» »

Dreamweaver MX in šumniki

Dreamweaver MX in šumniki

klanjsekII ::

Prosim, če mi lahko kdo razloži fenomen, kjer imam šumnike lepo vidne v D MX ne pa tudi v browserju (IE, FF). V D imam nastavljeno na central european.

Mimogrede z šumniki imam težave odkar imam instalirano M. FF in Thunderbirda.

Hvala.

webfreak ::

Kak pa je kaj charset strani, ki jo delaš??

lambda ::

No se bom še jaz "vštulil" v temo ...

A se da narest, da lahko na eni strani vključim podporo za ruske, slovenske, francoske in nemške znake?

klanjsekII ::

webfreak...ne bi vedel. Kje pa to pogledam?

Hvala

webfreak ::

ja v kodi bi moral vstaviti kateri charset boš uporabljal.

Primer: < meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" />

Tody ::

Nubes seveda lahko. Ena varjatna delaš pač več strani hkrati (kar jih boš itak mogel če ne boš hotel kaosa) in vsaki določiš svoj charset. Torej imaš index stran na kateri se uporabnik odloči za jezik in od tam naprej ima vsaka stran svoj charset.

Ziga Dolhar ::

... ali pa uporabiš ustrezen codepage, ki te omejitve odpravlja. UTF!

... če ti pa to ni všeč, uporabiš dinamiko. Pehapeji, Aespeji, al pa razne Jave ;-), in dan bo rešen. [In odpade zahteva po nepraktičnem multipliciranju strani ... brrrr ... kako grozno.]
https://dolhar.si/

lambda ::

Hvala, ampak ... hm, rahlo sem se zmedel - delam stran za neko podjetje, v katerem je "mlada šefica" prosila soseda če ji naredi design, on pa je to nekako preusmeril name oz. delam pravzaprav samo design. Gospodična pa je zelo samoiniciativna saj je že prejšnjo oz. trenutno še aktualno stran podjetja naredila sama, zato hoče samo design, naprej pa bi rada sama konstruirala vsebino in vse to naredila v 4 jezikih.

Vse v redu in prav, ampak:
-primer mojega designa je tukaj: moj design - html, css in javascript (STRAN ŠE NI DOKONČANA - menuje je treba do konca dodelat; pisave je potrebno malo oblikovno uredit; moram naredit še neko postavitev za prvo stran, kjer izbereš jezik)
-narediti moram tako, da bo na prvi strani izbira jezika: kot npr. tukaj, če odštejemo dejstvo, da gre tu za flash stran

1) torej naj dam UTP in bom lahko pisal tiste francuais al karkol že znake, pa ruske tut?
2) je moja prva stran ... s ceno sem meril tam okrog 30 jurjev za design in nekajurni tutorial kako naj to sestavi skup in potem vzdržuje ... bom predrag ali zbijam ceno tistim, ki se s tem resno ukvarjajo?

No ja ... stran se mi ne zdi tko napačna (bom pa še malo izboljšal) - vsaj w3c validator jo pohvali, v nasprotju s trenutno aktualno stranjo podjetja. Mnenja, predlogi?

edit.

Ja, ne me karat zaradi gif formata slike desno na vrhu, pa za neprijaznost do dial-up userjev. To bom na koncu, ko bo stvar končana shranil v drugem formatu - jpeg ali pa png ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

pivmik ::

Trenutna stran podejtja je katastrofalna.

Tole dodaj v HEAD za imet Unicode charset(vse mozne in nemozne znake/crke):
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">


Cena mislim da je uredu.

Mogoče je glava (una slika in senca) zgoraj prevelika, zavzame pol ekrana pri nizjih resolucijah (1024x..).
Če imaš voljo do čiostega in korektnega HTMLja preštudiraj pravilno strukturiranje spletnih strani in pravilno uporabo CSSja ter oblikovanje strani brez tabel(samo s CSSjem).

V menuju ko ga razsiris in ko das misko čez eno reč v njem se pobarva v florescento živo rumeno da pečejo oči. Raje dej kaksno svetlo zeleno ozadje(hover) ali pa svetlo sivo ali svetlo modro.

Menu predstavitev ima brezveze dva elementa, oboje(Zgodovina in Danes) lahko stoji na isti strani(Predstavitev).

Zakaj sploh naredit dva menuja (zgoraj vodoravno in levo navpičnega) ?
LP, Gregor GRE^

lambda ::

Hvala za mnenje,

menuji so na predlog in željo stranke (vključno s postavitvijo), se pa strinjam s tabo, saj se mi zdi te šare preveč - bom predlagal samo menu levo in še ta malo skrajšan. Da se da samo s CSS stili oblikovat postavitev strani? Zanimivo ... bom naštudiral stvar, bolj zaradi lastne želje, kot pa zaradi stranke.

Imel pa bi še eno vprašanje: zakaj IE ne zmore transparentnih delov PNG slik v menuju prikazat transparentno?

Ziga Dolhar ::

Ker tega ne zmore.

(Resno.)
https://dolhar.si/

root987 ::

Mislim da so neki heki s katerimi naj bi delalo, ampak to je ful grda rešitev. Uporabi gif če že rabiš transparentnost.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

pivmik ::

Ce ze hoces met BINARNO transparentnost v IE je spet dovolj tudi PNG.
Če pa hočeš imet alpha transparentnost pa ne bo šlo v IE (ne podpira pač). Sicer se da z nekimi 'hacki' javascriptom ali nestandardnim 'CSS'-jem vendar to ni to. Pol koda ni več standardna in dela le v IE.
LP, Gregor GRE^

njok ::

Server-side rešitev sploh ni slaba, deluje pa tako, da samo IE-ju servira posebno kodo, torej nič bat nestandardnosti. Seveda če potrebuješ alpha prozornost (PNG-24). Sicer uporabi PNG-8.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298341686 (823) sunniegoldie
»

Pomoč pri dizajnu (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
625737 (4157) Meizu
»

Ocena Dizajna (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
564603 (3513) Tody
»

cenitev spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
321647 (1124) R33D3M33R
»

Microsoft oživlja nadaljnji razvoj Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
646271 (6271) Poldi112

Več podobnih tem