» »

Mrežna povezava bre routerja, hub-a ali swich-a!

Mrežna povezava bre routerja, hub-a ali swich-a!

Lincolin ::

Pozdravljeni, zanima me če bi lahko računalnike povezal preko mrežnih kablov med seboj seveda brez routerja, swicha ali hub-a. No uglavnem v vask računalnik bi dodal po 2 mrežni kartici in seveda s UTP kablom medsebojno povezal. No uglavnem da se nebom zatvezil in zakompleciral si oglejte nasledjno sliko:

Prosim da ne omenjate naj si raje kupim router, hub ali swich. Razlog je seveda zato ker imam preveč opreme!

Myth ::

Ti mi prej odgovori na osnovno vprašanje, ali bodo istočasno vsi prižgani/nekateri prižgani?

Pa grema teoretično gledat, kaj lahko počneš. Če boš mel tak povezano, kot maš na sliki, potrebuješ da bo nekaj prišlo z 1. na 6. vse vkloplene. Tak da te povezave ne priporočam. Lahko izbolšaš tale krog, da daš v vsak pc po dodatno kartico ali dve (lahko tudi pet) pa povežeš računalnike med sabo. V glavnem dosti možnosti, jaz pa se zdaj bore malo spomnih toti "krožnih" mrež oz. strokovno rečeno token ring.

Pa veliko zabave ob prčkanju mreže. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Lincolin ::

Ja no uglavnem jest sem mislil tako da bi iz wan => šlo v comp. 1 potem iz comp 2. v comp. 3 potem v comp. 4 itd. Računalniki bodo vsi istočasno prižgani! Ali bi se dalo potem tako!

harvey ::

Prosim da ne omenjate naj si raje kupim router, hub ali swich. Razlog je seveda zato ker imam preveč opreme!


In še preveč cajta po vrhu. Zato ti lepo svetujem, glede na shemo mreže, da odvečno opremo kar prodaš, boš naredil vsaj malo reda in se znebil krame, ter prihranil mnogo živcev in cajta. Kupnino pa raje nameni najmanj za switch oz. router.

Ljudje mislimo koliko bomo prišparali. Kdaj je potrebno potegniti tudi kako bolj radikalno varianto. No dobr, da bi se iz tega kaj naučil. Samo vprašanje je, kje imajo toliko odvečne opreme, da kar po vrsti bašejo v računalnike mrežne kartice in bi tam uporabil svoje znanje. Odgovor: skoraj nikjer!

SasoS ::

4 besede....z Win98se no fu*king way.

Myth ::

Seveda gre takšna mreža nardit. Priporočam pa da še za konec povežeš 1 z 6-ko. Tak da boš mel sklenjen krog. ;) Priporočam branje Deljenje internet povezave in Ethernet pa malo še pogooglaj za temi stvarmi. Mi smo pa tukaj, da ti bomo pomagali. ;)

en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matri[X] ::

Nov 8-portni 10/100Mbit switch stane 5k sit, kar ni noben strosek.

Lincolin ::

Uglavnem nastavljanje IP/Maska/prehoda itd ni noben problem imam pač program, ki vse naredi sam! :D

OmegaBlue ::

Samo prosim da drugič ne popaš BMP slike.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

SubOrbit ::

@mrIce

Če povežeš še 1 in 6, pa potem vmesni člen (recimo 3) ugasneš, potem iz 4 na 1 še vedno ne boš mogel priti, brez da bi na 4, 5 in 6 spremenil gateway naslove.

Lincolin ::

Končno, zdej sem si pa omislil "router"! No uglavnem poglejte spodnjo povezavo in povejte kaj mislite na to:

Ali kj veste ali je router tist stvar ko se določeni računalik poveže v internet kadar hoče in ne glede na to ali je že kdo priključen ali ne?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lincolin ()

Myth ::

Tocno tako. Router "razprši" podatke na mrežo, bilokeri comp je vžgan.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Lincolin ::

No potem lahko router izdelam kar sam na 486 plati z coyote linux-om ali freeSCO?
Pa dam noter 3 mrežne kartice!
1. mrežna- WAN vhod
2. mrežna- izhod za na comp 1.
3. mrežna- izhod za na comp 2.

Ali tako drži! :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lincolin ()

Myth ::

Da. Še kaj?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Lincolin ::

Pol se da tako?;, hvala lepa za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548455 (646) Lonsarg
»

Kaj potrebujem ...... !?

Oddelek: Omrežja in internet
81245 (1180) overlord_tm
»

Pomoc pri povezavi na internet!

Oddelek: Omrežja in internet
211518 (1312) Zm3-D3n
»

ADSL in 2 ProCa P.S.(naj bo poceni)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6926 (885) ali3n
»

Domaci Router

Oddelek: Programska oprema
151788 (1514) alesrosina

Več podobnih tem