» »

cenitev spletnih strani

cenitev spletnih strani

ISTE ::

Pozdravljeni! :) Zanima me ce mi lahko gdo pove svoj cenik s katerim oceni vrednost v sit za spletno stran. Oziroma nasplosno po kakšnem načelu strani ocenjujete?:\ Gre se za stran v html, za povezavo klikni tukaj
Važno je da je vlažno!!!!!

Pithlit ::

Če te zanima kakšna je materialna vrednost tvoje strani jo objavi tukaj.

Če te pa zanimajo le mnenja uporabnikov ST-ja pa malček potrpi... bo ziher kdo kaj rekel. Meni osebno stvar deluje zelo špartansko.
Life is as complicated as we make it...

root987 ::

10-20k.

Sem optimist? :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

kopernik ::

ježešna, bo to kdo dejansko plačal ? No, najverjetneje bo, ampak bi bilo po mojem mnenju potrebno celovito spremeniti obliko (design).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Tody ::

Ljudje z dial up te bodo nadvse častili ! kot boga :) Sej dizajn ni tok zgrešen kot nedodelan. Na začetni strani more narediti bolj očitno kam se da klikat in kam ne. Znebiti se par slik in jih zamenjati z CSS če se da za voljo hitrejšega nalaganja. Stran bi vsekakor potrebovala ozadje, kako pač neki eno barvnega. Drugače daje vtis nedokončanosti. To da ne znaš zrihtat ČŠŽ si tud nebi vzel v ponos(charset je sicer pravi) in jest take strani sploh nebi sprejel kaj šele plačal.

Matev ::

Najprej tele 200-300kilo velike gife zamenjaj z 50-80% manjšimi in barvno kvalitetnejšimi jpg-ji.
Nato pa celotno stran naredi na novo z drugim pristopom.

Dead_Meat ::

Kaj pa teli dve moji strani

kako se vam zdi?
Mojpage
Moja stran


pa zdj delam se eno stran..... na kateri bi ponujal izdelavo strani....

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Zelo mi žal tvojih bodočih strank. Preden začneš ponujati usluge (za plačilo ali zastonj), se vsaj prepričaj da si sposoben te usluge tudi izvesti. Primer. Malček bo treba še vadit. Sam izgled pa je kar prijeten. Na tvojem mestu bi poskrbel za to da se to tvoje "okence" - z modrim gradient ozadjem - prilagaja velikosti teksta. Če namreč ta tekst minimalno povečam gre izven okvirja. Če s povečevanjem nadaljujem se okvir podvoji oz. potroji.

Aja pa ta MojPage stran... je preozka! Navadite se strani avtomatsko prilagajat velikosti browserja. Userfriendly anyone?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Dead_Meat ::

Pithlit

Glede moje strani nevem kaj ti tocno misls? nevem kako si ti zvecal velikost crk in kako ti je ratal razsirt tabelo?!!?!?!

glede mojpage, strani sm naredu malo ozjo ker vsi nimamo 1024x.... in vecje... pa tudi ce bi celotno stran zapolnu, nebi mel vsebine zanjo in bi spet bedno zgledal?!??!!

Matev ::

ujej
noob si ej
pogled : velikost besedila : povečaj

in se tvoja stran podre kot hišica iz kart

Tody ::

Ni vse tako kot je videti lahko. Ti sicer lahko narediš svojo stran kjer boš ponujal usluge toda, če že boš dobil neko stranko tako ali drugače bosta hitro prišla v navkriž ker tvoja stran ne bo zgledala enako v vseh browserjih in ti ne boš znal izpolnit naročila in želja stranke. Razen če delaš webvizitke si brez podpore skriptnih jezikov bolj mrzu kot ne...

Pithlit ::

glede mojpage, strani sm naredu malo ozjo ker vsi nimamo 1024x.... in vecje... pa tudi ce bi celotno stran zapolnu, nebi mel vsebine zanjo in bi spet bedno zgledal?!??!!
Ravno zaradi tega Je potrebno strani prilagajati browserju in NE OBRATNO. Če te zaradi vsebine skrbi pa razširi le ozadje (a to da je okol strani še bel okvir pa ne zgleda bedno?). Web Design se ne vrti le in samo okoli html, php in še kakčne druge kode, ampak tudi visualnih vsebin. Če pa ne preneseš konstruktivne kritike pol pa ne sprašuj kaj si drugi mislijo o tvojih izdelkih.
Life is as complicated as we make it...

Dead_Meat ::

MAtev, ja to kar si napisu sm najdu sele v mozilli, v operi sploh ni..... al ma pa kje drgje......pa tista moja stran je bila narejena v cirka 2h in manj....tako da je se v nastajanju...



Pithlit: glede belega ovirja..... ta stran je imela ze 3 oblike, in tiste oblike so ble cez cel zaslon(ni bilo belega okol) in vrjam da vse pride drgac.....
spet stran pride do cudnega zgleda in bi ti spet skritiziral da je vse prazno....
sprejmem kritike, sej zarad tega na vsake pol leta spremenim videz strani.....
pa pejt pogledat na net da je dosti strani narejenih na ta princip....

Tody: zelo zelo zelo veliko strani je v razlicnih browserjih prikazano drugace kot bi moglo bit..... vazn da dela v IE, operi in mozili, za druge te boli k****
k itak so drugi le neki fejki.....:\

Pithlit ::

Vidiš... zaradi takega odnosa mi je žal tvojih strank :| . A to da ima firefox okol 10% svetovni delež zate ni pomembno? Meni je. Sam če si trmast pa bodi... To da je "dosti drugih strani narejeno na istem principu" je pa butasta izjava. Ti se torej orientiraš le po drugih, namesto da bi nekaj svojega napravil? Žalostno...

Let's immitate, not innovate?
Life is as complicated as we make it...

Ziga Dolhar ::

Pithlit: še enkrat si preberi njegov zelo zanimiv zadnji odstavek ;-).

> Tody: zelo zelo zelo veliko strani je v razlicnih browserjih prikazano drugace kot bi moglo bit..... vazn da dela v IE, operi in mozili, za druge te boli k****
https://dolhar.si/

Matev ::

MAtev, ja to kar si napisu sm najdu sele v mozilli, v operi sploh ni..... al ma pa kje drgje......pa tista moja stran je bila narejena v cirka 2h in manj....tako da je se v nastajanju...


dead meat
poglej ga zlomka
odprem maxthona in kliknem na WIEW in izberem LARGE ter se tvoja stran sesuje

bo treba vsaj osnove uporabe brskalnikov osvojit predno boš lahko resno ponujal postavitev in oblikovanje spletnih strani

Tody ::

No ja mogoče se bo pa fante naučil "zgrda" saj jih ima šele rosnih 15 tko da ...

Dead_Meat ::

khm.......... 17 ................ in ze 2 let delam na straneh... no vsaj poskusam :S

Tody ::

No nisem se za dosti zmotil :) Priporočilo :) Podji prebirat "a list apart" in naroči se na sitepoint.com RSS feed če ne že na njihove časopise in forume.

tec ::

V dveh letih bi se pa ze lahko naucil osnov htmlja....tvoja koda je namrec porazna. Ce ze uporabljas css, potem ga vsaj dejansko uporabljal. Razumem, da clovek nima oblikovalske zilice, ampak dej mal glej po kaksnih sajtih, kako je design narejen. Moja zena je dobro komentirala tvoj "Mojpage".... "izgleda kot ploscice v neki kopalnici".
Ne drzis se standardov
Nimas obcutka za estetiko
Barvno usklajevanje ti je porazno
Manjka ti domisljije in lastnih idej
da ne govorim o znanju, ki je prakticno na nuli (gledano na cas, od kar se stem ukvarjas)
Pa sploh ne znas sprejet kritike...ki so bile cist konstruktivne in na mestu.

Matev ::

ah ste mal preostri z tem fantičem
malo mu prizanesite
saj še pokemone igra

tec ::

Matev: Mah gre mi na jetra k sploh ne uposteva nobenga. Clovek je objavil sajte, da jih mal spopualizira in se z njimi pohvali....ne pa da jih izboljsa. Pomoje je pricakoval, da bo naletel na ful dober odziv. No, kakorkoli...sam odnos mi ni vsec....zato sem bil mogoce malce bolj oster.

root987 ::

Šele sedaj opazu velikost slik. [8-O]

Skupno skoraj 800 KB.

Človk, nimajo vsi 1 MB adslja.

Fak, res sem optimist.

Pa upoštevi kritike ki so ti jih drugi povedali.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Dead_Meat ::

Upostavam vase kritike, in bom porihtal ko si bom nasel cas......
Itak da ne igram Pokemon iger, vsaj ne vec..... Ta stran je ze 2let na spletu, in na zacetku je bla ful popularna ker je folk hodu gor po igre..... sm mel cez 20k obiskovalcev....... ampak z spreminjanjem sm zbrisal stevec in sem ga mogel ponovno nastavit... pa sem ga kar nastavil na 0 pa se je v roku 2mescev dosti folka nabralo....

glede plosci v kopalnici...... ja povrsno je kopirano.... nism profesionalc v photoshopu, pa tudi primernega ozadja nism nasel....

s CSS styli jz nism dobr se seznanjem.... jih pocasi vzemam....

Ej TEC jz itak nism pricakoval na dobr odziv.... tko da ne sekiri se... jz sm le objavil zato da vidm mnenja drugih kaj sm narobe delal.......

Ej ROBOT 987- katere slike tok zasedejo ?!?! ker vse slike sm jz v photoshopu zmanjsal(z velikostjo vred....) razn ce si odpiral stran kjer je velik slik ?!?!?!


Pa ce vas slucajno zanima, sm napravil Index streznika(prej ga ni blo :S )
in me ponovno zanima vase mnenje.... :D

http://wannabe.streznik.org/

lp

acheron ::

Kaj pa če bi zidar rekel, da ni z zidarsko žlico seznanjen?

mte ::

prvi postanek je validator, če hočeš vedeti kaj si slabo naredil.
druga zelo pomembna zadeva je encoding - na strani si definiral tistega ki sploh nima šumnikov (iso-8859-1). Definiraj iso-8859-2 in v ustreznem urejevalniku popravi tekst na strani tako da bo napisan v iso8859-2 encodingu. Če pa ti je to pretežko oz. še ne veš kaj je to je za silo v redu podprt tudi win1250, ki je privzeti encoding v windows okolju, podprt je večinoma tudi v drugih okoljih, je pa slabost to da si je ta (ne)"standard" zmislil microsoft. Kje si pa še videl da si neko podjetje izmisli svoj lastni "standard" za svoje izdelke?
Ok okvirni design je boljši kot tiste "ploščice", razen tega da je zgornji header preveč vpadljiv, hkrati je pa tekst na njem težko berljiv. Mogoče je to bolj stvar okusa ampak vseeno mislim da se ne sklada preveč z "okvirji" ki so mi bolj všečni.

Dead_Meat ::

Ja pr temu validatorju krneki nabija za neke vrednosti tabel pa te bedarije :S
standard sm spremenu v win1250

sm vedu da vam bo ta stran lepsa :D



no ce sm ze vse strani objavu pa lohka se tole.....

http://wannabe.streznik.org/avto/

stran je ze stara ko zemlja, in sm po dolgem casu spremenu le vsebino, ceprav morm nadaljevat.....ampak spet ni casa..... :(

lp

mte ::

validator nič ne "nabija". pove kje so pomanjkljivosti in neprilagajanje standardom na tvoji strani - temu se reče ignoranca s tvoje strani, ne pa nabijanje. Če je pa to zate nabijanje potem predlagam da se ne lotiš delat strani za plačilo in v nasprotnem primeru mi je žal naročnikov ki se te tvoje ignorance ne bojo zavedali. Če se pa čudiš in kljub opozorilom validatorja misliš da si naredil prav, pa raje porabi malce več časa za učenje html-ja oz. xhtml-ja, kar je čedalje bolj v uporabi.

Kje si dal win1250? nič ni videt, razen tega da si na prvi strani dal iso-8859-2 (hvalabogu, čeprav si potem napisal Dobrodosli brez š-ja)
Na drugih straneh je še vedno 8859-1.

Kaj je tisti čudni kurzor križec - a to pomeni da na link ne smem kliknit ali kaj? Daj to proč ker izpade neumno, vsaj v tvojem primeru.

Na tem AvtoSlideTuning mi pa spet deluje vse kot kopalniške ploščice, mogoče še bolj kot tista prejšnja stran :D
lp

root987 ::

Just to simplify things...

Nauč se ti strani pisat pa programirat, dizajn pa prepusti drugim. :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tody ::

ali obratno :D

R33D3M33R ::

Ok, bom pa še jaz vprašal, kolko bi pa recimo dobil za ta design. Potrudil sem se, da bi naredil stran čimbolj uporabniku prijazno, neodvisno od brskalnika itd.

www.druga.org/~raz01a/

Stran sem naredil za moj razred in ker se večini sošolcev j*** zanjo (žalostno ampak res :'( ), me pač zanima, kaj če bi pa to recimo prodal, koliko bi dobil.
Da mam vsaj malo zadoščenja, da sem naredil nekaj kvalitetnega ali pa tudi nekvalitetnega.
Hvala za vsak komentar

P.S: stran podpira še alternativne oblike strani in alternativne CSS, vse se da izbrati spodaj.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

acheron ::

generator:
Stran je kar ql, vendar bi vseeno rabila se nekaj popravkov. Pomoje je cena nekje od 80k dalje(samo design)..

R33D3M33R ::

No, trenutno je za privzeti izgled nastavljen en čist preprosti izgled
Mislil sem to: Nastavi cookie in pojdi na stran, ono je bolj ali manj eksperimentiranje.
Hvala za komentar, še več jih je zaželjenih! LP
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

photoshop in brskalniki - problemi z barvami

Oddelek: Izdelava spletišč
151784 (1564) opeter
»

Vaša mnenja o strani

Oddelek: Izdelava spletišč
5997 (936) roli
»

Oceni stran

Oddelek: Izdelava spletišč
472398 (1381) njok
»

Naredil sem neko stran; ce malo pokomentirate

Oddelek: Izdelava spletišč
181713 (1074) Pithlit
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885864 (5052) webfreak

Več podobnih tem