
Spraševala me je zakaj jo bom rabil kaj mi to pomeni itd.
Stvar deluje nekako takole:
Jaws ki deluje kot bralec zaslona mi glasovno pove kaj piše na ekranu istočasno pa se mi na brajevi vrstici pokaže tekst pretvoren v brajevo pisavo tako da poleg zvočne imam še brajevo kontrolo nad tekstom. Ko se s puščico dol ali gor pomaknem do naslednje vrstice se pike zamenjajo sepravi updejtajo in seveda tudi jaws in tkao grem naprej.
S tako opremo se da delati skoraj vse. Lahko uporabljam office internet (ko pridem na stran mi pove koliko je linkov okvirjev animacij itd) se pogovarjam na forumih ircu ali skypu delo v wordu in excelu ni zame nič posebnega isto velja za antivirus add aware in vse ostale programe ki se jih uporablja celo tv tunner imam za poslušanje poročil in ostalih aktualnih dogodkov.
Mogoče niste vedli tudi igrce za slepe obstajajo delujejo pa na principu stereo zvoka in prav lepo se jih da igrat od tenisa do podiranja kegljev ali pa potapljanja ladic itd.
Saj če koga zanima kaj več lahko če imate željo odprem novo temo v kateri bi kaj več in obširneje povedal.
Za pregled ene malo bolj obširne strani rabim približno 2 minuti včasih pa še manj Tudi z grafiko lahko delamo do določene meje.
Pomagam si z bližnicami na tipkovnici oziroma hot keys kar mi omogoča zelo hitro delo.
Za obdelavo audia uporabljam cool edit.
NO tako nekaj malenkosti o meni.
Lp Vsem

nokia6310 ::

Tear_DR0P:
A ste kej plonkal?
Priznaj da ste?
Js sm tut recimo mel sem veliko srečo mislim zaradi svoje slepote.
Recimo enkrat smo ravno pri matematiki pisali test mel sem sabo stroj za pisanje pa 10 praznih in 4 polne liste. Na teh polnih listih so bili napisani odgovori no in ko mi je profesorca narekovala naloge ko sem jih napisal sem vzel iz kupa praznih listov tiste polne in sem lepo plonkal seveda ni nhihče opazil ker pike so pike in zgledajo vse približno enako.
Na koncu ure sem samo vprašal če lahko stroj in "prazne" liste pospravim pa mi je nasrečo rekla da lahko.
Ali pa enkrat ko smo pri biologiji pisali pa so vsi drugi povedali odgovore pred mano jaz sem jih mel več kot pol narobe samo nasrečo profesorca ni znala brajice tako da sem ji lahko vse kar ni bilo prav prebral tako da je zgledalo kot da je prav in na koncu sem seveda dobil 5.

Alexius Heristalski ::

Odlično si se znašel s tem plonkanjem. Drugače je težje, vsaj po moje, je pa res, da je drugim to veliko bolj uspevalo kot meni, tako da sem to kar opustil.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

nokia6310 ::

Ja škoda da neznate vsi brajice saj nekaj ljudi sem naučil prepoznati nekaj črk drugače pa bi bila to dobra pisava mislim za kakšna šifrirana sporočila samo sistem črk bi zamenjal recimo če je brajica sestavljena iz šestih (v računalništvu sta dodani še sedma in osma pika) in če bi recimo črko v ki se v naši pisavi napiše s prvo, drugo, tretjo in šesto piko zamenjal in bi bila recimo prva četrta ki predstavlja zdaj črko č bi lahko naredil super sistem za šifrerano pisavo pa še nihče je nebi znal prebrati razen tistega ki mu je namenjena.
offtopic:
Je bil kdo na vrhniški noči?

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

nokia, vem da denarja kot takega ne dobiš, vem tudi da nisi dosti volj hendikepiran od nas - tko da mi tvoja pojasnila niso preveč jasna.

Moji hendikepi so v umu.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

cryptozaver ::

nokia:
obicajna metoda substitucije. Dokaj enostavna za razbit. Majckeno boljsa bi bila vsaj nekajkratna zamenjava znakov.

nokia6310 ::

cryptozaver:
Saj to sem imel v mislih zgoraj omenjeni primer je bil samo primer nikakor pa ni rečeno da bi bilo v praksi tako.

cryptozaver ::

Saj tut ni :-)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367582 (6434) Grumf
»

Slo Tech dobrodelna akcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776433 (4546) moonjah
»

Brezdomci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
868282 (6064) moonjah

Solidarnost.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
604777 (3840) Mati
»

Odprta srca, odprte denarnice za pravo stvar

Oddelek: Problemi človeštva
222600 (1982) Mr_Globus

Več podobnih tem