» »

Nakup HD kamere do 1.500€

Nakup HD kamere do 1.500€

MicomaN ::

Odločam se za nakup HD kamere do 1.500€

Na mojem meniju so naslednje:
Panasonic HDC-HS900EG
Sony HDR-CX700VE
Canon Legria HF G10

Primerjava vseh treh kamer!

Do sedaj sem vseskozi navijal za Sony HDR-CX700, všeč mi je označevanje s sistemom GPS, enostavno prenašanje videa iz kamere na zunanji disk, snemanje v slow motion, dokaj velik disk 96GB, 12,3 mio točk za zajemanje slik.
Zdaj se pa bolj nagibam k Panasonicu HDC-HS900. Zakaj? Ker ima večji disk 220GB, 14,2 mio točk za zajemanje slik ter lahko snemaš 3D video z dokupljivim objektivom VW-CLT1E-H kar se mi zdi pametno saj to bo prihodnost.
No za Canon Legria HF G10 pa še nisem tako navdušen naj bi pa bila ena izmed boljših kamer na trgu.

Zanima me za katero kamero bi se odločili vi? Zakaj?
Kaj je s temi Zoomi Digitalni in optični?
Ste morda lastnik katere od naštetih kamer? Kako se obnese?
Je na trgu kakšna boljša kamera za tak denar?
Na kaj moram biti pazljiv pri nakupu ker se ne bi rad za***al za tak denar?

Hvala za vsak odgovor.

LP MicomaN
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

lmfao ::

Pozdrav!

Najprej si odgovori na ta vprašanja:
Snemanje v slabi svetlobi, hitrost vklopa, hitrost zoomiranja in ostrenja, kako širok kot potrebuješ, kolliko časa si lahko brez polnilca (kupiš več baterij), kolikšen HDD zares potrebuješ (seveda več ne škodi), imaš 3D televizor - te to zanima?
Če nameravaš kupiti tako drago kamero si mogoče to že razmislil:D in to verjetno ne bo tvoja prva kamera.
Hm, Sony in Panasonic sta vsekakor vodilna pri 3D zadevah, da dol padeš
Digitalnega zooma se pri fotografiranju na daleč izogiba, pri kamerah verjetno manj, ker ima senzor veliko več pik kot posnetek(film), pa itak je optičnega zooma veliko.
Najširši kot pri zoom-out pomeni najnižjo gorišččno razdaljo. Infrardeče snemanje (nigsthot, v 100% temi) je kul, pa touch-to-focus:))
Pa seveda v živo sprobat.

Furbo ::

Za 1,700 dobiš že 3D sony kamero brez priveskov.



http://acssony.si/site/index.php?mod=pr...

Jaz sem si kupil 560ko in sem zelo zadovoljen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kurjač ::

Za Panasonic HDC-HS900 ti lahko povem, da ni nobenega napredka v primerjavi z lanskoletnim modelom HS700. Kamera ima pač dodano opcijo za dokup objektiva.
3D na tej kameri ni ravno super uporabna zadeva, ker ko objektiv natakneš zahteva kalibracijo. 1920x1080 ti pri 3D razdeli na 2x 960x1080 kar mi enostavno smrdi. Za povrh vsega pa z dodatnim objektivom pridobiš ogromno dodatnega šuma v slabih svetlobnih pogojih. Uporabnost kamere v načinu 3D je od 1-4 metre, kar je več ni efekta 3D. Snemanje v načinu 1080/50p je nestandardno zato ga marsikateri program nepravilno zazna. V progresivnem načinu res snema z 28Mbit/s ampak z standardnim 1080i pa samo 17Mbit/s
3D je po mojem mnenju v povojih in bi se ga trenutno izogibal, ravno tako vgrajenega diska. Če bi se ponovno odločal za nakup bi kvečjemu izbral model HDC-TS900 (32GB) oziroma bi raje pogledal na Canon pa čeprav snema samo na SD kartico.

MicomaN ::

Za enkrat mi 3D ni prioriteta, če bo kdaj večja želja bom kupil temu namensko kamero kot je npr. Sony HDR-TD10E . Bolj se sedaj posvetimo dobri 2D kameri.
Panasonic
HDC-HS900 - 220GB notranjega pomnilnika, 14,2 MP za fotografije, 1.300€
HDC-TM900 - 32GB notranjega pomnilnika, 14,2 MP za fotografije, 990€
HDC-SD900 - brez notranjega pomnilnika 14,2 MP za fotografije, 1.035 € (Ne najdem cenejše v Sloveniji)
Primerjava vseh treh kamer!
Vse tri kamere so popolnoma enake z izjemo spomina na trg so prišle isti čas marca 2011.

Sony
HDR-CX700VEB - 96 GB notranjega pomnilnika, 12,3 MP, za fotografije, 1.329€
HDR-CX560VEB - 64 GB notranjega pomnilnika, 12,3 MP, za fotografije, 1.139€
HDR-CX690E - brez notranjega pomnilnika, 12,3 MP za fotografije 1.080€
Primerjava vseh treh kamer
Tudi te tri Sony-eve kamere so si popolnoma enake z izjemo pomnilnika, na trgu prisotne od marca 2011

Če imate katero od zgoraj navedenih kamer prosim delite izkušnje z menoj.

666fst, Tudii na dodatno poremo sem že pomislil na dodatno batarijo, trinožno stojalo, pa mogoče še kakšen objektiv recimo FishEye. Bi moral biti pazljiv na še kaj drugega?

Furbo, Ja ta kamera je dobra v 3D v 2D pa ni tako pohvalna meni pa ni še prioriteta 3D. Kakšna se ti pa zdi tvoja kamera v slabi svetlobi? Se obnese? Je dovolj ostra? Te kaj moti na tvoji Sony HDR-CX560 oz kaj bi pohvalil? Prosim bodi objektiven. Hvala

Kurjač, Tudi jaz se strinjam da nekakšnih 3D spektaklov za enkrat še ni pričakovati, vendar vseeno, možnost je.
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)

krebs11 ::

Jaz imam sony cx105e,stara že 2 leti(8GB int.spomina+MS stick kartica 16GB+8GB) in sem z njo zadovoljen, če bi pa še enkrat kupoval, bi kupil isto sony, mogoče podoben model Sony HDR-CX700VE samo z manj pomnilnika-64GB-HDR-CX560VE.Na tej mi je všeč, ker ima vrhunske nočne posnetke, slika 12,3MP, med snemanjem lahko slikaš,enostavna,moraš pa imeti dodatno baterijo, jaz imam kar najmočnejšo,zoom je pa tako 10x dovolj.
Sony ima kar vrhunske kamere, za druge ne vem, tako da ti priporočam sony.
LP

kurjač ::

Panasonic ima senzor 3x3,05Mpix (9,15Mpix). 14,2Mpix je interpolacija slike, se pravi neuprabno ker ti sam plac žre. Realna fotografija je 8,3Mpix.
Sony je tako kot Panasonic en biser z 6,65Mpix, ki interpolira na 12,3Mpix. Realno fotografijo naredi z 5,3Mpix.

Zdaj se pa odloči:D

lmfao ::

Hehe, kr neki... a niso pri Panasonicu trije senzorji vsak za svojo barvo? Ni mi jasno zakaj množijo s 3. Prosim pojasni, če sem falil:)
Sonyjeve tri niso popolnoma enake, ena ima nima "active mode"(to je, da popravlja vibracije večjih amplitud) pri SteadyShotu. Pa tudi ne vem zakaj je pri dveh križec pri širokotnem objektivu. Vse pa imajo G leče, to je smetana Sonyjevih leč. Sony Stabilizator on/off, dve leti star video, Panasonic HDC-TM700. Verjetno so novejše kamere še boljše:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lmfao ()

kurjač ::

Hehe, kr neki... a niso pri Panasonicu trije senzorji vsak za svojo barvo? Ni mi jasno zakaj množijo s 3. Prosim pojasni, če sem falil

V naš družini se uprablja HDC-TM700 Pa menda ne misliš, da bom v svoj krožnik pljuval:D
Saj ne množijo ampak seštevajo:))
Sem že nekje napisal, da se mi kolca po Canon-u

lmfao ::

Sony je pa za sladico :D

MicomaN ::

Sem ugotovil, da Panasonic HDC-HS900 nima infrared za nočno snemanje (Nightvision). Sony HDR-CX700 ma to funkcijo tudi v testih v slabi svetlobi se bolje odreže od Panasonica HDC-HS900.

Po vseh ogledanih testnih filmčkih na internetu v surovi obliki seveda, ne tiso HD youtube sra*je mi je bila slika bolj všeč pri Sony-u HDR-CX700, ki se je bolje izkazal v slabi osvetlitvi oz. v popolni temi, slika je bila za moj okus boljša tudi v posnetkih v naravi in športnih dogodkih.
Bom šel stvar pogledat še v resnici k mojemu lokalnemu trgovcu samo upam, da imajo obe kameri za primerjavo, vam povem za katero sem se odločil.


Hvala za vse nasvete in izkušnje!

LP, MicomaN
[The quickest way of ending a war is to lose it.]
(Najhitreje končaš vojno, če jo izgubiš.)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero HD kamero - domača uporaba

Oddelek: Zvok in slika
295043 (2803) einstein :P
»

Sony hdr cx 160

Oddelek: Zvok in slika
362409 (2027) krebs11
»

Nakup kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
171570 (1157) vice boy
»

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

Oddelek: Kaj kupiti
273642 (2953) franci
»

Katero KAMERO naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
173355 (2206) Luciano

Več podobnih tem