» »

Ustreljan mucek

Ustreljan mucek

1
2
3

Vice ::

iration se popolnoma strinjam.

WarpedOne, čemu so potem npr. vaški mesarji na boljšem? No pa ne pozabi ribičev in sebe, ko ugrizneš v svinski zrezek. ;)

Keyser Soze ::

Klateški pes nima kaj delat v gozdu in podit živali, ki jim je to naravni habitat. Volk je neudomačena žival, ki ji je mesto v gozdu. Tisti cucek pa žal nima nobene pravice nekontrolirano pohajat po gozdu in delat škode. V takem primeru popolnoma podpiram odstrel te živali.

Zanimivo, bom prišel k vam v hladilnik in se fino najedel, malo pogledal TV in potem odšel. Saj ti lahko to delaš, kajneda? ZAkaj torej jaz ne bi smel?

Torej BluePhoenix? Imam to pravico?

P.S.: So pa zanimive te deviacije t.i. "ljubiteljev živali" in njihove, že rahlo bolezenske, fantazije, kaj bi naredili takšnim ljudem. V literaturi, ki se ukvarja s temi primeri je velikokrat zasledit, da so takšni ljudje v mladosti mučili živali, kasneje pa to vedenje prenesli na ljudi. Malo pogooglajte in se zamislite nad svojimi izjavami.

P.P.S.: Konec debate z moje strani. Nima smisla debatirati z ljudmi, ki nimajo počiščeno pred svojim pragom in poznajo cca. 10% celotne slike. Hobi jim je pa posploševanje. Mladina...

Zgodovina sprememb…

Matev ::

kajser soze
mislim da ljudje ki se sprehajajo v gozdu bolj motijo gozdni sistem kot pa pes - ki je le ena oblika volka

a pa ljudi bi tudi ustrelil?

če že pse tako rad streljaš...

BluPhenix ::

Zanimivo, bom prišel k vam v hladilnik in se fino najedel, malo pogledal TV in potem odšel. Saj ti lahko to delaš, kajneda? ZAkaj torej jaz ne bi smel?


Res ne vidim povezave med tem in psom v gozdu.

Klateški pes lahko poimenujemo tudi tistega, ki se je rodil v gozdu. On se tam rodi in tam živi, zate je pa za odstrel.

Pes je tudi žival in ima isto pravico biti v gozdu kot katera koli druga. Al je gozd rezerviran le za srne? Kot so že omenili pes spada med canide, tako kot volk. Domači pes je izpeljanka volka, ki v sebi nosi enake nagone. Z dresuro se da te nagone umiriti.

Če se pes sprehaja po gozdu dela manjšo škodo (če jo sploh dela) kot nedeljski sprehajalci, posebno tisti, ki se zapeljejo iz mesta malo ven, da vidijo če narava še obstaja (taki ki za njimi ostanejo zavojčki sendvičev, čiki, plastenke). So tudi oni za odstrel?

Dostikrat sem slišal kakšnega lovca v okoliških vaseh, ki je pozvonil pri kolegu ki ima psa in mu zagrozil, da če psa ne bo utišal, da se le ta naslednjič ne bo vrnil iz samostojnega sprehoda po gozdu.
Ima on pravico to naredit? Ne nima ima le nagon in orožje.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

ničkolikokrat lovci ustrelijo psa ko se le-ta sprehaja v neposredni bližini gospodarja ali otrok ki se tudi sprehajajo (lej ga zlomka) po kajserjevem svetem gozdu
in potem pok strel (ali obleži otrok, gospodar ali pes je odvisno od količine maliganov ki jih ima lovec takrat v sebi)

Alex1b ::

Ne verjamem da se proti mučiteljem živali da kej zakonsko naredit, sej še če človeka kdo ubije bo prej zgnil kot pa mu bo to kdo dokazal. Mislim da se je tega treba lotit na svojo roko in barabe dobit na kraju zločina, pol pa uporabit domišlijo. Če vam nič ne pade na pamet, se oglaste spet na forumu, se bomo skupi kaj spomnli >:D

strictom ::

glede tistega filma.... Kaj bi dal da bi bil tam 10 minut preden sta ga zažgala... Z britvico bi mu vsako celico v koži posebije izrezal prasca pojebana... fak no da je folk sploh zmožen kaj takega
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

PersonaRudis ::

Ah... Prijatelj Kajzer Zos!:D Kako kaj? Daj povej nam kolk mačk si že fental s svojo pre-drago puško (al pa fotrovo)? Potem pa ti bluziš nekaj o mučiteljih živali... Daj no.:\

Večina lovcev pa ima puško sam zarad strasti do ubijanja. Zaščita narave... jao, te pa se grejo s terenskimi vozili vozit po naravi, strašijo živali s svojim pijanim kričanjem, ustrelijo vse kar se giba, včasih foter lovec sina oz. obratno, kako mačko, psa ipd... Eni enostavno res nebodo nikoli dojeli da je ločnica med tem da ubiješ neko malo nebogljivo žival in pripadnika lastne vrste tako zamegljena.;(
Men so že marsikatero mačko fentali lovci al pa njihovi ljubljeni psi, ki pa se lahko klatijo okoli. Vse se vrača...;((

Akasha ::

Alec999, svetujem ti, da podaš prijavo na policijski postaji. Napisali bodo zapisnik in če ne bodo našli krivca(v kar dvomim, glede na to, da je bil strel izstreljen iz zračne puške in ne lovske), bo vsaj obstajal zapisnik, kar koristi morebitnim nadaljnim takšnim primerom. Ker folk, ljudje streljajo na mačke pa na pse kot bi igrali igrce.
Tud v mojem kraju mamo takšne nestrpneže, ki mislijo, da živijo sami, in streljajo mačke, tud z lovskimi puškami. Ker je začelo sumljivo velik mačkov izginjat in se je en maček priplazil domov oz prikotalil po bregu napol razstreljen zaradi lovske puške, je lastnica prijavila policiji in jim rekla, koga sumi. Policija mu je prišla trkat na vrata in ker ni imela dokazov ga je pač samo opozorila. Je mal prpo stisnu. Seveda je zaleglo samo za kakšna tri leta.

Akasha ::

Ljudem, ki mučijo živali, bi naredila nazaj isto. Takšen človek ma velik prepih v glavi, samo vprašanje časa je, kdaj bo takšna zverinska barbarska nagnjenja preizkusil na človeku!
Glede lovcev pa tko. Jih poznam ogromno, praktično vse v lovski družini iz mojega kraja, moj fotr je eden izmed njih. Ohranjanje ravnovesja v ekosistemu! Ha ha. po moje tud. Morš bit pa res butast, da kej takšnega sploh napišeš al pa lovec, ki tko zagovarja sebi enako drhal. To da so vsi po vrsti pjanci, ki se ga nažrajo po skupni jagi in potem z orožjem kolovratijo okol, je dejstvo. Če nimajo česa za delat, ko čakajo na "komad" strelajo vse živo, od mačk, psov, polhov, veveric, ptičev... Da ne omenjam tega, da ohranjajo naravno selekcijo. Prosim lepo! Zakaj se pa potem vsi pehajo za najlepšo trofejo in imajo celo ocenjevanje trofej. Kakor so nas v šoli učili, je naravna selekcija ta, da najmočnejši ostanejo in ohranjajo vrsto, ne pa da lovci postrelije same talepe.

jeso ::

Se vidi da večina nima pojma o lovcih...kdo pa pravi, da streljajo mačke...ne vem kako lahko mislite da oni hodijo po hosti in se malo streljajo ko nimajo kaj za počet...
Oni imajo vsaj orožne liste in izpite itd.- večina pušk v Sloveniji pa je neregistriranih in folk posledično tudi ne zna ravnat z njimi.
Prej bi rekel da oni streljajo na mačke in pse.

lp

Akasha ::

Jeso, daj no. Bodmo realni. Dobro vem iz prve roke, kako pridejo do orožnih listov in lovskih izpitov. S tem, da si zapomni, kolko mladih ma lisica pa kolkokrat na leto in kateri srnjak je šesterak in da priložijo zraven izpitnega testa še "plavo kuverto" še ne pomeni, da je ta človek zrel, da dobi orožje. A ti sploh veš, koliko lovcev grozi ljudem in svoji družini, da bojo vse postrelili? Jaz jih poznam ogromno! Glede strelanja na pse in mačke pa, verjemi, se dogaja, ker tisti, ki ubijajo iz užitka, se ne bojo držali pravil lovske etike in ne streljali psov in mačk.

karafeka ::

Matev
ničkolikokrat lovci ustrelijo psa ko se le-ta sprehaja v neposredni bližini gospodarja ali otrok ki se tudi sprehajajo (lej ga zlomka) po kajserjevem svetem gozdu in potem pok strel (ali obleži otrok, gospodar ali pes je odvisno od količine maliganov ki jih ima lovec takrat v sebi)


To pa skor da mal težko verjamem....
Tut lovci niso tako neumni. Ne rečem, če je pes sam, ampak da je pa še kdo v bližini, pa pes pade pod streli lovca (ali pa bognedaj kakšna druga oseba), potem pa je to kaznivo dejanje.

Keyser Soze ::

Tale tema je eno lepo dejstvo kako leni so moderatorji. In nedosledni pri svojem delu.

Še en dokaz pa je, da imamo na tem forumu veliko hudo motene mularije. Kar se lepo vidi iz napisanega.

P.S.: A ne bi en moderator tegale zaklenil, ker se je tema že davno izrodila.

Akasha ::

Moteni so tisti, ki takšne stvari zagovarjajo! Če ne naglas, pa po tihem, med vrsticami.

Se pa strinjam, da smo malo zašli s temo. V glavnem, takšna dejanja je treba prijavit policiji, da obstaja zapisnik, da zaenkrat neznana oseba z orožjem strelja mačke. Da obstaja dokumentirano, če se zadeva ponovi. kar mislim, da se bo, slej ko prej.

Stampl ::

to da lovci hodijo po gozdu v gostilno je brezveze k ni res(res gredo v gostilno:D )
ampak da bi pa kr streljal vse poprek kar bi videl pa ne drzi niti 5%.
vsaka lovska druzina dobi tocen seznam koliko srn, jelenov in tako dalje lahko ubije v enem letu in jim dajo tudi koliko mora bit zival stara da jo lahko ubijejo.
k okoli mene zivi veliko lovcem in ata je tudi lovc in hodijo enkrat na leto, da nardijo "čistko" med lisicami ali pa med divjimi prasici.
ampak filmcek, OMFG, one bi blo treba zapret v kletko pa :(&/%=, okoli zakurt. Sm jst sm mislu da jo na zacetku poliva z vodo:D

Keyser Soze ::

Opa, dečko. Da nekaj razčistiva. Pes brez nadzora gospodarja nima kaj delat v gozdu. In v primeru, da pes podi divjad, ga ima lovec vso pravico ustreliti (ubiti).

Kaj dela pes v naselju me boli briga. Mnogo manj kot tvojo mamo, ko bo nek čuden, slinast potepuški pes začel ovohavat in čudno gledat njenega sineta. Nobeden vam ne brani ustanovit društva in začeti zbirati potepuških kužkov in skrbeti za njih do njihove smrti. Do takrat vas je sama goflja in nič akcije. To je pa najlažje. Vpit, pa nič naredit.

KAr se tiče pa streljanja tehle mačk, pa boli mene briga kaj se dogajaj tam. Uredite medsoseske odnose, pa se bodo tudi te stvari poštimale. ZA mene ni nobeden za ubit in obesit za ne vem kaj, je pa par ljudi garant zrelih za Idrijo.

gzibret ::

Keyser Soze - ni ti treba žaliti vseh povprek. :|
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

PersonaRudis ::

Opa, dečko. Da nekaj razčistiva. Pes brez nadzora gospodarja nima kaj delat v gozdu. In v primeru, da pes podi divjad, ga ima lovec vso pravico ustreliti (ubiti).

Kdo to pravi? A slučajno lOVCI? Ker če oni, potem pa je res! Jaz tud poznam kar nekaj lovcev, celo par takih familij ko so že nevem kolko generacij lovci. In sem že na lastne oči videl kak je spustil svojega 'lovskega' psana mačko, ki je nič hudega sluteča šla skozi cesto. Močno sumim da si že ti tud kaj takega naredil (al pa ta stari lovec pri hiši).

Sam je pa zanimivo kak so lovci popustliji in zaščitniški do svojih peskov, medtem pa drugega sam tak ustrelijo, če že nimajo 'divjadi'.:\

Dr_M ::

ce se vrnemo on topic...
problem ni tuki, da ti ubijes zival instantno, ampak samo pohabis.
ce jo dobr zadanes s sibrovko, zival samo pade (kar redko uspe kronicnim pijancem - lovcem), ampak ce jo ustrelis z zracno pusko (manjse zivali), ji povzrocis dolge muke.
to je treba razlikovat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

grpo ::

oooooooooooooooooooo kva bi naredu unmu k je mačka zakuru.... sej si ga predstavlam kako bi se zjooooku, k bi ga zaprl v čist mejhno kletko, pa čez njega zlil 10 l bencina... pol ga pa nebi takoj zakuru... najprej bi ga mal pustu, da se do konca zjoka, pol bi ga polil z vrelo vodo, ga mal strelu z zračko (ene 100 metkov), ene par petard v kletko zmetu, pol pa pazi... spustu bi ga ven! (pa ma zanima če bi mu še kej tazga pršlo na pamet...) mislm da si tud ene šibice nebi upu več pržgat ;)
noob

Poldy ::

Čudno kaj žene ljudi - če jim sploh lahko rečem tako, da se izživljajo nad živalmi?

Kar se pa tiče lovcev, mislim da svoje delo opravljajo v redu oziroma bi morali še bolje streljati na potepuške živali.

Nisem nek naravoslovec, vendar mislim da tistih 15-20 mačkov ki živijo v naši ulici nič kaj blagodejno ne vplivajo na ekosistem. Da ne govorim o raztrganih srnah, ki jih vidim v gozdu. Psi so še toliko bolj nevarni.

Pa tudi zelo trapasto se mi zdi, da nekdo reče da je lastnik živali, če ji zvečer samo nastavi hrano, ali pa jo poboža če jo že ravno sreča na dvorišču. Potem lahko rečem, da ker imamo ptičjo krmilnico, sem zato lastnik jate ptičev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

d0rK ::

Ce je kdo gledal film Saw, pozna eno metodo rehabilitacije.

Enga cloveka je sleku, ga po celem telesu namazu z neko zelo vnetljivo snovjo, mu dal eno mejhno svecko ter ga zaprl v eno sobo. V sobi je bil se sef, v katerem je bil kljuc do vrat sobe. Na vseh stirih stenah sobe, so bile od tal so stropa stevilke, on pa je moral, preden je svecka ugasnila poiskati pravilno kombinacijo.

Aja, pa se za namecek, so bile po tleh raztresene crepinje.


Mislm da bi neki tazga naredu unim klosarjem, ki so tako grdo mucili macke na unmu filmu. Prokleti retardi.

Jaka83 ::

-=TheMC=-: Na tist tvoj post MORAM dat repliko. Že res kar si povedal, ampak še kamorkol je človek posegel, je stvar zajebal. Lovci so nepotrebni, narava zna poskrbet za "naravno selekcijo".

Kar se pa muckov in morilcev tiče pa se mi taki primitivci, ki se znašajo nad živalmi, gnusijo. Tudi sam imam doma mladega malo več kot pol leta starega belega mucka. Ne vem kaj bi naredil, če bi mi ga kdo takole umoril. Če bi ga kdaj našel, bi mu zatlačil zračno puško v anus in sprožil. Ampak s takim ravnanjem ne bi bil nič boljši kot on in to ne bi prineslo mucka nazaj. Negativna energija pa mora nekam it.

Vice ::

Lovci gor ali dol. V končni fazi so vsega krivi lastniki domačih živali, ki se ne zavedajo svoje odgovornosti takrat, ko sprejmejo v svoje življenje takšno ali drugačno žival. V večini je tudi tukaj takih, ki mislijo, da je dovolj, če psa, mačko... dvakrat malo počoha, mu v skledo vrže pomije in če se le spomni, mu privošči še enkrat letno iglo v rit in s tem misli, da je njegovo delo opravljeno. Ob morebitnem naraščaju pa je najlažje vse lepo zaviti v vrečo in zabristi v kanto ali spustiti v bližnjem gozdu. Nobena domača žival se brez nadzora lastnika nima kaj sprehajat okoli. Žival sama ni nič kriva, 50% krivde nosi lastnik, ki pa se tega zaveda samo peščica in 50% tisti, ki se znaša nad žvalmi. Dokler pa to razmerje ne bo obratno bodo pa t.i. "bad" lovci še kako potrebni.

Akasha moje sožalje, če je tvoj foter pijanec in drhal kakor sam govoriš pač to je tisti % ki sem ga že omenil.

Me pa zanima koliko močivnik sindromarjev tukaj se je kdaj vprašalo kako se počuti hrček, ptič, želva, zajec, kura, prase.... ki ga imajo zaprtega celo življenje v 0.5x0.5 kletki. Verjetno čudovito saj dobi zastonj futer kajne. ;)

Jaka83 ::

Hja, če ne razumeš mačje narave, potem si slab "lovec". In ko takole govoriš da bi moral pazit na mačke in jih držat doma. A ni pol isto kot če ga v kletko zapreš kot hrčka? Aja ne, no vidiš, sam sebi spodbijaš trditve.
Maček je pač nočni lovec in rad okrog hodi ponoči in to mu težko preprečiš, razen če ga zaklepaš doma. Jaz našega muca pretežno zadržujem doma, ker imamo dokaj blizu cesto in je mlad in radoveden, ampak vem, da enkrat bo pač skočil tja, to mu težko preprečim. In če je Whiskas zate pomija, potem tukaj nekaj ne štima. Maček ne bo povohal postanih makaronov, to ti zagotavljam.
S kakšnim razlogom gre nekdo nič hudega slutečo malo žival ustreliti? Tukaj smo verjetno krivi mi lastniki, kajne? :\

Vice ::

Jakoslav kar se Janezek nauči Janezek zna. To tebi in podobnim še kako manjka, da bi dojeli da je treba tudi živali kaj naučiti. Smo imeli tudi mi mačka svoje čase, ki je sral v školko in se držal svojega teritorija. Če nisi sposoben naučiti svoje žvali nekih osnov je ne imej, zato tudi obstajajo razne šole, ki jih imajo KD-ji.

In ko takole govoriš da bi moral pazit na mačke in jih držat doma. A ni pol isto kot če ga v kletko zapreš kot hrčka? Aja ne, no vidiš, sam sebi spodbijaš trditve.

To velja tudi za tiste ki imajo stanovanja in ga Xx na dan peljejo na sprehod?

p.s. Najlažje je imeti psa ga prve mesce malo ujčkati, ko ti pa postane odveč pa na ketno za bajto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Jaka83 ::

Ja sej, ravno to ti govorim, da v isti sapi govoriš kako se počutijo hrčki in podobne živali v kletkah in zraven trdiš da morš mačka "omejit" na teritorij.
Maček ni pes in mačka ZELO težko česa naučiš. Našega recimo ne boš nikoli navadil, da na kuhinjsko mizo ne sme skakat. Zmer ko ga "vržeš" dol z mize in ga okregaš pa mal po smrčku lopneš, naslednjo sekundo je že nazaj na mizi. Maček si SAM zamisli kje se bo gibal, ker je pač drugačen kot pes. Sploh pa to tukaj ni poanta, še zmeraj je tu vprašanje kakšna oseba gre nič hudega slutečemu mačku naperit zračno puško/pištolo v telo in sprožit. A se je mogoče gibal v takem prostoru, da je oviral tisto osebo, al pa je tista oseba le neodgovoren mulc, ki se rad izživlja nad mački. V prvem primeru gre za psihično moteno osebo, v drugem pa psihično nedoraslo. Živali pač ne streljaš kar tako iz zabave, mar ne. In tuki smo pol verjetno spet krivi mi lastniki, ker take osebe obstajajo, ane. :\

WarpedGone ::

WarpedOne, čemu so potem npr. vaški mesarji na boljšem? No pa ne pozabi ribičev in sebe, ko ugrizneš v svinski zrezek. ;)


A sm reku da so na boljšem? Vredni so istega d***a. MORILCI. In na žalost legalni. Za zapisnik: v svinjski zrezek nism ugriznil že svojih 11 let in ne mislim nikoli več. Kar se tega tiče sem pred svojim pragom počistu in s čisto vestjo kritiziram tiste, ki še niso. Ampak to je OT.

Dvomim, da je kdo postal lovec, zato ker je hotu kao po zimi pomagat živalim. To so postali, da lahko legalno nosijo puške in ker imajo radi žive tarče. Zakaj jim je potrebno postavljat omejitve kolk živali lahko pomorijo in zakaj morjo plačevat trofeje, če nimajo želje po ubijanju in samo 'pomagajo živalim'. Hinavšna na vrhuncu.

Glede streljanja potepuških psov. Stričevega psa je lovec ustrelil 20 metrov pred stricem na stričevi kmetiji, ko sta se skozi goz po gozdni cesti vračala domov. Vse kao legalno ampak upravičljivo?
Lovec se je zgovarjal, da pes ni bil privezan in da ni videl lastnika.

Lovci so črna točka moderne družbe, mesarji pa takoj na drugem mestu.
Zbogom in hvala za vse ribe

BlackHole ::

Tisti cucek pa žal nima nobene pravice nekontrolirano pohajat po gozdu in delat škode. V takem primeru popolnoma podpiram odstrel te živali

Kak nima pes pravice, če pa sploh ni seznanjen s svojimi pravicami. Pa dopovej ti psu, da ne sme pohajat po gozdu. Ja seveda, pes mora bit na vrvici, ampak ne govorit da pes nima pravice no. :D
LP Marko

LuiIII ::

Moje mnenje je, da je mačkov enostavno preveč. Maček je pač zver in lovec, ki se veliko bolj samostojen kot psi. Pes, ki je kar hudo degenerirana žival (samo poglejmo koliko vrst so jih v zadnjih 200 letih vzgojili) skorajda ni več zmožen poskrbeti za svojo eksistenco. Izjema so morda potepuški in lovski psi. Maček pa lahko poskrbi zase in ker v urbanem okolju nima naravnih sovražnikov (razen avtomobilov) se mirno razmnožujejo in delajo kar nekaj škode. Predvsem ga nasrkajo ptice in mali sesalci. Sam vem kako težko je reči ne nekomu, ki ti ponuja majhno, nebogljeno in luštno kepico dlak, a včasih je pa vseeno dobro da glava premaga čustva. Na nas lastnikih domačih živali je po mojem vsa odgovornost.
Morda bi si kdo mislil, da zagovarjam pobijanje mačk kar v en dan ali celo iživljanje, ki je bilo povod za nastanek teme. Ne in ga tudi obsojam.

P.S. Še vedno pa sem prepričan, da svoje želje po skrbi in naš altruizem veliko boljše in lepše potešimo na svojih otrokih in soljudeh, kot pa s skrbjo za domače ljubljenčke. Je pa res, da je slednje veliko težje.

Lui

WarpedGone ::

Še vedno pa sem prepričan, da svoje želje po skrbi in naš altruizem veliko boljše in lepše potešimo na svojih otrokih in soljudeh, kot pa s skrbjo za domače ljubljenčke. Je pa res, da je slednje veliko težje.


Povsem si zadel osnovo problema.
Zbogom in hvala za vse ribe

Matev ::

Na nas lastnikih domačih živali je po mojem vsa odgovornost.


lastnik živali ne obstaja
reče se SKRBNIK

ombre ::

Hmja sej tukaj najbrž lovci niso bli kej krivi - bolj kakšna mularija z zračno puško k se je malo izživljala nad mački... Kot kaže je to domena Gorenjske - najprej tista afera v kranjski gimnaziji, zdej pa streljanje v Škofji Loki... Svašta.
Sicer nisem kak ljubitelj mačk pa se jim derem " Šc" k mi gredo čez vrt ampak strelat pa jih ne bi šu. Moraš pa res bit malo čez les da se s puško spraviš na nemočne živali... ;((
OmbreMan - Galaxy of knowledge

overlord_tm ::

Je kdo v nedelcu bral o lovcih?

Še starejši lovci pravjo, da je tistih pravih lovcov, ki imajo radi naravo danes bolj malo. Večinoma se današnji lovci hodijo samo izživljat nad živalmi v gozd. :\

Poldy ::

Novice so itak čist brez veze.

Tistim, ki imajo preveč sosedovih mačkov na vrtu, toplo priporočam kakega lovskega terijerja. Odstranjeval jih bo povsem naravno, moti me le pokanje tilnika. Metke potem prišparaš za soseda, ko pride spraševat, kje je njegovih 16 mačkov.:D

Poopsie ::

Pri meni je bil tak primer da je moja mačka hodila na sosedov vrt scat. Se pač zgodi in nihče ne more tega preprečit. Iz svoje hudobije je moj sosed mački odsekal polovico repa, ker se klin zbija s klinom sem jaz sosedu posekal najlepšo jablano in mu zagrozil da če moji mački skrivi še eno dlako da ga bom ubil, in če kadarkoli vidim koga, ki muči žival prisežem na svoji mački da ga bom lastnoročno ubil na 100x hujši način kot je on mučil žival. Pa itak je u sloveniji najhujša kazen 30 let zapora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Matev ::

poopsi
sicer sem ostro proti mučenju ali ubijanju živih bitij

ampak...

kaj narediš z muhami poleti ali pa z mravljami če jih imaš v kuhinji?

bzp ::

Poopsie: a zagovarjanje pobijanja ljudi (in zelenja ce smo ze ravno pri tem) je pa normalno?

ps: ne zagovarjam nobenega pobijanja, ampak ce ti ne mores macka kontrolirat tudi ni treba sosedu grozit pa skodo delat. A ce ti, upam da ne, macka povozi avto, bos vse avtomobile v okolici razstrelil?

Poopsie ::

Mi poveš enga k LAHKO kontrolira mačko? Mačka ni taka kot pes, ma svojo voljo in ni tak degen kot pes, ki je skozi urjenje v 200tih letih dosegu to da je ubogljiv in nima prevelike lastne volje. Mačka se res ne da naučit prou nč in zato jih mam tud rad. Seveda mam tud rad pse in vse ostale živali. Kar se pa tiče muh in mravelj. Hmm to je čist ena taka stvar, k se tud z trudenjem ne doseže 100%. A boš vsakič ko stopiš kam pogledu a je kšna mravlja tam najboljš da še use bakterije ki so tam odstranimo pa pol stopmo gor da nebi kakšne ubili. U take skrajnosti se mi ne zdi pametno spuščat.

Pol smo že pri pobijanju ljudi, k je itak čist offtopic. Nikol nism reku da je to normalno. Sam bi pa laži sprožu petelina na enga hitlerja kot pa na eno bogo srno k ni sama kriva nč. Recimo primer mam na levi mačko, na desni mam pa enga našga politika. Res ni velik za razmišlat. Sploh pa nebi o tem, point je u tem da mučit žival iz svojih zafrustriranih užitkov ni opravičljivo na noben način. Kako loh sploh pomislš na to da bi kej tazga naredu. Tazga folka res ne bom razumel. Ok razumem kitajce k majo te živali za hrano. Njim je tud krava sveta žival pa jih mi jemo. Je vsaj korist v temu ampak za svojo zabavo to delat pa ne razumem. Ko sem enkrat vidu en video ko je en mučil eno mlado muco, mi je v trenutku pritekla solza na oči. Sem se že vidu kako z kijem za bejzbol mlatim tistga modela k je to delu. Za moje pojme taki ljudje nimajo pravice živet. Če pa že živijo pa nej živijo v ustanovah kjer se zdravijo.
Mogoče se ne znam čist pravilno izražat. Sorry.

nurmaln ::

Poopsie: a zagovarjanje pobijanja ljudi (in zelenja ce smo ze ravno pri tem) je pa normalno?

Tud približno nisi dojel. Če kaj narediš v afektu ker te nekaj močno prizadane je to definitvno nekaj drugega kot če za lastno zabavo in užitek mučiš ali ubiješ karkoli oz. kogarkoli.

ps: ne zagovarjam nobenega pobijanja, ampak ce ti ne mores macka kontrolirat tudi ni treba sosedu grozit pa skodo delat. A ce ti, upam da ne, macka povozi avto, bos vse avtomobile v okolici razstrelil?

Najbrž nihče ne bi razstrelil nobenega avtomobila. Če pa bi videl da je voznik namenoma povozil mačka pa definitivno ni varen niti on niti njegov avto.

Kar se pa lovcev tiče naj me pa noben ne prepričuje da so to neki dobrotniki ki skrbijo za naravo. Se mi zdi da že samo ime pove, da so to ubijalci (da ne rečem ravno morilci). Če pa res kdo misli, da ti ljudje ne uživajo v ubijanju, naj mi pokaže lovca, ki nima svoje puške ampak hodi v gozd zato, da hrani srnice in opazuje ptičke.

Poopsie ::

Men se pa zdi prav da sm mu poseku jablano zato ker je on moji mački odseku rep. Od takrat naprej ko sem to naredu se je tud dotaknt ne upa. Mogoče se je celo zamislu nad sabo.

sid911 ::

..kaj pa če bi tvoj sosed enostavno tvojo mačko ubil in jo nekam zakopal? pač mačke ni več? a bi pol tudi on bil kriv? kak bi sploh lahko dokazano vedel da bi bil on? in pol bi mu kaj izsekal? sadovnjak?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Jaka83 ::

sid911: Kaj bi ti naredil človeku, ki bi npr. pretepel tvojo punco ali soprogo? Pa ne mi rečt, da bi ga tožil, ker to ne bi bila tvoja prva reakcija če bi ga imel priložnost srečat.

sid911 ::

ja zgleda da sem v tej temi osovražen tak da ne dajem izjav...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Tilen ::

-=TheMC=-, lovci vecinoma grejo na jago, da bi ustrelili se tiste boge tri srne, ki jih imamo.

Hja, ka pa v primeru da zbijem srno z avtom ? Delala je samomor, izbrala mene pa nisem lovec. Torej nasrkam ceprav nism jaz kriv ali kako? Kul.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

strictom ::

srne so bolj originalne kot pa to da si izbirajo kr ene tilene po cesti da jih zgagi z avtom...
Raje gre pa strada al pa se prikupi kakem pitbulu
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

sid911 ::

sicer pa: imam doma psa in tudi zračno puško.. nikoli pa nisem in niti ne bom streljal na bilokako žival, ker se mi to zdi nesmiselno in kruto...ampak kar nekateri tule trdite in navajate zdi malo že za lase privlečeno

sid911: Kaj bi ti naredil človeku, ki bi npr. pretepel tvojo punco ali soprogo?

kaj sploh pričakuješ da bi? bi ga moro ustrelit? ali pretepst?

sploh ne vem zakaj nekateri takoj asociirate ne ljudi...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

Tilen ::

STRiCtom, in ti se pol cudis, da TP-ji in mod. brisejo tvoje poste ? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

VolkD ::

Uffff.....

Tu sta kar dve temi..... sam bom dodal še tretjo...

O lovcih: Ne bom in tudi nočem razumeti zakaj je potrebno ustreliti katerokoli žival ! Kontrola števila divjadi v cilju uravnavanja naravnega ravnotežja, je največja bedarija kar sem jih slišal v življenju... In tega je kar nekaj 10 let . Izgovori o "ljubezni do narave " s pogledom preko puške so prav tako smešni. Saj naravo lahko gledaš tudi preko objektiva fotoaparata - trofejo, pa lahko "ustrliš" celo večkrat !

O obstreljenih mucah: To nedvomno, kot ste že ugotovili spada med mučenje živali in je kaznivo dejanje. Iz napisanega pa jaz vidim, še precej več kot samo to. Gre za muco, ki je bila obstreljena v urbanem in poseljenem okolju ( ni bila obstreljena 500m proč od najbljižje hiše...). To dejstvo pa priča o tem da je s takim streljanjem nekdo ogrožal tudi življenje in zdravje ljudi. Po moje je stvar vsekakor potrebno prijaviti policiji. Sicer ne verjamem, da bodo zaradi tega 3 tedne iskali storilca, a zbirka takih in tem podobnih informacij je včasih lahko hudo koristna in pomaga pripeljati stvari do končne rešitve.

O strelcih: Zračno orožje je tisto, ki se lahko kupi v prosti prodaji, brez orožnega lista, zato je dostopno praktično vsem. Malokdo ve, da je o takem orožju potrebno voditi evidenco. Orožje je potrebn prijaviti. Najstniki, ki vse preveč gledajo filme tipa "rambo" in igrajo razne Vietkong igre nemalokrat zgube ostrino meje med filmom, igro in realnim življenjem. Žrtev je potem kak dovolj velik ptič ( vsaj golob) ali pa mlad in neizkušen maček ( starejši so že poučeni o tem kaj cev pomeni, pa se pravočasno umaknejo). Maček je namreč še dovolj velik, da ga s svojim neznanjem streljanja tak malo nor ( oprostite) najstnik sploh zadene.

Zračno orožje je namenjeno streljanju v športne namene - torej v tarče in ne v žive cilje.
Sam sem strelec, tekmovalec. Streljam z zračno pištolo v II državni ligi. Če odmislim, da je mačka živo bitje in da jo boli ( tega sicer ne morem, a vendarle), bi me bilo sram streljati na cilj, ki je velikosti mačke ! Premer centra tarče za zračno pištolo je 9mm, za zračno serijsko puško je kaliber ( 4,5mm) za zračno standardno puško pa točka manjša od 1mm. Naš najboljši strelec Rajmond Debevec je predlansko leto na državnem prvenstvu 60x zaporedoma zadel to točko z razdalje 10 m. To je sicer fantastičen rezultat. A hudo povprečni strelci redko gredo izven kroga z premerom 9mm .

Zakaj to pišem ? Povedati hčem vsem, ki tole čitajo, pa so kdaj , ali pa jih je , ali pa jih mogoče še bo .... zamikalo, da bi streljali na OGROMNEGA mačjega mladiča to , da tak strel ne izkazuje kakega posebnega znanja v streljanu, ampak pokaže predvsem na velikost praznine v njihovi glavi.
No za tiste, ki jih streljanje še vseeno veseli, pa nimajo ravno prazne glave, lahko povem, da imamo v Sloveniji dokaj dobro razvit ta šport, zato naj si pogledajo na http://www.strelska-zveza.si/, kje v njihovi bližini je strelsko društvo, kjer bodo imeli možnost samodokazovanja, dobili bodo tudi strokovno pomoč (ki zajema tudi znanje o varnem ravnanju z orožjem ).
Do takrat pa (če res težko ločijo fantazijski svet) naj pomislijo, da smo tudi mi samo delček žive narave in vrag si ga vedi....kdaj se najde neko "višje razvito " bitje, pa si omisli lov na ljudi !!

P.S.:Svinčen izstrelek je potrebno odstraniti, ker je svinc hudo strupena kovina. Če ga ne bostee bo prišlo do ognojitve, kar je boleče... in telo bo izstrelek izločilo skozi ta ognojek. Tudi v primeru, da izstrelek, čeprav samo zračne puške, zadene človeka, je potreben kirurški poseg.
p.s.s.: Pred leti smo v prekmurju trenirali na prostem.( običajno je v dvorani) . V nadstrešku nad tarčami, so se preganjali vrabci . Cela jata jih je bila. Premikanje tarč po vrvici sem ter tja jih še zdaleč ni motilo. Streljanje pa prav tako ne. To pa pomeni samo eno - še nikoli ni nikomur niti na pamet padlo, da bi streljal po vrabcih, ki so kot sem kasneje opazil imeli za nadstreškom krmilnico.

Vsem lep dan.. tudi mucku.
VolkD
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

medvedi in srnjad (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66569718 (43521) HappyPills
»

Velik si kolikor imaš veliko srce! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26452685 (47056) zlobcek

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15542488 (40105) Gandalfar
»

Prijava škode- 12 piščancev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
969786 (7317) jan01
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556556 (5889) BigWhale

Več podobnih tem